خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تست مثلثات

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تست مثلثات

سلام دوستان یه تست از مثلثاته میخوام ببینم کسی میتونه با روشی غیر روش اصلی ( مخرج مشترک گیری و استفاده از اتحادهای مثلثاتی) حلش کنه؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 5.png  

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عبارت صورت سوال مقداری بیشتر از 2 دارد.(چون 1به کسینوس20مثبته). پس در گزینه ها باید دنبال عبارتی باشیم که مقداری بیشتر از 2 دارد.باتوجه به مقادیر sin40و cos40 که مقادیری بین 0.5و 1.7( مقادیر sin30 ,cos60)میباشند گزینه های 1و3نمیتوانند بیشتر از 2 باشند.ودر بین گزینه های 2و4 چون cos40مقدار بیشتری نسبت بهsin40دارد ،گزینه 2استعداد بیشتری دارد تا مقداری از 2بیشتر داشته باشد. با این حال من فکر میکنم که به احتمال زیاد گزینه 2 و به احتمال کمتر گزینه 4جواب باشد .

دوستان ریاضی دان بگید درست گفتم یانه؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir khan نمایش پست ها
      عبارت صورت سوال مقداری بیشتر از 2 دارد.(چون 1به کسینوس20مثبته). پس در گزینه ها باید دنبال عبارتی باشیم که مقداری بیشتر از 2 دارد.باتوجه به مقادیر sin40و cos40 که مقادیری بین 0.5و 1.7( مقادیر sin30 ,cos60)میباشند گزینه های 1و3نمیتوانند بیشتر از 2 باشند.ودر بین گزینه های 2و4 چون cos40مقدار بیشتری نسبت بهsin40دارد ،گزینه 2استعداد بیشتری دارد تا مقداری از 2بیشتر داشته باشد. با این حال من فکر میکنم که به احتمال زیاد گزینه 2 و به احتمال کمتر گزینه 4جواب باشد .

دوستان ریاضی دان بگید درست گفتم یانه؟؟؟
      از استدلالت خوشم اومد ولی اون آخرش رو باید درست کنی گزینه 2 یا 4؟ یکم دیگه فکر کن

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      گزینه 2

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

تست مثلثات

خب حذف گزینه های 1 و 3 که مشخصه، میرسیم سر 2 و 4

اول این رو بگم که 1 بر روی cos20 حتما از 1 بیشتره، کاملا هم واضحه، پس جواب تست باید از 3 بیشتر باشه

در گزینه ی 4 اگر ما بجای sin40 ، سینوس45 داشته باشیم، جواب حدودا میشه 2.8 ، حالا ما اینجا بجای 45 ، 40 داریم و مقدار از 2.8 هم کمتر میشه و گزینه ی 4 هم حذفففف

(M.B) Sent from my iPhone using Tapatalk
      ویرایش توسط soheyl : 21 فروردین 1393 در ساعت 00:40

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      درود
      جالب بود
      گفتنیا رو ملت گفتن... اینو هم همه میدونیم ولی دیدم جاش خالیه آوردم:
      در مورد گزینه ی 2 هستش
      cos40=sin50
      همون بحث زوایای متمم و...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن