خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

هر کی فیزیک پیش خیلی سبز خونده بیاد تو ...

سلام بچه ها . لطفا اگه فیزیک پیش خیلی سبز خوندید جواب بدید . هر کس از این کتاب ها استفاده کرده ، نتیجه کار رو بگه ، نقاط ضعف و قوت و ... و فقط هم درباره خیلی سبز صحبت کنید . ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mariz
      نمایش مشخصات
      باید انداختش دور...همین.

قلب آهنی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوندم ولی چیزایی که میخواستم بدونم توشون بنود . دوستان هرکس میدونه دریغ نکنه ؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      phisic_pish_1st_riazi.png

خب فیزیک 3 خیلی سبز و فیزیک پیش خیلی سبز که هر دوتارو احمد مصلایی نوشتن رو خوندم.
      اگه نتیجه ی کار رو میخوای بدونی که توی کنکور برام خوب نبود 43 زدم البته خب دلیلش اینه که کنکور رو بد دادم.تو کانون اکثرا بالای 80 میزدم.
      اما خب نظرم... اولا اون موقع که این کتاب رو میخوندم 3 جلدی بود و الآن 2 جلدی شده که جلد اولش رو احمد مصلایی نوشته و جلد دوم رو (متاسفانه!!!) خود احمد مصلایی ننوشته بلکه آقای محمد نوکنده نوشته.
      این کتاب مسلما سوالاته سنگین تر از حد کنکور داره.اما آیا این یه ضعفه ؟ با این کنکوری که دیدیم تازه نقطخ قوته ! چرا ؟ ببینید توی کنکور کسی که در سطح کنکور کار میکنه و همه ی تستای سال های قبل رو میزنه الزاما موفق نیست.باید پا رو فرا تر گذاشت.امسال کسایی با دیدنه سوالای شیمی هول نشدن که المپیادیه شیمی بودن.و چونا رو فراتر گذاشته بودن ، هول نکردن. (الآن ممکنه بگی پس چرا خودت هول کردی !! راستش من از 9:15 که عمومیا تموم شد دیگه قاطی کردم چون اولین آزمونی بود که برای عمومیش وقت کم آوردم)
      این کتاب به شما این امکان رو میده که پا رو فراتر بذارید.سوالات تالیفیه خوب ، درسنامه های جذاب و پاسخنامه های به درد بخور.این از نکات +

اما کتاب نکات منفی بزرگی داره.اولیش حجمه نسبتا زیادیه که داره.شاید واقعا "تعداد سوالا" مناسب باشه ، اما چون سوالا سنگینه ، قاعدتا باید زمان زیادی برای تحلیلش بذارید.تقریبا به طور میانگین برای من 15 سوال در 1 ساعت.
      نکته ی منفیه بعدی که خیلی خیلی اذیتم کرد 2 مولفه بودنه کتابه.جلد دوم خیلی از جلد اول ضعیف تره.تا حدی که مجبور شدم برای پیش 2 از رفقا ، آبی کانون بگیرم.نه اینکه دست به قلمه آقای نوکنده اشکال داشته باشه ، در اصل شما تا فصل 5 داری با یه روند میای ، یهو (!) جهت گیری و سبکه کار عوض میشه... و این باعث میشه دچار سر در گمی بشی...

phisic_pish_2nd_riazi.png

اما در مجموع این یکی از کتاب های خوبه فیزیک پیش توی بازاره.خیلی ها با همین کتاب خوندن و کنکور رو خوب زدن.اما این کتاب "بدون ترس و واهمه" نوشته شده و واسه همین حاشیه زیاد داره.

امتیاز b58 :

7
      از
      10

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز من اولا از اون استفاده میکردم اما از تستاش خوشم نمیومد یا خیلی اسونه یا خیلی سخت در ضمن درسنامه هاشم چندان جالب نی روی ی مطلب پیش پا افتاده و ساده میاد کلی توضیح میده باز رو بعضیا که مهم ترن سریع رد میشه..موفق باشین

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا من کتابو دارم میخونم ولی چون خود مصلایی معلمونه به نظرم خوبه! یعنی بعضی نکته هاش قشنگ و به درد بخوره !ولی خب است سختم داره!

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کتابِ سطح بالاییِ! یعنی تستاش فراتر از کنکور! یعنی شما که تجربی هستی و باید بیشترِ وقتتو رو زیست بذاری و درسی مثل فیزیک، از منبعی استفاده کنی که تستای کنکورُ به خوبی پوشش داده
      بزرگترین نقطه ضعفش همین تستاشه که لازم نیست اینقدر سخت باشه، چون کنکور خیلی خیلی آسون ترِ،
      تست سخت قطعن باعث میشه سطحِ خودت بالا بره و تستای کنکورُ به راحتی حل کنی اما اینم در نظر داشته باش وقتی که برای مطالعه ی چنین منبعی باید بذاری بیشتر باید باشه
      به نظرم برا دانش آموزی که تستای کنکور 30 سال اخیر! رو کامل بلده میتونه منبع فوق العاده ای باشه!

(هنوزم تستایی شبیه تستای 30 40 سال پیش میاد پس ارزش این تستا بیشتر از تستایی مثلِ المپیاد سال 2000 آمریکاست مثلن، که تو خیلی سبز پیدا میشه، که هر چند نکته ی خوبی داره اما قرارِ کنکور بدیم، مگه نه؟!!)

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان دیگه هم لطفا نظر بدن . میدونم که معروف ترین کتاب فیزیک بازار گاجه و من هنوز با گاج کار نکردم . ولی نمدونم چرا یه حسی دارم که میگه با گاج زیاد حال نمیکنی ! خودم نظرم بیشتر رو الگو هست مخصوصا اینکه داره ویرایش جدیدش میاد که درسنامه هم داره و دو سری تست : یکی واسه وقتی که داری درسو میخونی و سری دوم واسه زمان های جمع بندی . کسی با الگو کار کرده ؟ چطوره ؟ در ضمن رشتم تجربیه و فیزیکم هم نسبتا خوبه .

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khomeini نمایش پست ها
      دوستان دیگه هم لطفا نظر بدن . میدونم که معروف ترین کتاب فیزیک بازار گاجه و من هنوز با گاج کار نکردم . ولی نمدونم چرا یه حسی دارم که میگه با گاج زیاد حال نمیکنی ! خودم نظرم بیشتر رو الگو هست مخصوصا اینکه داره ویرایش جدیدش میاد که درسنامه هم داره و دو سری تست : یکی واسه وقتی که داری درسو میخونی و سری دوم واسه زمان های جمع بندی . کسی با الگو کار کرده ؟ چطوره ؟ در ضمن رشتم تجربیه و فیزیکم هم نسبتا خوبه .
      من برا پیش الگو کار نکردم.ولی انقدر بهشون مطمئن هستم که با اطمینان بهت بگم بدون شک بهترین کتابای فیزیک ماله الگو هستش.فیزیک 3 الگو رو داشتم عالی بود

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      واقعا حرفای منو آقای بهروز 57 زدن که کلا خیلی حال کردم با حرفاش!!!!

من به شخصه واسه پیش 1 همین کتاب خیلی سبز رو خوندم و به خاطر پیشینه ای که تو سینماتیک و دینامیک داشتم(المپیاد فیزیک) تونستم سر وقت(و حتی زودتر) تستاشو بزنم و تو کنکور هم زدم ینی به نظرم اگه این کتابو کار کنی و تستای یک گام فراترش رو هم تفریحی (مثلا یکی دو تا) بزنی اعتماد به نفس فوق العاده و جسارت بزرگی تو حل تست پیدا میکنی که هم سر کنکور هم تو رقابت با دوستات به دردت می خوره
      ولی با توجه به این که شما تجربی هستی و من هم سر از علایق شما در نمیارم(مثلا خودم فیزیک عشق و زندگی منه!!!! و هیچوقت خسته نمیشم از فیزیک یاد گرفتن) به نظرم این کتاب (با توجه به سطح سوال) و همین طور سطح شما(که اون هم نمیدونم) خوبه!! منتهی میتونی انتخاب های بهتری هم داشته باشه!
      شاید گاج(که کار نکردم و بهتره ببینی خودت) ولی سعی کن کتاب های کانون رو نخری چون افزایش تراز بی مورد توی فیزیک برات خواهد داشت(اگه قلم چی هستی) و همینطور خلاقیت فیزیکی!! رو ازت میگیره!

واسه پیش 2 هم که آخه پیش 2 غالبا حفظی و پیش پا افتاده هستند، ینی اگه موجو بلد باشی صوتو هم بلدی! اون دو تای دیگه هم خیلی مهم نیست و حفظی هست

پیش 2 هرچی باشه خوبه! اگه الگو باشه خیلی خوبه!!!!!!
      Hey yeah, Don't let'em know we're coming
      Hey yeah, Tiptoe higher
      ...Take some time to simmer down, keep your head down low
      !!!HEY YEAH! TIPTOE HIGHER

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب الگو خیلی سخت نیست ؟ بعدش همه الگو های تستی رو پوشش میده ؟

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      آره بابا واسه اون دو تا سوالی که آخر فیزیک قراره بیاد نیازی نیس نگران باشی!
      Hey yeah, Tiptoe higher

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منظورم پیش 1 بود

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      مگه نمیخوای خیلی سبز بخری؟؟
      ضمنا الگو هم خوبه منتهی تست یا آموزش؟
      Hey yeah, Tiptoe higher

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گفتم که هنوز مطمئن نیستم چی بخرم ، ولی منظورم از الگو کتاب تسته

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن