خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

یک مشکل عجیب و نگران کننده!

سلام دوستان! من یه مشکل شدیدا نگران کننده شاید از نظر خودم دارم!

interview-mohammad-habibi-poet.jpg و اون اینه که ساعت مطالعم کم میشه!

وقتی میام میبینم که بچه ها مثلا 8 ساعت درس خوندن تعجب میکنم! اخه من حجم مورد نظرم رو خیلی زود تموم میکنم و چون فکر میکنم که کم خوندم نا امید میشم!

با خودم گفتم شاید درسارو نمیفهمم! اما رفتم ازمونای کانون رو از سایت خریدم و نشستم زدم دو سه درسشو که به ترتیب درصدام این شد!

دین و زندگی(78%)
      فلسفه(88%)
      تاریخ (56%)

خوب مسلما اینا درصدای بدی نیستن! برای هر درس هم تستاش 6 دقیقه وقت برد!

حالا نظر شما چیه؟ من همین روشو ادامه بدم! یا ! اینقد لفت بدم که زمان بگذره!!!!!!

بعد بگم منم 8 ساعت خوندم! من تا حالا کسی رو به این مشکل ندیدم!

شاید فکر کنین که اره دیگه وقت زیاد میاری! ولی وقتی وقت زیاد بیاری و ندونی چیکار کنی یه مشکل بزرگه واست!

البته این به این معنی نیست که من واسه درسام وقت نذاشتم! من عادت دارم درسارو شناور بخونم! و زمانی هم که درس میخونم کیفیتمو بالا نگه میادارم!

نظر شما چیه؟ برم با همین روش؟ روزی 3 ساعت! با این درصدا! یا لفت و زمان زیاد و راضی کردن خودم از نظر تایمی؟

problem_nariya.jpg

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز یکی از دلایل وقت گیر بودن زمان خوندن واسه رشته های تجربی دروسی مثل ریاضی و شیمی و فیزیک و ... هست.
      شما که انسانی هستی و دروس اغلب خوندنی و حفظی هست دیگه هر کسی به خودش بستگی داره
      اغلب اینایی که اینجا اند 95% بچه های ریاضی و تجربی اند...
      اگرم میخوای ساعت مطالعه افزایش بدی طبق روال خودت بخون درسو و بعداً مرور کن.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      دوست عزیز یکی از دلایل وقت گیر بودن زمان خوندن واسه رشته های تجربی دروسی مثل ریاضی و شیمی و فیزیک و ... هست.
      شما که انسانی هستی و دروس اغلب خوندنی و حفظی هست دیگه هر کسی به خودش بستگی داره
      اغلب اینایی که اینجا اند 95% بچه های ریاضی و تجربی اند...
      اگرم میخوای ساعت مطالعه افزایش بدی طبق روال خودت بخون درسو و بعداً مرور کن.
      دقیقا با گفته شما موافقم! دروس ما خوندن در تایم کم! ولی دفعات مرور زیادی رو احتیاج داره!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      من این مشکل رو تو دانشگاهم دارم !

پیشنهادت چیه ؟

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinabeskut نمایش پست ها
      من این مشکل رو تو دانشگاهم دارم !

پیشنهادت چیه ؟
      به جز استرس که فایده ای نداشته تا به حال واسم! کاش نمیرفتم دنبال تند خوانی که الان اینجوری استرس بگیرم!!!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اتفاقا من یه دوستی تو گروه انسانی داشتم دقیقا مثله شما هم درسش خیلی خوب بود هم وقت بسیار زیادی میاورد
      فک نکنم هیچ مشکلی باشه چون ایشونم رتبه ی 100 اورد و حقوق قبول شد

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      میشه روش درس خوندنتو برام پ.خ کنی؟
      من ارزومه وقت اضافه بییارم:yahoo (19):
      دوباره بشین مرور کن
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      میشه روش درس خوندنتو برام پ.خ کنی؟
      من ارزومه وقت اضافه بییارم:yahoo (19):
      دوباره بشین مرور کن
      بزارید توی تاپیک بگیم

چیز خاصی نیست!

اول یه دور متن رو روزنامه وار میخونم و سعی میکنم قالب کلی متن و مفهوم اصلی رو بگیرم!

بعد هر خط رو که میخونم حفظ میکنم!

تمام!

چیزی که خیلی گُنگ باشه هم یک بار مینویسم!

شما روشتون چیه که وقت کم میارین؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      بزارید توی تاپیک بگیم

چیز خاصی نیست!

اول یه دور متن رو روزنامه وار میخونم و سعی میکنم قالب کلی متن و مفهوم اصلی رو بگیرم!

بعد هر خط رو که میخونم حفظ میکنم!

تمام!

چیزی که خیلی گُنگ باشه هم یک بار مینویسم!

شما روشتون چیه که وقت کم میارین؟
      خب من هر درسیو یه جور میخونم...مثلا برای دین و زندگی خلاصه نویسی میکنم و نکته ها رو کلیدی مینویسم
      شیمی وفیزیک و ریاضیو سعی میکنم بار اول که میخونم بفهمم بعد هر درسنامه ای که میخونم تست میزنم
      مثلا زیستو ییه دور بادقت میخونم درسته بادقت میخونم ولی خیلی چیزا ازش جا میمونه..بخاطر همینه وقت کم میارم و میدونم روشم اشتباهه
      قبلا یه دور روزنامه وار که یه چیزیو میخوندم سریع حفظم میشداما الان یکم مغزم عیب پیدا کردهحواسم جمع نیست

شما هم اگه میبینید با روش خودتون درصد خوبی بدست میارید همون روشو ادامه بده و وقت اضافتم بزار رو درسایی که وقت میگیرن و مرور کن هرچی مرور کنی به نفعته
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این مشکلو منم تو درسایی مثل ادبیات و دین و زندگی دارم.البته نباید بهش به دیده مشکل نگاه کرد! از نظر من یه نقطه مثبتیه.
      ﺍﺯ ﯾﻪ ﺟــﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ . . .
      ﻓﻘﻂ ﯾــﻪ ﺣــﺲ ﺩﺍﺭﯼ، ﺣﺲِِ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺗﯽ !
      ﻧــﻪ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘــﻦ ﻫـــﺎ ﺧﻮﺷﺤـــﺎﻝ ﻣﯿــﺸﯽﻭ
      ﻧــﻪ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘـــﻦ ﻫـــﺎ ﻧــﺎﺭﺍﺣﺖ ...!

{ ﻋﻠﯿﺮﺿﺎ ﺭﻭﺷﻦ }

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اصلا ساعتی خوندن صحیح نیست.شما بایستی روش درس خوندن خود را اصلاح کنید

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
      اصلا ساعتی خوندن صحیح نیست.شما بایستی روش درس خوندن خود را اصلاح کنید
      سلام مهندس جان!

در مورد اصلاح روش خوندن! گفتم که با زدن ازمون های ازمایشی سال قبل نتیجه انچنان بدی نگرفتم! تقریبا بالای 60 بود!

فکر میکنین با کسب درصد 78 توی دینی و 88 تو فلسفه باز هم نیاز به تغیر روش مطالعه هست؟

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      سلام مهندس جان!

در مورد اصلاح روش خوندن! گفتم که با زدن ازمون های ازمایشی سال قبل نتیجه انچنان بدی نگرفتم! تقریبا بالای 60 بود!

فکر میکنین با کسب درصد 78 توی دینی و 88 تو فلسفه باز هم نیاز به تغیر روش مطالعه هست؟
      آزمون های سالهای پیش معیار خوبی نیست.چون معلم شما کنکورهای سالهای قبل رو میبینه و اصلی ترین نکاتی که میگه نکاتی هست که در کنکورهای قبل اومده ،که شما بگین معلممون خوب درس داده وقتی تست زدین
      و فکر کاذب میکنین که سطحتون خوبه-درحالی که باید خود را برای کنکور 94 هم آماده کنید.
      ولی باز با این وجود درصدهای خوبی هست.
      خیر نیازی نیست.ولی شما گفتی ساعت مطالعه ات کم بود من خواستم روش خوندن را اصلاح کنی که بیشتر بخونید

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
      آزمون های سالهای پیش معیار خوبی نیست.چون معلم شما کنکورهای سالهای قبل رو میبینه و اصلی ترین نکاتی که میگه نکاتی هست که در کنکورهای قبل اومده ،که شما بگین معلممون خوب درس داده وقتی تست زدین
      و فکر کاذب میکنین که سطحتون خوبه-درحالی که باید خود را برای کنکور 94 هم آماده کنید.
      ولی باز با این وجود درصدهای خوبی هست.
      خیر نیازی نیست.ولی شما گفتی ساعت مطالعه ات کم بود من خواستم روش خوندن را اصلاح کنی که بیشتر بخونید
      من درسامو بدون معلم میخونم! ازمون رو هم از ازمون سال پیش کانون زدم! خواستم یه تعین سطحی برای خودم بکنم

اینم اضافه کنم من هفته های اول که مطالب تازه هستند تایم مطالعم بالا و خوبه! ولی هفته سوم که حالت جمع بندی داره چون مطالبو برای بار 4 یا 5 میخونم واقعا عصبی میشم!

چون از تابستون خیلی تکرار شده!

فرض کنین بخواین شما هر روز یه معادله تکراری رو حل کنین! خوب در تایم کم حل میکنین دیگه!!!!

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      الان یعنی میخوای یک جوری بخونی که وقت کم بیاری ؟!

خوشی زده زیر دلت ناموسا !

ما ک از صبح میخونم تا شب از آخرم هشتم گرو نهمه

:yahoo (21):

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن