خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      بله ..... منم با فرمایش شما موافقم[/quote]
      مرسی داداش
      بعد در طی هفته حد اقل چندتا تست بزنه خوبه ؟ واسه هر درس بر اساس اهمیتش تست بزنه ؟ مثلا زیست تست بیشتری بزنه و زبان کمتر ؟ یا این برنامه خوب نیست[/quote]

ببینین ..... آدم باید تا جایی تست بزنه که خیالش راحت باشه که مطلب رو مسلط شده و میتونه در زمان مشخص بهشون پاسخ بده .... البته در شروع کار زمان گرفتن

لازم نیست .... به تدریج با تمرین سرعت عملشون هم بالاتر میره .... ایشون که تجربی هستن باید دو درس زیست و شیمی براشون در اولویت باشه و بعد از اونا ریاضی و

فیزیک ..... نمیشه تعداد خاصی رو برای تست زدن مشخص کرد ولی شما جوری برنامه ریزی کنین که اول تست های کنکور های سال های قبل زده بشه و بعد اونا رو

مرور کنین تا اینجا خیالتون راحته که کارهای لازم رو انجام دادین بعدش در فرصت باقی مانده تست های تالیفی استاندارد رو هم پاسخ بدین .... در کل موقع تست زنی

خوبه که نکات تست ها رو توی یه دفتر بنویسیم تا از اونا تو تست های بعدی استفاده کنیم

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      ببخشید نظرتون در مورد این جدول ک من طراحی کردم چیه؟ چ کم و کاستی داره؟ (این یه صفحه ماله سه هفتس)
      در مورد این دفتر برنامه ریزی ک میگن ، اگ اون دفتر باشه دیگ این چیزا نیاز نیست؟
      lممنون
      43237075908110410224.jpg

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      هدف از برنامه ریزی اینه که شما با نظم و برنامه درس بخونین .... حالا این برنامه به هر شکلی میتونه باشه ..... دفتر برنامه ریزی قلم چی رو که من دیدم اونجا فقط ساعت مطالعه رو

باید یادداشت کرد و آدم با خودش رقابت میکنه که هر روز بیشتر از روزای قبل درس بخونه که شما هم میتونین در جدولی که درست کردین این اعداد رو یادداشت کنین

شما یک برنامه 2 یا 3 هفته ای باید داشته باشین ( مثلا بر طبق برنامه آزمونی که شرکت میکنین ) و بعد این برنامه رو در بین روز ها تقسیم کنین .... هر روز حدود 4 درس مطالعه کنین

و درس ها رو هم بر اساس اولویت قرار بدین

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      بله ..... منم با فرمایش شما موافقم
      مرسی داداش
      بعد در طی هفته حد اقل چندتا تست بزنه خوبه ؟ واسه هر درس بر اساس اهمیتش تست بزنه ؟ مثلا زیست تست بیشتری بزنه و زبان کمتر ؟ یا این برنامه خوب نیست[/quote]

ببینین ..... آدم باید تا جایی تست بزنه که خیالش راحت باشه که مطلب رو مسلط شده و میتونه در زمان مشخص بهشون پاسخ بده .... البته در شروع کار زمان گرفتن

لازم نیست .... به تدریج با تمرین سرعت عملشون هم بالاتر میره .... ایشون که تجربی هستن باید دو درس زیست و شیمی براشون در اولویت باشه و بعد از اونا ریاضی و

فیزیک ..... نمیشه تعداد خاصی رو برای تست زدن مشخص کرد ولی شما جوری برنامه ریزی کنین که اول تست های کنکور های سال های قبل زده بشه و بعد اونا رو

مرور کنین تا اینجا خیالتون راحته که کارهای لازم رو انجام دادین بعدش در فرصت باقی مانده تست های تالیفی استاندارد رو هم پاسخ بدین .... در کل موقع تست زنی

خوبه که نکات تست ها رو توی یه دفتر بنویسیم تا از اونا تو تست های بعدی استفاده کنیم
      [/QUOTE]

بعد ی چیز دیگه واسه عمومی ها چ منابعی پیشنهاد میدید

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط iSalar نمایش پست ها
      ببخشید نظرتون در مورد این جدول ک من طراحی کردم چیه؟ چ کم و کاستی داره؟ (این یه صفحه ماله سه هفتس)
      lممنون
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 43237075908110410224.jpg
مشاهده: 39
حجم: 116.2 کیلو بایت
      سلیقه ی خوبی داری و برنامه ای ک نوشیتی خیلی قشنگه...ی جورایی مثه دفتر برنامه ریزی کانون میمونه...اگه میشه بذار ک مام استفاده کنیم ازش
      ویرایش توسط mrnurse7 : 13 تیر 1393 در ساعت 13:36

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

ببینین الان همه انتشارات دارن با هم رقابت میکنن و میشه گفت که با استفاده از هر کدوم از اونا میشه موفق شد ولی چون شما خواستین منم نظر شخصیمو میگم :

برا ادبیات : کتاب موضوعی گاج طوسی یک کتاب کامله که البته باید با یه برنامه ریزی درست مطالعش کرد

برا عربی که حقیقتش اول طرح خودم رو توصیه میکنم ( از وبلاگ ما بازدید کنین ) و در اولویت بعدی هم تعریف کتاب عربی کامل گاج رو زیاد شنیدم

برا دینی کتاب های مختلفی هست ولی به نظرم کتاب گاج طوسی کافیه

برای زبان هم کتاب مبتکران عالیه

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

ببینین الان همه انتشارات دارن با هم رقابت میکنن و میشه گفت که با استفاده از هر کدوم از اونا میشه موفق شد ولی چون شما خواستین منم نظر شخصیمو میگم :

برا ادبیات : کتاب موضوعی گاج طوسی یک کتاب کامله که البته باید با یه برنامه ریزی درست مطالعش کرد

برا عربی که حقیقتش اول طرح خودم رو توصیه میکنم ( از وبلاگ ما بازدید کنین ) و در اولویت بعدی هم تعریف کتاب عربی کامل گاج رو زیاد شنیدم

برا دینی کتاب های مختلفی هست ولی به نظرم کتاب گاج طوسی کافیه

برای زبان هم کتاب مبتکران عالیه
      من واسه ادبیات کتابهای نشر دریافت یا میکروطبقه بندی گاج ( نقره ای )
      واسه زبان فارسی هامون سبطی یا مهرو ماه
      واسه قرابت ممعنایی نشر الگو یا مهر و ماه
      واسه لغات کلک معلم یا خیلی سبز
      واسه املاء خیلی سبز
      واسه تاریخ ادبیات هم مهر و ماه یا الگوو رو مد نظر دارم
      اکه بین اینا یکیو از هرکدوم میگیرم
      برای دینی گاج نقره ای
      برای زبان خیلی سبز یا گاج یا مبتکران رو در نظر دارم
      واسه عربی هم گاج سفید و نقره ای ( سفید واسه تابستون نقره ای واسه بعد تابستون)
      نظرتوت چیه شما

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mrnurse7 نمایش پست ها
      من واسه ادبیات کتابهای نشر دریافت یا میکروطبقه بندی گاج ( نقره ای )
      واسه زبان فارسی هامون سبطی یا مهرو ماه
      واسه قرابت ممعنایی نشر الگو یا مهر و ماه
      واسه لغات کلک معلم یا خیلی سبز
      واسه املاء خیلی سبز
      واسه تاریخ ادبیات هم مهر و ماه یا الگوو رو مد نظر دارم
      اکه بین اینا یکیو از هرکدوم میگیرم
      برای دینی گاج نقره ای
      برای زبان خیلی سبز یا گاج یا مبتکران رو در نظر دارم
      واسه عربی هم گاج سفید و نقره ای ( سفید واسه تابستون نقره ای واسه بعد تابستون)
      نظرتوت چیه شما

برا ادبیات از هر قسمت ( لغت ... املا ... آرایه ... تاریخ ... قرابت ... زبان فارسی ) یکی رو انتخاب کنین ( همه کتاب هایی که اسم بردین خوبن )

برا عربی یک کتاب کافیه همون گاج نقره ای

دینی هم گاج نقره ای

زبان هم مبتکران

8. Top | #23
      M-D
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون دوست عزیز
      فقط ی چیزی ؟ توی این برنامه واسه هر درس ی حدوده زمانی خاصی در نظر بگیرم یا خیر؟
      مثلا برنامه رو جوری تنظیم کنم ک توی 6 هفته ادبیاتو تموم کنم یا این جور برنامه خوب نیست و جواب نمیده
      ببینید سعی کنید خودتون رو محدود به زمان نکنید
      اینکه یک تایم مشخص کنید برای تمام کردن مباحث مربوط به ماه های آخر کنکور ( جمع بندی و مرور ) هستش
      پیشنهاد میکنم هیچ وقت از روش بقچه ای هم استفاده نکنید. یعنی اینطور نباشه که ادبیات رو تمام کنید و برید سراغ عربی . بلکه همه ی درس ها رو با هم استارت بزنید و پیش برید

خواهش میکنم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iSalar نمایش پست ها
      lممنون
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 43237075908110410224.jpg
مشاهده: 39
حجم: 116.2 کیلو بایت
      دادش يه كتابي هس به اسم برنامه ريزي با دوربين مدار بسته فوق العاده است اروم اروم بهت برنامه ريزيو ياد ميده و ساعت مطالعت رو ميبره بالا نه مثه بقيه كه از همون اول ميگن ساعتو حجم و اينارو مشخص كن روزي ٢٠ ساعت بخونو اينا من خودم مهرو ماهو هم دارم اما ديگه استفادش نميكنم گذاشتم با اين فعلا پيش برم واسه ٣ ماه هم هس (١٢هفته)بعدش كه راه افتادم ديگه برم رو مهرو ماه
      جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پر کند .کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست

10. Top | #25
      v73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اینجور که از تعداد پستهایی که با موضوع برنامه ریزی هست معلومه که مشکل خیلی از دوستان برنامه نوشتنه...من این حرفها رو چند بار گفتم ولی باز هم میگم:نوشتن برنامه کار سختی نیست؛خواهش میکنم از بقیه نخواید که براتون برنامه بنویسند؛حتی اون کسی هم که ادعا میکنه میتونه یه برنامه باب میل شما بنویسه سخت در اشتباهه؛به خدا تنها و تنها کسی که میتونه بهترین برنامه رو بنویسه خود خود شمایید...ببینید شما خوب میدونید اهل چطور درس خوندنید؛یعنی اینکه شمایید که میدونید صبح زود میتونید شروع کنید به درس خوندن یا نه ترجیح میدید شب ها بیشتر بیدار بمونید؛حس درس حفظی خوندن رو کی دارید؛کی در طول روز با مفهومی خوندن حال میکنید؛به خدا همینه ;-) شما باید بتونید درعین حال که درس میخونید لذت ببرید؛پس باید خودتون برنامه بنویسید،شمایید که میتونید تشخیص بدید توی کدوم درس مشکل دارید؛سعی کنید برای اون درسها بیشتر وقت بذارید تا الان که اول کارید درسهاتون رو از نظر بلد بودن و مسلط بودن هم سطح کنیدو کلی دلیل دیگه؛پس یه بار تصمیم بگیرید خودتون بنویسید مطمئن باشید بهترین نتیجه رو می‌گیرید؛بله درسته اولشه و سخته براتون تا یاد بگیرید،من اصلا نمیگم کمک نگیرید ولی حرفم اینه که بهترین برنامه اونیه که خودتون نوشته باشید،درسها رو از نظر ضرایبی که دارند بهشون تایم اختصاص بدید و براساس اینکه با کدوم مشکل داریدهمه درسها رو با عشق بخونید؛هیچ مبحثی رو از الان که تازه شروع کردید حذف نکنیدسعی کنید تستها رو زمان بندی بزنیددرسهای اختصاصی رو فعلا بیشتر بخونید 80-20 یا 70-30
      تشریحی به تستی 80-20 یا 70-30 ؛چون تازه شروع کردید میگم وگرنه این درصدها درطول سال تحصیلی متفاوته،سعی کنید یا شب قبل یا صبح زود برنامه روزانه اتون رو بنویسید:چند ساعت فلان درسهم به کیفیت و هم کمیت توجه کنید؛هردوش درکنار هم مهمه.هرموقع خسته شدید به خودتون استراحت بدید و بعد با روحیه بشینید درس بخونیدبین 2 درس هم حتما استراحت کنیدپس به خودتون سخت نگیرید؛به مغزتون استراحت بدید،اون هم بعدش چند برابر جبران میکنه
      فعلا همین ;-)
      ویرایش توسط v73 : 13 تیر 1393 در ساعت 17:24

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط v73 نمایش پست ها
      سلام
      اینجور که از تعداد پستهایی که با موضوع برنامه ریزی هست معلومه که مشکل خیلی از دوستان برنامه نوشتنه...من این حرفها رو چند بار گفتم ولی باز هم میگم:نوشتن برنامه کار سختی نیست؛خواهش میکنم از بقیه نخواید که براتون برنامه بنویسند؛حتی اون کسی هم که ادعا میکنه میتونه یه برنامه باب میل شما بنویسه سخت در اشتباهه؛به خدا تنها و تنها کسی که میتونه بهترین برنامه رو بنویسه خود خود شمایید...ببینید شما خوب میدونید اهل چطور درس خوندنید؛یعنی اینکه شمایید که میدونید صبح زود میتونید شروع کنید به درس خوندن یا نه ترجیح میدید شب ها بیشتر بیدار بمونید؛حس درس حفظی خوندن رو کی دارید؛کی در طول روز با مفهومی خوندن حال میکنید؛به خدا همینه ;-) شما باید بتونید درعین حال که درس میخونید لذت ببرید؛پس باید خودتون برنامه بنویسید،شمایید که میتونید تشخیص بدید توی کدوم درس مشکل دارید؛سعی کنید برای اون درسها بیشتر وقت بذارید تا الان که اول کارید درسهاتون رو از نظر بلد بودن و مسلط بودن هم سطح کنیدو کلی دلیل دیگه؛پس یه بار تصمیم بگیرید خودتون بنویسید مطمئن باشید بهترین نتیجه رو می‌گیرید؛بله درسته اولشه و سخته براتون تا یاد بگیرید،من اصلا نمیگم کمک نگیرید ولی حرفم اینه که بهترین برنامه اونیه که خودتون نوشته باشید،درسها رو از نظر ضرایبی که دارند بهشون تایم اختصاص بدید و براساس اینکه با کدوم مشکل داریدهمه درسها رو با عشق بخونید؛هیچ مبحثی رو از الان که تازه شروع کردید حذف نکنیدسعی کنید تستها رو زمان بندی بزنیددرسهای اختصاصی رو فعلا بیشتر بخونید 80-20 یا 70-30
      تشریحی به تستی 80-20 یا 70-30 ؛چون تازه شروع کردید میگم وگرنه این درصدها درطول سال تحصیلی متفاوته،سعی کنید یا شب قبل یا صبح زود برنامه روزانه اتون رو بنویسید:چند ساعت فلان درسهم به کیفیت و هم کمیت توجه کنید؛هردوش درکنار هم مهمه.هرموقع خسته شدید به خودتون استراحت بدید و بعد با روحیه بشینید درس بخونیدبین 2 درس هم حتما استراحت کنیدپس به خودتون سخت نگیرید؛به مغزتون استراحت بدید،اون هم بعدش چند برابر جبران میکنه
      فعلا همین ;-)
      مرسی از کمکی ک کردی داداش

نقل قول نوشته اصلی توسط M-D نمایش پست ها
      ببینید سعی کنید خودتون رو محدود به زمان نکنید
      اینکه یک تایم مشخص کنید برای تمام کردن مباحث مربوط به ماه های آخر کنکور ( جمع بندی و مرور ) هستش
      پیشنهاد میکنم هیچ وقت از روش بقچه ای هم استفاده نکنید. یعنی اینطور نباشه که ادبیات رو تمام کنید و برید سراغ عربی . بلکه همه ی درس ها رو با هم استارت بزنید و پیش برید

خواهش میکنم
      منظورم بقچه ای نبود داداش
      منظورم این بود ک ادبیات توی مثلا 8 هفته زیست توی10 هفته تموم بشه و تمام اینا همزمان با هم پیش بره نه یکیو بخونی بعد بری سراغ بعدی

برا ادبیات از هر قسمت ( لغت ... املا ... آرایه ... تاریخ ... قرابت ... زبان فارسی ) یکی رو انتخاب کنین ( همه کتاب هایی که اسم بردین خوبن )

برا عربی یک کتاب کافیه همون گاج نقره ای

دینی هم گاج نقره ای

زبان هم مبتکران
      منم همینارو مد نظرم بود

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان یه سوال
      این محاسبه ی نمرات نهایی در کنکور به چه شکله دقیقا ؟

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mrnurse7 نمایش پست ها
      سلام به همه ی دوستان
      من خیلی وقته از سایت استفاده میکنم اما فقط چند روزه عضو انجمن شدم
      بذارید اول خودمو معرفی کنم
      من محمدم 21 سالمه 2 سال پیش کنکور دادم..در حال حاضر پرستاری میخونم ( ترم 5 )...توی کانون قلم چی هم هستم و به عنوان پشتیبان فعالیت میکنم...البته سابقم زیاد نیست ( در حد 6 ماه )
      تو این مدت خیلی چیزا یاد گرفتم ولی خب اطلاعاتم تکمیل نیست...
      خب بذارید اصل مطلبو بگم...
      داداش من امسال کنکور داره..من میخام به عنوان مشاورش باشم و واسش برنامه ی هفتگی بدم...ازم حرف شنوی داره خیلی و میدونم ک هرچی بگم گوش میکنه...
      چند تا سوال داشتم میخاستم ببینم میتونید کمک کنید
      1-دقیقا باید از کی استارت بزنه واسه شروع که نه از درس زده بشه نه وقت کم بیاره
      2-توی تابستون باید چجوری بخونه روزی چقد بخونه ؟
      3-توی تابستون باید کل پایه رو جمع کنه یا نیازی نیست ؟
      4 آزمونهای قلم چی رو ثبت نامش کردم ؟ ب نظرتون همین کافیه یا ازمونهای دیگ هم بفرستمش؟
      سوالام زیاده ولی خب نمیشه همه رو با هم پرسید
      مرسی از کمکتون
      سلام
      1- دیگه باید شروع کرده باشه
      2-ساعتی درس نخونه و مبحثی بخونه-مثلا بجای اینکه 2 ساعت فیزیک بخونه،40 تست فیزیک بزنه البته در زودترین زمانی که میتونه! ما سر جمع برای تابستون روزی 7-8 ساعت خوبه
      3- اگه بتونه کل پایه رو جمع کنه که خیلی خوبه اما اگه نتونست هم ایرادی نداره فقط روی مباحث مهم کار کنه
      ادبیات:قرابت و آرایه /زبان لغت 3 سال و ردینگ کار کردن و...
      4- من برای تابستان گزینه 2 را ترجیح میدم

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
      سلام
      1- دیگه باید شروع کرده باشه
      2-ساعتی درس نخونه و مبحثی بخونه-مثلا بجای اینکه 2 ساعت فیزیک بخونه،40 تست فیزیک بزنه البته در زودترین زمانی که میتونه! ما سر جمع برای تابستون روزی 7-8 ساعت خوبه
      3- اگه بتونه کل پایه رو جمع کنه که خیلی خوبه اما اگه نتونست هم ایرادی نداره فقط روی مباحث مهم کار کنه
      ادبیات:قرابت و آرایه /زبان لغت 3 سال و ردینگ کار کردن و...
      4- من برای تابستان گزینه 2 را ترجیح میدم
      خیلی ممنون دوست عزیز خیلی استفاده کردم...توی پ.خ اگ میشه جوابمو بده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)