خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من اون قسمت هایی از کتاب رو که توی تست ها اشتباه میزنمو علاوه یادداشت برداری، هایلایت میکنم و این هم توی مرور اشتباهاتم و هم جمع بندی مطالب کمکم میکنه.

2. Top | #17
      ahs
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      بعضی جاها بدرد میخوره مثل قیدا

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      فایل پیوست 16830 ببینید دوستان حرف شماها قبول! ولی شما این جمله رو بخون ببین مغزت کجا زوم میکنه! و تمرکزش بیشتر رو چه جایی جمع شده!

اگر من دست لباس مشکی بپوشم و کفشام قرمز باشه! شما به پیرهن من توجه نمیکنی به کفشام توجه میکنی
      شما توی این نوشته برای های لایت کردن از رنگ زرد استفاده کردید. مطالعات علمی نشون میده که رنگ زرد اولین رنگی هست که توجه چشم رو به خودش جلب میکنه.
      در ضمن این روش ها بیشتر عادت های شخصی هستند و نمیشه مطلق در موردشون صحبت کرد. اگه مقالات اخیر علمی رو در مورد روش های صحیح مطالعه خونده باشید همیشه تاکید بر اینه که نمیشه مطلق صحبت کرد و گفت که یک روش خاص برای همه مناسبه. مثلا میگن درس خوندن با صدای بلند اشتباه و بازده یادگیری رو میاره پایین اما اگه مثلا شما 20 سال با این روش درس خوندی و جواب هم گرفتی دیگه نیازی به تغییرش نیست. چون زمانی که وقتت کمه و حجم مطالعه بالا است وقت مناسبی برای آزمون و خطای روش های جدید نیست!
      و در آخر، من خودم هیچ وقت از این روش استفاده نمیکردم تا این که سال آخر دانشگاه این کار رو از یکی از هم کلاسی هام یاد گرفتم. راستش رو بخواین بیشتر از این که کتابش رنگ رنگی می شد خوشم اومد. اما بعد دیدم که توی یادگیریم نتیجه خیلی بهتری داره و لحظات آخر قبل از امتحان برای پیدا کردن یک نکته ی کلیدی و مهم کمک بزرگی به من میکنه.

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بچه ها ماژیک های لایت کدوم رنگ خوبه بگیرم؟:yahoo (4):

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من کلا از اینا استفاده نمی کنم ولی نفر اول آزمون پیشرفت تحصیلی استان فارس که کتابشو دیدم روی کل جملاتش با این ماژیک ها خط کشیده بود

6. Top | #21
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      شاید شما های لایت کردن رو خیلی دوست داشته باشین و صد البته شاید چند ماژیک مختلف رو برای های لایت کردن کنار دست خودتون گذاشته باشید!

اما من تو این نوشته کاری خواهم کرد که شما همه ماژیک های های لایتتون رو بندازید سطلِ اشغال! نه به دلیل ضررِ جسمی! نه به دلیل ضررِ پولی! به دلیلِ ضررِ درسی که به شما میرسونن!

دوستان شاید یه نکته براتون جالب باشه! پشت ماژیک های لایت کننده رو بخونید ببینید چی نوشته! آره! نوشته برای فکس و کاغذ های اداری! ننوشته برای کتب درسی پر از نکته!

این ماژیک ها فقط برای های لایت کردن قسمت های مهم یک نامه اداری یا یک کتاب غیر درسی به کار میرن اما متاسفانه ما به دلیل عدم تجربه همه کتاب هامون رو خط خطی کردیم وبیشتر شبیه یک دفتر نقاشی شده یا یک کتابِ زیست یا روان شناسی!

وقتی که ما روی یک نکته خط میکشیم یا به عبارتی های لایت میکنیم فقط مهم بودن نکته رو میفهمیم نه خود نکته رو!

و اگه مطلبی از غیر اون جایی که اون رو های لایت کردیم سوال بیاد احتمال جواب دادنمون صفره! نکته مهم اینه که ذهن ما فقط روی قسمت رنگی تمرکز میکنه و فکر میکنه اونجا مهمه!

یک نفر رو پیدا کنید که رتبه خوبی توی کنکور کسب کرده باشه یا نمره خوبی توی امتحان گرفته باشه! کتابش رو برای مدتی قرض بگیرید !

مطمئن باشید به جای های لایت کردن از خلاصه نویسی یا حاشیه نویسی استفاده کرده!

Part 2

سوال اینجاست چه چیزی رو باید جایگزین عادتِ بد های لایت کرد؟

حاشیه نویسی و خلاصه نویسی (اپدیت پذیر) یکی از بهترین راه های های لایت کردن هستش!

به طور مثال هر مطلبی رو خوندید اون رو خلاصه کنید و در آخرین قسمتِ هر پاراگراف بنویسید

با این روش شما همه مطلب رو میفهمید! نه اون قسمتی رو که زیرش خط کشیدید!

اگر میخواید درصد خوبی به دست بیارید به همه جای کتاب به یک اندازه اهمیت بدید!

امیدوارم قانع شده باشید که ماژیک های لایت فقط به دردِ نامه های اداری میخوره نه کتاب های درسی
      با نظرت مخالفم
      خیلی ها موفق هستن و از اینا استفاده میکنن
      ویرایش توسط M o h a m m a d : 29 آبان 1393 در ساعت 20:51 دلیل: لطفا ادبیاتتون رو تصحیح کنید:)

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم دقت کردم وقتی لایت میکنم از بقیه مطالب غافل میشه البته قید استثاست

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

آبیش:yahoo (4):

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      مگه بی ماژیکم میشه درس خوند؟ :O

سبز چون خیلی انرژی میده
      ابی اگه میخوای یادت نره
      قرمز یا صورتی اگه میخوای خوب بفهمی
      زرد و نارنجی هم خیلی توپن
      بنفشم بدک نیس
      همشو بگیر هر صفحه رو یه رنگ ^_____^

سبز چون خیلی انرژی میده
      ابی اگه میخوای یادت نره
      قرمز یا صورتی اگه میخوای خوب بفهمی
      زرد و نارنجی هم خیلی توپن
      بنفشم بدک نیس
      همشو بگیر هر صفحه رو یه رنگ ^_____^
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب زیست محمد احمدی رتبه 1 پر از های لایت است

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شاید شما های لایت کردن رو خیلی دوست داشته باشین و صد البته شاید چند ماژیک مختلف رو برای های لایت کردن کنار دست خودتون گذاشته باشید!

اما من تو این نوشته کاری خواهم کرد که شما همه ماژیک های های لایتتون رو بندازید سطلِ اشغال! نه به دلیل ضررِ جسمی! نه به دلیل ضررِ پولی! به دلیلِ ضررِ درسی که به شما میرسونن!

دوستان شاید یه نکته براتون جالب باشه! پشت ماژیک های لایت کننده رو بخونید ببینید چی نوشته! آره! نوشته برای فکس و کاغذ های اداری! ننوشته برای کتب درسی پر از نکته!

این ماژیک ها فقط برای های لایت کردن قسمت های مهم یک نامه اداری یا یک کتاب غیر درسی به کار میرن اما متاسفانه ما به دلیل عدم تجربه همه کتاب هامون رو خط خطی کردیم وبیشتر شبیه یک دفتر نقاشی شده یا یک کتابِ زیست یا روان شناسی!

وقتی که ما روی یک نکته خط میکشیم یا به عبارتی های لایت میکنیم فقط مهم بودن نکته رو میفهمیم نه خود نکته رو!

و اگه مطلبی از غیر اون جایی که اون رو های لایت کردیم سوال بیاد احتمال جواب دادنمون صفره! نکته مهم اینه که ذهن ما فقط روی قسمت رنگی تمرکز میکنه و فکر میکنه اونجا مهمه!

یک نفر رو پیدا کنید که رتبه خوبی توی کنکور کسب کرده باشه یا نمره خوبی توی امتحان گرفته باشه! کتابش رو برای مدتی قرض بگیرید !

مطمئن باشید به جای های لایت کردن از خلاصه نویسی یا حاشیه نویسی استفاده کرده!

Part 2

سوال اینجاست چه چیزی رو باید جایگزین عادتِ بد های لایت کرد؟

حاشیه نویسی و خلاصه نویسی (اپدیت پذیر) یکی از بهترین راه های های لایت کردن هستش!

به طور مثال هر مطلبی رو خوندید اون رو خلاصه کنید و در آخرین قسمتِ هر پاراگراف بنویسید

با این روش شما همه مطلب رو میفهمید! نه اون قسمتی رو که زیرش خط کشیدید!

اگر میخواید درصد خوبی به دست بیارید به همه جای کتاب به یک اندازه اهمیت بدید!

امیدوارم قانع شده باشید که ماژیک های لایت فقط به دردِ نامه های اداری میخوره نه کتاب های درسی
      وقتی میکشی روش ی حس نابی میده

تازه وقتی هم ک میخوای دوره کنی هر جمله واست مهم جلوه میکنه و توجهت جلب میشه
      اکه واسه نکته های مختلف (مثلا نکته های مقایسه ای رو با نارنجی...شمارشی رو با آبی ...قید هارو با سبز بکشی هم ی حس تنوع و دسته بندی خاصی پیدا میکنه ک باعث میشه نکته هارو بهتر دسته بندی کنی تو ذهنت )

این دسته بندیه خیلییی واسه سرعت عمل و فهم بهتر کمک میکنه
      یعنی علاوه بر فواید روانیش تاثیرشو رو درصد هم میشه دید

من ک خیلی ازش سود میبرم
      عالیه..

11. Top | #26
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لعنتی معتادشم شدم..
      کتاب زیستم اولاشو ک نگاه میکنم , میبینم فقط قیدا و کلمات مهم رو کشیده بودم
      ولی هرچی ورق میزنم رنگا بیشتر میشه و صفحه رنگی تر
      فصل تولید مثل تقریبا کل کتابم های لایتیه
      xd

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تقریبا موافقم
      البته برای هر کسی متفاوته.
      من فقط و فقط از خودکار آبی برای درسای خوندنی استفاده میکنم.
      برای من جواب داده

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خییلی از کسایی که دورو برم پزشکی قبول شدن از ماژیک استفاده میکردن کتاب محمد احمدی روهم که همه دیدن این تحلیل واسه همه درست نیس
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط venus95 نمایش پست ها
      منم دقت کردم وقتی لایت میکنم از بقیه مطالب غافل میشه البته قید استثاست

آبیش:yahoo (4):
      من هم موافقم و مدتی است دیگر از ماژیک فسفری استفاده نمی کنم آخر کتاب هایم همه رنگی رنگی شده اند
      شما قید ها را یک رنگ می کنید یا چند رنگ ؟

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      براي هركسى صادق نيست نميگم اشتباه ميگه،مثلا من اگه هايلايت كنارم نباشه دچار مشكل ميشم
      رو صندلي داغ هستم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن