خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مشکلات انتخاب استان های دیگر در انتخاب رشته

سلام
      امیدوارم خوب باشید. راستش می خواستم این تاپیک رو تو مرداد یا تیر بزنم ولی خب،، نتونستم خودمو نگه دارم، باید خودمو خالی می کردم تا راحت فکرمو به کنکور بزارم.
      خونواده بعضی از شما هم مخالف رفتنتون به شهر دیگه هستن فکر کنم. خب حقشونه، باید نگران بچه شون باشن. ولی دیگه تا چه حد خدا وکیلی؟!؟؟
      مثلا من دلم می خواد برم تبریز، زیاد دور نیست. خب شهر همسایس دیگه. یبار وقتی مسافرت می رفتیم ازش رد شدیم. خدایی خوب بود، مخصوصا اون برج تجارت جهانی تبریز خیلی دیدنی بود، هواش عالی. ولی خب ....
      حالا بعضی خونواده ها اتفاقاتی تجربه کردن که نمی خوان بچه شون از خونه شون بیرون بره. حالا مثلا همکار بابای ما. دهه هفتاد بود حدودا. پسرش فوتبالیست بود و با پاس تهران قرارداد بسته بود. هر چی داشت و فروخت و رفتن تهران دو واحد آپارتمان خریدن. چیزی نگذشت پسرش افتاد چنگ مافیای تهران. حالا شب مثلا رفته بود بیرون واسه دوست پیدا کردن و خرید و لات بازی و ... بعد به باباش گفتن ۱۰ میلیون پول بده پسرتو آزاد کنیم. این بنده خدام داد ولی اینبار ۱۰۰ میلیون گفتن. اون زمان پول زیادی بود اینا. نتونست بده و ... بقیشم می تونید حدس بزنید
      و اینجوری شد که نمیشه حتی تنهایی برای قدم زنی و دیدن شهر بیرون رفت. کجا میری؟ میری کیو ببینی؟ عههههه پس مستقل شدی! نکنه میری کارای خطرناک بکنی با دوستات و ...
      خب ما نمی تونیم بریم و زندگی جدیدی واسه خودمون بسازیم؟ همیشه باید توی خونه بمونیم؟ ازدواج کردیم باید توی خونه پدری زندگی کنیم؟ مردیمم باید توی باغچه خونه دفن بشیم تا جای دوری نریم؟!
      خب ما نمی تونیم واسه زندگی خودمون تصمیم بگیریم؟ اجازه نداریم برای ساختن زندگیمون بریم دانشگاه شهر دیگه مثل تبریز یا بابل که کاخه رسما؟ چرا اینقد ترسو هستن آخه. دختر یکی از فامیلای ما داره تو ایتالیا علوم آزمایشگاهی می خونه. خب زبون بلد بود، آشپزی بلد بود، می تونست به خودش برسه و بعد گذاشتن بره. هر از گاهی میره بازی های سردار آزمونم وقتی تو شهرش برگزار میشه می بینه تو رم بازی میکنه دیگه. عکساشم می فرسته. یا مثلا دختر یکی دیگه از همکارای قدیمی بابام. پدرش اونو برد قبرس و بد‌ن کنکور برا پزشکی ثبت نامش کرد با نمرات خوب. هیچ ترسی هم نداشتن که ای وای دخترم ممکنه کشته بشه، سرش کلاه بره و ....
      ولی بعضیا مثل ما، حتی نمیزارن از شهرستان دور بشیم. گناه مون چی بود جای شهرای قشنگ توی گوشه ایران متولد شدیم آخه آخرشم دعوا دعوا من انیشتین تو پیرهن قرمزه دیرین دیرین ساده مهربون، میون این همه گرگ و زرنگ
      در کل منظورم از این متن که نوشتم اینه که چرا بعضیا نمی زارن آخه بچشون بره آینده جدیدی بسازه واسه خودش؟ خب خوابگاه میدن دیگه تو خیابون که قرار نیست بخوابیم چرا اینقد می ترسن ما رو بفرستن تا آینده جدیدی داشته باشیم آخه؟ چرا نشد تو تهران متولد بشیم خدایی. پارسالم سر اینا دعوا شد و پشت شدم وگرنه می تونستم قبول بشم. با اختلاف خیلی کم و تصمیم خونواده پشت شدیم. کلی افسردگی، کلی بدبختی، فشار. رشته خاصی هم تو شهرم نبود، فیزیو هیچی، رادیولوژی هیچی، علوم یدونه، پردیس و اینام میگن پولش زیاده و ... خساست، خسییییسسسسسسس یعنی قرار نیست دوست پیدا کنیم تا تنها نباشیم میشه کسایی که رفتن شهرای دیگه از وضعیتشون بگن یکم؟ چطوری رفتید؟ چطوری راضی شدن خانواده هاتون؟ از وضعیت فعلی تون راضی هستید؟
      ببخشید که طولانی شد
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقت بخیر. نمیدونستم سوالمو کدوم تاپیک باید بپرسم نزدیک ترین تاپیک به سوالم همین تاپیک بود. از شروع کننده تاپیک عذرخواهی میکنم اگر سوالم مرتبط با تاپیک نباشه.

میخواستم بدونم شهریه ترمی دانشگاه ازاد و پردیس برای رشته پزشکی چقدر هست؟ و اینکه میگن هر سال حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد روی شهریه های دانشگاه ازاد میاد ایا این خبر درسته؟ پردیس یا ازاد؟ کدوم بهتره؟
      و اینکه ایا درسایی که در دانشگاه ازاد گفته میشه سبک تره؟ و فرد تایم بیشتری رو فری هست یا نه فرقی بین دانشگاها از لحظ حجم کاری نیست؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
      سلام دوستان وقت بخیر. نمیدونستم سوالمو کدوم تاپیک باید بپرسم نزدیک ترین تاپیک به سوالم همین تاپیک بود. از شروع کننده تاپیک عذرخواهی میکنم اگر سوالم مرتبط با تاپیک نباشه.

میخواستم بدونم شهریه ترمی دانشگاه ازاد و پردیس برای رشته پزشکی چقدر هست؟ و اینکه میگن هر سال حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد روی شهریه های دانشگاه ازاد میاد ایا این خبر درسته؟ پردیس یا ازاد؟ کدوم بهتره؟
      و اینکه ایا درسایی که در دانشگاه ازاد گفته میشه سبک تره؟ و فرد تایم بیشتری رو فری هست یا نه فرقی بین دانشگاها از لحظ حجم کاری نیست؟
      سلام میزان دقیق شهریه دانشگاه آزاد در رشته‌پزشکی نمیدونم اما دانشگاه آزاد دو نوع شهریه داره یکی شهریه ثابت که اول باید پرداخت بشه تا بتونی انتخاب واحد کنی و دیگری شهریه اخذ واحد است که بستگی به واحدهای داره که برمیدارید مثلا واحدهای عملی شهریه بیشتر دارند نسبت به نظری در رابطه با افزایش شهریه هم باید بگم که شما تا زمانی که داخل سنوات مجاز هستید شهریه تون همان شهریه اولین ترم ورودی تان است افزایش شهریه برای ورودی های جدید نسبت به ورودی های سال قبل است مثلا کسی که ورودی پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ است اگه شهریه اش ۱۴ میلیون باشه ورودی ۱۴۰۱ ۱۲ میلیون و تعداد واحدهای دانشگاه آزاد در هر رشته ای هیچ تفاوتی با روزانه نداره هر دو حجم کاری یکسانی دارند

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme82 نمایش پست ها
      سلام میزان دقیق شهریه دانشگاه آزاد در رشته‌پزشکی نمیدونم اما دانشگاه آزاد دو نوع شهریه داره یکی شهریه ثابت که اول باید پرداخت بشه تا بتونی انتخاب واحد کنی و دیگری شهریه اخذ واحد است که بستگی به واحدهای داره که برمیدارید مثلا واحدهای عملی شهریه بیشتر دارند نسبت به نظری در رابطه با افزایش شهریه هم باید بگم که شما تا زمانی که داخل سنوات مجاز هستید شهریه تون همان شهریه اولین ترم ورودی تان است افزایش شهریه برای ورودی های جدید نسبت به ورودی های سال قبل است مثلا کسی که ورودی پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ است اگه شهریه اش ۱۴ میلیون باشه ورودی ۱۴۰۱ ۱۲ میلیون و تعداد واحدهای دانشگاه آزاد در هر رشته ای هیچ تفاوتی با روزانه نداره هر دو حجم کاری یکسانی دارند
      ممنون از پاسختون. درسته میدون شهریه ثابت و متغیر داره میخواستم ببینم چند در میاد حدودی و اینکه مثلا ترمای اخر حدودی چند در میاد. چون ترمای اول بیشتر تئوری داره ترمای اخر پایان نامه و بیمارستانه. پس مثل رشته های مهندسی نیس که دانشگاه ازاد ساده تر از دانشگاه سراسری میگیره! (هرچند الان سراسریشم ساده میگیره)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
      ممنون از پاسختون. درسته میدون شهریه ثابت و متغیر داره میخواستم ببینم چند در میاد حدودی و اینکه مثلا ترمای اخر حدودی چند در میاد. چون ترمای اول بیشتر تئوری داره ترمای اخر پایان نامه و بیمارستانه. پس مثل رشته های مهندسی نیس که دانشگاه ازاد ساده تر از دانشگاه سراسری میگیره! (هرچند الان سراسریشم ساده میگیره)
      راجب رشته‌های غیر علوم پزشکی واقعا سخت گیری ندارند یعنی حتی اگر کلاس ها هم شرکت نکنید کاری ندارند اما برای پزشکی اینا واقعا استاد ها هم خيلی با سواد هستند و هم سخت گیری دارند نمره نمی‌دهند درس نخونید مثل آب خوردن مشروط و اخراج راجب شهریه هم من از پزشکی اطلاع ندارم اما دوستم که دامپزشکی میخونه کل شهریه اش هر ترمی بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون در میاد البته فکر نکنم پزشکی هم دیگه بیشتر از دامپزشکی شهریه اش باشه چون هر دو دکترای عمومی اند و اینکه داخل دانشگاه کلینیک دامپزشکی دارند اکثر مواقع اونجا اند و مراجعه کنننده دارند اما برای پزشکی چون ترم های آخر اکثر بیمارستان است احتمالا شهریه بیشتری داره من اطلاعات ام در همین حد بود امیدوارم کمک کننده بوده باشه براتون
      ویرایش توسط Fateme82 : 14 فروردین 1403 در ساعت 23:26

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme82 نمایش پست ها
      راجب رشته‌های غیر علوم پزشکی واقعا سخت گیری ندارند یعنی حتی اگر کلاس ها هم شرکت نکنید کاری ندارند اما برای پزشکی اینا واقعا استاد ها هم خيلی با سواد هستند و هم سخت گیری دارند نمره نمی‌دهند درس نخونید مثل آب خوردن مشروط و اخراج راجب شهریه هم من از پزشکی اطلاع ندارم اما دوستم که دامپزشکی میخونه کل شهریه اش هر ترمی بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون در میاد البته فکر نکنم پزشکی هم دیگه بیشتر از دامپزشکی شهریه اش باشه چون هر دو دکترای عمومی اند و اینکه داخل دانشگاه کلینیک دامپزشکی دارند اکثر مواقع اونجا اند و مراجعه کنننده دارند اما برای پزشکی چون ترم های آخر اکثر بیمارستان است احتمالا شهریه بیشتری داره من اطلاعات ام در همین حد بود امیدوارم کمک کننده بوده باشه براتون

من پارسال پرسیدم گفتن پزشکی نزدیک ۵۰ تومن میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vina نمایش پست ها
      من پارسال پرسیدم گفتن پزشکی نزدیک ۵۰ تومن میشه
      منم شنیده بودم ترمی ۳۵ تومن اینا درمیاد. ولی توی سایت دیدم نوشته بود ازاد ۲۵ اینا در میاد پردیس بین الملل ۳۶. ولی میخواستم یکی که دانشجو باشه بگه دقیق بدونم چقدر درمیاد . چون هزینه ازاد سازی مدرک پزشکی واسه کسی که منطقه یک بوده ۴۵۰ میلیون درمیاد!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن