خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mrnurse7 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      نظرتون راجب این برنامه چیه ؟
      شنبه : زیست (3ساعت ) + دینی ( 1.5 ساعت ) + ادبیات ( 1.5 ساعت ).........تست زیست (50 تا) +تست دینی (30 تا ) + تست ادبیات (30 تا )
      یکشنبه : فیزیک ( 3 ساعت ) + عربی (1.5 ساعت ) + زبان (1.5 ساعت )..................تست فیزیک (50 تا) + تست عربی 30 تا + تست زبان 30 تا
      دو شنبه : شیمی 3ساعت + ریاضی 3 ساعت ..............تست شیمی 50 تا + تست ریاضی 50 تا
      سه شنبه : مرور درسهایی ک طی 3 روز قبل خوانده شد همراه با تست ( هر درس یک ساعت همراه با تست ) ( یعنی با تست مرور بشه )
      چارشنبه : مثل شنبه ولی مباحث عووض میشه
      پنج شنبه : مثل یکشنبه ولی مباحث عوض میشه
      جمعه : مثل 2 شنبه ولی مباحث عوض میشه
      شنبه مرور درسهای این 3 روز
      اشتباه هست برنامه ساختار اش اشتباهه با مشکل روبه رو میشین
      باید عوض بشه

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      شنبه : زیست (3ساعت ) + دینی ( 1.5 ساعت ) + ادبیات ( 1.5 ساعت ).........تست زیست (50 تا) +تست دینی (30 تا ) + تست ادبیات (30 تا )
      یکشنبه : فیزیک ( 3 ساعت ) + عربی (1.5 ساعت ) + زبان (1.5 ساعت )..................تست فیزیک (50 تا) + تست عربی 30 تا + تست زبان 30 تا
      دو شنبه : شیمی 3ساعت + ریاضی 3 ساعت ..............تست شیمی 50 تا + تست ریاضی 50 تا
      سه شنبه : مرور درسهایی ک طی 3 روز قبل خوانده شد همراه با تست ( هر درس یک ساعت همراه با تست ) ( یعنی با تست مرور بشه )
      برنامه اشتباهه! از بیخ و بن! شما باید تایین کنی که مثلا در سه ساعت زیست خوندن میخوام از صفحه یک تا 20 بخونم!

و دید بلند مدت هم داشته باشی که بگی با این روند من تا تاریخ فلان! فلان قدرو خوندم مرور کردم تست زدم!

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      مرسی حتما استفاده میکنم...من میخوام ک با برنامه های قلم چی هماهنگ باشم از ی طرفم میخام زود درسای سوم و دومو تموم کنم...اینجوری به ی جور تعارض رسیدم

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

اخه من میخوام ی بار درسای دومو سوم تموم کنم توی تابستون و خوب بخونمشون...از ی طرفم ازمونای قلم چی هست نمیخوام با ازمونا پیش نرم...خلاصه موندم چی کنم...
      اولویتتو بزار اختصاصی ها و اونا رو با توجه ب برنامه ازمون تموم کن.بعد وقت باقیمونده رو بین عمومی ها تقسیم کن(ینی هم اختصاصی بخون هم عمومی ولی با تاکید بیشتر بر اختصاصی)

مهم نیست درسا رو کی تموم میکنی!!مهم اینه هرچی میخونی عالی و با کیفیت بخونی.
      مباحثا مطابق آزمون بخون ولی عالی و برای 100درصد. اینجوری بهتره تا اینک تو درسا رو زود تموم کنی ولی با کیفیت پایین و بازده کم((البته از مهر به بعد ب ترازای بالا توصیه میشه کمی از برنامه آزمون جلوتر باشن!کمی!) درضمن تموم کردن درسا زودتر باعث افت ساعت مطالعه میشه!!(اینو تجربه داشتم!)
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري
      ویرایش توسط mohammad^s : 20 تیر 1393 در ساعت 14:56

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad^s نمایش پست ها
      اولویتتو بزار اختصاصی ها و اونا رو با توجه ب برنامه ازمون تموم کن.بعد وقت باقیمونده رو بین عمومی ها تقسیم کن(ینی هم اختصاصی بخون هم عمومی ولی با تاکید بیشتر بر اختصاصی)

مهم نیست درسا رو کی تموم میکنی!!مهم اینه هرچی میخونی عالی و با کیفیت بخونی.
      مباحثا مطابق آزمون بخون ولی عالی و برای 100درصد. اینجوری بهتره تا اینک تو درسا رو زود تموم کنی ولی با کیفیت پایین و بازده کم((البته از مهر به بعد ب ترازای بالا توصیه میشه کمی از برنامه آزمون جلوتر باشن!کمی!) درضمن تموم کردن درسا زودتر باعث افت ساعت مطالعه میشه!!(اینو تجربه داشتم!)
      خب من اگه برای درسا حجم هم در نظر بگیرم و ی مقدار از عمومیا کم کنم و به اختصاصیا اضافه کنم دیگ مشکلی نداره این برنامه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amn1 نمایش پست ها
      اشتباه هست برنامه ساختار اش اشتباهه با مشکل روبه رو میشین
      باید عوض بشه
      خب اگ میشه راهنماییم کنید ک چی کار کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      برنامه اشتباهه! از بیخ و بن! شما باید تایین کنی که مثلا در سه ساعت زیست خوندن میخوام از صفحه یک تا 20 بخونم!

و دید بلند مدت هم داشته باشی که بگی با این روند من تا تاریخ فلان! فلان قدرو خوندم مرور کردم تست زدم!
      من حجم واسه درسها در نظر بگیرم دیگ و یکم به اختصاصیا بیشتر توجه کنم دیگ چ مطلبیو باید در نظر لگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط ayda76 نمایش پست ها
      من عادت کردم به ساعتی خوندن

اول هفته درسایی ک باید خونده بشه رو رو یه برگه مینویسم...بعد یه بررسی میکنم حجم هر کدوم و تعداد تستاشون چقدره بعد براساس اون یه ساعتی رو بهش اختصاص میدم
      بعد کل ساعتا رو جمع میزنم اگه دیدم بیشتر از اونیه که میتونم تو یه هفته بخونم یه مقداری از درسا رو حذف میکنم

بعد اینکه هردرسیو چه روزی بخونم رو هم مشخص میکنم....همیشه پنج شنبه رو خالی میذارم...بعد فقط واسه دو روز اول برنامه دقیق میچینم....هر درسی رو چه ساعتی بخونم حدودا چند تست بزنم و...همیشه یه ربع نیم ساعت بین درسا استراحت میذارم ک معمولا جای اینکه صرف استراحت بشه صرف عقب موندگیم میشه

بعد دو روز برنا مه دو روز بعدشو میچینم

..چهار شنبه بر اساس اینکه چقدر از برنامه عقبم برنامه 5 شنبه رو هم میچینم

این طرز برنامه چیدن بعضی وقتا واقعا جواب میده(خصوصا 5 شنبه قبل آزمون:yahoo (4) ولی بعضی وقتا هم شکست میخوره!!!!:yahoo (21):

به نظرتون این برنامه چی کم داره چیکار کنم

چندین بار شنیدم که میگن ساعتی برنامه ریزی نکنید!!!!بدون ساعت که نمیشه!!من ساعت مشخص نکنم یه درسو تا شب طولش میدم!!!
      توی برنامتون هر چند روز درسارو مرور میکنید

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      توی همون روز تست کار نکن چون متوجه توان تست زنیت نمیشی و نمیتونی به خوبی بفهمی کدوم درسو بهتر یاد میگیری وبیشتر تو ذهنت میمونه یا کدوم درس به تکرار بیشتری احتیاج داره. تست اختصاصی هارو یک روز بعد کارکن وتست عمومی هارو2روز بعد ازاینکه خوندیش

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط زری نمایش پست ها
      توی همون روز تست کار نکن چون متوجه توان تست زنیت نمیشی و نمیتونی به خوبی بفهمی کدوم درسو بهتر یاد میگیری وبیشتر تو ذهنت میمونه یا کدوم درس به تکرار بیشتری احتیاج داره. تست اختصاصی هارو یک روز بعد کارکن وتست عمومی هارو2روز بعد ازاینکه خوندیش
      اگ قلم چی نبود بهتر میفهمیدم ک برناممو چجوری بریزم...این نکته رو هم رعایت میکنم چشم...

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      اگ قلم چی نبود بهتر میفهمیدم ک برناممو چجوری بریزم...این نکته رو هم رعایت میکنم چشم...
      اتفاقا مهم ترین رکن برنامه ریزی ازمون ازمایشی هستش!

ببین دوست عزیز این تیکه رو بخون(مقاله ای هستش که قراره بزاریم تو سایت!)

گام اول- برای شروع باید ما بودجه بندی یکی از ازمون های ازمایشی مختلف رو تهیه کنیم و طبق اون پیش بریم!
      بهترین برنامه برای این کار ازمون های ازمایشی گاج هست! که به صورت منطقی بودجه بندی رو انجام داده
      برای دریافت بودجه بندی های ازمون های گاج http://azmoon.gaj.ir//?page=minor/%20dabirestan
      میتونید به لینکی که قرار دادم مراجعه کنید و بودجه بندی هارو تهیه کنید!
      خوب مشاهده میکنید که درهر تاریخ معینی ما باید حجم مشخصی از درس رو بخونیم مرور کنیم و تست بزنیم!
      با وجود این برنامه ها برنامه ریزی کار خیلی سختی نیست! و ما میدونیم که اگر طبق این برنامه پیش بریم در اخر تابستان دروس پایه رو خوندیم مرور کردیم و تست زدیم!
      نکته قابل توجه این هستش که بودجه بندی ها کاملا عقلانی هستش ! و هیچ نیازی به مطالعه روزانه 10 12 ساعت نیست! شما میتونید با روزی چند ساعت مطالعه با کیفیت حجمتون رو جمع کنید!

-------------------
      یک مثال دیگر! درس دین و زندگی تا تاریخ 27 شما باید سه درس از دینی 2 و 2 درس از دینی سه بخونید!
      مهم نیست که بخاطر این حجم کم شما 21 روز وقت دارید! تنها این درس نیست درس های دیگه هم در میان هستند!
      پس شما هفته اول مطالعه بکنید! هفته دوم مرور کنید! خلاصه برداری کنید و هفته اخر تست بزنید!
      با این متود ما در اخر تابستان کل دروس پایه رو مطالعه کردیم و در اخر تابستان با شرکت در ازمون جامع که در انتهای برنامه نوشته شده میتونیم خودمون رو بسنجیم!
      نکته!(شما در طول روز طبق این برنامه فشار زیاد درسی رو متحمل نمیشید! پس اگه دوست دارید دروس پیش رو هم پیش خوانی کنید بعد ظهر ها یا وقت های خالی خودتون به طور مثال بعد ظهر ها یک درس از پیش رو پیش خوانی کنید!)

امیدوارم از اینا تکنیک رو گرفته باشی! اگه نگرفتی منتظر انتشار پنج گام طلایی برای برنامه ریزی تحصیلی به زبان ساده باش!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

گام اول- برای شروع باید ما بودجه بندی یکی از ازمون های ازمایشی مختلف رو تهیه کنیم و طبق اون پیش بریم!
      بهترین برنامه برای این کار ازمون های ازمایشی گاج هست! که به صورت منطقی بودجه بندی رو انجام داده
      برای دریافت بودجه بندی های ازمون های گاج http://azmoon.gaj.ir//?page=minor/%20dabirestan
      خوب مشاهده میکنید که درهر تاریخ معینی ما باید حجم مشخصی از درس رو بخونیم مرور کنیم و تست بزنیم!
      با وجود این برنامه ها برنامه ریزی کار خیلی سختی نیست! و ما میدونیم که اگر طبق این برنامه پیش بریم در اخر تابستان دروس پایه رو خوندیم مرور کردیم و تست زدیم!
      نکته قابل توجه این هستش که بودجه بندی ها کاملا عقلانی هستش ! و هیچ نیازی به مطالعه روزانه 10 12 ساعت نیست! شما میتونید با روزی چند ساعت مطالعه با کیفیت حجمتون رو جمع کنید!

-------------------
      یک مثال دیگر! درس دین و زندگی تا تاریخ 27 شما باید سه درس از دینی 2 و 2 درس از دینی سه بخونید!
      مهم نیست که بخاطر این حجم کم شما 21 روز وقت دارید! تنها این درس نیست درس های دیگه هم در میان هستند!
      پس شما هفته اول مطالعه بکنید! هفته دوم مرور کنید! خلاصه برداری کنید و هفته اخر تست بزنید!
      با این متود ما در اخر تابستان کل دروس پایه رو مطالعه کردیم و در اخر تابستان با شرکت در ازمون جامع که در انتهای برنامه نوشته شده میتونیم خودمون رو بسنجیم!
      نکته!(شما در طول روز طبق این برنامه فشار زیاد درسی رو متحمل نمیشید! پس اگه دوست دارید دروس پیش رو هم پیش خوانی کنید بعد ظهر ها یا وقت های خالی خودتون به طور مثال بعد ظهر ها یک درس از پیش رو پیش خوانی کنید!)

امیدوارم از اینا تکنیک رو گرفته باشی! اگه نگرفتی منتظر انتشار پنج گام طلایی برای برنامه ریزی تحصیلی به زبان ساده باش!
      دادش إنساني چند روز پيش قرار بود اينو بذاريا چي شد پس!؟
      جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پر کند .کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      شرمنده بخدا!

نمیدونم بابا دادم اقای رهبر! گفت میذارم ! ایشالا تا فردا میزاده!

میزاره فردا ! ایشالا! شما اگه کارتون فوری هستش من پخ کنم واستون مقاله رو!

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شرمنده بخدا!

نمیدونم بابا دادم اقای رهبر! گفت میذارم ! ایشالا تا فردا میزاده!

میزاره فردا ! ایشالا! شما اگه کارتون فوری هستش من پخ کنم واستون مقاله رو!
      نه بابا من كه اگه بذارن هم ٣،٤ روز خوندنم طول ميكشه ولي الان بيكارم اگه بتوني پ خ كني كه كلي شرمنده ميشم ميشينم ميخونم اگه هم نه كه تا فردا ميصبرم ديگه!
      جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پر کند .کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganehp نمایش پست ها
      نه بابا من كه اگه بذارن هم ٣،٤ روز خوندنم طول ميكشه ولي الان بيكارم اگه بتوني پ خ كني كه كلي شرمنده ميشم ميشينم ميخونم اگه هم نه كه تا فردا ميصبرم ديگه!
      نه بابا! با توجه به این مشغله ای که شما دارین و اصلاااااا وقت واسه خوندن ندارین واسه ما افتخاره که بخونین! پخ شد

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان من يه مشکلي دارم اينکه صبا چار پنج ساعت زيست هر روز ميخونم به اضافه سه الي چاهار ساعت رياضي يا فيزيک. الان مشکل اينجاس کهاينجوري کشش عموميا رو ندارم ديگه. به نظرتون عموميا رو از مهر با برنامه قلم بخونم در حقشون ظلم! نميشه؟ اگه پيشنهاد ديگه اي براي اين برنامه م داريد ممنون ميشم در ميون بذاريد.راستي اژ مهر وقتم آزاده مدرسه اينا ندارم

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      دوستان من يه مشکلي دارم اينکه صبا چار پنج ساعت زيست هر روز ميخونم به اضافه سه الي چاهار ساعت رياضي يا فيزيک. الان مشکل اينجاس کهاينجوري کشش عموميا رو ندارم ديگه. به نظرتون عموميا رو از مهر با برنامه قلم بخونم در حقشون ظلم! نميشه؟ اگه پيشنهاد ديگه اي براي اين برنامه م داريد ممنون ميشم در ميون بذاريد.راستي اژ مهر وقتم آزاده مدرسه اينا ندارم

دینی ک اصلا مشکلی نیس!الان دینی نخونی چیزی رو از دست ندادی(البته ب شرطی ک وقت واسه خوندن دینی نداشته باشی-اگه داری تنبلی نکن! بخونش.)

ولی بقیه رو نباید کلا بیخیال شد!بخصوص عربی.اگه برسی عربی رو تابستون تموم کنی خیلی خوب میشه .

اونقدیم ک فک میکنی وقتتو نمیگیره!مثلا واسه زبان روزی ی صفحه تیک ایت گاج(حدود5تا10 دقه) .
      یا مثلا هرشب نیم ساعت عشقی ادبیات بخون(( منظورم اینه با خود ادبیات حال کن!))

خلاصه اینکه یکم ساعت مطالعتو بالا ببری اتفاقی نمیوفته

اگه میبینی وقت نداری خب برنامه ریزی کن.از شکل توضیح دادنت میشه فهمید برنامه خاصی نداری.برنامه بریز و درسایی ک لازمه خونده بشه رو تو برنامت بذار.
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

-------------------

ینی منی که قلم چی ثبت نام کردم قلم چی رو بیخیال بشم ؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن