خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      اگر همترازی نکنن ممکنه رتبه بدتر بده. البته توی رتبه‌های تاپ خیلی بعیده چون رتبه‌های تاپ پارسال دیگه از داوطلبها خارج شدن و به خاطر سقف تراز امسال، احتمالا حتی رتبه بهتر بده ولی مثلا برای رتبه ۱۰هزار منطقه، ممکنه تراز مشابه پارسال، رتبه بدتر بده.
      باید دید منظور از «تراز مشابه» چیه؟ منظور من از مشابه، عینا تراز پارساله. چون اگر حتی یک ذره ترازها فرق داشته باشه، به علت فشردگی وحشتناک ترازها، تفاوت رتبه خیلیه. مثلا من ۲ تا کارنامه پارسال در اطراف تراز خودم دیدم که یکی ۱۱ دونه تراز بهتر و ۲۳ رتبه کشوری بهتر آورده بود. اون یکی ۱۷ دونه تراز بدتر و ۵۲ رتبه کشوری بدتر آورده بود. یعنی توی بازه زیر هزار کشوری، هر ۱ دونه تراز حدود ۲-۳ رتبه جابه‌جا میکنه. اگر منظور از تراز مشابه مثلا با ۲۰۰-۳۰۰ تا اختلاف باشه، این خودش بیشتر از ۵۰۰ تا رتبه تفاوت داره.
      تازه پارسال فشردگی فقط به خاطر ۲ کنکور بود، امسال ۴ تا کنکوره. هر ۱ تست توی کنکور تیر میتونه کلی رتبه تون رو جابه‌جا کنه.
      این که گفتن تراز هر کنکور تا دو سال اعتبار داره ینی عملا سال ۱۴۰۴ همون ۴ تا کنکورم نیست و ۶ تا کنکوره؟
      اینطور که خیلی ضرر میکنن بچه های دوازدهمی
      به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،غصه هم میگذرد آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Firnadly نمایش پست ها
      این که گفتن تراز هر کنکور تا دو سال اعتبار داره ینی عملا سال ۱۴۰۴ همون ۴ تا کنکورم نیست و ۶ تا کنکوره؟
      اینطور که خیلی ضرر میکنن بچه های دوازدهمی
      منظورشون از ۲ سال، همون سال خودش + سال بعد هست. یعنی تراز پارسال، فقط تا امسال اعتبار داره و بعدش باطل میشه (تراز ۴۰۲ فقط توی ۴۰۳و۴۰۲ اعتبار داره).
      اگر ۶ تا کنکور بود که واقعا افتضاح میشد.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر همترازی نکنن ممکنه رتبه بدتر بده. البته توی رتبه‌های تاپ خیلی بعیده چون رتبه‌های تاپ پارسال دیگه از داوطلبها خارج شدن و به خاطر سقف تراز امسال، احتمالا حتی رتبه بهتر بده ولی مثلا برای رتبه ۱۰هزار منطقه، ممکنه تراز مشابه پارسال، رتبه بدتر بده.
      باید دید منظور از «تراز مشابه» چیه؟ منظور من از مشابه، عینا تراز پارساله. چون اگر حتی یک ذره ترازها فرق داشته باشه، به علت فشردگی وحشتناک ترازها، تفاوت رتبه خیلیه. مثلا من ۲ تا کارنامه پارسال در اطراف تراز خودم دیدم که یکی ۱۱ دونه تراز بهتر و ۲۳ رتبه کشوری بهتر آورده بود. اون یکی ۱۷ دونه تراز بدتر و ۵۲ رتبه کشوری بدتر آورده بود. یعنی توی بازه زیر هزار کشوری، هر ۱ دونه تراز حدود ۲-۳ رتبه جابه‌جا میکنه. اگر منظور از تراز مشابه مثلا با ۲۰۰-۳۰۰ تا اختلاف باشه، این خودش بیشتر از ۵۰۰ تا رتبه تفاوت داره.
      تازه پارسال فشردگی فقط به خاطر ۲ کنکور بود، امسال ۴ تا کنکوره. هر ۱ تست توی کنکور تیر میتونه کلی رتبه تون رو جابه‌جا کنه.
      این در صورتی هست که تراز کل کنکور همون تراز خام کنکور باشه و فقط براساس این تراز بخواد رتبه‌بندی انجام بشه! در حالی‌که تراز خام کنکور صرفا ۵۰ درصد تراز کل کنکور رو شامل میشه .
      تراز نمرات نهایی که هنوز مشخص نیست و از یک طرف هم سقف تراز دروس نهایی ۱۱۵۰۰ میشه با تاثیر ۵۰ درصد اونم برخلاف تراز خام کنکور که تا ۱۴۰۰۰ هم میره؛ و این تراز سوابق نسبت به پارسال هم ۱۰ درصد تاثیر بیشتر داره و در برآیند سقف تراز کل رو یکمی میکشه پایین! بنابراین میشه گفت با تراز کل امسال حتی شاید رتبه‌ی بهتری نسبت به تراز کل مشابه پارسال در جامعه‌ی آماریِ تقریبا ثابت بدست بیاد . (دقت کنید با تراز کل ... نه فقط تراز خام کنکور! چون رتبه‌بندی با تراز کل انجام میشه)
      پس صرفا با تراز خام کنکور اونم با تاثیر ۵۰ درصد فعلا نمیشه رتبه و اینا یا جابجایی‌ها و بالا و پایین شدن‌ها رو دقیق حدس زد ! ولی با این تفسیر اجمالی احتمالا سقف تراز کل نسبت به پارسال میاد پایین که نسبت به تراز کل مشابه پارسال حتی شاید رتبه‌ی بهتری بده که خُب اینم یه احتمال هست و قطعی نیست .

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Uio نمایش پست ها
      یعنی واقعا امسال ممکنه تراز مشابه رتبه بدتر بده؟
      حتی با اینکه سقف تراز اومده پایین؟
      خب این دیگه ته ناعدالتیه...حداقل سقفو تغییر نمیدادن
      کنکور اردیبهشت تراز کمتری داد و سقفش یکمی اومد پایین چون اولا کنکور به نسبت راحت‌تری بود و درصدهای بالای زیادی کسب شد؛ ثانیا غایبین جلسه حالا به هر دلیلی تقریبا زیاد بود و ترجیح دادن که در آزمون شرکت نکنن و اینجوری میانگین درصدها بالا اومد .

5. Top | #20
      Uio
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saber95 نمایش پست ها
      کنکور اردیبهشت تراز کمتری داد و سقفش یکمی اومد پایین چون اولا کنکور به نسبت راحت‌تری بود و درصدهای بالای زیادی کسب شد؛ ثانیا غایبین جلسه حالا به هر دلیلی تقریبا زیاد بود و ترجیح دادن که در آزمون شرکت نکنن و اینجوری میانگین درصدها بالا اومد .
      وقتی کنکور ریاضیا برگزار شد و نسبتا راحتر بود از تیر یادمه خیلی از کسایی که زیاد واسه اردیبهشت آماده نبودن گفتن ما نمیریم که بچه هایی که اردیبهشتو خوندن الکی تراز نگیرن...
      شد شد، نشد چایی دم می کنیم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کنکور دی ۱۴۰۱ هم اسون بود مثل اردیبهشت امسال

ممکنه تیر امسال شبیه تیر پارسال باشه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا نمیشه حدس زد ولی اگر هیچ تغییری در تراز سوابق و کنکور ایجاد نشه، به نظرم متاسفانه رتبه‌های زیر ۲۰هزار هر منطقه حدود ۱.۳ تا ۲ برابر بشه. دلیلش هم اینه که اگر مثلا پارسال ۸ هزار نفر از تراز x بهتر شدن، امسال هم همون تعداد تراز بهتر از x از داوطلبان جدید میاد و تقریبا ۵۰۰۰ نفر هم رفتن دانشگاه و از محاسبه حذف میشن. اینجوری کسیکه پارسال ۸۰۰۰ بوده امسال میشه حدود ۱۱۰۰۰.
      البته اینها حدس منه و احتمال اشتباهش زیاده. فعلا باید تا اعلام نتایج صبر کرد.
      وای اره با این حساب تراز پارسال خیلی رتیه بیشتری میده امسال چون هم تراز سوابق کمتر میشه هم تاثیر 50 درصده! وای بنظرتون این 8600 من حداقل 9 و خورده ای میشه؟ 11 هزار خیلی زیاده میشه
      من امسال هیچی نخوندم واقعا صفرم امیدم به تراز پارسالمه میترسم یوقت زیر حرفشون نزنن اینم تاثیر ندن سرم بی کلاه بمونه
      ای کاش خانوادم میذاشتن پارسال من میرفتم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 29 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 29 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن