خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 50
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

برنامه ریزی به روش قرعه کشی جام جهانی !

سلام ...چندتا از دوستان در مورد برنامه ریزی سوال کرده بودن..منم میخوام یه روش برنامه ریزی که خودم یه مدت باهاش کار کردم و خوب بود رو بگم ...من در دوران کنکور به شکل های خیلی متفاوتی درس خوندم ...با برنامه ها و ساعت مطالعاتی های مختلف ، با روش های مختلف و خلاصه هر جور بگین ...چون مشاور نداشتم ( البته اصلا پشیمون هم نیستم چون هم کارام تنوع داشت و هم با همون برنامه ای که می ریختم ( و حتی گاهی نمی ریختم !) کاملا آشنا بودم و خیلی خوب انس گرفته بودم .) ...عمده ی تغییرات برنامه ریزیم هم در تابستون بود ولی بعدش دیگه تقریبا روال ثابتی داشتم و اون اواخر به کامل ترین شکل برنامه ریزی برای خودم رسیده بودم...این رو اینجا قرار میدم تا شما هم اگه خواستین استفاده کنید البته منظور اصلی من روش برنامه ریزیش هست که شاید برای افراد مختلف زیاد فرق نکنه ولی نوع برنامه و سبکش مسلما برای افراد مختلف متفاوته و من سبکی که خودم باهاش راحت بودم و نتیجه گرفتم رو میگم ( پس زیاد به محتوای برنامه توجهی نکنید ! خخخ)

برنامه ریزی به روش قرعه کشی جام جهانی ! ( برنامه ای رو در طول سال پیش مثال زدم که هم پیش و هم پایه رو داشته باشه !)

نمیدونم اگه مراسم قرعه کشی رو دیده باشین اولین چیزی که مشخصه تیم های صعود کننده هست...این میشه همون مباحثی که باید بخونیم که معمولا برنامه ی آزمون آزمایشی یا برنامه ی خودتون این رو مشخص میکنه ...دومین چیز سید بندی تیم هاست ...سرگروه ها و...مشخص میشن .ما هم اینجا سر فصل مطالبی که باید بخونیم رو در نظر داریم ولی میایم رو کاغذ می نویسیم و میزان مطالعه ی مورد نیازمون برای رسیدن به سطح مورد نظرمون رو پیش بینی می کنیم :
      1.jpg
      2.jpg
      3.jpg

حالا نوبت میرسه به یه برنامه ی اصولی با توجه به وقت خودمون ...تو قرعه کشی جام جهانی اول گروه تیم های سرگروه مشخص میشه ...ما هم همین طور ...اول درسای مهم و اونایی که وقت بیشتری باید براشون بذاریم :
      4.jpg

بعد درس بعدی :
      5.jpg

میرسیم به تحلیلی !( مثلا ! ) من تو این درس ضعف اساسی دارم ! اصلا نمیفهممش ! باید یه جوری کار کنم که کم کم تو ذهنم جا بگیره ...من برای درسای تخصصی تا حالا دوساعتی وقت میذاشتم حدودا اما این درس رو بارهای قبل این جوری پخش کردم ولی به جواب نرسیدم و تو آزمون قبل کمتر از درسای دیگه زدم ...خب میام هر شب براش یه وقت در نظر می گیرم :
      6.jpg

به همین ترتیب مباحث در اولویت بعدی:

7.jpg

چیزی که موند یه سری مباحث عمومی دیگه ...نگاه میکنم به ساعات مطالعه ی روزانم ...کدوم روز ها میتونم وقت بیشتری بذارم ؟! ...میذارم...بعضی مباحث رو هم با یه نظم خاص کار میکنم ( اینجا مثلا آرایه هر شب 15 دقیقه) :

8.jpg

*ساعات جبرانی رو مشخص نکردم ولی حتما هم در هر روز و هم هر چند روز یه بار یه فرصت جبرانی تو برنامه قرار بدین

* تاکید میکنم این برنامه ی مثال کاملا الکیه( ) و همینجوری نوشتمش ! مثلا تو زمانی که تو این برنامه طبق یه آزمون قلمچی مشخص کردم با توجه به اینکه مدرسه میرفتم عمرا 8 ساعت نمیخوندم در حالی که اینجا تقریبا هر روز 8 ساعت تو برنامه گذاشته شده !

*نکته ی خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که من کنار هر درس یه ساعتی رو مشخص کردم ...این معنیش این نیست که من دقیقا به همون اندازه میخوندم بلکه من مبحثی رو که میخونم طوری انتخاب میکنم که حدود مثلا 2 ساعت وقت بگیره ولی ساعت مطالعه ی من این عدد نیست بلکه ساعت مطالعه میزان مطالعه ای هست که کردم و میزان تستی هست که زدم...این کار هم باعث میشه مبحث رو ناتمام رها نکنیم و هم اینکه بازده کار رو بالا می بره چون هدف یادگیری میشه نه گذروندن وقت برای تموم شدن ساعت مطالعه !

*در دوران مدرسه مطالعه ی درس های روزانه فراموش نشه ! هر روز برای درس های همون روز با توجه به درسها حتما ساعتی رو برای مرور مشخص کنید .

*در دوران مدرسه اگر امتحانی دارید سعی کنید از قبل مشخص باشه ...این امتحانا سر گروه سرگروه ها هستن ! پس قبل از هر کاری روزهای قبل امتحان ساعتی رو مشخص کنید...درضمن کار تشریحی و تستی هم نداریم ! کسی که میخواد واقعا تست بزنه تشریحی هم بلده ! پس سعی کنید همون چیزایی که میخواین برای آزمون آزمایشی بخونید رو برای امتحان مدرسه کار کنید تا دیگه وقت جداگونه برای این مبحث نذارید مثلا اگر قرار بوده شیمی رو هر روز 1 ساعت بخونید الان که امتحان دارید این دو تا 1 ساعت رو جمع کنید تو روز قبل آزمون !

اگه یه کم کیفیت عکس ها و برنامه پایینه عذرخواهی میکنم چون فقط میتونستم عکس بگیرم و برای اینکه کیفیت عکس زیاد پایین نیاد مجبور شدم یه کم درهم بنویسم و فقط 5 روز از بازه ی دو هفته ای برنامه رو هم تونستم قرار بدم . بازم شرمنده.

سوالی بود در خدمتم .
      ویرایش توسط mk.meydani : 01 مرداد 1393 در ساعت 17:01

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      با نکته ی خیلی خیلی مهمت کاملا موافقم آق محمد کاظم!!!
      Hey yeah, Don't let'em know we're coming
      Hey yeah, Tiptoe higher
      ...Take some time to simmer down, keep your head down low
      !!!HEY YEAH! TIPTOE HIGHER

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من حرف مشاور هارو میزنم.حرف خودم نیست.
      ای کاش میزان ساعت رو مشخص نمیکردی !
      دین و زندگی هم اصلا احتیاجی به تست زدن نیست.
      کاری که خودم کردم رو میگم به پست اصلی اضافه کن.
      اولین ازمون قلمچی که گرفته میشه.بیان سوال هارو توی گاج(نظر قطعی من : کتاب گاج و با کتاب های زیاد خودشون رو گیج نکنن)
      بنویسن،سوال های اون ازمون رو،تا 3تا ازمون این کار رو انجام بدن.مطمئنم جواب میگیرن.
      این نظر شخصی من بود و تبعات این نظر رو به هیچ عنوان قبول نمیکنم!

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      بچه های 94 بیاین و استفاده کنید، به جای شرکت تو تاپیک ها تفریحی از همین الان بیاین و همین برنامه رو شخصی سازی کنید
      بعد تابستون فرصت آزمون و خطاو تکرار اشتباهات گذشتگان نیست...!!!
      Hey yeah, Tiptoe higher

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Edward نمایش پست ها
      بچه های 94 بیاین و استفاده کنید، به جای شرکت تو تاپیک ها تفریحی از همین الان بیاین و همین برنامه رو شخصی سازی کنید
      بعد تابستون فرصت آزمون و خطاو تکرار اشتباهات گذشتگان نیست...!!!
      داوطلب 94 الان نباید بره تفریح !:yahoo (4):
      دیگه وقته درسه !

راستی،خواهشا دنبال مشاور و اینجور چیزا نرید !
      برنامه فرصت برابر ، برنامه خوبیه.مشاوره هم داره،به نظرم کافیه !

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بین هر درس اختصاصی 1 ساعت عمومی خوندن کافیه؟؟؟ مرسی از اقای میدانی
      من پشت کنکوریم محض اطلاع!
      خدافظ !!!!

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
      من حرف مشاور هارو میزنم.حرف خودم نیست.
      ای کاش میزان ساعت رو مشخص نمیکردی !
      دین و زندگی هم اصلا احتیاجی به تست زدن نیست.
      کاری که خودم کردم رو میگم به پست اصلی اضافه کن.
      اولین ازمون قلمچی که گرفته میشه.بیان سوال هارو توی گاج(نظر قطعی من : کتاب گاج و با کتاب های زیاد خودشون رو گیج نکنن)
      بنویسن،سوال های اون ازمون رو،تا 3تا ازمون این کار رو انجام بدن.مطمئنم جواب میگیرن.
      این نظر شخصی من بود و تبعات این نظر رو به هیچ عنوان قبول نمیکنم!
      سلام علی جون...داداش من یه چیزایی به تو نگفتم ؟؟!!! ( میرسم خدمتتون ! خخخ )

در مورد اولیش من نمیدونم مشاورا چی میگن ! اگه منظورت اینه که اصلا ساعت رو مشخص نکنیم پس چطور می خواین برنامه بریزید ؟ میگین مثلا فلان روز فیزیک میخونم ! ؟؟ فرقی نمیکنه 30 دقیقه یا 5 ساعت ؟ اگه بخوای 5 ساعت بخونی بقیه درسا رو چه کار میکنی ؟ اگه هم 30 دقیقه بقیش رو چی کار میکنی ؟ .... اما اگه منظورت اینه که مطالعت بر حسب ساعت نیست و بر حسب مبحثه این همون چیزیه که نوشتم ...همون نکته ی خیلی خیلی خیلی مهم ! وقتی میگم فیزیک 1.5 ...مبحثی که میخوام بخونم و تست ها رو طوری انتخاب میکنم که حدود 1.5 ساعت ازم وقت بگیره ! ولی نه اینکه دقیقا یک و نیم ساعت بخونم ! با تمام قوا و بازدهی اون مطلب رو میخونم و بازده کارمو تا میتونم بالا می برم .

در مورد دینی هم من صد بار گفتم به محتوای این برنامه توجه نکنید ! این برنامه تقریبا برنامه ای هست که خودم اون موقع ها انجام میدادم ...کاری که تو گفتی خیلی کمک میکنه ( یه جورایی تحلیل آزمونه دیگه ! ) ولی این دلیل نمیشه تو دینی تست نزنیم ! من تو تابستون کتاب سوم رو خونده بودم تستای کنکورشم زده بودم ...الان بعد از مرور برای اینکه تیپ سوالات اون درس رو بفهمم خیلی خوبه که تست مشابه کنکور بزنم ! اگه دقت کنی تست رو فقط برای دینی پایه گذاشتم نه پیش ! مثلا همین درس 8 تا 11 پایه ! مثلا وقتی درس امام زمان و مسئولیت های منتظر رو میخونی ، دقیق بخونی میتونی به هر سوالی ج بدی ولی وقتی تستا رو میزنی می بینی که نصف تستا به این سبکه که یه تیکه ازمتن رو آورده و میگه این مربوط به کدام مسئولیته ! روی این موارد تکیه میکنی خب !

یه جوری گفتی تبعات معلومه از همون اول خودت رو برای عذاب سختی آماده کرده بودی‌!

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ضمن این که 100 درصد با حرفای آقای میدانی موافقم اینم بگم که زدن تست دینی به این جهت هم بسیـــــــــار کارآمده که شما میفهمی طراح به چی و کجای کتاب ارادت خاص داره!
      اینجوری تا 50 و 60 میتونی بیای بالا(فقط حل تستای کنکورای گذشته) برای درصدای بالاتر هم که باید بخوری کتابو...!(اگر زرد عمومی رو تو تابستون حل کنید راحت میفهمید منظورم از این حرف توج طراح چیه! یه تیپ سواله که هر سال((تقریبا)) تکرار میشه)

مثلا وقتی درس امام زمان و مسئولیت های منتظر رو میخونی ، دقیق بخونی میتونی به هر سوالی ج بدی ولی وقتی تستا رو میزنی می بینی که نصف تستا به این سبکه که یه تیکه ازمتن رو آورده و میگه این مربوط به کدام مسئولیته ! روی این موارد تکیه میکنی خب !

ببخشید من اینجا رو ندیدم!
      Hey yeah, Tiptoe higher
      ویرایش توسط Edward : 02 مرداد 1393 در ساعت 01:29

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafise74 نمایش پست ها
      بین هر درس اختصاصی 1 ساعت عمومی خوندن کافیه؟؟؟ مرسی از اقای میدانی
      من پشت کنکوریم محض اطلاع!
      بازم سوالتون مربوط میشه به سبک برنامه ریزی ...ببینید برای افراد مختلف کاملا متفاوته ! من نمیتونم در مورد شما نظر بدم چون اطلاعاتی از وضعیت شما ندارم...من خودم به توصیه ی یکی از دوستام اواخر تابستون برنامم به این شکل تغییر کرد که مطالعه ی اختصاصیم ( مخصوصا ریاضیات و فیزیک ! ) هر پارت حداقل 1.5 و حداکثر 3 بود و بین اونا 15 تا 30 دقیقه عمومی میخوندم ( البته من اون زمان عمومیم خیلی خوب بود و نیاز به کار جدی اختصاصی داشتم ) در طول سال هم تقریبا به همین شکل بودم ولی میدونید که دور دوم خوندن دینی باید دقیق باشه و به اندازه ی یه پارت اختصاصی برام طول میکشید ...همچنین وقتی یه درس ادبیات رو میخواستم بخونم ... اما در مورد شما من نمیتونم نظر خاصی بدم...خودم این روش و سبک رو دوست داشتم و برام جواب هم داد ...خلاصه که از برنامه ریزی و درس خوندن لذت ببرید ...خواهش میکنم.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      من خودم رشتم تجربیه ولی:
      1 - برای ادبیات میخوام بدونم شما چطوری خوندی که نتیجه گرفتی؟مثلا مبحثی خوندی یا سال به سال و اینکه کتاب ادبیات موضوعی منظورتون همون گاج هس؟به نظرت کمک کننده هس؟

2 - ب رای برنامه ریزی هم باید حجم رو مشخص کرد و هم زمان رو؟

3 -ک لا کارایی رو که الان دوس داری انجام بدی ولی تو دوران کنکور انجام ندادی چیه؟
      4-خیلی ممنون

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ThePriNcE نمایش پست ها
      سلام
      من خودم رشتم تجربیه ولی:
      1 - برای ادبیات میخوام بدونم شما چطوری خوندی که نتیجه گرفتی؟مثلا مبحثی خوندی یا سال به سال و اینکه کتاب ادبیات موضوعی منظورتون همون گاج هس؟به نظرت کمک کننده هس؟

2 - ب رای برنامه ریزی هم باید حجم رو مشخص کرد و هم زمان رو؟

3 -ک لا کارایی رو که الان دوس داری انجام بدی ولی تو دوران کنکور انجام ندادی چیه؟
      4-خیلی ممنون
      سلام...رشته که فرقی نمیکنه در مورد این تاپیک...شما به جای دیفرانسیل بذارین زیست مثلا !

1) این دو تا تاپیک رو یه نگاه بندازید ...ادبیات رو هم درس به درس و هم موضوعی باید کار کرد ...من اسم کتابی رو کلا نبردم تو برنامم ولی خودم آره از موضوعی تست میزدم و خیلی میتونه کمک کنه !

http://forum.konkur.in/thread12909.html

http://forum.konkur.in/thread9458-15.html

2) تقریبا بله ! حجم حتما باید مشخص باشه ! در مورد زمان اختلاف هست ولی من خودم همون طور که گفتم زمان تقریبی رو مشخص میکردم ...چون باید بتونید اون مبحث رو تموم کنید که ممکنه زود تر یا دیر تر از زمان تقریبی تموم بشه ! ( یه سری حرفا در مورد این بخش و بازدهی کار هست که من اصن نمیخوام واردش بشم ! چون عقیدم اینه که مهمترین چیز برای بالا بردن بازده درس خوندن اوالا انگیزه و هدف و دوما تنوع در درس خوندنه ! )

3) منظورت کارایی هست که اگه دوباره کنکوری بودم انجام میدادم‌؟! بیشتر درس میخوندم ! قدر وقت رو بیشتر میدونستم ! خخخ (شاید خودمو وارد حاشیه نمیکردم)

4) خواهش میکنم

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      سلام علی جون...داداش من یه چیزایی به تو نگفتم ؟؟!!! ( میرسم خدمتتون ! خخخ )

در مورد اولیش من نمیدونم مشاورا چی میگن ! اگه منظورت اینه که اصلا ساعت رو مشخص نکنیم پس چطور می خواین برنامه بریزید ؟ میگین مثلا فلان روز فیزیک میخونم ! ؟؟ فرقی نمیکنه 30 دقیقه یا 5 ساعت ؟ اگه بخوای 5 ساعت بخونی بقیه درسا رو چه کار میکنی ؟ اگه هم 30 دقیقه بقیش رو چی کار میکنی ؟ .... اما اگه منظورت اینه که مطالعت بر حسب ساعت نیست و بر حسب مبحثه این همون چیزیه که نوشتم ...همون نکته ی خیلی خیلی خیلی مهم ! وقتی میگم فیزیک 1.5 ...مبحثی که میخوام بخونم و تست ها رو طوری انتخاب میکنم که حدود 1.5 ساعت ازم وقت بگیره ! ولی نه اینکه دقیقا یک و نیم ساعت بخونم ! با تمام قوا و بازدهی اون مطلب رو میخونم و بازده کارمو تا میتونم بالا می برم .

در مورد دینی هم من صد بار گفتم به محتوای این برنامه توجه نکنید ! این برنامه تقریبا برنامه ای هست که خودم اون موقع ها انجام میدادم ...کاری که تو گفتی خیلی کمک میکنه ( یه جورایی تحلیل آزمونه دیگه ! ) ولی این دلیل نمیشه تو دینی تست نزنیم ! من تو تابستون کتاب سوم رو خونده بودم تستای کنکورشم زده بودم ...الان بعد از مرور برای اینکه تیپ سوالات اون درس رو بفهمم خیلی خوبه که تست مشابه کنکور بزنم ! اگه دقت کنی تست رو فقط برای دینی پایه گذاشتم نه پیش ! مثلا همین درس 8 تا 11 پایه ! مثلا وقتی درس امام زمان و مسئولیت های منتظر رو میخونی ، دقیق بخونی میتونی به هر سوالی ج بدی ولی وقتی تستا رو میزنی می بینی که نصف تستا به این سبکه که یه تیکه ازمتن رو آورده و میگه این مربوط به کدام مسئولیته ! روی این موارد تکیه میکنی خب !

یه جوری گفتی تبعات معلومه از همون اول خودت رو برای عذاب سختی آماده کرده بودی‌!
      خب پشت صحنه اون همه ادم رو تهدید میکنی!مرز های ذهنی رو تحدید میکنی !
      دین و زندگی اگر هم قرار باشه تست بزنن،بهتره بیشتر از 5تا تست نشه!اشاره برای عاقل کافیه!
      اخه مثلا فیزیک 2 ساعت خیلی سنگینه!
      منم نمیگم بدون حساب کتاب،ولی نرم اینه که 1:15 اختصاصی،سبک هم هست،خیلی هم طولانی نیست !
      من که خودت میدونی :yahoo (4): اختصاصی عمومی رو 1 ساعت میخواندم بعد 20 مین میرفتم استراحت

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
      خب پشت صحنه اون همه ادم رو تهدید میکنی!مرز های ذهنی رو تحدید میکنی !
      دین و زندگی اگر هم قرار باشه تست بزنن،بهتره بیشتر از 5تا تست نشه!اشاره برای عاقل کافیه!
      اخه مثلا فیزیک 2 ساعت خیلی سنگینه!
      منم نمیگم بدون حساب کتاب،ولی نرم اینه که 1:15 اختصاصی،سبک هم هست،خیلی هم طولانی نیست !
      من که خودت میدونی :yahoo (4): اختصاصی عمومی رو 1 ساعت میخواندم بعد 20 مین میرفتم استراحت
      اومدی داری بحث تاپیکو منحرف میکنی ! منحرف‌!
      اولا که من خودمم زیاد تست نمیزدم دینی تو سال ولی نزدیکای کنکور به اهمیت تست پی بردم ...دوران جمع بندی تست دینی خیلی مهمه ! اصن بحث ما تست زدن دینی نیست !
      دوما برای هر کسی فرق میکنه ساعت مطالعه ! شاید شما بعد از 1 ساعت سرت درد بگیره از خوندن ولی بعضی ها هم بعد از یک ساعت تازه مغزشون گرم میشه برای یادگیری مطلب ( میرسن به عمق مطلب ) و از اونجا به بعد یادگیریشون قوی میشه ! ( من خودم تاحدودی این طور بودم ) پس این بستگی داره به آدمش ! نمیشه نسخه پیچید ...اصن بحث ما ساعت فیزیک نیست !خخخ
      تو رو بله ! خخخ بهتره بگیم 20 دقیقه میخوندی 1 ساعت استراحت میکردی !

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من ی نکته اضافه کنم...
      برای این که برنامه ریزی تون هم کمی باشه و هم کیفی بگید در فلان زمان فلان مباحث رو باید بخونم.
      مثلا تو ٢ ساعت باید فرایند های هم حجم ، هم فشار، هم دما و بی دررو رو بخونم. البته اینجا خلاصه نویسی خعلی به درد میخوره

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عاغا این برنامه ریزی رو جدی بگیرید، باور کنید از برنامه های 99 درصد مشاورا بهتره.
      من خودم وقتی با برنامه میخونم یهو ساعت مطالعه ام دو برابر میشه

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن