خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1010 از 1852 نخستنخست ... 910100010091010101110201110 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 15,136 به 15,150 از 27766
    1. Top | #15136
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط †Muhammad† نمایش پست ها
      بخشی از نکات تالیفیم بودا!ولی نکاتی ک طرح میکنم بعضی هاشون خیلی تخیلی هسن حتی بدتر از ای کیو ک ارزش گفتن ندارن!ولی خداییش این کیو ی چیز دیگست!از وقتی دست ب ای کیو شدم ماز کمتر از 65 نمیزنم قلمچی هم خیلی درصدامو بالا برده!از نظر من اول ای کیو رو بزن بعد برو تستهای گروه c وd نشر الگو رو بزن چو همرو درست میزنی!
      داش الان من خودم اين آزمون قبلي كه از الگو برا پيش خونده بودم ، ١٠٠ زدم
      بعد دوم رو كه با آي كيو خونده بودم ، ٨٣ زدم
      آخه سوالاش خيلي ديگه تخيليه !! اصلا آموزش كه هيچي ، تمامي دانسته هاي كليت رو زير سوال ميبره .
      حالا بازم من روي دوم به مشكل برنخوردم چون بلاخره ٣-٤ تا كتاب آناتومي و فيزيولوژي خوندم ؛ اما بچه هاي ديگه چيكار ميخوان بكنند ، الله اعلم .
      در ضمن غلط هم خدايي زياد داره . من و تو متوجه غلط هاش ميشيم اما بقيه بچه ها فكر ميكنند نكتس و بعدش كنكور رو تر ميزنند !

2. Top | #15137
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra8 نمایش پست ها
      بله چشم
      اما خب میگم که کتاب من چاپ 93 هس و طبق کتاب درسی زمانی که من سوم بودم دقیقا تو شکل نشون داده که پمپ ها بسته هستن و جالب اینکه متن همون متنه! ینی تو متن هم گفته فعال تر میشن ولی تو شکل بستس
      ای کیو بزن حال کن!ای کیو هم غلط داره هاا!نکته ای شاخ داری دیدی بیا اینجا مطرح کن جوابتو بگیری الکی هرچیزی رو ازش کپی برداری نکن!
      شکل کتاب تو پتانسیل عمل ک پمپ هار نشون نداده فقط کانال هارو نشون داده ک وابسته ب ولتاژن!پمپ ها اگ بسته بشن غلظت سدیم درون بیشتر از بیرون میشه ک این سلول هارو غیر فعال میکنه!اینم بدون ک پمپ ها اختلاف پتانسیل هارو تغییر نمیدن و فقط غلظت هارو تنظیم میکنن

3. Top | #15138
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ای کیو بزن حال کن!ای کیو هم غلط داره هاا!نکته ای شاخ داری دیدی بیا اینجا مطرح کن جوابتو بگیری الکی هرچیزی رو ازش کپی برداری نکن!
      شکل کتاب تو پتانسیل عمل ک پمپ هار نشون نداده فقط کانال هارو نشون داده ک وابسته ب ولتاژن!پمپ ها اگ بسته بشن غلظت سدیم درون بیشتر از بیرون میشه ک این سلول هارو غیر فعال میکنه!اینم بدون ک پمپ ها اختلاف پتانسیل هارو تغییر نمیدن و فقط غلظت هارو تنظیم میکنن
      منون از نکاتتون من کتاب درسی خودم رو گفتم ! کتاب قبل اینکه ویرایش بشه شکل دیگه ای داشت که تو اون پمپ ها بسته بودن

4. Top | #15139
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      آخه سوالاش خيلي ديگه تخيليه !! اصلا آموزش كه هيچي ، تمامي دانسته هاي كليت رو زير سوال ميبره .
      حالا بازم من روي دوم به مشكل برنخوردم چون بلاخره ٣-٤ تا كتاب آناتومي و فيزيولوژي خوندم ؛ اما بچه هاي ديگه چيكار ميخوان بكنند ، الله اعلم .
      در ضمن غلط هم خدايي زياد داره . من و تو متوجه غلط هاش ميشيم اما بقيه بچه ها فكر ميكنند نكتس و بعدش كنكور رو تر ميزنند !
      داداش خودت میگی دوم!پایه ی زیست شناسی!ینی کل زیست همونجاست کمتر کسی میتونه 100 بزنه!
      من ک پیش با فصل 4و5 سوپر مشکل دارم اصن شوتم!فصل چهارم رو خودمو بالا اوردم با ای کیو ولی فصل پنجم رو این هفته با الگو زدم اصن انگار هیچی بلد نیسم!امروز مازم 10 20 30 40 کردم تستای فصل پنجم رو زدم!حالا هفته بعد با ای کیو میرم جبران میکنم!فقط خدا کنه قلمچی رو خوب کنم!

5. Top | #15140
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      الان من با خوندن اینا هرچیزی تو ای کیو دیدم شک میکنم که غلطه یا درست

6. Top | #15141
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra8 نمایش پست ها
      الان من با خوندن اینا هرچیزی تو ای کیو دیدم شک میکنم که غلطه یا درست
      نترس بابا!غلط هاش کمتر از نشر الگو ک هست ولی ب سختی میشه ب غلط هاش پی برد!!مثلا فصل دوم پیش دقیقا یادمه تو یکی از تستاش گفته بود در صورت متصل بودن مهار کننده ب اپراتور rna پلی مرازنمیتونه ب راه انداز متصل بشه اما چن تست جلوتر اومد اومد درستشو گفت!این اشتباه ها لپین و ممکنه ب علت خستگی ذهنی ایجاد بشه!وقتی طراح کنکور 95 اولین سوال زیستو رو پاسخ نادرست انتخاب کرده بود چ انتظاری از این نوسندگان کتاب میشه داشت وقتی 4000تا تست تالیف میکنن!اروم اروم اوستا میشی و ب راحتی ب غلط هاش پی میبری!قوی باش

7. Top | #15142
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش ازمون ماز پیش صد زدی؟؟!!!!!!!!

8. Top | #15143
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sir6 نمایش پست ها
      1-آیا در اطراف نورون رابط و کلا رشته های بدون میلین هم سلول پشتیبان (نوروگلیا) وجود داره؟ اگر داره اون هم مثل غلاف میلین در رشته های میلین دار در فواصل خاصی قطع میشه ؟ 2-ارتباط دندریت نورون حسی با سلول گیرنده هم نوعی سیناپسه؟ چون کتاب برای سلول پیش سیناپسی فقط واژه ی نورون رو حساب کنه در اینصورت میتونیم بگیم دندریت نورون حسی با گیرنده سیناپس نداره؟ پس جریان چطور بوجود میاد تو نورون حسی؟ 3-نورون هایی که ماهیچه های ارادی رو به شکل ارادی کنترل میکنن از نورون هایی که باعث انعکاس میشن(درهمون ماهیچه ها) جدا هستن یا همون نورون ها هستن که بعضی وقت ها ارادی تحریک میشن بعضی وقتا غیرارادی؟ این جملات درست اند یا نه؟ 1-پلاسموسیت ها نیز نوعی سلول b هستند 2-ماکروفاژ ها هم توانایی تولید هیستامین و مواد دیگر را در پاسخ التهابی دارند ببخشید که در هم نوشته شد هرچقدر سعی کردم ادیتور لود نشد ممنون
      1- بله سلول پشتیبان هس ولی با وظایف دیگه نه تولید میلین و به طبع اون تولید گره رانویه(توی نورون رابط سلول های پشتیبان بعضی در حفاظت و بعضی در تغذیه نورون نقش دارن)
      2-خیر سیناپس نیست
      برای دلایل برو اینجا: http://forum.konkur.in/thread2330-151.html#post300764
      خب وقتی گیرنده تحریک میشه درونش تغییراتی به وجود میاد(مثل نشت کلسیم از آندوصاف) وقتی دندریت نورون حسی تو سیتوپلاسم گیرنده هس قطعا اتفاقاتی هم برای اون میفته و اونم تحریک میشه حالا دقیقا چطور کتاب توضیحی نداده
      3-میتونن(نه قطعا) همونایی باشن که تو انعکاس هم موثرن
      4-طبق سوالات اخیر کنکور پلاسموسیت نوعی سلول b نیست!
      5-کتاب که چنین چیزی نگفته ولی شاید بشه گفت حین آسیب بافتی ماکروفاژ هم آسیب ببینه و ماکروفاژ به عنوان نوعی سلول آسیب دیده ی بافتی، هیستامین و مواد دیگه ای ترشح کنه

9. Top | #15144
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مبحث پیش قلم چی آزمون قبل فوقالعاده آسون بود(تعداد 100ها خیلی زیاد بوده داخل سایت زدن هزار و خورده ای نفز100زده بودن)
      پایه هم سختی و هم حجم بیشتری داشت(البته بازم آسون بود سوالا)
      نمیشه گفت به خاطر منبع تفاوت درصد دارین به نظرم
      هر کتابی غلط داره کم و زیادش هم مهم نیست به نظرم
      باید به قدری کتاب رو خوب بخونی که وقتی سراغ کمک درسی رفتی و به نکته ای داخلش شک کردی خودت بگی غلطه یا درسته اونم با استنباط از کتابت اینجوریه که میتونی درصداتم بهتر کنی چون ذهن شخص هی بازتر میشه
      امید وارم این پست منو بی ارزشی به درصدتون که قطعا درصد خوب و حتی باارزشی هم هست تلقی نکنید
      فقط از این نظر گفتم که هر کتابی غلط داره و درصد آزمون به عوامل مختلفی بستگی داره

10. Top | #15145
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamiD2829 نمایش پست ها
      1- بله سلول پشتیبان هس ولی با وظایف دیگه نه تولید میلین و به طبع اون تولید گره رانویه(توی نورون رابط سلول های پشتیبان بعضی در حفاظت و بعضی در تغذیه نورون نقش دارن)
      2-خیر سیناپس نیست
      برای دلایل برو اینجا: http://forum.konkur.in/thread2330-151.html#post300764
      خب وقتی گیرنده تحریک میشه درونش تغییراتی به وجود میاد(مثل نشت کلسیم از آندوصاف) وقتی دندریت نورون حسی تو سیتوپلاسم گیرنده هس قطعا اتفاقاتی هم برای اون میفته و اونم تحریک میشه حالا دقیقا چطور کتاب توضیحی نداده
      3-میتونن(نه قطعا) همونایی باشن که تو انعکاس هم موثرن
      4-طبق سوالات اخیر کنکور پلاسموسیت نوعی سلول b نیست!
      5-کتاب که چنین چیزی نگفته ولی شاید بشه گفت حین آسیب بافتی ماکروفاژ هم آسیب ببینه و ماکروفاژ به عنوان نوعی سلول آسیب دیده ی بافتی، هیستامین و مواد دیگه ای ترشح کنه
      در مورد گزینه دوم این که جریان عصبی ینی پتانسیل عمل ک گیرنده های حس با ایجاد جریان عصبی سبب تحریک نورون حسی(درصورتی ک گیرنده نورون نباشه)و در نورون ها جریان عصبی با ازاد کردن انتقال دهنده های عصبی همراهه!یا فعال کننده یا مهار کننده
      در مورد گزینه 5 اینه ک ماکروفاژ یک سلوله ن یک بافت!در صورت اسیب بافتی میشه گفت سلول های اسیب دیده میتونن هیستامین ترشح کنن و سلولهایی مثل ماکروفاژ یا لنفوسیت ها توانایی این کار رو ندارند ور صورت الوده شدن ب ویروس توانایی ترشح اینترفرون دارند!
      در مورد گزینه ی 3 نورون هایی ک ب یک ماهیچه عصب دهی میکنن یا از اعصاب پیکری اند یا اعصاب خودمختار پس وقتی میون ماهیچه مخطط چ ارادی چ غیر ارادی منقبض میشه قطعا نوع نورون ها در هر دو فرایند یکیه و واژه ی" میتونه باشه" واژه ی نادرستیه!

11. Top | #15146
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1.چرادرکتاب الگو گفته پایانه ی آکسون مشعبه؟مگه به آخرین جای نورون نمی گیم پایانه ی آکسون؟ پس منشعب نیست به نظرم

2.الگوگفته همه ی انواع گیرنده های حس سلول تمایزیافتن درحالیکه درکتاب های مختلف گفته می تونه دندریت باشه،سلول عصبی باشه یایک سلول معمولی باشه آیاحرف الگودرسته یاکتب دیگه؟

3.یک جمله ای توکتاب هست که می گه استخوان رکابی باعث ارتعاش مایع درونی گوش درونی می شود.وسپس تحریک سلول های مژکدارحلزون گوش
      می شه نتیجه گرفت هم در گوش درونی وهم درون حلزون گوش وهم مجراهای نیم دایره که درون گوش درونی اندمایع وجود داره؟

12. Top | #15147
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      1.چرادرکتاب الگو گفته پایانه ی آکسون مشعبه؟مگه به آخرین جای نورون نمی گیم پایانه ی آکسون؟ پس منشعب نیست به نظرم

2.الگوگفته همه ی انواع گیرنده های حس سلول تمایزیافتن درحالیکه درکتاب های مختلف گفته می تونه دندریت باشه،سلول عصبی باشه یایک سلول معمولی باشه آیاحرف الگودرسته یاکتب دیگه؟

3.یک جمله ای توکتاب هست که می گه استخوان رکابی باعث ارتعاش مایع درونی گوش درونی می شود.وسپس تحریک سلول های مژکدارحلزون گوش
      می شه نتیجه گرفت هم در گوش درونی وهم درون حلزون گوش وهم مجراهای نیم دایره که درون گوش درونی اندمایع وجود داره؟
      1:منم خودم پی برده بودم به همین یه غلطه شاید منظورش ولی دیگه اون ته ته نورونه که منشعبه
      2 : خب من اینو تو خیلی سبز خوندم. مثلا گیرنده نور خودش یه نورونه و تمایز یافته اس
      گیرنده چشایی دندریت تمایز یافته است. پس میتونه هر چیزی باشه ( به نظرم البته! خیلی سبز هم همینو گفته بود یادمه کتاب درسیم همچین چیزی گفته بود)
      3: آره خب داخل گوش درونی و حلزون و مجاری نیم دایره مایع هست ( البته من ندیدم کتاب چنین چیزی گفته باشه ولی الگو گفته)
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

13. Top | #15148
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      1:منم خودم پی برده بودم به همین یه غلطه شاید منظورش ولی دیگه اون ته ته نورونه که منشعبه
      2 : خب من اینو تو خیلی سبز خوندم. مثلا گیرنده نور خودش یه نورونه و تمایز یافته اس
      گیرنده چشایی دندریت تمایز یافته است. پس میتونه هر چیزی باشه ( به نظرم البته! خیلی سبز هم همینو گفته بود یادمه کتاب درسیم همچین چیزی گفته بود)
      3: آره خب داخل گوش درونی و حلزون و مجاری نیم دایره مایع هست ( البته من ندیدم کتاب چنین چیزی گفته باشه ولی الگو گفته)
      گیرنده ی چشایی فکرکنم سلول باشه ها

14. Top | #15149
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در مورد گزینه دوم این که جریان عصبی ینی پتانسیل عمل ک گیرنده های حس با ایجاد جریان عصبی سبب تحریک نورون حسی(درصورتی ک گیرنده نورون نباشه)و در نورون ها جریان عصبی با ازاد کردن انتقال دهنده های عصبی همراهه!یا فعال کننده یا مهار کننده در مورد گزینه 5 اینه ک ماکروفاژ یک سلوله ن یک بافت!در صورت اسیب بافتی میشه گفت سلول های اسیب دیده میتونن هیستامین ترشح کنن و سلولهایی مثل ماکروفاژ یا لنفوسیت ها توانایی این کار رو ندارند ور صورت الوده شدن ب ویروس توانایی ترشح اینترفرون دارند! در مورد گزینه ی 3 نورون هایی ک ب یک ماهیچه عصب دهی میکنن یا از اعصاب پیکری اند یا اعصاب خودمختار پس وقتی میون ماهیچه مخطط چ ارادی چ غیر ارادی منقبض میشه قطعا نوع نورون ها در هر دو فرایند یکیه و واژه ی" میتونه باشه" واژه ی نادرستیه!
      تو سوال 5 نمیشه گفت که چون ماکروفاژ توی بافت هست پس اگر آسیبی که به بافت میرسه به ماکروفاژ هم برسه ( مثلا اون سوزنی که تو شکل کتاب بود به جایی وارد شه که یک ماکروفاژ هم باشه و اون هم آسیب ببینه ) در اونصورت ممکن نیست هیستامین و ... ترشح کنه؟

15. Top | #15150
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و دوتا سوال دیگه: 1-تو کتاب ص 43 گفته نخاع مرکز برخی انعکاس های بدنه و ص 46 گفته در اغلب انعکاس ها نخاع درگیره و مغز نقشی نداره بالاخره مرکز اغلب انعکاس ها نخاعه یا اغلب انعکاس ها؟ 2-با وجود اینکه اطراف نایژه ها حلقه های غضروفی وجود داره چطور اعصاب پارا سمپاتیک و سمپاتیک میتونن باعث تنگی و گشادی اونها بشن؟ ( تو فصل 1 یه تستی نکتش این بود که نایژه بدلیل داشتن حلقه غضروفی در اثر ترشح هیستامین تنگ نمیشه و فقط نایژک ها تنگ میشن و باعث آسم میشن)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن