خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      ngn
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات

پیش خوانی ریاضی 3 تجربی ، حسابان بخونم ؟

سلام به همه ی دوستای خوبم .

من واسه کلاسایی که ثبت نام کردم نیاز دارم که ریاضی 3 رو حتما خودم پیش خوانی کنم . معلم ریاضی خودمون می گفت تو که درست بد نیست حسابان بخون ولی اثبات قضیه هاشو نخون . می خوام بدونم تفاوت حسابان و ریاضی 3 واسه تجربی فقط در همین حده ؟ چه منبعی درسنامه ی خوب داره واسه حسابان . هدفم یاد گرفتنشه نه کنکوری خوندن . معلممون می گفت مبتکران . نظر شما چیه ؟

بعد دوستان سال بالایی یه سوال توی فیزیک 3 ، آیا برای حل مسائل نیاز به آموخته های ریاضی 3 هست ؟؟؟؟

پیش پیش از همتون ممنونم .

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      توی فیزیک 3 نیاز به فصل اول سال دوم یعنی بردار و اندازه گیری داری چون اونجا همش برآیندگیری هست ولی از نوع آسونش. نه ریاضی 3نیاز نیست.
      ببین حسابان یه سری چیزا داره که کلا توی رشته تجربی نیست مثل تابع معکوس مثلثاتی یا برد تابع(توی تجربی هست ولی فک کنم 1بار اونم تویدکنکورهای قدیم ازش سوال اومده!)
      یه سری مطالب توی حسابان هست که بعدا توی پیش دانشگاهی رشته تجربی میخونی مثل جز صحیح ومعادله مثلثاتی.و اون مباحثی هم که مشترک بین تجربی و حسابان هست توی حسابان در سطح بالاتری بررسی میشه(یعنی سوالای سخت تری حل میکنن که این قسمتش واسه شما خوبه)
      به هرحال باید بدونی که اگه حسابان هم نخونی ضرر نکردی و بالای 90%رشته های تجربی حتی نگاه به حسابان هم نمیندازن حتی رتبه های برتر!!ولی مثلا من خودم سال سوم برنامه مدرسمون طوری بود که 2تا زنگ چرتمون با حسابان یکی بود ومنم جیم میزدم میرفتم سر اون یکی کلاس وباید بگم سطحشون خیلییی بالاتر از تجربی هاست.

میل خودته ولی به جای پیشخوانی حسابان میتونی وقتت رو با زیست پرکنی چون اون مهمتره و هر چی زودتر قلق زیست دستت بیاد زودتر میتونی رتبتو بیاری بالا

3. Top | #3
      ngn
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      توی فیزیک 3 نیاز به فصل اول سال دوم یعنی بردار و اندازه گیری داری چون اونجا همش برآیندگیری هست ولی از نوع آسونش. نه ریاضی 3نیاز نیست.
      ببین حسابان یه سری چیزا داره که کلا توی رشته تجربی نیست مثل تابع معکوس مثلثاتی یا برد تابع(توی تجربی هست ولی فک کنم 1بار اونم تویدکنکورهای قدیم ازش سوال اومده!)
      یه سری مطالب توی حسابان هست که بعدا توی پیش دانشگاهی رشته تجربی میخونی مثل جز صحیح ومعادله مثلثاتی.و اون مباحثی هم که مشترک بین تجربی و حسابان هست توی حسابان در سطح بالاتری بررسی میشه(یعنی سوالای سخت تری حل میکنن که این قسمتش واسه شما خوبه)
      به هرحال باید بدونی که اگه حسابان هم نخونی ضرر نکردی و بالای 90%رشته های تجربی حتی نگاه به حسابان هم نمیندازن حتی رتبه های برتر!!ولی مثلا من خودم سال سوم برنامه مدرسمون طوری بود که 2تا زنگ چرتمون با حسابان یکی بود ومنم جیم میزدم میرفتم سر اون یکی کلاس وباید بگم سطحشون خیلییی بالاتر از تجربی هاست.

میل خودته ولی به جای پیشخوانی حسابان میتونی وقتت رو با زیست پرکنی چون اون مهمتره و هر چی زودتر قلق زیست دستت بیاد زودتر میتونی رتبتو بیاری بالا
      ممنونم . زیست رو پیش خوانی کردم ، تو برنامه ام هم دوره اش هست .
      پس واسه ی فیزیک 3 لازم نیست اطلاعات بالاتر از ریاضی 2 داشته باشیم دیگه ؟ چون میرم کلاس آقای ذهبی و شنیدم سخته خیلی . گفتم حداقل تو محاسبات لنگ نباشم .

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حسابان مباحثش خیییلی زیاده همون ریاضی خودتو حسابی کارکن حسابان میخای چیکار

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ngn نمایش پست ها
      پس واسه ی فیزیک 3 لازم نیست اطلاعات بالاتر از ریاضی 2 داشته باشیم دیگه ؟ چون میرم کلاس آقای ذهبی و شنیدم سخته خیلی . گفتم حداقل تو محاسبات لنگ نباشم .
      نه دیگه خیلی سخت نیست فقط کمی ترسوندن( در حد کنکور!)
      و به جز بردار ها پیش نیازی نداره یعنی مطالب جوری گفته شده که کامل میفهمی مخصوصن اگه کتاب کمکی کنار کتاب درسی داشته باشی بدون شک مشکلی پیش نمیاد
      حسابان هم نخون 7 تا درسِ دیگه هست که ازشون تو کنکور سوال طرح میشه!!

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ngn نمایش پست ها
      نه فیزیک 3 بیشتر با برایندگیری درگیره
      درضمن اگه دبیرخوبی داری هرچی میگه همونو انجام بدین!!
      اگه گفت دریافت بگیرین ولی کل این انجمن گفتن گاج بگیر همون دریافت رو بگیر!!واسه همه درسا نه فقط فیزیک!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن