خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

هرکی فیزیک پایه گاج داره بیاد تو

سلام به همه.من تازه کناب فیزیک پایه گاج رو گرفتم ولی توی صفحه ی 49 ی تذکر داده و گفته با این روش میتونین این مدل تستارو حل کنین.متاسفانه اصلا اون فرمولو نفهمیدم و بعد از بررسی کنکورای سالای قبل فهمیدم این فرمول خیلی کاربردیه.بی زحمت هرکی فهمیده برای منم توضیح بده.باتشکر

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      P=nf رو ما سال پیش نخوندیم
      یه فرمول تستیه
      زیاد مهم نیس(فیزیک ۱ الان یادم رفته تابستون دوباره باید بخونم ببینم p=nf ) یعنی چی

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

P=nf رو ما سال پیش نخوندیم
      یه فرمول تستیه
      زیاد مهم نیس(فیزیک ۱ الان یادم رفته تابستون دوباره باید بخونم ببینم p=nf ) یعنی چی

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط allisool نمایش پست ها
      سلام. واسه فیزیک 1: فرمولای متفرقه رو بیخیال؛ فقط همین 2تا رو یاد داشته باش، از هر فرمولی کارساز تره؛

p=|1±1/m|f
      q=|1±m|f

+ حقیقی و - مجازی. آینه ها رفت تو جیبت.

دستت درد نکنه ولی یسری تستا هستن که مثلا میگن اگه جسم رو 20 سانتی متر به آینه نزدیک یا دور کنیم و اینجور چیزا اگه با فرمول عادی بری کارساز نیست.این فرمول هم زیاد به درد اون نمیخوره.البته تشکر بابت این ولی ایکاش بهتر مینوشتی زیاد متوجه نشدم

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جسمی در فاصله ی 60 سانتی متر از آینه ی محدبی قرار دارد.جسم را 40 سانتی متر به آینه نزدیک میکنیم و تصویر 5 سانتی متر جابجا میشود.f چقدر است؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حداقل گزینه هاشم میذاشتی،من رسیدم به یه معادله درجه دوم با اعداد فضایی که به این راحتیا قابل حل نیس.من واسه اینجور سوال ها یه فرمول تستی توپ که از گاج صدمرتبه بهتره میدونم اما واسه این تست کاربرد نداره.واسه تستای169تا184و یه سری از تستای یه قدم تا صد کاربرد داره که توی گاج اون فرمول نیومده.
      واسه حل این سوال باید یه فرمول رو بلد باشی که نتیجه ی فرمول اصلی آینه محدب هست.
      dsc_0819-1.jpg

راستی برای اینqحالت اول رو ازqحالت دوم کم کردم چون توی اینه ی محدب هرچی جسم دورتر از اینه باشه فاصله ی تصویرش از اینه هم بیشتره به طوریکه وقتی جسم در بینهایت باشه تصویر جسم در دورترین حالت از اینه قرار میگیره که روی کانون هست.حالا شاید باز اشتب کرده باشم سوال خوبی بود تا حالا سوال اینجوری ندیده بودم.
      راستی جوابو بدست اوردم ظاهرش ترسناک بود الان از دلتا رفتم حل شد جواب20

ویرایش توسط ebi18 : 15 خرداد 1393 در ساعت 12:08

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sako نمایش پست ها
      جسمی در فاصله ی 60 سانتی متر از آینه ی محدبی قرار دارد.جسم را 40 سانتی متر به آینه نزدیک میکنیم و تصویر 5 سانتی متر جابجا میشود.f چقدر است؟؟

پسرم/دخترم

این فیلمو ببین کلا از این جور تستا مشکل پٌشکل نداری

http://hn7.asset.aparat.com/aparat-v...3ec1164629.mp4

7. Top | #7
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول یه مطلبی رو از یه دوستی نقل کنم؛ تست زدن صرف حل کردن سوال و رسیدن به یه گزینه نیست ، شما زمانی میتونی خوب تست بزنی که بری توی setting. مال سوال رو عرض می کنم. در واقع موفقیت در تست زنی یعنی برای هر تست راه به خصوصی داشته باشی و این یعنی تمرین و ممارست و دهن سرویسی و باقی ماجرا.

توی این سوال ، اگر شما به مقدار لازم(!) تست زده باشی ، با دیدن صورت سوال متوجه میشی که چی؟ طراح میگه p=nf => ... چون هر راه دیگه بری به قول یه دوست دیگه راه ملال آور محسوب میشه!

و اما حل تست؛
      از اونجا که گفتم p=nf یا همون فرمول کامله که اول گفتما؛
      p=|1±1/m|f
      q=|1±m|f

به طور قطع بدون n=1,2,3
      حالا که چی؟ بیام همه اینا رو امتحان کنم؟ نع! شما 1 و 2 رو امتحان کن نبودش بدون 3 هستش و جواب رو بزن بره. اگه یک تست دشوار حسابش کنیم که همینطورم هست ؛ این راه خیلی از فرمول حفظ کردن مطمئن تره؛ چون داری درستیش رو امتحان می کنی و با خیال راحت جواب میدی و استرس فرموله مثبت بود یا منفی رو؟ نداری!

ویدیویی هم که دوستمون دادن فک میکنم آقای آرامفر در حال آموزش همین 2 فرمول باشن.

پایدار باشید.
      حالا اومدیم n برابر 40 بود! باید یک به یک امتحان کنیم؟!
      این فرمول موقعی کاربرد داره که بزرگنمایی داشته باشی.
      راه حل درست همونیه که بالا حل کردن! هر چند کمی طولانیه.

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza64 نمایش پست ها
      این تست کنکوری هستش یا تالیفــی؟؟؟
      کنکور خارج 86.

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza64 نمایش پست ها
      ممنون از کمکتون.

سوالات خارج کشور ریاضی و تجربی 86 دان کردم ولـــی این سوال نبودش!!

شرمنده! خارج 90 ریاضی بود.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

با سلام
      سوال جالبي بود و مارو به خودش مشغول كرد
      منتها در بين پست هاي دوستان چيزاي عجيب غريبي مي ديدم
      اقايون
      سعي كنيد بيشتر مسائل رو با فرمول ها و روش هاي سنتي و مبتني بر كتاب حل كنيد
      اين فرمول p=nf اينا چيه ؟؟
      هزار حالت دارن و بعدشم ممكنه به قول يكي از اقايون عدد فلانش زياد باشه و فرمول قابل استفاده نشه
      اين سوال با نوشتن دو تا فرمول سنتي اينه محدب حل مي شه
      خيلي دوست دارم حلش رو براتون بذارم منتها نمي دونم چجوري بايد بذارم
      سعي كنيد بيشتر مبتي بر فرمول هاي اصلي باشيد

موفق باشيد

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امیر جان ، این سوال رو اگر با فرمول کلاسیک حل کنید و تمیز هم بنویسید ، چند روزی زمان می بره.

بعد شما امکان خطای محاسباتی و نحوه محاسبه (معادله درجه 2) رو هم مد نظر بگیرین.

2تا فرمولی هم که بنده گفتم ، همون فرمول کلاسیکه اما بسیار کارآمد تر(به نقل از یه بنده خدایی از دل مفاهیم کتاب بیرون کشیده شده و اصل و نسب داره )

شاد باشید.
      اینکه این فرمول تونسته جوابت رو بده دلیل نمیشه . اون آقای دبیر فیزیک راست گفت . میتونن طوری بدن که فرمول شما هیچ عملکردی نداشته باشه

خیلی حرف عجیب و بی موردی هست که فرمول کلاسیک چند روز زمان می بره . نمی دونم شما تو همه موارد زندگیتون اینجوری فک می کنید یا نه ؟!

اصل همیشه باید بر کتاب باشه.این راه حل سنتی و ساده هم همیشه جواب میده و نمیشه جایی جلوش رو گرفت .

(چند روزی زمان می بره !)

در پایان به نظرتون احترام می ذارم.فرمول جدیدی بود . امیدوارم بتونه کارتون رو راه بندازه
      ما آنچه باید می گفتیم رو گفتیم

موفق باشید
      ویرایش توسط فامیل دور : 22 خرداد 1393 در ساعت 16:13

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkhan01 نمایش پست ها
      با سلام
      سوال جالبي بود و مارو به خودش مشغول كرد
      منتها در بين پست هاي دوستان چيزاي عجيب غريبي مي ديدم
      اقايون
      سعي كنيد بيشتر مسائل رو با فرمول ها و روش هاي سنتي و مبتني بر كتاب حل كنيد
      اين فرمول p=nf اينا چيه ؟؟
      هزار حالت دارن و بعدشم ممكنه به قول يكي از اقايون عدد فلانش زياد باشه و فرمول قابل استفاده نشه
      اين سوال با نوشتن دو تا فرمول سنتي اينه محدب حل مي شه
      خيلي دوست دارم حلش رو براتون بذارم منتها نمي دونم چجوري بايد بذارم
      سعي كنيد بيشتر مبتي بر فرمول هاي اصلي باشيد

موفق باشيد

ممنون میشیم راه حلتونو بذارین!!

اینم راه حل منم واسی کمک ب شما:واسی تایپ کردن فرمول و ریاضی نوشتنم از این سایت کمک بگیر

WIRIS editor demo - equations editor - educational mathematics

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      سلام به همه.من تازه کناب فیزیک پایه گاج رو گرفتم ولی توی صفحه ی 49 ی تذکر داده و گفته با این روش میتونین این مدل تستارو حل کنین.متاسفانه اصلا اون فرمولو نفهمیدم و بعد از بررسی کنکورای سالای قبل فهمیدم این فرمول خیلی کاربردیه.بی زحمت هرکی فهمیده برای منم توضیح بده.باتشکر
      در عدسی و آینه ها به کار میره که واقعا فرمول کاربردی است مثلا به ما میگه فاصله ی جسم از عدسی مقعر 2 برابر فاصله ی کانونی است که n رو 2 میذاریم و از راه ها و فرمول هایی که توی فیزیک پایه گفته شده استفاده میکنیم .
      مثال زیر:

1.jpg

2.jpg
      اگر باز متوجه نشدید بپرسید.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [q
      uote=allisool;189471]

ممنون از شما

بهترین روش همینه ک شما نوشتین، بدون نیاز ب حفظ فرمول های اضافی.

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar155 نمایش پست ها
      در عدسی و آینه ها به کار میره که واقعا فرمول کاربردی است مثلا به ما میگه فاصله ی جسم از عدسی مقعر 2 برابر فاصله ی کانونی است که n رو 2 میذاریم و از راه ها و فرمول هایی که توی فیزیک پایه گفته شده استفاده میکنیم .
      مثال زیر:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 65
حجم: 22.5 کیلو بایت

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.jpg
مشاهده: 64
حجم: 31.6 کیلو بایت
      اگر باز متوجه نشدید بپرسید.
      زیاد در بند فرمول نباشید.
      گفتم که از اون فرمول وقتی استفاده می‌کنیم که بزرگنمایی رو داده باشه. و الا این سوالی رو که خودتون دادید از همون فرمول آینه ها به راحتی و سریع هم حل میشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن