خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 159
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

تغییر شیوه پذیرش دانشجو ونام دانشگاههای بین الملل در کنکور سراسری سال93

ایجاد پردیس خودگردان در دانشگاه‌های وزارت بهداشت/ نحوه پذیرش دانشجوی پولی تغییر کرد
      دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی از تغییر نام شعب بین الملل دانشگاه ها به پردیس خودگردان خبر داد و گفت: شیوه پذیرش دانشجویان در پردیس های خودگردان تغییر کرده و شیوه جدید به نوعی ساماندهی پذیرش دانشجو در بخش شهریه پرداز علوم پزشکی است.

دکتر احمد خالق نژاد طبری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه قرار بود دانشگاه های علوم پزشکی که توانایی پذیرش دانشجو را دارند شعبه هایی را برای پذیرش دانشجوی خارجی و دانشجوی مازاد به عنوان شعبه بین الملل تاسیس کنند. اما در نهایت این شعبه ها تنها به پذیرش دانشجوی مازاد بر ظرفیت با پرداخت شهریه اقدام کردند.
      خالق نژاد اضافه کرد: بر اساس تصمیم شورای گسترش وزارت بهداشت، نام شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی به نام پردیس خودگردان تغییر کرد. این تغییر در دفترچه های کنکور سال 93 در زمان پذیرش دانشجو درج می شود.
      وی یادآور شد: مهمترین تغییر در پذیرش پردیس های خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی رخ داده است. از آنجایی که رشته های موجود در پردیس های خودگردان شامل رشته های دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و رشته های کارشناسی ارشد است و تقاضا برای این رشته ها حتی با پرداخت شهریه هم بالاست پذیرش از این پس به صورت متمرکز صورت می گیرد.
      وی افزود: شیوه پذیرش در این شعبه ها نیز این گونه بود که افراد با رتبه های کنکور پذیرش می شدند و 5 برابر ظرفیت به دانشگاهها اعلام می شد که آن نیز شرایط مناسبی نبود چون در آنجا مصاحبه صورت می گرفت و امکان اعمال نفوذ و بی عدالتی وجود داشت.
      دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی گفت: از این رو از این پس فردی که برای پردیس خودگردان معرفی می شود نفر بعدی آخرین رتبه پذیرفته شده در دولتی است. به این شیوه در واقع همترازها وارد رشته های یکسان می شوند.
      وی درباره ظرفیت پذیرش در پردیس های خودگردان گفت: دانشگاه هایی که دارای پردیس خودگردان هستند می توانند به اندازه 50 درصد ظرفیت پذیرش دولتی، ظرفیت مازاد برای پذیرش در پردیس خودگردان داشته باشند اما دانشگاه هایی که پردیس ندارند می توانند 10 درصد ظرفیت دولتی خود را به صورت مازاد به پذیرش شهریه پرداز اختصاص دهند که البته هر دوی این میزان باید با موافقت وزارت بهداشت و تصویب شورای گسترش اعمال شود.
      خالق نژاد اظهار داشت: هدف از پردیس های خودگردان دانشگاه ها این است که با این تشکیلات آموزشی، باری از دوش دولت بردارند و نه اینکه اضافه کنند. بنابراین آن دانشگاه هایی که در زمان ایجاد شعب تشکیلاتی ایجاد کرده اند از همان برای پردیس ها نیز استفاده می کنند.
      وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر این است که تقاضا برای رشته های علوم پزشکی بسیار زیاد است اما با توجه به محدودیت پذیرش در دوره های دولتی بخشی از امکانات آموزشی و پژوهشی دانشگاهها بلااستفاده می ماند که ظرفیت مازاد شهریه پرداز برای استفاده از همین توانمندی دانشگاه ها بوده است.
      دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی درباره وضعیت شعبی که دانشگاهها در مناطق آزاد تاسیس کرده بودند، گفت: این شعب نیز به زودی تعیین تکلیف می شوند و در مدت یکسال مسائل آنها حل می شود.
      منبع:خبرگزاری مهر
      در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا . . .

خدایا شکرت

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      خدا رو شکر عالی شد دیگه خبری از پارتی و پول و این حرفا نیست و حق به حق دار میرسه
      فلسفه زندگیِ انسان امروز در این جمله خلاصه می شود:

《فدا کردن
      آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی !》

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      در هر صورت برای من و اونایی که نمی تونن ترمی 8 تومن بدن فرقی نکرده.مبارک اونایی که می تونن
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من کلا قصیرو نگرفتم...
      قبلا اینطوری بود که 5برابر ظرفیتو اعلام میکردن...مصاحبه انجام میشد ازشون...بعد از بین اونایی که تو مصاحبه قبول شدن سنجش بر اساس رتبه از بالا به پایین انتخاب میکرد...
      الان اینی که این گفت چه فرقی کرده..؟؟؟ اگه رتبه 2000نتونه از نظر مالی برسونه 17.5میلیون سالی رو ولی رتبه 8000برسونه, 8000میره یا 2000..؟!!!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      اینجوری شده که رتبه ملاک شده در کنار توانایی مالی.اینی که شما گفتی اگه 2000 نتون مالی رو تامین کنه و بین 2000 تا8000 هم ظرفیت اون دانشگاه پر نشه خب 8000 می تونه بره.ولی اگه قبل از رتبه 8000 کسایی باشن که توانایی پرداخت داشته باشن دیگه 8000 نمی تونه وارد اون رشته بشه.فرقش اینه که دیگه نیمه متمرکز نیست.5 برابر ظرفیت و مصاحبه نداره.متمرکز شده
      ویرایش توسط Alfredo : 19 تیر 1393 در ساعت 12:02

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      من کلا قصیرو نگرفتم...
      قبلا اینطوری بود که 5برابر ظرفیتو اعلام میکردن...مصاحبه انجام میشد ازشون...بعد از بین اونایی که تو مصاحبه قبول شدن سنجش بر اساس رتبه از بالا به پایین انتخاب میکرد...
      الان اینی که این گفت چه فرقی کرده..؟؟؟ اگه رتبه 2000نتونه از نظر مالی برسونه 17.5میلیون سالی رو ولی رتبه 8000برسونه, 8000میره یا 2000..؟!!!

خب کسی که از قبل تو لیست انتخاب رشتش بین الملل رو میزنه باید فکر مسئله مالی رو هم بکنه حالا فوقشم اگه مشکل مالی داشته باشه برای ثبت نام دانشگاه نمیره مثل دانشگاه های شبانه و ...میمونه اگه نری مشکلی تو کنکور سال بعدت نمیاد...بعد خود دانشگاه میاد تو مرحله تکمیل ظرفیت دانشجو هاشو میگیره...با این حساب فکر کنم دیگه بین الملل ها نیم سال اول بشن
      فلسفه زندگیِ انسان امروز در این جمله خلاصه می شود:

《فدا کردن
      آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی !》

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pimimessi نمایش پست ها
      اینجوری شده که رتبه ملاک شده در کنار توانایی مالی.اینی که شما گفتی اگه 2000 نتون مالی رو تامین کنه و بین 2000 تا8000 هم ظرفیت اون دانشگاه پر نشه خب 8000 می تونه بره.ولی اگه قبل از رتبه 8000 کسایی باشن که توانایی پرداخت داشته باشن دیگه 8000 نمی تونه وارد اون رشته بشه.فرقش اینه که دیگه نیمه متمرکز نیست.5 برابر ظرفیت و مصاحبه نداره.متمرکز شده

خوب عزیز بدون مصاحبه از کجا میخوان بفهمن این فرد توانایی مالیشو داره یا نه..؟! الان از بین ما 3نفر رکو راست شما 2نفر میتونید هزینشو بدین آیا..؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

خوب عزیز بدون مصاحبه از کجا میخوان بفهمن این فرد توانایی مالیشو داره یا نه..؟! الان از بین ما 3نفر رکو راست شما 2نفر میتونید هزینشو بدین آیا..؟
      خب اینو از خود دکتر خالقی نژاد باید بپرسین که قانون رو تصویب کردن نه من.البته به قول دوستمون کسی که انتخاب می کنه بین الملل رو حتما تواناییش رو داره .اگه هم پر نشه حتما تو تکمیل ظرفیت پرش می کنن
      من بالا هم تو 2 تا پست قبلیم گفتم که توانایی این هزینه رو ندارم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب اینو از خود دکتر خالقی نژاد باید بپرسین که قانون رو تصویب کردن نه من.البته به قول دوستمون کسی که انتخاب می کنه بین الملل رو حتما تواناییش رو داره .اگه هم پر نشه حتما تو تکمیل ظرفیت پرش می کنن
      من بالا هم تو 2 تا پست قبلیم گفتم که توانایی این هزینه رو ندارم
      دارم همین کارو میکنم(از سایت سازمان میپرسم)...نتیجرو اینجا میذارم...یه مشت آدم بیکار نشستن هر روز یه قانون از خودشون در میارن......

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      دارم همین کارو میکنم(از سایت سازمان میپرسم)...نتیجرو اینجا میذارم...یه مشت آدم بیکار نشستن هر روز یه قانون از خودشون در میارن......
      از بیکار هم اونورترن..هرکسی تو ایران زندگی می کنه الان دیگه باید اینو بدونه که باید واسه آیندش تو لحظه تصمیم بگیره اونم بقیه تصمیم میگیرن و آدم باید به زور خودشو سازگار کنه..تو ایران نمیشه با توجه به گذشته تصمیم گرفت..شب بخوابی صبح بلند شی همه قانون های این مملکت عوض شده

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از بیکار هم اونورترن..هرکسی تو ایران زندگی می کنه الان دیگه باید اینو بدونه که باید واسه آیندش تو لحظه تصمیم بگیره اونم بقیه تصمیم میگیرن و آدم باید به زور خودشو سازگار کنه..تو ایران نمیشه با توجه به گذشته تصمیم گرفت..شب بخوابی صبح بلند شی همه قانون های این مملکت عوض شده

یه چنین خبری باید حداقل تو خود سایت سازمان سنجش اعلام میشد...اگه خبر اشتباه باشه میدم یه 2تا نفرین نوشتاری بکنن ایجاد کننده این پستو تا دیگه ازین اخبار کذب نذاره دهن مارو سرویس کنه...

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

یه چنین خبری باید حداقل تو خود سایت سازمان سنجش اعلام میشد...اگه خبر اشتباه باشه میدم یه 2تا نفرین نوشتاری بکنن ایجاد کنند این پستو تا دیگه ازین اخبار کذب نذاره دهن مارو سرویس کنه...
      این خبر تو سایت کانون و پایگاه اطلاع رسانی دانشجویی هم اومده.خبرش درسته فکر کنم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این خبر تو سایت کانون و پایگاه اطلاع رسانی دانشجویی هم اومده.خبرش درسته فکر کنم

دادا میشه لینک خبرو تو کانون بهم بدی...چون من زیرو رو کردم کانونو یه چنین چیزی ندیدم...اونجا سریعتر جواب میدن, جواباشونم کارشناسانس...
      اگه این کارو بکنی خیلی ممنون میشم دادا چون الان به شدت اعصابم خراب شده...سرم داره میترکه...

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

دادا میشه لینک خبرو تو کانون بهم بدی...چون من زیرو رو کردم کانونو یه چنین چیزی ندیدم...اونجا سریعتر جواب میدن, جواباشونم کارشناسانس...
      اگه این کارو بکنی خیلی ممنون میشم دادا چون الان به شدت اعصابم خراب شده...سرم داره میترکه...
      بفرمایین
      ایجاد پردیس خودگردان در دانشگاه‌های وزارت بهداشت

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

یه چنین خبری باید حداقل تو خود سایت سازمان سنجش اعلام میشد...اگه خبر اشتباه باشه میدم یه 2تا نفرین نوشتاری بکنن ایجاد کننده این پستو تا دیگه ازین اخبار کذب نذاره دهن مارو سرویس کنه...

دوست عزیز من منبع خبر رو آخرش نوشتم با یه سرچ ساده توی نت میتونستین از کذب نبودنش مطمئن بشین... در ضمن خودم داوطلب کنکوری هستم آزار ندارم که خبر کذب بذارم که شما اینجوری حرف میزنین و میخواین نفرین کنین !!!!!!!
      و من از یکی مشاورا پرسیدم .. نظر ایشون این بود که این به نفع رتبه های متوسط خواهد بود ولی برای رتبه های ضعیفی که قبلا با پول و پارتی قبول میشدند کار رو بسیار سخت میکنه .... و اینکه تا اومدن دفترچه شماره 2 نمیشه اظهار نظر قظعی کرد .
      در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا . . .

خدایا شکرت

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)