خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

امتحانات نهایی و ناگفته ها!

سلام به همگی.
      اینطور که معلومه امتحانات نهایی تاثیرش داره از کنکور هم بالاتر میره!مخصوصا که کنکوری های عزیز هم همش از تاثیر نامطلوب نمرات نهایی در رتبه و ترازشون گله میکنند!به همین خاطر سوالاتی هست که نه تنها دغدغه ی من که میتونه سوال خیلی از بچه هایی که امسال یا سال بعد قراره برن سوم باشه!پس توجه شمارا به سوالات زیر جلب مینمایم!
      1-واسه موفقیت چه چیز لازمه؟!در واقع ابزارش چیه؟!فقط کتاب درسی و سوالات سال های قبل!؟
      2-منابع کم حجمی که میشه باهاشون تو کمترین زمان ممکن نتیجه ی مطلوب رو گرفت چیه؟!منابعی که 1-کم حجم باشه2-آموزش خوبی داشته باشه3-بشه بعد از نهایی ها واسه کنکور هم ازش استفاده کرد.مثلا وقتی واسه زیست فاگوزیست رو معرفی میکنید ،حساب حجم بالا و ترکیبی گفتنش رو نمیکنید.یا مثلا اگه الگو معرفی میکنید در واقع برای کنکور و تست معرفی میکنید.همه ی این ها به کنار ولی منابعی که واسه نهایی مفید باشه .مثلا خیلی سبز رو پیشنهاد میکنید.میگید واسه نهایی درسنامه هاش رو بخون و اگه تونستی تست هم بزن و بعد نهایی ها هم از تست هاش و درسنامه هاش واسه کنکورت استفاده کن!یا مثلا گلوازه رو معرفی میکنید و میگید مخصوص نهایی هاست ولی آیا واسه کنکور هم مفید هستش؟پس نمیتونه گزینه ی خوبی باشه!
      3-واسه خود آزمایی ها و معنی بیت ها و شعر ها و آیه ها وو متن عربی و...از چه منابعی استفاده کنیم که مورد قبول مصححین و برگه ی پاسخ باشه؟!به گفته های بعضی معلم ها نمیشه اطمینان کرد.
      4-هر پیشنهاد یا توصیه ای که در مورد نهایی ها دارین حتما بگید.استقبال میکنیم.
      5-ترکیب کردن متن عربی و بررسی بیت ها وجمله های ادبیات و در آوردن آرایه هاشون و...از واجباته؟!
      از همه واقعا عذر میخام که این همه توضیح دادم و مقدمه چینی کردم.خاستم منظورم رو بدون هیچ عیب و نقصی برسونم!اگه قبلا تاپیک هایی هم در این مورد بود حتما اطلاع رسانی کنید.چون سرچ نکدم(تنبلیه و هزار درد و مرض!)
      پیشاپیش از شما که حوصله میکنید مچکرم!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

ویرایش توسط ali761 : 17 شهریور 1393 در ساعت 21:22

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سری سوالای امتحانی هستن که انتشاراتی مثل بنی هاشمی خامنه و گلواژه و... چاپشون کردن ! هرکدومم 2تومن بیشتر نیست
      واسه امتحانا عالین ! گلبرگ(انشارات گلواژه) سوالات درس به درسه و بقیه نوبت اول و نهایی
      واقعا به درد بخورن! سال پیش امتحان جغرافیا هیچی نخونده بودم شب قبل امتحانم تو یه دیگه عروسی دعوت بودم ساعت 7 صبح رسیدم تبریز ! تا ساعت 10 خلاصه نویسیای خودمو(واسه استان) با این دوتا(واسه عمومی) خوندم شد 20
      گاج محوری هم خوبه حجمشم در اون حد نیست ...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه نکته ای در مورد امتحانات نهایی بگم ... اگه شما حتی کتاب رو نرسیدی بخونی ؛ حتماً سوالات 5-6 سال اخیر رو چند بار بخون ، حداقل 13-14 نمره رو مستقیماً از این راه به دست میاری ، سال ما شیمی فقط یک روز وقت داشت و منم نرسیدم تمامش رو بخونم ولی با این روش نمرم شد 19/5 ... نکته دیگه ای که برام جالب بود این بود که توی هر درس حتماً یک سوال از آخرین صفحه یا درس کتاب میاد ، چون حدس می زنن ممکنه دانش آموز نرسیده باشه که تمام کتاب رو خونده باشه ...

...
      1- واسه موفقیت چه چیز لازمه؟!در واقع ابزارش چیه؟!فقط کتاب درسی و سوالات سال های قبل!؟

علاوه بر نکاتی که بالا گفتم ، هیچ وقت مطلب جدید رو برای شب امتحان نذار و حتماً روی متن کتاب تکیه داشته باش .

2-منابع کم حجمی که میشه باهاشون تو کمترین زمان ممکن نتیجه ی مطلوب رو گرفت چیه؟!منابعی که 1-کم حجم باشه2-آموزش خوبی داشته باشه3-بشه بعد از نهایی ها واسه کنکور هم ازش استفاده کرد.مثلا وقتی واسه زیست فاگوزیست رو معرفی میکنید ،حساب حجم بالا و ترکیبی گفتنش رو نمیکنید.یا مثلا اگه الگو معرفی میکنید در واقع برای کنکور و تست معرفی میکنید.همه ی این ها به کنار ولی منابعی که واسه نهایی مفید باشه .مثلا خیلی سبز رو پیشنهاد میکنید.میگید واسه نهایی درسنامه هاش رو بخون و اگه تونستی تست هم بزن و بعد نهایی ها هم از تست هاش و درسنامه هاش واسه کنکورت استفاده کن!یا مثلا گلوازه رو معرفی میکنید و میگید مخصوص نهایی هاست ولی آیا واسه کنکور هم مفید هستش؟پس نمیتونه گزینه ی خوبی باشه!

من خودم سوالات رو از اینترنت دانلود و پرینت کردم و برای مثال در زیست بعد از خوندن هر فصل ، می رفتم سوالات نهایی مربوطه ... معدلم هم بدک نشد ، 19/20 البته نمره 16 درس عربی حسابی معدل رو کشید پایین

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      یه سری سوالای امتحانی هستن که انتشاراتی مثل بنی هاشمی خامنه و گلواژه و... چاپشون کردن ! هرکدومم 2تومن بیشتر نیست
      واسه امتحانا عالین ! گلبرگ(انشارات گلواژه) سوالات درس به درسه و بقیه نوبت اول و نهایی
      واقعا به درد بخورن! سال پیش امتحان جغرافیا هیچی نخونده بودم شب قبل امتحانم تو یه دیگه عروسی دعوت بودم ساعت 7 صبح رسیدم تبریز ! تا ساعت 10 خلاصه نویسیای خودمو(واسه استان) با این دوتا(واسه عمومی) خوندم شد 20
      گاج محوری هم خوبه حجمشم در اون حد نیست ...
      گلوازه و اینا یه بار مصرفه!بعد امتحان نهایی باید بندازیش دور چون به درد کنکور نمیخوره!گاج محوری خوبه!ولی نمیدونم واسه کدوم درسها!

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سوال هم اضافه کردم!سوال 5 رو!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام به همگی.
      اینطور که معلومه امتحانات نهایی تاثیرش داره از کنکور هم بالاتر میره!مخصوصا که کنکوری های عزیز هم همش از تاثیر نامطلوب نمرات نهایی در رتبه و ترازشون گله میکنند!به همین خاطر سوالاتی هست که نه تنها دغدغه ی من که میتونه سوال خیلی از بچه هایی که امسال یا سال بعد قراره برن سوم باشه!پس توجه شمارا به سوالات زیر جلب مینمایم!

از همه واقعا عذر میخام که این همه توضیح دادم و مقدمه چینی کردم.خاستم منظورم رو بدون هیچ عیب و نقصی برسونم!اگه قبلا تاپیک هایی هم در این مورد بود حتما اطلاع رسانی کنید.چون سرچ نکدم(تنبلیه و هزار درد و مرض!)
      پیشاپیش از شما که حوصله میکنید مچکرم!
      اول بگم که دوستان از کاه کوه هم ساختن البته...
      حالا بریم سراغ سوالا و جواب

1-واسه موفقیت چه چیز لازمه؟!در واقع ابزارش چیه؟!فقط کتاب درسی(اینوBold میکنم تا بفهمی خیلی مهمه تو همه درسا) و سوالات سال های قبل!؟
      اینا مهمترین ابزار ها هستن ولی تنها ابزار نیستن
      تلاش خودت مطالعه ی مستمر(نذار درسا جمع بشن)
      استفاده از منابع کمک آموزشی در کنار کتاب درسی و سوالای نهایی دوره های قبل
      اون دوستمون که گفتن گلبرگ گلواژه منظورشون کتابای گلواژه نیست منظورشون 1مجموعه جزوه هایی هست مثل همنی بنی هاشمی و منتشران و غیره... که خوبیش اینه که رفته سوالای نهایی سال های گذشته رو طبقه بندی کرده
      البته سال ما 1اشکال داشت(البته نمیشه گفت اشکال)اینکه سال سوالا رو مشخص نکرده بود

من که میگم صرفا حواست به نهایی باشه و کنکور رو فراموش کنی و بذاری بعد نهایی کار درستی نیست(تجربشو داشتم:::درسایی که مفصل و از کتابای کنکوری میخوندم توی امتحانا نتیجه ی هزار برابر بهتری داشتم تا درسایی که میگفتم بذار در حد نهایی کار کنم)حد و مرز مشخص نکن تو نیستی که سوال طرح میکنی!معلم خودت هم نیست!!!طراح1دفه جوگیر میشه
      نمیگم برو کنکوری کار کن ولی تست و کنکور رو هم فراموش نکن
      به قول خودم میخوای10تا تمرین حل کنی:8تاش نهایی حل کن2تا تست!چیزی میشه؟؟؟!!!!
      من به شخصه واسه شیمی اصلن سوال نهایی حل نکردم و بهترین نمره شیمیم بود
      فیزیک هم شب امتحان فقط چند تا نهایی حل کردم که بازم نتیجه ی خیلی خوبی داد
      در کنار این منابعی که میگم جزوه ی گلبرگ گلواژه که همون سوالای نهایی هست رو هم واسه هر درس بخر،بجز اونایی که میگم

ادبیات:آموزش ادبیات3خیلی سبز(البته اگر احیانا ادبیات 3تخته سیاه چاپ شد اونو بخر)

عربی:آموزش عربی3خیلی سبز یا الگو(خیلی سبز ساختار منظم تر و زبون محاوره ای داره!!!اینجا هر2تای این منبع سوالای نهایی رو پوشش دادن گلبرگ نیاز نیست!)

زبانen:زبان 3مبتکران

زبان فارسی:دریافت! اگر میخوای اصرار کنی که کم حجم و اونجوری که گفتی باشه محوری گاج!
      _______

شیمی:کتاب تست مبتکران

زیست:من میگم کتاب درسی و الگو!فراموش نکن کتاب درسی واسه نهایی مهم شده! نه در حد کنکور ولی بازم هست!اگر بازم منبع کم حجم میخوای پرسمان گاج که البته اینجا استثناعن فقط به درد نهایی میخوره!

فیزیک3:آموزش الگو (به قول مولف همین کتاب این کتاب جوری نوشته شده که هم کنکور محوره هم نهایی!خلاصه پرونده فیزیک3رو واستون میبنده///بقیه درسا هم باید همینجوری باشه)
      به نظر من با فیزیک امسال شوخی نکن کتاب درسی هم خوب شده هم مهم

ریاضی3:آموزش ریاضی3خیلی سبز(هم نهایی هم کنکور)

زمین:کتاب درسی!

دین وزندگی کتاب درسی ولی با توجه به متن درس پیام آیه ها رو یاد بگیر

ورزش هم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-واسه خود آزمایی ها و معنی بیت ها و شعر ها و آیه ها وو متن عربی و...از چه منابعی استفاده کنیم که مورد قبول مصححین و برگه ی پاسخ باشه؟!به گفته های بعضی معلم ها نمیشه اطمینان کرد.
      آی گفتی!!همونایی که بالا گفتم

خواهشن از این پیشگویی هایی که میکنن میگن امسال سوالا سخت میشه!آسون میشه!و اینا نکنین!بشینین درستونو بخونین!
      منظم با برنامه کلاس سوالای نهایی رو حل کن
      توی ریاضی و فیزیک تقسیم بندی نمره رو از پاسخنامه دقیق ببین
      توی دین و زندگی زیاد مطالب رو خلاصه نکنین...
      ادبیات، گفته ی کتاب کمک اموزشی رو بیشتر از معلم قبول کنید(من سر امتحانای معلم1چی رو مینوشتم غلط میگرفت از اونجایی که حوصله بحث نداشتم میگفتم باشه نهایتش1نمرس! فدای سرم!تو نهایی درست میگیرن!! که دقیقا همینم شد!)

5-ترکیب کردن متن عربی و بررسی بیت ها وجمله های ادبیات و در آوردن آرایه هاشون و...از واجباته؟!
      الان من بگم نه اونقدرا!!
      شما بیخیال میشین ولی خب ادبیات آره مهمه
      ولی عربی سوالای تجزیه و ترکیب در این حد نیست که انقد کار و تمرین بخواد ولی اگر کار کنی چه شوووود

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      اول بگم که دوستان از کاه کوه هم ساختن البته...
      حالا بریم سراغ سوالا و جواب

1-واسه موفقیت چه چیز لازمه؟!در واقع ابزارش چیه؟!فقط کتاب درسی(اینوBold میکنم تا بفهمی خیلی مهمه تو همه درسا) و سوالات سال های قبل!؟
      اینا مهمترین ابزار ها هستن ولی تنها ابزار نیستن
      تلاش خودت مطالعه ی مستمر(نذار درسا جمع بشن)
      استفاده از منابع کمک آموزشی در کنار کتاب درسی و سوالای نهایی دوره های قبل
      اون دوستمون که گفتن گلبرگ گلواژه منظورشون کتابای گلواژه نیست منظورشون 1مجموعه جزوه هایی هست مثل همنی بنی هاشمی و منتشران و غیره... که خوبیش اینه که رفته سوالای نهایی سال های گذشته رو طبقه بندی کرده
      البته سال ما 1اشکال داشت(البته نمیشه گفت اشکال)اینکه سال سوالا رو مشخص نکرده بود

من که میگم صرفا حواست به نهایی باشه و کنکور رو فراموش کنی و بذاری بعد نهایی کار درستی نیست(تجربشو داشتم:::درسایی که مفصل و از کتابای کنکوری میخوندم توی امتحانا نتیجه ی هزار برابر بهتری داشتم تا درسایی که میگفتم بذار در حد نهایی کار کنم)حد و مرز مشخص نکن تو نیستی که سوال طرح میکنی!معلم خودت هم نیست!!!طراح1دفه جوگیر میشه
      نمیگم برو کنکوری کار کن ولی تست و کنکور رو هم فراموش نکن
      به قول خودم میخوای10تا تمرین حل کنی:8تاش نهایی حل کن2تا تست!چیزی میشه؟؟؟!!!!
      من به شخصه واسه شیمی اصلن سوال نهایی حل نکردم و بهترین نمره شیمیم بود
      فیزیک هم شب امتحان فقط چند تا نهایی حل کردم که بازم نتیجه ی خیلی خوبی داد
      در کنار این منابعی که میگم جزوه ی گلبرگ گلواژه که همون سوالای نهایی هست رو هم واسه هر درس بخر،بجز اونایی که میگم

ادبیات:آموزش ادبیات3خیلی سبز(البته اگر احیانا ادبیات 3تخته سیاه چاپ شد اونو بخر)

عربی:آموزش عربی3خیلی سبز یا الگو(خیلی سبز ساختار منظم تر و زبون محاوره ای داره!!!اینجا هر2تای این منبع سوالای نهایی رو پوشش دادن گلبرگ نیاز نیست!)

زبانen:زبان 3مبتکران

زبان فارسی:دریافت! اگر میخوای اصرار کنی که کم حجم و اونجوری که گفتی باشه محوری گاج!
      _______

شیمی:کتاب تست مبتکران

زیست:من میگم کتاب درسی و الگو!فراموش نکن کتاب درسی واسه نهایی مهم شده! نه در حد کنکور ولی بازم هست!اگر بازم منبع کم حجم میخوای پرسمان گاج که البته اینجا استثناعن فقط به درد نهایی میخوره!

فیزیک3:آموزش الگو (به قول مولف همین کتاب این کتاب جوری نوشته شده که هم کنکور محوره هم نهایی!خلاصه پرونده فیزیک3رو واستون میبنده///بقیه درسا هم باید همینجوری باشه)
      به نظر من با فیزیک امسال شوخی نکن کتاب درسی هم خوب شده هم مهم

ریاضی3:آموزش ریاضی3خیلی سبز(هم نهایی هم کنکور)

زمین:کتاب درسی!

دین وزندگی کتاب درسی ولی با توجه به متن درس پیام آیه ها رو یاد بگیر

ورزش هم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آی گفتی!!همونایی که بالا گفتم

خواهشن از این پیشگویی هایی که میکنن میگن امسال سوالا سخت میشه!آسون میشه!و اینا نکنین!بشینین درستونو بخونین!
      منظم با برنامه کلاس سوالای نهایی رو حل کن
      توی ریاضی و فیزیک تقسیم بندی نمره رو از پاسخنامه دقیق ببین
      توی دین و زندگی زیاد مطالب رو خلاصه نکنین...
      ادبیات، گفته ی کتاب کمک اموزشی رو بیشتر از معلم قبول کنید(من سر امتحانای معلم1چی رو مینوشتم غلط میگرفت از اونجایی که حوصله بحث نداشتم میگفتم باشه نهایتش1نمرس! فدای سرم!تو نهایی درست میگیرن!! که دقیقا همینم شد!)

الان من بگم نه اونقدرا!!
      شما بیخیال میشین ولی خب ادبیات آره مهمه
      ولی عربی سوالای تجزیه و ترکیب در این حد نیست که انقد کار و تمرین بخواد ولی اگر کار کنی چه شوووود
      واقعا ممنون.واسه یک لحظه حس درسخوندن بهم دست داد!جای هیچ حرف و حدیثی هم باقی نمیمونه!
      فقط 1 چندتا سوال میمونه!
      10سوالات نهایی روواسه درسها از سال 85تا 92 رو دارم!یعنی در قالب PDF!کافیه یا بازم گلوازه بگیرم؟!
      2-واسه زبان نمیشه به جای مبتکران خط سفید بگیرم؟!احتمالا با معلممون همین رو کار کنیم!
      3-ریاضی 3 منظورتون کدو کتابه؟!اینhttp://kheilisabz.com/shop/%D8%B1%D9...B6%D9%8A-3یا اینریاضی 3 آموزش | انتشارات خیلی سبز
      4-واسه زیست کتاب درسی واسه آموزش کافیه؟!
      5-اگه زبان فارسی اج بگرم دیگه نیاز نیست سال بعد واسه کنکور کتاب دیگه ای بخونم!؟
      6-خود آزمایی هاو تمرین هایکتاب هارو هم همین کتابهای کمک آموزشی پوشش میدن؟!دیگه نیازی به این نیست که معلم را به خانه بیاریم؟!
      مچکر.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      واقعا ممنون.واسه یک لحظه حس درسخوندن بهم دست داد!جای هیچ حرف و حدیثی هم باقی نمیمونه!
      فقط 1 چندتا سوال میمونه!
      1-سوالات نهایی روواسه درسها از سال 85تا 92 رو دارم!یعنی در قالب PDF!کافیه یا بازم گلوازه بگیرم؟!
      2-واسه زبان نمیشه به جای مبتکران خط سفید بگیرم؟!احتمالا با معلممون همین رو کار کنیم!
      3-ریاضی 3 منظورتون کدو کتابه؟!اینhttp://kheilisabz.com/shop/%D8%B1%D9...B6%D9%8A-3یا اینریاضی 3 آموزش | انتشارات خیلی سبز
      4-واسه زیست کتاب درسی واسه آموزش کافیه؟!
      5-اگه زبان فارسی اج بگرم دیگه نیاز نیست سال بعد واسه کنکور کتاب دیگه ای بخونم!؟
      6-خود آزمایی هاو تمرین هایکتاب هارو هم همین کتابهای کمک آموزشی پوشش میدن؟!دیگه نیازی به این نیست که معلم را به خانه بیاریم؟!
      مچکر.
      1-گلبرگ گلواژه رو واسه این گفتم که سوالای نهایی رو طبقه بندی شده داره ولی پی دی اف امتحان نهایی ها طبقه بندی شده نیست
      2-من خط سفید رو ندیدم...
      3-همون آموزش دیگه(دومی)عکس قلب روشه
      4-بعله نکات بیشتر و مفهومی و ترکیبی رو از الگو یاد میگیری
      5-بیانِ دریافت بهتره تا گاج!اونو به خاطر نیاز خودت گفتم
      6-اکثرا آره ولی اون چیزایی هم که نباشه معلما حواسشون هست چون سال سوم نهاییه تمرینای کتاب رو دقیق حل میکنن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)