خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دانشجویی و کنکور؟ یا پشت موندن ؟

سلام به همه دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه و روز خوبی داشته باشید
      دوستان من امسال از آذرماه شروع کردم ویه جورایی از صفر شروع کردم چون سال یادهم رو گند زدم
      باز از وقتی شروع کردم خوب خوندم وامسال تراز اردیبهشت‌م ۸۸۰۰ شد که با تراز معدلم احتمالا بتونم فیزیوتراپی یا پزشکی تعهدی قبول شم
      الان بین رفتن و موندن دو دلم از طرفی از پزشکی خوشم نمیاد و فیزو رو هم دوست ندارم
      اگر هم برم دانشگاه مجبورم تو خوابگاه بمونم و اصلا نمیدونم بتونم تو خوابگاه درس بخونم یا نه
      از طرفی هم اگه پشت کنکور بمونم باید یازدهم رو هم ترمیم کنم و خدا میدونه دیگه چه بلایی سر کنکور میارن در نتیجه میترسم بمونم و رتبم بد تر شه
      اونایی که تجربه دانشجویی و خوندن برای کنکور دارن لطفا بهم بگین اگه انتخاب رشته کردم و رفتم دانشگاه چطوری برای کنکور بخونم به نظرتون بهتره پشت بمونم ؟

کنکور تیر رو هم میدم احتمالا ترازم کمی بهتر شه ولی بازم رشته وشهر. مورد علاقمو نمیارم /:
      ...All is well

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام ، اینکه بمونی یا نمونی تصمیمی بسیار شخصی هست عزیزم.
      اما نکنه ای رو که من امسال بعنوان یک پشت کنکوری فهمیدم «سال اول» اینه که کنکور در مسیر آینده تاثیر بسزایی قطعا میتونه داشته باشه امااا یکسال عمر برای پشت موندن برای من نمی ارزید ...
      عقیده دارم توان واقعی هر فرد در هر رشته ای معجزه میکنه ....
      شاید از حرفای من برداشت کنی که چون نخوندم اینارو میگم اما نه!من امسال تقریبا به اون چیزی که پارسال میخواستم رسیدم ولی الان که نگاه میکنم به بچه های دانشجو میبینم که نه انگار خیلی خبری هم نبود تو پزشکی !
      اینا نظرات شخصی منه اگه موافقی حق باتوئه اگرم مخالفی بازم حق با توئه!
      با آرزوی سربلندی .،...
      ✟✟✟مشکل از آن جایی شروع شد که هرکس خدایی داشت و او را طرف خود میدانست././!/

درکشورمن ارزش انسان به نقاب است....

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پشت کنکور موندن خیلی صبر می خواد من خودم خیلی اسنرس کشیدم و حدودا یک ماه معده درد داشتم با اینکه دکتر رفتم هنوز بعضی روزا حالم بد میشه
      و موضوع بعد اینه که با کنایه ها و قبولی دوستات بتونی کنار بیای
      من راضیم از اینکه پشت موندم ولی به هیچ کس توصیه نمیکنم

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من چند سال پشت کنکور موندم الان ک به تهش فک میکنم پشیمونم یجورایی
      دوست صمیمیم همون سال اول رفت اتاق عمل آزاد
      الان هرروز عکس نی نی کوچولوهایی ک ب دنیا اورده رو برام میفرسته( فعلن دارن سزارین یاد میگیرن). واقعن اینا رو میبینم میگم اگ منم رفته بودم حداقل تا یکی دوسال دیگه درسم تموم بود و میرفتم سرکار
      واقعن دلم واسه خودم سوخت اگ همون سال اول رفته بودم دانشگاه یک سال دیگه لیسانسمو میگرفتم ولی همچنان درگیر ترمیم معدل و ... هستم
      پشت کنکور موندن خیلی فرسایشیه . من دوسال افسردگی شدید داشتم بخاطر همین پشت کنکور موندن. چون خودم میخاستم برم دانشگاه ولی بابام نزاشت و گفت باید بخونی رشته بهتر بیاری ولی الانم فرق نکرده زیاد. مثلن سال اول (سال 400) اتاق عمل ازاد میاوردم (رتبم مث همون رتبه دوست صمیمیم بود سال اول) و الان احتمالن پرستاری روزانه خود اصفهان رو بیارم. ینی همچین فرقی هم نکرده برام(با وجود 4 سال کنکور دادن. البته من 3 سال قبلی رو خیلییی شل گرفتم و تقریبن طول سال ب جز گریه کردن کار دیگه ای نمیکردم) الان بعد از این همه پشت موندن. بازم همون رشته پیرا رو میتونم برم . مگر اینه این ی هفته ی ذره دیگه ازمون بزنم برسم ب لب مرز تعهدی .
      منم هی هرسال میگفتم امسال میمونم از روز اول محکم میخونم ولی واقعن نمیشه. وقتی پشت کنکوری فشار خیلی بیشتر روته. چون پشت موندی همه ازت توقع دارن ی رشته خفن بیاری بعد اینطوری میشه ک هی هرلحظه عذاب وجدان میگیری وهی میگی ینی امسال میشه یا نه.
      واقعن عذابه
      ب نظرم اگ امسال قبول شدی برو که حداقل وارد دانشگاه شده باشی و حسرتشو نخوری ک ای کاش رفته بودم دانشگاه . اگ سال بعد دیدی رشتت رو اصلن دوست نداری و واقعن دوباره میخای کنکور بدی ترم اول رو بخون و ترم دوم رو مرخصی بگیر و برا کنکورت بخون. ولی اگ خوشت اومد از اون رشته دیگه ادامه بده و سعی کن تو رشته ات بهترین باشی.
      Feelin' off when I feel fine
      Twenty-one took a lifetime

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      همه گفتن برو هیچکس نگفت بمون
      تصمیم خودم هم همینه اینکه برم دانشگاه اگه نشد سال اول مرخصی بگیرم هنوز تازه ۱۸ سالمه بازم میتونم کنکور بدم فقط این وسط میترسم نتونم خودمو بخاطر این تصمیم ببخشم.
      از خودم میپرسم اگه هیچوقت به آرزوت نرسی چی
      اگه صلاح این باشه که پشت بمونی چی ؟
      ممنونم بابت نصحیت هایی که کردین
      ...All is well

6. Top | #6
      Ark
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نگفتی چی می خوای

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ark نمایش پست ها
      نگفتی چی می خوای
      رشتش زیاد مهم نیست کلا از رشته هایی که آخر عاقبتشون به بیمارستان ختم میشه خوشم نمیاد ولی خب قطعا اگه بخوام بین بد و بدتر انتخاب کنم بخاطر جایگاه اجتماعی که پزشک داره پزشکی میخوام اونم دانشگاه تیپ یک مثل تهران یا شیراز میدونم ظرفیت اینکه این رشته رو بیارم هم دارم چون امسال خیلی دیر شروع کردم تقریبا از دی
      ...All is well

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      من دو سال موندم پشت چون دهمم خورد به کرونا و عملا دبیرستان نداشتیم و کلا گند خورد به کنکورم شدید...
      پارسال بدنبود ولی رتبه ام خیلی تغییر کرده بود و پیرا ها رو آوردم ولی دوسشون نداشتم و موندم.
      ببین سال اولی که موندم بمب انرژی بودم چون عملا دبیرستان درس نخونده بودیم و دلم میخواست سریع تر شروع کنم ولی امسال بی هیچ حسی موندم...چون پیرا هایی که آورده بودم امنیت شغلی نداشتن و دیدم رفتن به دانشگاه و اتفاقای بعدش برام از پشت موندن سخت تره...ولی پشت کنکور موندن واقعا سخته. جدا از توقعات بقیه که دوستان اشاره کردن یه چیز دیگه هم هست...حسرت و پشیمونی نرفتن به دانشگاه...
      مخصوصا اگه چیز به درد بخوری آورده باشی...
      اگه رشته های بیمارستانی دوست نداری بدترین انتخابت میتونه پزشکی باشه و اینکه درمورد فیزیو تحقیق کن قشنگ...چون ممکنه بعدا علاقه ات تغییر کنه و این شغل آینده شغلی خیلی خوبی داره..
      ببین امسال برای من نوعی خیلی سخت بود الان که آخرشه حال یه بیماری رو دارم که کل شب درد کشید ولی وقتی صبح شد دردش تموم شد...خاطره اون درد هنوز هست آسیبش هم هست گرچه درد دیگه وجود نداره...ولی مشکل اینه که برگردم عقب باز هم همین راه رو میام چون امسال حداقل هام سقف پارساله...
      ولی با این حال رتبه 3000 دیدم موند دو رقمی آورد رتبه 5 هزار هم دیدم با وجود وضعیت بد ترازدهی پارسال رتبه اش زیر 500 شد...ولی یه رتبه 5000 دیگه دیدم که موند و شد 10 هزار چون تو پشت موندن توهم دانایی و وقت هم وجود داره..تصمیم با خودته ولی آگاهانه قدم بردار چون تو این مملکت هیچی بعید نیست.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط گرگینه الیمستان نمایش پست ها
      سلاممن دو سال موندم پشت چون دهمم خورد به کرونا و عملا دبیرستان نداشتیم و کلا گند خورد به کنکورم شدید...پارسال بدنبود ولی رتبه ام خیلی تغییر کرده بود و پیرا ها رو آوردم ولی دوسشون نداشتم و موندم.ببین سال اولی که موندم بمب انرژی بودم چون عملا دبیرستان درس نخونده بودیم و دلم میخواست سریع تر شروع کنم ولی امسال بی هیچ حسی موندم...چون پیرا هایی که آورده بودم امنیت شغلی نداشتن و دیدم رفتن به دانشگاه و اتفاقای بعدش برام از پشت موندن سخت تره...ولی پشت کنکور موندن واقعا سخته. جدا از توقعات بقیه که دوستان اشاره کردن یه چیز دیگه هم هست...حسرت و پشیمونی نرفتن به دانشگاه...مخصوصا اگه چیز به درد بخوری آورده باشی...اگه رشته های بیمارستانی دوست نداری بدترین انتخابت میتونه پزشکی باشه و اینکه درمورد فیزیو تحقیق کن قشنگ...چون ممکنه بعدا علاقه ات تغییر کنه و این شغل آینده شغلی خیلی خوبی داره..ببین امسال برای من نوعی خیلی سخت بود الان که آخرشه حال یه بیماری رو دارم که کل شب درد کشید ولی وقتی صبح شد دردش تموم شد...خاطره اون درد هنوز هست آسیبش هم هست گرچه درد دیگه وجود نداره...ولی مشکل اینه که برگردم عقب باز هم همین راه رو میام چون امسال حداقل هام سقف پارساله... ولی با این حال رتبه 3000 دیدم موند دو رقمی آورد رتبه 5 هزار هم دیدم با وجود وضعیت بد ترازدهی پارسال رتبه اش زیر 500 شد...ولی یه رتبه 5000 دیگه دیدم که موند و شد 10 هزار چون تو پشت موندن توهم دانایی و وقت هم وجود داره..تصمیم با خودته ولی آگاهانه قدم بردار چون تو این مملکت هیچی بعید نیست.
      راستش منم به خودم اعتماد کافی ندارم چون یه مدت هم افسردگی داشتم میترسم بمونم در مورد فیزیو به نظرتون بهتر پزشکی تعهدیه ؟
      ...All is well

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بابا چقدر راحت صحبت میکنی
      صحبت شغلته هر روز باید بری سرکار اصلا قبلش باید درسشو بخونی اگه علاقه نداشته باشی زندگیت رو به باد دادی چی یکسال برم دانشگاه شدشد نشد نشد
      منم پشت کنکور موندم ولی دیگه فاجعه نبود یادت باشه یکسال مثل برق و باد میگذره من موندم درس خوندم اره یجایی کم اوردم اره سخت بود ولی الان من هرچی که بخوام قبول میشم تا سختس نکشی هیچوقت توی زندگیت اصلا .موفق نمیشی پس خیلی بستگی به خودت داره
      دکتر باشی دندون پزشک باشی هر سال چند بار میری مسافرت خونه چند میلیاردی چند تا ماشین داری زندگیت در رفاهه
      پرستار باشی شیفتات سنگین تر از دکتراس اخرشم اندازه اونا درامد نداری
      نمیدونم والا ولی اینده ات با یک فرد اگاه تر صحبت کن بهتر راهنماییت کنن
      ترازتم که بد نیست هم معدلت هم کنکور تیر میتونن بکشنش بالا حداقل دندون تعهدی بیاری
      از الان ناامید نباش 6 روزم برای شما خوبه اگه درست استفاده کنی
      ترس احمقانه است؛ افسوس هم همینطور.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rhea نمایش پست ها
      راستش منم به خودم اعتماد کافی ندارم چون یه مدت هم افسردگی داشتم میترسم بمونم در مورد فیزیو به نظرتون بهتر پزشکی تعهدیه ؟
      از نظر من کسی باید بره پزشکی که به این کار واقعاااا عشق می ورزه چون پزشکی فقط شغل نیست رسما یک سبک زندگیه..درسته همه ی شغل ها تو سبک زندگی،نگرش فرد،همه چیز فرد تاثیر میذارن ولی خب پزشکی خیلی بیشتره حالا چه برسه به تعهدیش
      ولی نظرم نسبت به دندون اصلا اینطور نیست چون درآمد دندون و مهم تر از اون وقت ازادی که داره باعث میشه حتی اگه کسی بهش علاقه نداشته باشه بتونه به عنوان شغل بپذیرتش...من خودم به شخصه از دندون متنفر بودم ولی الان واقعا اگه بشه یکی از الویت هامه حتی آزاد یا تعهدیش.
      فیزیو به نظرم اگه به پزشکی علاقه نداشته باشی بهتر از پزشکی تعهدیه ولی در این نظر قطعا شرایط فردی منم سهم داره تو باید ببینی چی به دردت میخوره...
      یه چیز دیگه هم اینکه ما همه اومدیم از بدیای پشت موندن و سختیاش گفتیم چون خوبی هاش بدیهی و مشخصه...فکر نکن کلا هر روز با گریه بلند میشیم و مثل جن زده ها با کتابا کشتی میگیریمنه ولی خب داریم میگیم همه چیز گل و بلبل نیست ولی اگه سیاوشت از آتیش رد بشه ممکنه بعدش گل و بلبل هم بشه پشت موندن هم ریسکه و باید ببینی خودت میخوای همچین ریسکی بکنی یا نه ولی به نظرم همین چند روز رو هم سفت بخون بعدش وقت داری تصمیم بگیری

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sakia نمایش پست ها
      صحبت شغلته هر روز باید بری سرکار اصلا قبلش باید درسشو بخونی اگه علاقه نداشته باشی زندگیت رو به باد دادی چی یکسال برم دانشگاه شدشد نشد نشد
      منم پشت کنکور موندم ولی دیگه فاجعه نبود یادت باشه یکسال مثل برق و باد میگذره من موندم درس خوندم اره یجایی کم اوردم اره سخت بود ولی الان من هرچی که بخوام قبول میشم تا سختس نکشی هیچوقت توی زندگیت اصلا .موفق نمیشی پس خیلی بستگی به خودت داره
      دکتر باشی دندون پزشک باشی هر سال چند بار میری مسافرت خونه چند میلیاردی چند تا ماشین داری زندگیت در رفاهه
      ترازتم که بد نیست هم معدلت هم کنکور تیر میتونن بکشنش بالا حداقل دندون تعهدی بیاری
      قبل از اینکه حرفمو بگم امیدورام در همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید. دوست عزیز... دکتر دندان پزشک پرستار معلم کارگر... فارغ از هر درآمدی که دارن همشون به نحوی به شکلی به نوعی دارن زحمت می کشن و خدمت میکنن. درآمد بالا خوبه. خونه و ماشین میلیاردی خوبه اما... ارزش آدما به چیزیه که دوستش دارن... اگر ما فارغ از هر شغل و حرفه ای حتی توی بدترین شرایط هدفمون خدمت باشه و خوب باشیم قطعا خدا خودش راه پول درآوردن رو سر راه ما قرار میده ( البته اگه ظرفیتش رو داشته باشیم)
      من دست اون پرستاری که کلی شیفت داره و زحمت میکشه و هر چند کم پول در می آره تا شکم خانواده رو سیر کنه می بوسم. نه تنها پرستار هر شغلی که آدم درست درش قرار داشته باشه.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matin_2003 نمایش پست ها
      قبل از اینکه حرفمو بگم امیدورام در همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید. دوست عزیز... دکتر دندان پزشک پرستار معلم کارگر... فارغ از هر درآمدی که دارن همشون به نحوی به شکلی به نوعی دارن زحمت می کشن و خدمت میکنن. درآمد بالا خوبه. خونه و ماشین میلیاردی خوبه اما... ارزش آدما به چیزیه که دوستش دارن... اگر ما فارغ از هر شغل و حرفه ای حتی توی بدترین شرایط هدفمون خدمت باشه و خوب باشیم قطعا خدا خودش راه پول درآوردن رو سر راه ما قرار میده ( البته اگه ظرفیتش رو داشته باشیم)
      من دست اون پرستاری که کلی شیفت داره و زحمت میکشه و هر چند کم پول در می آره تا شکم خانواده رو سیر کنه می بوسم. نه تنها پرستار هر شغلی که آدم درست درش قرار داشته باشه.
      دوست عزیز احتراما چیزی که دارید میگید کاملا غیرمنطقیه...اون خانم درمورد ارزش مشاغل حرف نزدن قطعا همه ی شغل ها مخصوصا چیزی مثل پرستاری و معلمی خیلی باارزشن ولی متاسفانه در کشور ما میانگین درآمد سالانه چیزی حدود 3000 دلاره درصورتی که در جهانای اول و یا حتی دوم تقریبا به 50-60 هزار دلار میرسه و همین نشون میده که برای یک زندگی متوسط در سطح جهانی باید یک سطح به اصطلاح پولدار رو تو ایران داشت...الان یعنی به نظر شما حقوق کم فرهنگیان به خاطر عدم ظرفیتشونه؟یا عدم حس خدمت در وجودشون؟
      شما نمیتونی همه رو مجبور به اطاعت از حس اقناع خودتون کنی...من نوعی مجبورم سخت تلاش کنم و به اون حد از سطح پولدار بودن بنا به تعریفتون برسم تا بتونم شاید یه روزی مثلا میلان یا لندن رو ببینم درصورتی که یه جایی تو همون اروپا یه دانش آموز دبیرستانی برای تعطیلات تابستونیش سوار قطار میشه و به راحتی سفر میکنه و پیش خودش فکر میکنه بهتره برای دانشگاه بره زیست شناسی دریا بخونه چون دنیای زیرآب میتونه جالب باشه....میدونی دارم درمورد چی حرف میزنم؟چیزی که ما براش برنامه می ریزیم رو اونا از بدو تولد دارن و مجبور نیستن حین انتخاب رشته به بازارکار و امنیت شغلی و وضعیت مهاجرت و تصمیمات آقایان صندلی نشین برای آینده تحصیلی اون رشته فکر کنن...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sakia نمایش پست ها
      والا اگه به علاقه باشه به فیزیک علاقه دارم و دوست داشتم دبیر با استاد دانشگاه باشم ولی خب ؟ تو ایرانیم دیگه نه ؟
      بله این ۶ روز سعی میکنم خودمو بالا بکشم ولی تعهدی دندان رو دوست ندارم اگه خودش باشه اوکیه ولی چون علاقه ای به این سغل ندارم تحمل ابنکه چند سال تو مناطق محروم باشم رو ندارم بعدم با مشاور خوب مشورت میکنم الان فقط میخوام نظر اونایی که موندن رو بدونم و کسایی که با رتبه های مثل من (تقریبا خوب) پشت کنکور موندن پشیمون شدن یا نه ؟
      ...All is well

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط گرگینه الیمستان نمایش پست ها
      دوست عزیز احتراما چیزی که دارید میگید کاملا غیرمنطقیه...اون خانم درمورد ارزش مشاغل حرف نزدن قطعا همه ی شغل ها مخصوصا چیزی مثل پرستاری و معلمی خیلی باارزشن ولی متاسفانه در کشور ما میانگین درآمد سالانه چیزی حدود 3000 دلاره درصورتی که در جهانای اول و یا حتی دوم تقریبا به 50-60 هزار دلار میرسه و همین نشون میده که برای یک زندگی متوسط در سطح جهانی باید یک سطح به اصطلاح پولدار رو تو ایران داشت...الان یعنی به نظر شما حقوق کم فرهنگیان به خاطر عدم ظرفیتشونه؟یا عدم حس خدمت در وجودشون؟
      شما نمیتونی همه رو مجبور به اطاعت از حس اقناع خودتون کنی...من نوعی مجبورم سخت تلاش کنم و به اون حد از سطح پولدار بودن بنا به تعریفتون برسم تا بتونم شاید یه روزی مثلا میلان یا لندن رو ببینم درصورتی که یه جایی تو همون اروپا یه دانش آموز دبیرستانی برای تعطیلات تابستونیش سوار قطار میشه و به راحتی سفر میکنه و پیش خودش فکر میکنه بهتره برای دانشگاه بره زیست شناسی دریا بخونه چون دنیای زیرآب میتونه جالب باشه....میدونی دارم درمورد چی حرف میزنم؟چیزی که ما براش برنامه می ریزیم رو اونا از بدو تولد دارن و مجبور نیستن حین انتخاب رشته به بازارکار و امنیت شغلی و وضعیت مهاجرت و تصمیمات آقایان صندلی نشین برای آینده تحصیلی اون رشته فکر کنن...
      اگر من سعی داشتم شمارو به قناعت دعوت کنم و بهتون تحمیلش کنم عذر میخوام ( در حالی که قصد م این نبود). بالاخره هر کسی دیدگاه خودشو داره و نمیشه به زور آدما رو به کاری مجبور کرد. آره میدونم وضع مملکت خوب نیست و ما توی اوج جوونی داریم برای حداقل های زندگیمون دست و پا می زنیم. اینم بگم که من نگفتم هر کسی پولدار نیست پس حتما ظرفیتش رو نداشته منظورم این بود که یکی از عواملش اینه نه اینکه صرفا همین باشه. اینکه فرهنگیان حقوق کمی دارند دلیل اصلیش به سیاست های غلط دولت و آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف حقوق این قشر زحمت کش مربوط میشه. ولی اینم بگم ما معلم هایی هم داریم که درآمد های واقعا خوبی دارن و معاون و حتی مدیر یک مجموعه ای مثل مدرسه رو عهده دار شدن. خلاصه اینکه بگم توی بیشتر قشرها حتی تو ایران هم کسی رو داریم که پول خوبی در می آره هم کسی رو داریم که درآمدی آنچنانی نداره. که اونم بازم به عوامل زیادی بستگی داره...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)