خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

بحث درباره سهمیه شاهد.یکبار برای همیشه !

من خودم .......
      این واژه *من خودم*این روزها شروعی درباره یک روایت از فرزندان ایثارگران.
      *من خودم همکلاسیم رتبش5 رقمی شد ولی پزشکی دراومد*
      امثال این داستان زیاد شنیده میشه
      اما تا چه حد واقعیت دارن ؟
      تو این تاپیک و مقاله قصد دارم یک روشنگری بکنم برای بعضی دوستان
      *رتبه در منطقه
      فرزندان شاهد اصلا رتبه در منطقه ندارن درواقع دوتا رتبه دارن یکی کشوری و یکی رتبه در شاهد (که رتبه در شاهد همون منطقه حساب میشه یه جورایی).پس هروقت دیدین یکی داره میگه رتبه در منطقش فلان بود بعد با سهمیه فلان شد بدونین که دروغی بیش نیست
      *چند درصد از هر کد رشته به داوطلبان شاهد میرسه ؟
      تا 20 درصد و اگه پر نشد به بقیه میرسه .
      حالا این 20 درصد آیا حق بقیه بوده ؟
      نه ! این 20 درصد اضافه بر اون چیزی که در کد رشته هست و بنیاد شهید سالانه مبلغ زیادی رو بابت این سهمیه ها از بودجه خودش خرج میکنه حالا ممکنه یه نفر بگه چرا همین پول بیت المال برای فرزندان چهارتا جانباز خرج بشه چرا بقیه نه ! ؟ در ادامه توضیح میدم این مساله رو
      *ارزش رتبه در سهمیه شاهد چگونه است ?
      ببینین دوستان توی خوزستان و بقیه شهر های جنوبی جانباز و آزاده زیاد هست .به همین دلیل حرفایی که میزنم در این باره همه رو به چشم دیدم و ساخته ذهن خودم یا دوستم یا کس دیگه ای نیست .کلا آدمی نیستم بخوام یه تیکه دروغ بذارم وسط حرفم تا حرفمو ثابت کنم
      توی رشته ریاضی تا 500 شاهد (تاحدود 15000 کشوری)
      میشه رشته های تاپ رو توی تهران رفت
      تا حدود1500( تاحدود 40000 کشوری) میشه رشته های درجه 2 و 3 توی تهران و درجه 1 توی شهرهایی مثل اصفهان و شیراز مشهد رفت (معنیش این نیست رتبه 1500 میتونه بره مثلا یه رشته مثل سخت افزار توی شریف یا برق صنعتی اصفهان به نسبت هرچه رتبه بدتر باشه شانس قبولی کمتره و بازه ای در نظر بگیرین .
      با رتبه های بین 1500 تا 2500 ( تا 80 هزار کشوری ) هم رشته های درجه 1 و2 توی دانشگاه هایی مثل اراک یا بابل و کاشان و سمنان رو میشه زد فکر کنم و اصلا اینطور نیست مثلا با 2000 ارزشی مثل 2000 منطقه 2 یا 1 و حتی 3 داشته باشه
      بالای 2500 هم زیاد ارزشی نداره و معمولا میرن آزاد چون مجانیه برای فرزندان شاهد
      رشته تجربی هم من خیلی اطلاعاتی ندارم اما به گفته دوستم با رتبه 1300 زیرگروه 1 پزشکی حتی دزفول رو نمیشه آورد و مونده دوستم پشت کنکور .رتبه کشوریش رو بهم نگفت اما اگر توی سایت کسی سهمیه شاهد هست بیاد رتبه کشوریش و رتبه درشاهد رو بگه تا حدودی دستمون بیاد چجوریه. وزارت بهداشت هم برای قبولی فرزندان شاهد شرط گذاشته که باید 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی توی اون کلاس که به صورت عادی قبول شده رو بیاره و اینطوری نیست هر خنگی بشه دکتر

بازم میگم اعداد بالا بر اساس مشاهدات از اطرافیانم و برخی نظرات کاربران همین سایت و سایت کانون بودش

*چرا به فرزندان جانبازان سهمیه داده میشه اما به اونهایی که جبهه رفتن نه ؟!

به نظر شما این سهمیه هدیه ای به فرزند اونیه که رفته جبهه به عنوان پاداش ؟
      نه ! نه ! نه!
      اینو به خاطر رنجی که خانواده و فرزندان اونها میکشن و نمیتونن درس بخونن بهشون میدن
      اینکه چه درد و مصیبت هایی رو میکشن خارج از حوصله و بحث هست و باید اومد و دید چه زندگی های فلاکت باری رو دارن
      میتونین هم برین یه سر بنیاد شهید نزدیک خیابان ولیعصر 10 دقیقه تو محوطه بشینین !
      پولی که از بیت المال برای خرید این سهمیه ها خرج میشود واقعا به حق است ؟

بیت المال ایران الان چه قدر پول توشه ؟
      این همه پول نفتی که دولت در میاره سالانه چه قدر هستش ؟
      حالا تصور کنین عراق ایران رو میگرفت آیا نصف همین پول و بودجه رو ایران داشت ؟
      اصلا یه نگاه به کشور های دیگه منطقه بکنین حساب کار دستتون میاد !
      این آرامش این برق این آب این نفت همه و همه اول از صدقه سری شهیدا و بعد جانبازان داریم
      --------------------------------------------------

در آخر هم بگم که این سهمیه ها بیشتر از اینکه به درد خود فرزندان شاهد بخوره بیشتر سببی شده تا دیگران عقده ها و شکست های خودشونو خالی کنن
      یه روزی دوباره خورشید رد میشه از بغض ابرا
      دوباره بوسه و لبخند میشه سرگرمی دنیا
      ویرایش توسط --mohammad-- : 25 شهریور 1393 در ساعت 00:59

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مطالب بالا(مثل 20 درصد ظرفیت یا 80درصد شرط نمره قبولی ) طبق دفترچه 93 بود و توی سایت سنجش قابل دیدن هست اگه پیدا نکردین و ندیدین به خودم بگین آدرس دقیق بهتون میدم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط --mohammad-- نمایش پست ها
      مطالب بالا(مثل 20 درصد ظرفیت یا 80درصد شرط نمره قبولی ) طبق دفترچه 93 بود و توی سایت سنجش قابل دیدن هست اگه پیدا نکردین و ندیدین به خودم بگین آدرس دقیق بهتون میدم
      میشه لطفا آدرس بدین؟
      من توی همین انجمن و از 2 دانشجوی پزشکی تهران پرسیدم گفتن از 80 نفر پزشکی تهران نصفش شاهده

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pmsh نمایش پست ها
      میشه لطفا آدرس بدین؟
      من توی همین انجمن و از 2 دانشجوی پزشکی تهران پرسیدم گفتن از 80 نفر پزشکی تهران نصفش شاهده
      اواسط صفحه سوم
      http://www6.sanjesh.org/download/Sar...iazi_Part1.zip

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم هیچ سهمیه ای نداشتم جز سهمیه منطقه2 ولی خدا خیرت بده که این مطلب رو گذاشتی تا بعضیا بدونن که چی به چیه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینا همه درسته.دستتون دردنکنه که شفافسازی کردین.
      یه سری که واقعا شورشو دیگه دراوردن.
      ولی حرف بیشتر بچه ها اینه: شما میگین پدرشون شهید شده و این بچه طعم پدر رو نچشیده.این درست ولی دولت بیاد در طول تحصیل به اینا امکانات و تسهیلات بده.کلاس و کتاب و مدرسه خوب و این حرفا. ولی اینکه تو کنکور سهمیه بهشون تعلق بگیره از عدالت به دوره.
      خیلی از مردم عادی هم هستن که از بچگی پدر بالاسرشون نبوده و میلیم فقیر هستن. پس چرا به اونا سهمیه تعلق نگیره؟
      من به هیچ وجه مخالف رسیدگی به خانواده های ایثارگر نیستم و حتی دست بوسشون هم هستم ولی اگه در طول تحصیل بهشون امکانات ویژه تعلق بگیره بهتر از سهمیه در خود کنکوره.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ولی حرف بیشتر بچه ها اینه: شما میگین پدرشون شهید شده و این بچه طعم پدر رو نچشیده.این درست ولی دولت بیاد در طول تحصیل به اینا امکانات و تسهیلات بده.کلاس و کتاب و مدرسه خوب و این حرفا. ولی اینکه تو کنکور سهمیه بهشون تعلق بگیره از عدالت به دوره.
      دولت ساده ترین راه رو انتخاب کرده و برای خانواده شهدا و جانبازان دردسر درست کرده.
      Math & Physics are fun

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عزیزان دوستان, چرا راه دور بریم؟ دوست من باباش 50درصد جانباز بود, خود باباهه که الان متخصصه به کنار من با اون کاری ندارم, 100جور تسهیلات بهشون میدن اونم به کنار,
      سال قبل خودش رتبش 30000شد رتبه در سهمیش شد 900, خواهرشم 2سال قبلش آورده بود 35000 رتبه در سهمیش قشنگ یادمه 1300شده بود...سهمیه خانواده شهدا همینقده, سهمیه جانبازان 75درصد ازینم بیشتره...امسال ازینم بیشتر شده سهمیه...پس چرندیات نگین لطفا, شمایی که خانواده جانباز 50-75درصد یا شاهدی مدرک داری رو کن, یه عکس از کارنامت بذار همینجا...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آقا یه چندتا نکته میگم و خواهشا کسی نقل قول نکنه منو چون وقت بحث ندارم
      1-من پدرم جانبازه ولی درصدش زیر 25 هستش پس من نمیتونم استفاده کنم اما همه درصدش عصبی هستش(البته شیمیایی هم هست ولی نه شدید که ما کار درمان رو پیگیری کردیم ولی دنبال درصدش نرفتیم.) و واقعا نمیشه درست باهاش حرف زد چون سریع عصبی میشه.
      2-کسی که بخاطر جنگ برای حفظ کشورش جانباز شده اونم با اختیارش و برای دفاع از ناموس من و شما خیلی تفاوت داره با کسی که مثلا سرطان گرفته.لطفا اینها رو با هم مقایسه نکنید
      3-بچه هایی که با سهمیه قبول میشن حتی اگر وجود نداشته باشند هم سهمیه بقیه زیاد نمیش.سهمیه شاهد مثل سهمیه ارتش تو دانشگاه تهران هستش یعنی اونجا تمام هزینه رو ارتش میده و اینجا بنیاد جانبازان این هزینه هم از این هزینه هم از بودجه بنیاد جانبازان و شاهد تامین میشه و بودن همچین نهادهایی با بودجه برای رسیدگی به خانواده این افراد اقل کاری هستش که باید انجام بشه
      4-یک نمونه خارجی در امریکا علاوه بر تسهیلاتی مثل تحصیل برای این افراد کارتهایی دارن که در هر مرکزی اولویت کار با اونهاست و حتی تا اینجا که اگر در اتوبوس کسی که این کارت رو داره بخواد درجایی که کسی هست بشینه و اون کارت رو نشون بده و اون فرد انجام نده با جریمه روبرو میشه.تازه این امریکایی هستش که سربازاش با پول رفتن جنگیدن نه اینکه در راه رضای خدا و بخاطر حفظ ناموس(این مورد رو کسی که اونجا بوده تعریف کرده)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز من چندتا از نظراتتونو خوندم بقیه رو نرسیدم بخونم... ببینید من خودم فرزند جانباز 25%م و براتون توضیح میدم چطور حساب میکنن و خودمم چی شدم...
      تا پارسال سهمیه خانواده شهدا و جانبازان 5% مازاد بر 100% ظرفیت بوده و سهمیه و رتبه اونا بین خودشون بوده...مثلا اگه دانشگاهی 100 نفر پزشکی گرفته 5 نفرم البته اضافه بر اون از خانواده شهدا و جانبازان گرفته تازه اونم به شرط اینکه 70% نمره نفر اخر پذیرفته شده تو اون دانشگاه رو زده باشه نه اینکه کم بزنه و راحت قبول بشه!!! این بچه هایی که میگن مثلا یکی 10000 بوده با سهمیه شده 200 اینا اشتباست...اصلا اونا توی سهمیه خودشون امتحان میدن مثلا بین اون 10000 نفری که همه خانواده شهدا و جانباز هستن!!! ولی امسال قضیه فرق کرده اون سهمیه خانواده جانباز و شهدا اومده داخل 100% ظرفیت یعنی دیگه مازاد نیست ولی گفتم اونم شرط داره باید 75-80% نمره نفر اخر پذیرفته شده توی اون شهر و رشته رو بیاره...همین جور الکی نیست یکی بره با درصدای پایین پزشکی قبول بشه حتی اگه خانواده شهدا باشه قانون داره...
      اما می خوام چیزی بگم در مورد خودم من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهرانم...سال 86 که اولین بارم بود هیچی سال 87 کنکور دادم سهمیه درخواست دادم و همه رشته هارم زدم ولی سهمیه اعمال نشد برای من و منو انداختن سهمیه ازاد یه رشته دانشگاه دولتی قبول شدم و نرفتم و رفتم دانشگاه ازاد کارشناسی ولی سال بعد که دانشجوی ترم 3 بودم امتحان دادم این دفه سهمیه اعمال شد و من این بار اصلا هیچی نخوندم ولی کارشناسی یه رشته ای دولتی قبول شدم ولی دانشگاه گفت نمیشه باید قبلش از اون رشتت انصراف میدادی... 2 سال پیش هم کنکور ارشد دادم باز اونجا به ما که 25% جانبازی داشتیم سهمیه تعلق نگرفت و خودم در سهمیه ازاد این بار درس خوندم و دانشگاه تهران قبول شدم!!! ... ولی مدرسه ما رو اگه بدونید چطور درس میدادن و مشاوراش کیا بودن گریه تون میگیره...اصلا نمیدونستیم کنکور چیه!!! پس ببینید همه مثل هم نیستن من مثلا پدرم جانباز 25% بود ولی با کدوم سهمیه قبول شدم!!! کارشناسی دانشگاه ازاد که خودم قبول میشدم فقط برام سهمیه زدن!!! نمیگم همه سهمیه نگرفتن خیلیا گرفتن ولی خیلیام نگرفتن!! ولی گفتم اینطور نیست هر کی هر چی زد رشته های خوب قبول بشه ...باید یه حداقلی بزنن که اون بالا گفتم... دوستم پارسال 2000 بود منطقه 3 فقط پرستاری قبول شد پدرشم جانباز 25% بود. من اصلا کاری به کنکور ندارم اصلا شما راست میگید ولی اگه پدرتون شیمیایی باشه یا اعصاب روان میفهمید 1 ثانیه ارامش توی خونه نیست که ادم بخواد هر کاری کنه چه برسه به درس خوندن...ولی خب اره خانواده جانبازاییم هستن که مشکلشون زیاد نیست ولی خب مشکل دارن دیگه...البته مردم عادیم میبینی یکی پدرش کارگره یا پایین تر مشکل زیاد دارن...بچه ها بیاین با هم دوست باشیم نه اینکه سر سهمیه داشتن یا نداشتن دشمن هم باشیم... یا علی

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      عزیزان دوستان, چرا راه دور بریم؟ دوست من باباش 50درصد جانباز بود, خود باباهه که الان متخصصه به کنار من با اون کاری ندارم, 100جور تسهیلات بهشون میدن اونم به کنار,
      سال قبل خودش رتبش 30000شد رتبه در سهمیش شد 900, خواهرشم 2سال قبلش آورده بود 35000 رتبه در سهمیش قشنگ یادمه 1300شده بود...سهمیه خانواده شهدا همینقده, سهمیه جانبازان 75درصد ازینم بیشتره...امسال ازینم بیشتر شده سهمیه...پس چرندیات نگین لطفا, شمایی که خانواده جانباز 50-75درصد یا شاهدی مدرک داری رو کن, یه عکس از کارنامت بذار همینجا...
      طبق اصول عدالتی و فلسفی وظیفه اثبات بر دوش مدعی مثبت بر وجود یک چیز هست
      من هم میتونم بگم من الان توی مریخم حالا تو بیا ثابت کن که نیستم !
      ببین همه ما تو این کشوریم همه ما پریم از عقده های جوونی چون واقعا به اونچه لیاقتمون هست تو این ایران لعنتی نرسیدیم ولی راه حل مشکلات این نیست رفیق واقعا من نمیدونم دلیل این همه مشکل شخصی شما با فرزندان شاهد چی هست
      لطفا منطقی تر رفتار کنین

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط --mohammad-- نمایش پست ها
      طبق اصول عدالتی و فلسفی وظیفه اثبات بر دوش مدعی مثبت بر وجود یک چیز هست
      من هم میتونم بگم من الان توی مریخم حالا تو بیا ثابت کن که نیستم !
      ببین همه ما تو این کشوریم همه ما پریم از عقده های جوونی چون واقعا به اونچه لیاقتمون هست تو این ایران لعنتی نرسیدیم ولی راه حل مشکلات این نیست رفیق واقعا من نمیدونم دلیل این همه مشکل شخصی شما با فرزندان شاهد چی هست
      لطفا منطقی تر رفتار کنین
      یعنی شما انتظار داری من چحوری اثبات کنم این قضیرو؟!
      فرض1:شما تو مریخی-فرض2:شما داری مطالب مارو میخونی و تو یه بازه زمانی خاص جواب میدی
      رد فرض:شما نمیتونی تو مریخ باشی و به این سرعت اصلاعات رو دریافت و پاسخ بدی...ضمنا تو مریخ نمیتونی اینترنت داشته باشی...
      مشکل شخصی با فرزندان شاهد ندارم...الان شما بر چه اساسی این حرفو زدی؟ هرکی میگه سهمیه ناحقه یعنی با خانواده شهدا و جانبازان مشکل داره؟
      من آدم منطقی ای هستم...حرف غیر منطقی نزدم...کدوم حرفم غیر منطقی بود؟بگین منم بدونم..؟
      دیگه به نظرم این بحثو تموم کنیم بهتره...گفتنی ها گفته شد...قضاوت با خوانندگان...

منم دیگه بیخبال این تاپیک میشم...
      موفق باشید...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من فکر نمیکنم کسی با این خانواده های محترم مشکلی داشته باشه.ولی امیدوارم این سهمیه در راستای رسیدن به اهداف عالی باشه.نه اینکه افراد با سهمیه قبول شن در حالیکه هیچ فایده ای برای جامعه ندارند.
      این هم کارنامه ای که با سهمیه در پزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدن،به نظرتون واقعا میتونن یک پزشک خوب باشند؟؟من خودم را در دست اینها نمیسپرم !!

ممنونم از همه ی دوستان
      img_3916-copy.jpg
      زندگی زیباست، تماشاییست!
      چرا زیبا نمی بینیم؟
      چرا گاهی به پای این همه خوبی نمی شینیم؟
      چرا با هم نمی خندیم؟
      مگر دنیا چه کم دارد؟
      ببین این آسمان آبی ست
      ببین دنیای ما آکنده از پاکی ست
      و خوبی تا ابد پاینده می ماند...
      تو باور کن
      همین کافیست...!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من حرفی ندارم شما هر طور دوست داری فکر کن.این کارنامه رو وقتی رفته بودم با دوستم مدرسه شاهد بهمون دادن پشتش مشخصات بنویسیم ما هم برش داشتیم،گفتیم ااا این که کارنامه کنکوره،خانمه هم گفت بعله این کارنامه مال یکی از دانش آموزامونه که پزشکی شهید بهشتی میخونن.منم الان شماره داوطلبیشو یکم سانسور کردم.
      حالا شما بگو جعلیه یا هر چیز دیگه میل خودته دوست عزیز
      زندگی زیباست، تماشاییست!
      چرا زیبا نمی بینیم؟
      چرا گاهی به پای این همه خوبی نمی شینیم؟
      چرا با هم نمی خندیم؟
      مگر دنیا چه کم دارد؟
      ببین این آسمان آبی ست
      ببین دنیای ما آکنده از پاکی ست
      و خوبی تا ابد پاینده می ماند...
      تو باور کن
      همین کافیست...!

ویرایش توسط Araz : 16 اسفند 1393 در ساعت 11:50 دلیل: به درخواست نویسنده ، نقل و قول ایشون از پست شما حذف شد

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n.rajaei نمایش پست ها
      من فکر نمیکنم کسی با این خانواده های محترم مشکلی داشته باشه.ولی امیدوارم این سهمیه در راستای رسیدن به اهداف عالی باشه.نه اینکه افراد با سهمیه قبول شن در حالیکه هیچ فایده ای برای جامعه ندارند.
      این هم کارنامه ای که با سهمیه در پزشکی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدن،به نظرتون واقعا میتونن یک پزشک خوب باشند؟؟من خودم را در دست اینها نمیسپرم !!

ممنونم از همه ی دوستان
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_3916 - Copy.jpg
مشاهده: 127
حجم: 63.8 کیلو بایت
      تعداد شرکت کننده در گروه تجربی شاهد 14000 نفر هستش !توی این کارنامه 4935 نفر هستش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن