خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1477 از 1851 نخستنخست ... 1377146714761477147814871577 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,141 به 22,155 از 27763
    1. Top | #22141
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام،
      تو کتاب نظام جدید، یازدهم، فصل 3... نوشته سطح خارجی استخوان ران رو بافت پیوندی پوشونده! سوالم اینه که آیا همه استخوان ها اینطورین یا فقط ران؟ البته خودم فکر میکنم همشون اما چون تو کتاب اختصاصا استخوان ران رو اسم برده شک کردم! ممنون

2. Top | #22142
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      سلام
      من زیست رو تازه شروع کردم به خوندن یه سری مشکل دارم :

سوال : گزینه نادرست کدام است؟

1: ساده ترین کربوهیدرات ها ، مونوساکاریدهااند
      2:مهم ترین مونوساکاریدها،هگزوز و پنتوز ها هستند
      3:مهم ترین هگزوز، گالاکتوز است
      4: مهم ترین پنتوز ها ، ریبوز و دئوکسی ریبوز نام دارند

این سوال 2 تا غلط داره و هم 2 تا درست (البته تا اونجایی که من بلدم) نظر شما چیه؟ راستی جوابشو زده گزینه 3
      گزینه های 1 و 3 غلطه

----------------------------------------------

هنگام ساخت یک رشته سلولزی با 100 مولکول گلوکز، چند مولکول آب آزاد میشود؟
      1: 101
      2: 100
      3: 99
      4: 98

جوابشو زده گزینه 3 چطوری بدست میاد اگه فرمولی چیزی داره بگید ممنون
      huhh.jpg

اینم شماتیک کلی. بدردت میخوره

3. Top | #22143
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fisae نمایش پست ها
      سلام،
      تو کتاب نظام جدید، یازدهم، فصل 3... نوشته سطح خارجی استخوان ران رو بافت پیوندی پوشونده! سوالم اینه که آیا همه استخوان ها اینطورین یا فقط ران؟ البته خودم فکر میکنم همشون اما چون تو کتاب اختصاصا استخوان ران رو اسم برده شک کردم! ممنون
      سلام
      همه استخوان ها اینطورین

4. Top | #22144
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام،
      در حد کتاب، بافت پیوندی رشته ای فقط در اطراف تنه استخوان دراز وجود دارد. سر استخوان دراز غضروف وجود داره...
      در سطح همه استخوان ها بافت پیوندی وجود داره اما همه بابفت پیوندی رشته ای نیستند
      ویرایش توسط _Shouko_ : 25 شهریور 1398 در ساعت 22:45

5. Top | #22145
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      در حد کتاب، بافت پیوندی رشته ای فقط در اطراف تنه استخوان دراز وجود دارد. سر استخوان دراز غضروف وجود داره...
      در سطح همه استخوان ها بافت پیوندی وجود داره اما همه بابفت پیوندی رشته ای نیستند
      ممنون بابت پاسخت، یعنی بافت پیوندی رشته ای روی استخوان دراز (مثل بازو و ران و درشت و نازک نی و ...) هستش، بقیه که همون پهن و کوتاه و نامنظم میشن، ندارن؟ در سطح کتاب البته!

6. Top | #22146
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت پاسخت، یعنی بافت پیوندی رشته ای روی استخوان دراز (مثل بازو و ران و درشت و نازک نی و ...) هستش، بقیه که همون پهن و کوتاه و نامنظم میشن، ندارن؟ در سطح کتاب البته!
      اشتباه متوجه توضیحم شدید... بزار اینطوری بگم
      در سطح همه استخوان ها بافت پیوندی وجود داره اما نوع اون متفاوته... مثلا در استخوان های دراز، در اطراف تنه بافت پیوندی رشته ای و در سراستخوان و محل مفصل، غضروف وجود داره...

7. Top | #22147
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط four elements نمایش پست ها
      آیا زند زبرین در امتداد انگشت شست و زند زیرین در امتداد انگشت کوچک است؟
      آیا ترقوه بین شانه و وجناع قرار دارد ؟(من خودم فکر کنم غلطه چون ترقوه جز استخوان شانه است)اگه غلطه پس بین چی و چی قرار داره؟
      من تو کتابم نوشتم "ماهیچه ی دوسر بازو به کتف،ترقوه و زند زبرین اتصال دارد و ماهیچه ی سه سر بازو به کتف،ترقوه و زند زیرین اتصال دارد" درسته؟
      ماهیچه ذوزنقه ای در کجا قرار دارد؟(گاه جز ماهیچه های گردن ،شانه،سینه به حساب میارن گاه میگن در ناحیه ی گردن گاه میگن بین استخوان کتف و ستون فقرات قابل لمس است...)
      آیا جمله ی "در انقباض ایزومتریک در برابرکشش ماهیچه مقاومت خاصی وجود دارد" درسته؟(کتاب نوشته در برابر انقباض ماهیچه مقاومت وجود دارد)
      آیا جمله ی "خط z وسط نوار روشن قرار دارد"درسته؟(من فکر کنم غلطه چون باید مینوشت وسط دو نوار روشن)
      لطفا اگه جواب این سوالات رو میدونید جواب بدین

8. Top | #22148
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آیا ترقوه بین شانه و وجناع قرار دارد ؟(من خودم فکر کنم غلطه چون ترقوه جز استخوان شانه است)اگه غلطه پس بین چی و چی قرار داره؟
      من تو کتابم نوشتم "ماهیچه ی دوسر بازو به کتف،ترقوه و زند زبرین اتصال دارد و ماهیچه ی سه سر بازو به کتف،ترقوه و زند زیرین اتصال دارد" درسته؟
      ماهیچه ذوزنقه ای در کجا قرار دارد؟(گاه جز ماهیچه های گردن ،شانه،سینه به حساب میارن گاه میگن در ناحیه ی گردن گاه میگن بین استخوان کتف و ستون فقرات قابل لمس است...)
      آیا جمله ی "در انقباض ایزومتریک در برابرکشش ماهیچه مقاومت خاصی وجود دارد" درسته؟(کتاب نوشته در برابر انقباض ماهیچه مقاومت وجود دارد)
      آیا جمله ی "خط z وسط نوار روشن قرار دارد"درسته؟(من فکر کنم غلطه چون باید مینوشت وسط دو نوار روشن)
      سوال اول:به نظرم اشتباهه...چون زند زیرین و زبرین با استخوان های مچ مفصل میشن و اصلا ربطی به انگشتان ندارند...
      سوال دوم : ترقوه بین جناغ و کتف قرار داره(از سمت داخل به جناغ و از خارج با کتف مفصل شده) سوالش یه طوریه ولی اگر یه مقدار کلی نگاهش کنی درسته (اینطور سوالات رو باید با توجه به گزینه های دیگه جواب داد)
      سوال سوم:درسته
      سوال چهارم:درسطح پشتی کتف و گردن_ بین کتف و ستون فقرات (باتوجه به شکل کتاب، سوالتون می تونه جواب های مختلفی داشته باشه)
      سوال پنجم:درسته (هر دو جمله یک معنا دارن)
      سوال ششم: اگر باتوجه به شکل کتاب بگیم، درسته اما با توجه به متن غلطه... دبیرمون همیشه میگفت اول متن کتاب بعد تصاویر پس با این استدلال غلطه (این سوال رو باز هم باید باتوجه به گزینه های دیگه جواب داد)

9. Top | #22149
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shoukonishimiya نمایش پست ها
      سوال اول : با چه استدلالی گزینه یک رو غلط در نظر گرفتید؟؟
      پاسخ گزینه سه هست چون با توجه به متن کتاب مهم ترین هگزوزها گلوکز، فروکتوز و گالاکتوز هستند..
      سوال دوم:اگر یک پلیمر خطی از m رشته تشکیل شده باشد و تعداد کل مونومر های آن n باشد، تعداد پیوندهایی تشکیل یا شکسته شده و تعداد مولکول های آب آزاد یا مصرف شده برابر n-m
      (m منهی n) خواهد بود
      اها بله سوال 1 من فک کردم اون مهمترین هایی که زیرش نوشته مربوط میشه به مونوساکارید ها و نه اون 5 کربنه و 6 کربنه
      در مورد سوال 2 :

الان m ما 100 هست و n مون 1 ؟ من m رو از 100 مولکول گلوکز گرفتم و اون 1 رو از "ساخت یک رشته سلولزی" اگه میگفت مثلا "ساخت 5 رشته سلولزی" اونوقت 100 رو باید منهای 5 میکردیم؟ (از این مدل سوال تو کنکورم میاد اصلا ؟)
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

10. Top | #22150
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      اها بله سوال 1 من فک کردم اون مهمترین هایی که زیرش نوشته مربوط میشه به مونوساکارید ها و نه اون 5 کربنه و 6 کربنه
      در مورد سوال 2 :

الان m ما 100 هست و n مون 1 ؟ من m رو از 100 مولکول گلوکز گرفتم و اون 1 رو از "ساخت یک رشته سلولزی" اگه میگفت مثلا "ساخت 5 رشته سلولزی" اونوقت 100 رو باید منهای 5 میکردیم؟ (از این مدل سوال تو کنکورم میاد اصلا ؟)
      در این سوال n برابر است با 100 و m برابر است با 1 ... بله ، در اون جواب میشد 95 ... بله اومده

11. Top | #22151
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      سوال اول:به نظرم اشتباهه...چون زند زیرین و زبرین با استخوان های مچ مفصل میشن و اصلا ربطی به انگشتان ندارند...
      سوال دوم : ترقوه بین جناغ و کتف قرار داره(از سمت داخل به جناغ و از خارج با کتف مفصل شده) سوالش یه طوریه ولی اگر یه مقدار کلی نگاهش کنی درسته (اینطور سوالات رو باید با توجه به گزینه های دیگه جواب داد)
      سوال سوم:درسته
      سوال چهارم:درسطح پشتی کتف و گردن_ بین کتف و ستون فقرات (باتوجه به شکل کتاب، سوالتون می تونه جواب های مختلفی داشته باشه)
      سوال پنجم:درسته (هر دو جمله یک معنا دارن)
      سوال ششم: اگر باتوجه به شکل کتاب بگیم، درسته اما با توجه به متن غلطه... دبیرمون همیشه میگفت اول متن کتاب بعد تصاویر پس با این استدلال غلطه (این سوال رو باز هم باید باتوجه به گزینه های دیگه جواب داد)
      در سوال اول در امتداد نوشتم پس قرار نیست حتما باهم مفصل داشته باشن مشکل من تو اینه که اگه زند زبرین و زیرین رو امتداد بدیم به کدوم انگشت ها میرسه؟
      در مورد سوال سوم هم مشکل من اینه که چرا به استخوان دوسر بازو ،دوسر میگن و به استخوان سه سر بازو سه سر میگن اگه به خاطر اینه که به دو قسمت یا سه قسمت وصل میشن پس این سوال غلطه چون هر کدوم رو گفته به 3 قسمت وصل هستند
      در مورد سوال چهارم با شما موافقم
      در مورد سوال پنجم هم مشکلم اینه که فکر میکنم باید مینوشت در برابر طول ماهیچه مقاومت خاصی وجود دارد چون طول ماهیچه در انقباض ایزومتریک ثابته
      در مورد سوال ششم هم از لحاظ علمی فکر کنم متن کتاب درسته و شکل کتاب غلط و توتست ها متاسفانه شکل رو درست درنظر میگیرن

12. Top | #22152
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      1- منظور این سوالات تشخیص نحوه قرار گیری دسته ... یادتون باشه موقعیت انگشت و دست ، با توجه به اینکه کف دست به سمت روبرو باشه ... حالا زند زیرین در امتداد انگشت 5 و زند زبرین درامتداد انگشت 1 (شصت) قرار میگیره
      2- ناحیه ی شانه دارای دو استخوان کتف و ترقوه هستش که کاملا استخوان های جدایی هستند ... ترقوه در انسان از داخل با جناغ و دنده اول و از خارج با کتف مفصل میشه و نوار شانه ای رو ایجاد میکنند
      3- ماهیچه دو سر بازو ازاستخوان کتف شروع شده و به استخوان زند زبرین منتهی میشه .... ماهیچه سه سر بازو از بازو و کتف شروع میشه و به استخوان زند زیرین منتهی میشه ( کلیاتش رو گفتم وگرنه جزئیات آناتومی داره )
      4- عضله ی ذوزنقه ای جزو عضلات ناحیه ی گردنی هست و در عقب گردن و قسمت بالایی قفسه سینه قرار گرفته ... بطور کلی از قسمت های پشتی گردن و مهره های سینه ای منشا میگیره و به استخوان ترقوه و کتف منتهی میشه
      5- مشکلی نمیبینم در جمله ... یادتون باشه در ایزومتریک ، انقباض صورت میگیره !! ولی کوتاه شدن ماهیچه اتفاق نمیافته ...
      6- همون بحث چند پست قبل ... طبق متن کتاب خط z در وسط یک نوار روشن قرار نمیگیره ( که علمی داستان اینه که خط z یک نوار روشن رو به دو بخش مساوی تبدیل میکنه .. که در شکل کتاب رعایت شده ) ... بر طبق نظر کتاب در متن ، خط z بین دو نوار روشن قرار داره که یک نوار مربوط به یک سارکومر و نوار دیگه مربوط به سارکومر دیگه میشه .

پ ن : سوالات تون یه مقدار که چی بگم ... خیلی فراتر از کتاب درسیه ... به شدت توصیه میکنم منابعتون رو عوض کنید چون اینجور سوالات و تست ها فقط از هدف اصلی تون یعنی کنکور دورتون میکنه ... مثلا چند سوال اول صرفا آناتومی بوده و اصلا هیجا کتاب درسی نه اشاره شده ونه از شما خواسته میشه
      ویرایش توسط Behnam10 : 27 شهریور 1398 در ساعت 03:39

13. Top | #22153
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      1- منظور این سوالات تشخیص نحوه قرار گیری دسته ... یادتون باشه موقعیت انگشت و دست ، با توجه به اینکه کف دست به سمت روبرو باشه ... حالا زند زیرین در امتداد انگشت 5 و زند زبرین درامتداد انگشت 1 (شصت) قرار میگیره
      2- ناحیه ی شانه دارای دو استخوان کتف و ترقوه هستش که کاملا استخوان های جدایی هستند ... ترقوه در انسان از داخل با جناغ و دنده اول و از خارج با کتف مفصل میشه و نوار شانه ای رو ایجاد میکنند
      3- ماهیچه دو سر بازو ازاستخوان کتف شروع شده و به استخوان زند زبرین منتهی میشه .... ماهیچه سه سر بازو از بازو و کتف شروع میشه و به استخوان زند زیرین منتهی میشه ( کلیاتش رو گفتم وگرنه جزئیات آناتومی داره )
      4- عضله ی ذوزنقه ای جزو عضلات ناحیه ی گردنی هست و در عقب گردن و قسمت بالایی قفسه سینه قرار گرفته ... بطور کلی از قسمت های پشتی گردن و مهره های سینه ای منشا میگیره و به استخوان ترقوه و کتف منتهی میشه
      5- مشکلی نمیبینم در جمله ... یادتون باشه در ایزومتریک ، انقباض صورت میگیره !! ولی کوتاه شدن ماهیچه اتفاق نمیافته ...
      6- همون بحث چند پست قبل ... طبق متن کتاب خط z در وسط یک نوار روشن قرار نمیگیره ( که علمی داستان اینه که خط z یک نوار روشن رو به دو بخش مساوی تبدیل میکنه .. که در شکل کتاب رعایت شده ) ... بر طبق نظر کتاب در متن ، خط z بین دو نوار روشن قرار داره که یک نوار مربوط به یک سارکومر و نوار دیگه مربوط به سارکومر دیگه میشه .

پ ن : سوالات تون یه مقدار که چی بگم ... خیلی فراتر از کتاب درسیه ... به شدت توصیه میکنم منابعتون رو عوض کنید چون اینجور سوالات و تست ها فقط از هدف اصلی تون یعنی کنکور دورتون میکنه ... مثلا چند سوال اول صرفا آناتومی بوده و اصلا هیجا کتاب درسی نه اشاره شده ونه از شما خواسته میشه
      ممنون بابت پاسختون
      اصلا مشکل از منابع نیست من از بچگی همین جور بودم و همین با جزئیات خوندن باعث شد خسته بشم ویه مدت از درس خوندن متنفر بشم ولی بعد کنکورنمیدونم چرا بازهم به درس خوندن علاقه مند شدم منتها با همون با جزئیات خوندن و به نظرم همین جزئیاته که منو دوباره درسخون کرده ولی میترسم دوباره خسته بشم و اگه کنار بذارمش هم شاید دوباره از درس خوندن متنفر بشم و از این هم میترسم ولی به نظرم بتونم یه سال دوام بیارم و خسته نشم با این حال کم کم هم اگه بتونم از این جزئیات کم میکنم
      ویرایش توسط four elements : 27 شهریور 1398 در ساعت 14:40

14. Top | #22154
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان یه سوال داشتم توی بیگانه خوار ها(و کلا سلول های خط دفاعی دوم) آنزیم لیزوزیم ترشح میشه؟؟

15. Top | #22155
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آیا گلوبین وارد چرخه ی متابولیک پروتئین ها می شود یا هموگلوبین؟
      ورود رنگ های صفرا به خون که در صفحه ی 62 دوم نوشته منظورش بیش از حد نرماله؟
      آیا گلوبین از قسمت هم هموگلوبین به دست میاد؟اگه اینطوره پس این هم درمویرگ های کبد و طحال بیلی روبین میسازه و این بیلی روبین رو آلبومین از طریق خون به کبد میاره تا اون هم تو ساخت صفرا ازش استفاده بکنه؟
      هم رو چه چیزی به مغز استخوان میبره؟
      دلیل رنگ قهوه ای مدفوع و رنگ زرد ادرار بیلی روبین است یا بیلی روبین و بیلی وردین؟(به خاطر این میپرسم که کتاب گفته مواد رنگی صفرا .ولی اخه من خوندم بیلی وردین سریع به بیلی روبین تبدیل میشه پس اصلا دفع نمیشه اگه دفع نمیشه پس کتاب یه جای دیگه باز هم اشتباهی نوشته "بخشی از مواد رنگی صفرا در روده دوباره جذب خون و از راه ادرار دفع میشود")
      1569140794540.jpg
      ویرایش توسط four elements : 31 شهریور 1398 در ساعت 12:57

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن