خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

سولات مشاوره ای شما + پاسخ

سوالاتی که ممکنه به دردتون بخوره !!!!!!

. چرا در منزل می‌توانم تست هر درس را به صورت مجزا بزنم ولی سر آزمون نمی‌توانم کل تست‌ها را با هم بزنم؟

به این دلیل که در منزل برای هر درس تمرکز می‌کنید و از یک درس به درس دیگر نمی‌روید با تمرین بیش‌تر خودتان را عادت دهید که تمرکز پیدا کنید. سعی کنید روز قبل از آزمون یک‌بار به طور کامل درس آزمون‌ها را شامل تمام دروس است با توجه به زمان و همانند روز آزمون حل کنید و درصد خود را محاسبه کنید.

. هنگام تست زدن خیلی شک می‌کنم. راه حل چیست؟

شما مطالب را خوانده‌اید ولی هنوز به آن تسلط کامل پیدا نکرده‌اید. ابتدا باید درس‌ها را دقیق بخوانید و سپس تمرین حل کنید و در نهایت به تست زدن بپردازید.
      5. اگر وقت پیشنهادی یک درس تمام شد و تعداد سؤال باقی مانده باشد آیا باید به سراغ درس بعدی برویم یا این که به بقیه‌ی سؤال‌های همان درس جواب دهیم؟
      بهتر است سراغ درس بعدی بروید، سعی کنید در درس‌های بعدی وقت ذخیره کنید و در پایان اگر وقت اضافه داشتید دوباره به همان درس بازگردید البته ضرایب دروس هم در نظرتان باشد
      .

. چرا با زدن درصد بالا در بعضی از دروس تراز بالایی کسب نمی‌کنیم؟

در بعضی از دروس ممکن است سطح سؤال‌ها به گونه‌ای باشد که تعداد زیادی از داوطلبان درصد بالا زده باشند بنابراین در درسی مانند معارف اسلامی کسب درصد 50 تراز خوبی کسب نمی‌کند اما ممکن است با درصد 50 در درس ریاضی تراز عالی به دست آورد. زیرا در درس ریاضی بیش‌تر دانش‌آموزان نمره‌ی کم‌تر از 50% کسب می‌کنند.

. دلایل نمره‌ی منفی زیاد چیست؟

1. روش غلط مطالعه
      2. عجله در خواندن سؤال یا جواب
      3. روش غلط تست زدن
      4. شانسی زدن تست
      5. بی‌دقتی یا خطاهای ذهنی غیرارادی

منبع : مبتکران

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شروع تست‌زنی چگونه است؟
      از تست‌های ساده شروع کنید. شروع با تست‌های پیچیده و مشکل باعث ایجاد نگرانی و تزلزل روحی می‌شود در حالی که پاسخ به سؤال‌های ساده، حس نشاط و امیدواری به خود را بیش‌تر می‌کنید و در نتیجه این امر باعث تقویت اعتماد به نفس می‌شود و سعی کنید در مباحثی مانند حرکت ـ حد و یا مشتق که تعداد مثبت‌ها زیاد است از تست‌های کنکور سال 86 شروع کنید و به عقب برگردید.

. دلم می‌خواهد به همه پرسش‌های آزمون جواب بدهم؟
      متأسفانه این فکر وسواسی است که در بعضی از داوطلبان دیده می‌شود که این مسأله به نفع شما نیست چرا که آزمون نمره منفی دارد و باعث کاهش نمره تراز شما خواهد شد. یادتان باشد که حتی رتبه‌های برتر کنکور نیز نتوانسته‌اند به همه‌ی سؤالات در تمامی دروس جواب درست بدهند. مهم این است که شما هر اندازه تست که می‌زنید درست باشد. کیفیت مهم است نه کمّیت.

مطالب را خوب خوانده بودم اما سؤالات آزمون را غلط زده‌ام؟
      در تست زدن باید سه فاکتور، دقت، صحت و سرعت را در نظر بگیرید. ممکن است پاسخ سؤالی را خوب بلد باشید ولی در اثر بی‌دقتی و یا نداشتن سرعت کافی گزینه‌ی غلط را پاسخ دهید. پس تنها خواندن صرف کافی نیست. باور کنید لازم نیست شما به همه‌ی سؤالات آزمون پاسخ دهید اگر شما از 10 سؤال 6 سؤال ساده و متوسط را پاسخ دهید %60 را کسب می‌کنید که درصد خوبی است.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      مرسي .ادامه بده

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ,برای یه درصد 50 به بالا تو فیزیک کنکور ,6000 تا تست خوبه? یعنی کافیه?! فیزیک 3 الگو و پیش آبی قدیمی کانون و الگو دارم, با تستای کنکور و کانون میشه ههمین 6000 تا ,همین تعداد تست کافیه?! ترازم تو فیزیک کانون 6200 بود ولی دو سه آزمونه افت کرده چون نخوندم! خواهش میکنم جواب بدید !!!!اگه بیشتر باید زد تا کنکور بگیدها!!!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن