خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 38 از 39 نخستنخست ... 28373839 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 556 به 570 از 585
    1. Top | #556
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo3654 نمایش پست ها
      سلام...

من 3تا مشکل بزرگ درسی دارم...

1-اول از همه برنامه ی راهبردی هست...من از بین تمام آزمونا برنامه ی راهبردی کانونو بیشتر قبول دارم..اما هیچ آزمونی نمیدم...تاحالا هرچی خواستم خوندم و طبق برنامه ی راهبردی کانون پیش نرفتم...الان احساس میکنم برنامش یکم زیادی فشرده شده...نمیدونم اونایی رو که عقب موندمو جبران کنم یا طبق همین جدیدی ها پیش برم؟؟؟

از طرفی خودم هم نمیتونم یه برنامه ی بلند مدت برای خودم بریزم پس مجبورم به برنامه ی یه آزمون اعتماد کنم...این اولیش بود...

2-مثلا من یه فصل زیستو میخونم و این فصل 400 تا تست داره...اگر بخوام بر مباحث آزمون مسلط بشم باید سهم زیادی از این 400 تا تستو بزنم...اما مشکل اینه که هر فصلی از هر کتابی که که میخونم تستای زیادی داره ...یه جور وسواس مطالعاتی بهم میگه همشو بزنم...اما وقت نمیشه...یه راه دیگم اینه که در بازه های مرور برای هر درس خونده شده تستاشو به تدریج بزنم.شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟؟؟

3-من تو خود برنامه ریزی هم مشکل دارم...نمیتونم اینطوری برنامه ریزی کنم که مثلا از ساعت 8 تا 10 صبح ریاضی میخونم...چون اونموقع مثلا حس خوندن ریاضی نیست یا اینکه یه اتفاقی میفته که من از برنامم جا میمونم...من تو هر ساعتی میتونم هر درسی رو بخونم به شرطی اونموقع حس خوندن اون درس باشه...واین هر روز تغییر میکنه....یه راه دیگه ای هم که برای برنامه ریزی پیشنهاد میشه اینه که مثلا بگم که من امروز 3 ساعت زیست میخونم و 2 ساعت ریاضی و...خب اینم گاهی برام مشکل زا میشه مثلا ممکنه یه درس بیشتر از اون زمان تعیین شده طول بکشه که باز هم براش میگن وقت جبرانی بذارین...به نظر شما کدوم یکی از این دو روش عاقلانه تر و منطقی تره؟؟؟

ممنون...
      من مشاور نیستم ولی در حد یه دوست بهت میگم

واسه مشکل اولت اون مباحثی ک پیش نیاز نداره مثه اکثر عمومی ها و اینا خب با آزمون برو جلو اما اونایی ک پیش نیاز داره مثلا الان وسط فصل احتمالو میخواد آزمون بگیره خب باید مطالب قبلشو بخونی و بعدا با آزمون بری مثه آنالیز ترکیبی

واسه دومی هم تست ها رو به صورت مضرب بزن مثلا مضرب های دو یا سه یا ....
      اینطوری کل فصلو پوشش دادی و بعدش هم برا مرور برو اونایی ک نزدی رو بعدا بزن

من فکر میکنم شما مشخص کن مثلا امروز باید سه ساعت فلان درسو بخونم ولی مشخص نکن از کی تا کی فقط مقید کن خودتو این سه ساعت خونده شه.بالاخره یه وقتی تو این روز پیدا میشه ک حس درس خوندنه اون درس بیاد دیگه

ایشالا ک مفید بوده باشه براتون

موفق باشی
      این را بخاطر داشته باش
      موفقیت
      تکرار لجوجانه ی کارهای ساده است.

2. Top | #557
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo3654 نمایش پست ها
      سلام...

من 3تا مشکل بزرگ درسی دارم...

1-اول از همه برنامه ی راهبردی هست...من از بین تمام آزمونا برنامه ی راهبردی کانونو بیشتر قبول دارم..اما هیچ آزمونی نمیدم...تاحالا هرچی خواستم خوندم و طبق برنامه ی راهبردی کانون پیش نرفتم...الان احساس میکنم برنامش یکم زیادی فشرده شده...نمیدونم اونایی رو که عقب موندمو جبران کنم یا طبق همین جدیدی ها پیش برم؟؟؟

از طرفی خودم هم نمیتونم یه برنامه ی بلند مدت برای خودم بریزم پس مجبورم به برنامه ی یه آزمون اعتماد کنم...این اولیش بود...

2-مثلا من یه فصل زیستو میخونم و این فصل 400 تا تست داره...اگر بخوام بر مباحث آزمون مسلط بشم باید سهم زیادی از این 400 تا تستو بزنم...اما مشکل اینه که هر فصلی از هر کتابی که که میخونم تستای زیادی داره ...یه جور وسواس مطالعاتی بهم میگه همشو بزنم...اما وقت نمیشه...یه راه دیگم اینه که در بازه های مرور برای هر درس خونده شده تستاشو به تدریج بزنم.شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟؟؟

3-من تو خود برنامه ریزی هم مشکل دارم...نمیتونم اینطوری برنامه ریزی کنم که مثلا از ساعت 8 تا 10 صبح ریاضی میخونم...چون اونموقع مثلا حس خوندن ریاضی نیست یا اینکه یه اتفاقی میفته که من از برنامم جا میمونم...من تو هر ساعتی میتونم هر درسی رو بخونم به شرطی اونموقع حس خوندن اون درس باشه...واین هر روز تغییر میکنه....یه راه دیگه ای هم که برای برنامه ریزی پیشنهاد میشه اینه که مثلا بگم که من امروز 3 ساعت زیست میخونم و 2 ساعت ریاضی و...خب اینم گاهی برام مشکل زا میشه مثلا ممکنه یه درس بیشتر از اون زمان تعیین شده طول بکشه که باز هم براش میگن وقت جبرانی بذارین...به نظر شما کدوم یکی از این دو روش عاقلانه تر و منطقی تره؟؟؟

ممنون...
      1-جواب مشکل اولت...خب اگه طبق برنامه کانون پیش میری که به جبران فکر نکن..چون در اینده باز مباحث قبلی برای ازمون گذاشته شده و اونجا میتونی بخونی ولی پیشنهاد من ریختن یه برنامه ی بلند مدته...اما چطوری؟

ببینید من مثلا زیست رو مثال میزنم....3 کتاب زیست شناسی داری....یعنی دوم سوم پیش...جمعا 668 صفحه هستن(مثلا)....من میخوام تا اخر فروردین اینارو تموم کنم....ینی چند روز زمان دارم؟160 روز....خب 668 رو تقسیم میکنم به 160....تقریبا برای هر روز 4 صفحه میاد....من باید هر روز 4 صفحه بخونم تا بتونم فروردین ماه تموم کنم...خب...الان میام و برنامه ی ماهانه میریزم تا ببینم تا اخر این ماه چقدر اززیستم تموم میشه...میبینم که تا اخر ابان ماه 10 روز وقت دارم...میگم که هر روز قراره 4 صفحه بخونم...پس تو 10 روز میتونم 40 صفحه بخونم...40 صفحه میشه آخرهای فصل 4 ولی من چند صفحرم میذارم و میگم این ماه کل فصل 4 رو تموم میکنم...بعد اون زمان میرسه به برنامه ی کوتاه مدت و هفتگی...میگم فصل اول چند صفحس؟12 صفحه....خب پس من با روزی 4 صفحه میتونم 3 روزه این فصل رو تموم کنم....خب برای خوندن 4 صفحه از این فصل هر روز باید چقدر وقت بذارم؟به خودم میگم که من که قرار نیست فقط کتاب درسی بخونم...قراره یه کتاب کمک اموزشی هم بخونم...تازه قراره تعداد اندکی تست اموزشی هم بزنم....پس میام کتاب درسی رو باز میکنم...میبینم که در صفحه ی 4 مبحث پروتیین تموم شده...میرم اخر مبحث پروتیین رو توی کتاب کمک اموزشیم پیدا میکنم...میبینم که اونجا 10 صفحس...پس میگم من روز شنبه باید 10 صفحه بخونم...روز یکشنبه چی؟4 صفحه ی بعدی رو از روی کتاب درسیم میبینم...باز میام سراغ کتاب کمک اموزشیم و میبینم که این تو کتاب این مبحث 9 صفحه بود...و به همین ترتیب ادامه میدم...الان تقریبا میدونم که چی به چیه...به خودم میگم این فصل مطالبش سادس...برای خوندن روزی 4 صفحه از کتاب درسی که بشه تقریبا 10 صفحه از کتاب کمک اموزشیم من روزانه 2ونیم ساعت زیست تو برنامم میذارم....این 2 ونیم از کی تا کی باشه؟ببین مشخص کن این رو...مثلا بگو 8 تا 10 و نیم...شاید یه روزی در این زمان دوست نداشتی زیست بخونی..خب چیکار کنم؟ببین شاید عربی هم روزی 1 ساعت گذاشتی..اونم از ساعت 4 بعد از ظهر تا 5...دوست داری عربی بخونی....جاهاشونو عوض کن...یعنی چی؟بگو 8 تا 9 عربی میخونم...بعد برناممو ادامه میدم....وقتی رسیدم جای خود عربی(که خب صد درصد از ساعت 4 اومده جلوتر)به جاش زیست میخونیم مثلا از ساعت 2ونیم تا 5 هم زیست میخونیم...

برای تست زنی هم وسواسو بذار کنار...تست ها باید تعدادیش حل بشن....نه همه...این لینکهایی که تو امضام هستو بخونی مشکلاتت حل میشه...

درمورد اینم بگم...گفتی یه درسو میگم 2 ساعت بخونم ولی شاید بیشتر شه...ببین اولا تو بالا گفتم که هر درسو چجوری حساب کن که هر روز چند ساعت بخونی...حالا اومد یه روزی شد که نتونستی برسی...ببین تو که قرار نیست صبح 7 بیدار شی تا شب 12 بکوب بخونی..مثلا سب ساعت 9 دیگه تموم شی...اونوقت میتونی چیزایی که نرسیدی رو بخونی...ببین تو مثلا روزی 2ونیم ساعت زیست داری و قراره تا صفحه ی 20 تموم شی...2ونیم ساعت تموم میشه و تو 17 تاشو تموم میکنی...ببین ادامه نده...چون برنامتو بهم میزنه...اون چند صفحرو بذار برای شب...درضمن جمعه ها هم یه چهار پنج ساعت کمتر بخون...ینی چی؟ببین مثلا هر روز 10 ساعت میخونی...جمعه ها 5 ساعت بخون...سه ساعتم بذار برای استراحت...و برای جبران دروسی که تو شب هم نتونستی جبران کنی...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.
      ویرایش توسط Saeed735 : 23 آبان 1394 در ساعت 18:07

3. Top | #558
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _-Mohammad-_ نمایش پست ها
      من مشاور نیستم ولی در حد یه دوست بهت میگم

واسه مشکل اولت اون مباحثی ک پیش نیاز نداره مثه اکثر عمومی ها و اینا خب با آزمون برو جلو اما اونایی ک پیش نیاز داره مثلا الان وسط فصل احتمالو میخواد آزمون بگیره خب باید مطالب قبلشو بخونی و بعدا با آزمون بری مثه آنالیز ترکیبی

واسه دومی هم تست ها رو به صورت مضرب بزن مثلا مضرب های دو یا سه یا ....
      اینطوری کل فصلو پوشش دادی و بعدش هم برا مرور برو اونایی ک نزدی رو بعدا بزن

من فکر میکنم شما مشخص کن مثلا امروز باید سه ساعت فلان درسو بخونم ولی مشخص نکن از کی تا کی فقط مقید کن خودتو این سه ساعت خونده شه.بالاخره یه وقتی تو این روز پیدا میشه ک حس درس خوندنه اون درس بیاد دیگه

ایشالا ک مفید بوده باشه براتون

موفق باشی
      نه عزیز..اگه دانش اموز برای خودش ساعت و محدوده تعیین نکنه میشینه میگه فلان درسو تا فلان جا میخونم...بعد دیدی شب شده و ایشون تازه فقط همون یه درسو خوندن...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #559
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      عالی بود مثل همیشه.
      ممنون

5. Top | #560
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من دانش آموز ریاضی هستم ک امسال قراره کنکور تجربی بده ب اجبار رفتم ریاضی و حالا ک شرایطم جور شده میخوام برم دنبال علاقمو پزشکی مطالب اول تاپیکتونو خوندمو واقعا عالی بود همین ک زیست و بخش ب بخش فصل هاشو جدا کردین خودش عالیه
      اما ی سوال اگه من اینجوری و ب این ترتیب بخوام بخونم میتونم همه درس هارو تاآخر اردیبهشت تموم کنم؟
      ب نظرتون میتونم پزشکی قبول بشم؟
      الان برای شروع دیر نیست؟
      من تا الان واقعا شرایط درس نداشتم و از الان ب بعد این شرایط برام پیش اومده ب نظرتون تو این هشت ماه میشه موفق شد؟

6. Top | #561
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مشاوره رایگان در سایت ما
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

7. Top | #562
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      اگه سوال دیگه ای داشتین بگین در ضمن تاپیک کم کم کامل تر خواهد شد

........

8. Top | #563
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

9. Top | #564
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.2015 نمایش پست ها
      سلام
      من دانش آموز ریاضی هستم ک امسال قراره کنکور تجربی بده ب اجبار رفتم ریاضی و حالا ک شرایطم جور شده میخوام برم دنبال علاقمو پزشکی مطالب اول تاپیکتونو خوندمو واقعا عالی بود همین ک زیست و بخش ب بخش فصل هاشو جدا کردین خودش عالیه
      اما ی سوال اگه من اینجوری و ب این ترتیب بخوام بخونم میتونم همه درس هارو تاآخر اردیبهشت تموم کنم؟
      ب نظرتون میتونم پزشکی قبول بشم؟
      الان برای شروع دیر نیست؟
      من تا الان واقعا شرایط درس نداشتم و از الان ب بعد این شرایط برام پیش اومده ب نظرتون تو این هشت ماه میشه موفق شد؟

سلام...اولا اینهارو به به ترتیب و کامل بخون....

...:::برنامه ریزی برای کنکور...آشنایی با کنکور تجربی و تشریح دروس:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور....مراحل خواندن یک درس:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...مراحل خواندن و مرورهای مهم:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...نکات مربوط به تست زنی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...دفتربرنامه ریزی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور 95...مشاوره نیازنیست:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...نحوه ی مطالعه ی دروس مختلف:::...

دوما:الان اصلا دیر نیست و به اندازه ی کافی وقت وجود داره..تازه زیادهم هست....ولی باید یه چند تا نکترو رعایت کنی....برنامه ریزی خوب و منطقیاولشه...داشتن یه برنامه ریزی بلند مدت که تو چند پست قبلی در نقل قول ahoo توضیح دادم که چیه....داشتن یه برنامه ریزی روزانه خوب...ساعت مطالعه ی بالا....

بعدش باید هیچ وقت وسواس نداشته باشی....و سعی کنی سریع بری جلو...منظورم از سریع اینه که وقتی که به بیه درسی میدی عاقلانه باشه
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

10. Top | #565
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      سلام...اولا اینهارو به به ترتیب و کامل بخون.... ...:::برنامه ریزی برای کنکور...آشنایی با کنکور تجربی و تشریح دروس:::... ...:::برنامه ریزی برای کنکور....مراحل خواندن یک درس:::... ...:::برنامه ریزی کنکور...مراحل خواندن و مرورهای مهم:::... ...:::برنامه ریزی کنکور...نکات مربوط به تست زنی:::... ...:::برنامه ریزی برای کنکور...دفتربرنامه ریزی:::... ...:::برنامه ریزی برای کنکور 95...مشاوره نیازنیست:::... ...:::برنامه ریزی برای کنکور...نحوه ی مطالعه ی دروس مختلف:::... دوما:الان اصلا دیر نیست و به اندازه ی کافی وقت وجود داره..تازه زیادهم هست....ولی باید یه چند تا نکترو رعایت کنی....برنامه ریزی خوب و منطقیاولشه...داشتن یه برنامه ریزی بلند مدت که تو چند پست قبلی در نقل قول ahoo توضیح دادم که چیه....داشتن یه برنامه ریزی روزانه خوب...ساعت مطالعه ی بالا.... بعدش باید هیچ وقت وسواس نداشته باشی....و سعی کنی سریع بری جلو...منظورم از سریع اینه که وقتی که به بیه درسی میدی عاقلانه باشه
      خب من اگه زیست ب روش شما بخونم یعنی همین بخش ب بخش میتونم موفق بشم مثا بخش اول زیست1 دو فصل اول و زیست سوم فصل5و زیست پیش فصل 1و2و8 اگه اینا رو اینجوری بخونم حالا برای زیست سوم فصل 5 و زیست پیش اون 3 تا فصل ب فصل دیگه ای نیاز نیس ینی من بدون خوندن بقیه فصل ها اینارو بخونم میفهمم و این ک آیا کتاب و خیلی سبز کافیه ؟ من زیست برای درصد بالا میخوام اما توانایی خرید کتاب دیگه ای ندارم

11. Top | #566
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب من اگه زیست ب روش شما بخونم یعنی همین بخش ب بخش میتونم موفق بشم مثا بخش اول زیست1 دو فصل اول و زیست سوم فصل5و زیست پیش فصل 1و2و8 اگه اینا رو اینجوری بخونم حالا برای زیست سوم فصل 5 و زیست پیش اون 3 تا فصل ب فصل دیگه ای نیاز نیس ینی من بدون خوندن بقیه فصل ها اینارو بخونم میفهمم و این ک آیا کتاب و خیلی سبز کافیه ؟ من زیست برای درصد بالا میخوام اما توانایی خرید کتاب دیگه ای ندارم
      اینطوری بخونی یا اینطوری نخونی زیاد فرقی نداره...اینطوری بخونی یکمی بهت منفعت داره هیچ ضرری هم نداره...

خیلی سبز درسنامه هاش کافیه تقریبا تست هاشم برای کسب درصدی مثل 50 کافیه..برای بیشتر باید کتب دیگه هم بزنید...مثل الگو
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #567
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الگو یا گاج ؟تا عید فقط خیلی سبز بخونم البته چاپ پارسال کتابام و بعد عید از فروردین گاج یا الگو بخونم امیدی هست درصد بالا بگیرم آخه من هنوز شروع نکردم توروخدا راهنماییم کنید

13. Top | #568
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      الگو یا گاج ؟تا عید فقط خیلی سبز بخونم البته چاپ پارسال کتابام و بعد عید از فروردین گاج یا الگو بخونم امیدی هست درصد بالا بگیرم آخه من هنوز شروع نکردم توروخدا راهنماییم کنید
      نه گاج زیاد سطحش بالا نیست..حتما الگو کار کنین...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

14. Top | #569
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من باید تا کی درس هارو تموم کنم البته منظورم فقط زیست

15. Top | #570
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات