خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 25 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 375
    1. Top | #151
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      روی پرده ی کعبه،
      این آیه حک شده است:
      نَبِّئ عِبادی أَنّی أَنا الغَفورُ الرَّحیمُ
      و من...
      هنوز و تا همیشه
      به همین یک آیه دلخوشم:
      " بندگانم را آگاه کن که من بخشنده ی مهربانم! "

2. Top | #152
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آيا مردم پنداشتند كه تا گفتند ايمان آورديم رها مى‏ شوند و مورد آزمايش قرار نمى‏ گيرند

و به يقين كسانى را كه پيش از اينان بودند آزموديم تا خدا آنان را كه راست گفته‏ اند معلوم دارد و دروغگويان را [نيز] معلوم دارد

2 و 3 عنکبوت

3. Top | #153
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر آنچه روي زمين از درختان است قلم شوند، و دريا براي آن مركب گردد، و هفت دريا به آن افزوده شود، اينها همه تمام مي‏ شوند اما كلمات خدا پايان نمي ‏گيرد، خداوند عزيز و حكيم است.

27 لقمان

4. Top | #154
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شب قدر بهتر از هزار ماه [عادى‏] است

3 قدر

5. Top | #155
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آنها در آن روز كه قيام قيامت را مي‏بينند چنين احساس مي‏كنند كه گويي توقف آنها (در دنيا و برزخ) جز عصر گاهي يا صبحگاهي بيشتر نبوده است.

46 نازعات

6. Top | #156
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و مسلما با سختي آساني است.

پس هنگامي كه از كار مهمي فارغ مي‏شوي به مهم ديگري پرداز!

و با اشتياق به سوى پروردگارت روى آور

6 تا 8 شرح
      ویرایش توسط farzam1997 : 15 آذر 1393 در ساعت 22:23

7. Top | #157
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خداوند ارواح را به هنگام «مرگ» قبض مي‏ كند، و ارواحي را كه نمرده‏ اند نيز به هنگام «خواب» مي‏گيرد، سپس ارواح كساني را كه فرمان مرگ آنها را صادر كرده نگه مي‏ دارد، و ارواح ديگري را (كه بايد زنده بمانند) باز مي‏ گرداند تا سرآمد معيني، در اين امر نشانه‏ هاي روشني است براي كساني كه تفكر مي‏ كنند.

42 زمر

8. Top | #158
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      [ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال کردند [بگو] من بسیار نزدیکم، هر گاه کسی مرا بخواند، اجابت می‌کنم؛ پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند.
      (سوره بقره، آیه 186)
      نگاهی غیر از آنچه داشتیم به این آیه بندازیم
      نگاهی مبتی بر خدا
      نگاهی بدون در نظر گرفتن گناهان ریز و درشت خودمان
      اولاً خدا گفته نزدیک است، بهتر بگویم خیلی نزدیک است
      تازه خود خدا می گوید بندگان من این یعنی خدا منظورش مومنین یا پیامبران نبود، یعنی خدا به ما هم بسیار نزدیک است، به ما که هیچ حتی به غیر مسلمان ها هم نزدیک است، این همه لطف به همه بندگان فقط از خدا بر می آید ، خدایی که گاهی بندگانش آنقدر از او دور می شوند که نه اینکه از حجتش اطلاعت نمی کنند بلکه او را و خانواده اش را ...
      دوم:هر گاه کسی مرا بخواند این معنی این می شود که همه می توانند این خدا را بخوانند، برای خواندنش فقط این است که بنده بخواند، فکر کن ما گاهی مسئول یک بخش می شویم آن وقت همه باید از ما وقت بگبرند ام خدا آنقدر بزرگ است که میگذارد همه هر وقت بخواهند او رابخوانند
      سوم: اوج داستان این است که خدا به همین هم بسنده نمی کند بلکه لطف را به بندگانش کامل می کند و می فرماید"اجابت می‌کنم" این یعنی جواب دادند بدون شرط
      بنظرم این اجابت کردند به همان بندگان برگردد، یعنی اینکه هر بنده ایی او را بخواند به شرط صداقت و خلوص او اجابت می کند
      یاد آن حدیث قدسی افتادم که فرمودند:اگر آنان که از درگاه من روی بر گرداندند،می دانستند چقدر مشتاق ملا قات آنان هستم،هر آیینه از شوق جان می سپردند
      چهارم: اگر موضع به همین جا هم ختم می شد خوب بود، خدا حرفی را می فرماید که فقط در کرم خودش هست، می فرمایند "پس به ندای من پاسخ دهند" این یعنی اینکه ای بنده من ، من تو را می خوانم، یعنی بنده که خدا را صدا کند او جواب می دهد هیچ، خدا خودش هم بنده را می خواند... حرف جزء سکوت برای من گنه کار نماند
      آخر: ما همه این لطف، کرم و بزرگی خدا به بنده اش شرط دارد "به من ایمان آورند تا راه راست یابند. " ان اینکه ایمان بیاورند، تازه این ایمان هم برای خودشان است تا راه را بیابند...

9. Top | #159
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قسم به آسمان كه داراي چين و شكنهاي زيباست!

7 ذاریات

10. Top | #160
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اي كساني كه ايمان آورده ‏ايد خدا را بسيار ياد كنيد.

41 احزاب

11. Top | #161
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از اين [زمين] شما را آفريده‏ ايم در آن شما را بازمى‏ گردانيم و بار ديگر شما را از آن بيرون مى‏ آوريم

55 طه

12. Top | #162
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در حقيقت مردان و زنان صدقه‏ دهنده و [آنان كه] به خدا وامى نيكو داده ‏اند ايشان را [پاداش] دو چندان گردد و اجرى نيكو خواهند داشت

18 حدید

13. Top | #163
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوگند به آسمان كه داراي برجهاي بسيار است.

1 بروج

14. Top | #164
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هنگامي كه ضرر و ناراحتي به مردم برسد پروردگار خود را مي‏ خوانند و به سوي او باز مي‏گردند اما هنگامي كه رحمتي از خودش به آنها بچشاند گروهي از آنان نسبت به پروردگارشان مشرك مي‏ شوند.

33 روم

15. Top | #165
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگر پاداش احسان جز احسان است

پس كدامين نعمتهاي پروردگارتان را انكار مي‏ كنيد؟

و پائين تر از آنها دو بهشت ديگر است.

60 تا 62 الرحمن

صفحه 11 از 25 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن