خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1396 از 1852 نخستنخست ... 1296138613951396139714061496 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 20,926 به 20,940 از 27766
    1. Top | #20926
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      روده بزرگ ، سلول ترشح کننده آنزیم نداره؟
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

2. Top | #20927
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      سلول ترشح کننده داره ولی ترشحاتش آنزیمی نیستند
      نگران منی به توقرصه دلم

3. Top | #20928
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه یه خورده کوتاه تر بگی گزینه هایی که زدم درسته یا نه ؟
      راستش این تست واس ما نیست واسه مدرسه دیگری هست که معلم زیست خواسته براش تصحیح کنم و نمرات رو وارد کنم
      سطح تست چطور بود ؟

4. Top | #20929
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      روده بزرگ حرکات پرز آهسته دارد

بخاطر این غلط گرفتم که روده بزرگ اصلا پرز نداره

5. Top | #20930
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erik911 نمایش پست ها
      میشه یه خورده کوتاه تر بگی گزینه هایی که زدم درسته یا نه ؟
      راستش این تست واس ما نیست واسه مدرسه دیگری هست که معلم زیست خواسته براش تصحیح کنم و نمرات رو وارد کنم
      سطح تست چطور بود ؟
      تست اول ساده یکم روبه متوسط
      غلط زدید
      چون غددبزاقی وسلولهای پوششی سطحی معده ترشح بیکربنات ندارندجگرهم که نداره پس فقط1موردص است
      تست دوم کلامتوجه نشدم منظورش کدوم اندامه؟؟؟؟؟؟
      چون دستگاه گوارش روبخواهیم باآندوسکوپی ببینیم اندامهای مختلفی دیده میشه

سوال3سوال سختیه تنهاگزینه واضحش هم گزینه1هست
      آره درسته روده پرزنداره اماخیلی سبزمیگه که براساس اطلاعات کتاب گزاره گزینه 2صحیح است اتفاقااینکه روده پرزنداردهم درخیلی سبزاومده(سال سوم تستهای ایمنی )فاگوهم که خوندم گفته بودراست روده جزروده بزرگ نیست
      سوال4هم درست جواب دادیدچون ویتامین Bمحلول درآبه درروده بزرگ وروده باریک هردوتاوکلادررگهاومویرگهای خونی جذب میشه ودرست زدید
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 14 آذر 1397 در ساعت 20:17

6. Top | #20931
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      تست اول ساده یکم روبه متوسط
      غلط زدید
      چون غددبزاقی وسلولهای پوششی سطحی معده ترشح بیکربنات ندارندجگرهم که نداره پس فقط1موردص است
      تست دوم کلامتوجه نشدم منظورش کدوم اندامه؟؟؟؟؟؟
      چون دستگاه گوارش روبخواهیم باآندوسکوپی ببینیم اندامهای مختلفی دیده میشه

سوال3سوال سختیه تنهاگزینه واضحش هم گزینه1هست
      آره درسته روده پرزنداره اماخیلی سبزمیگه که براساس اطلاعات کتاب گزاره گزینه 2صحیح است اتفاقااینکه روده پرزنداردهم درخیلی سبزاومده(سال سوم تستهای ایمنی )فاگوهم که خوندم گفته بودراست روده جزروده بزرگ نیست
      سوال4هم درست جواب دادیدچون ویتامین Bمحلول درآبه درروده بزرگ وروده باریک هردوتاوکلادررگهاومویرگهای خونی جذب میشه ودرست زدید
      من نظام جدیدم الان واسه سوال اول 3 مورد رو از متن کتاب پیدا کردم که ترشح بیکربنات دارند

7. Top | #20932
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erik911 نمایش پست ها
      من نظام جدیدم الان واسه سوال اول 3 مورد رو از متن کتاب پیدا کردم که ترشح بیکربنات دارند
      میگم من کتاباتون رونخوندم پس هرچی کتاب گفته درسته
      ولی احتمالادرموردمعده منظورش خودسلولهای پوششی یعنی استوانه ای تک لایه نباشه ولی میگم من حتی جلدکتاباتون روندیدم
      ولی اون پستتون که گفتیدروده پرزنداره روده بزرگ بایدبگیم کتاب مازیست سال دومص61نوشتهدیواره داخلی روده باریک چین خوردگی های زیادی داردکه سطحشان پرزهای متعدددیده میشود
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 14 آذر 1397 در ساعت 21:18

8. Top | #20933
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      چرا ! لیزوزیم تو روده ی بزرگ هم ترشح میشه
      البته حواستون جمع باشه که لیزوزیم انزیمِ گوارشی نیست ! یعنی اگه گفتن روده ی بزرگ آنزیمِ گوارشی داره بگید نه ! ولی اگه گفتن آنزیم دارد بگید بله ! خوبِشم دارد !
      Fear Lies Beneath Your Facade
      In Panic Scream For Your God
      In The Moment of Visceral Haze
      The Last Thing You See Are My Crazed , Eyes
      ^_^

9. Top | #20934
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      %DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B5_%DB%B2%DB%B0%DB%B5%DB%B4%DB%B0%DB%B4.jpg
      بچه ها کسی میدونه چرا اینجا تجزیه اب رو جزء مرحله یک فتوسنتز حساب کرده؟
      مگه تجزیه اب توی چرخه انتقال الکترون تو مرحله۲ اتفاق نمیوفته؟

10. Top | #20935
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      سلام عزیزببخشیددیرشد
      خب راجع به سوال اول دراینکه سلولهای لوزالمعده ترشح بیکربنات دارندشکی نیست وهمینطوردرموردکبدکه ترشح بیکربنات نداره شکی نیست چون میدونیم کبدفقط صفراازجنس بیلس روبین وبیلی وردین+ماده ای ازجنس لیپیدلسیتین+املاح معدنی(یونهای کلسیم و...)+آب راترشح میکنه+
      این پروتئینهاروهم ترشح میکنه:آلبومین(پروتئین انتقال دهندهگازهای تنفسی درانسان وذخیره ای درتخم پرندگان )+پروتئینهای انعقادی مثل پروتروممبین وفیبرینوژن+همورمون اریتروپویتین که دراریتروسیتها(گلبول قرمزهست)وبااثربرمغزاستخوا باعث خونسازی میشه
      امادرموردغددبزاقی ببینیدماآمیلازوپتیالین ولیزوزیم وموسین رومیتونیم ببینیم امابیکربنات یاهمون:h2c03رومطمئن نیستم که ببینیم ودرواقع میشه گفت جواب صحیح فقط لوزالمعده است اماچراپوششی سطحی معده نه؟؟؟؟؟؟؟؟ببینیدسلولهای پوششی معده ورده استوانه ای تک لایه اندکه اینهاهم دارای بافت موکوزی اندامامعده سلولهای حاشیه ای داره که درساخت هیدروکلریک اسیدموثرندنه بیکربنات
      سوال دومتون فعلاجواب نمیدمگزینه2درسوال 3درسته(جوابه):روده کوربخش ابتدای روده بزرگه وراست روده پایین حفره شکمیه درواقع درحفره لگنی(چون درحفره شکمی نیست دیگه جزروده بزرگ هم نیست)
      سوال سوم:ازگزینه3که شماغلط گرفتیدشروع کنیم احتمالاشماحرکات دودی وموضعی روبرای پرزهادرنظرگرفتیدوگفتیدپس این گزینه غلطه )البته دقت کنیدروده بزرگ خودش تحرک آنچنان زیادی نداره گزینه1که دیگه گاوپیشونی سفیدهگزینه4ترکیب فاقدخاصیت آنزیمی درروده محلول نمکیهواینکه بازهم روده بزرگ ترشحات آنچنانی نداره مخصوصااینکه ترشحاتش کلاویژکی آنزیمی ندارندولی موکوزویونهاواملاح معدنی ترشح میکنهواینکه ماده گلیکوپروتئینی ترشح میکنه دقیقانمیدونم
      سوال آخرتون ببینیدبعدازفرایندجذب لیپیدهاچربی ها(لیپیدهای تجزیه شده)که تری گلیسیریدهم یکی ازانواع آنهاهستندتجزیه شدندوبرای جذب میخواستندبه رگهای خونی بروندلایه پلی ساکاریدی رگهای خونی ازوروداین ربی های تجزیه شده به خون جلوگیری میکننددرنتیجه این موادابتداجذب رگهای لنفی میشوندوسپس به یکی ازسیاهرگهای بدن میشن
      امادرموردویتامینها:درحالت کلی ویتامینهای محلول درچربی مثل آ/کا/د/ایی جذب لنف میشوندامابایدحواسمون باشه که مثلاویتامین کادرروده بزرگ جذبخون میشهولی درروده باریک جذب لنف میشهویتامین ب درهردوروده جذب مویرگ ورگ خونی میشه پس جواب میشه ویتامین ب
      اماچراسوال2روجواب ندادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آندو سکوپی یعنی دیدن درون اعضای بدن که دردستگاه گوارش ماروده هاومعده وکبدوپانکراس و...رومیتونیم ببینیم اگه هرکدوم ازاینهارودرنظربگیریم که نمیشه کتابتون رومن نخوندم نظام قدیمم دقیقانمیدونم چطوریه اگه بگیدمنظورش کدوم اندامه راهنمایی میکنم
      اینم یه انیمیشن خیلی قشنگ
      آلبومین گاز تنفسی حمل نمینه بلکه بعضی مواد و دارو ها رو حمل میکنه. مثلا یه قسمت کمی آهن ( البته بیشترش با پروتئین فریتین حمل میشه) گار ها تو خود پلاسما حل میشن ( مث اکسیژن یا کربن دی اکسید تو آب یا نوشابه)
      بیکربنات میشه hco3-
      ویتامین کایی که تو روده بزرگ جذب میشه حاصل متابولیسم باکتری هاست. دم گوشی بهتون بگم که اصلا تغذیه سلول های روده بزرگ بیشتر از این باکتری هاست و کمتر از خون میگیره......
      فک کنم منظورش از اندوسوپی همون دهان حلق مری و معده باشه. حالا من سوال رو ندیدم.
      البته اینایی که نوشتم فقط فقط جوابای تو رو خوندم و سوالا رو ندیدم ببخشید یکم وقت کم دارم.

11. Top | #20936
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام
      لطفا ی توضیح در مورد عواملی ک باعث انقباض ماهیچه تو پا میشه بدید ؟؟؟
      (این عوامل که رشته های پروتئینی هستند، چطور باعث انقباض میشن؟؟؟)
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

12. Top | #20937
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      چرا اسکلت خارجی سلول نداره؟؟؟
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

13. Top | #20938
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara_bano نمایش پست ها
      سلام
      لطفا ی توضیح در مورد عواملی ک باعث انقباض ماهیچه تو پا میشه بدید ؟؟؟
      (این عوامل که رشته های پروتئینی هستند، چطور باعث انقباض میشن؟؟؟)
      رشته های پروتئینی اکتین با کوتاه شدن سارکومر طی تحریک سلول ماهیچه ای و ازاد شدن کلسیم از شبکه ی سارکوپلاسمی و نزدیک شدن خطوط z بهم میچسبن و ادامه ی ماجرا ! ( قطعا متوجه نشدین و باید اول فصل 8 رو بخونید ! بحث مفصلیه ! پس برید فصل 8 )
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara_bano نمایش پست ها
      چرا اسکلت خارجی سلول نداره؟؟؟
      چون جنسش کیتینه که شامل پلی ساکاریدهای استحکامی تو ماده ای زمینه ای از جنس پرتئینه ! دیدید که سلولی وجود نداره ! ( اینم صفحه ی اولِ فصل 8 واضح توضیح داده شده )
      Fear Lies Beneath Your Facade
      In Panic Scream For Your God
      In The Moment of Visceral Haze
      The Last Thing You See Are My Crazed , Eyes
      ^_^

14. Top | #20939
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام!
      افزایش اندازه جمعیت باعث افزایش تنوع هم میشه؟

این سوالم با گزینه هاش تحلیل میکنین؟
      img_20181208_084322%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

ویرایش توسط Destiny hope : 17 آذر 1397 در ساعت 16:53

15. Top | #20940
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کدوم جانداران گلبول قرمز ندارن؟
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try