خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

افت درصد در کنکور

سلام بچه ها روز همگی بخیر من تالان 3 -4 تا کنکور زدم
      توی همشون درصد شیمی ام بخاطر غلط هایی که زدم به شدت میاد پایین مثلا 5 یا 6 غلط دارم درس شیمی نقطه قوتم هست ولی درصدش روی 30 35 مونده

نمیدونم باید چکار کنم خیلی سوالارو بد میخونم زمان هم خیلی کم میارم
      یه سوال دیگه توی سوالات فیزیک روی یک سوال سخت می مونم بقیه سوالا زمان کم میارم.
      ممنون میشم اگه راهکاری دارید راهنماییم کنید
      در این زندگی هیچ وقت استراحتی برای من نیست. شاید زندگی بعدیم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چند تا پیشنهاد میدم، ببینید به کدومهاش میتونید عمل کنید.

۱- تحلیل آزمون مناسب. یعنی از هر غلط یا نزده، ۲-۵ تست از همون سرفصل بنابه‌نیاز از کتاب تست حل کنید تا به اون مبحث دوباره مسلط بشید.
      ۲- مرور حفظیات شیمی و فرمولهای فیزیک به صورت روخوانی کتاب یا خلاصه‌ها به صورت روزانه ولی سریع و بدون وسواس برای یادآوری مجدد مطالب.
      ۳- هدف‌گذاری فصلی. یعنی قبل از آزمون بدونید کدوم مباحث از کدوم فصلها رو قراره جواب بدید و کدومها رو قراره بذارید برای دور دوم یا اصلا جواب ندید. وقت اونهایی که نمیزنید رو بدید به اونهایی که قراره بزنید.
      ۴- هدف‌گذاری درصدی-تعدادی. یعنی براساس رتبه‌ای که میخواین باید حدودا چه درصدی بزنید (مثلا ۴۵ درصد)، بعد ببینید که همین درصد و ۱۰ درصد بالاتر و پایین‌ترش (مثلا ۳۵ و ۵۵ درصد) معادل چه تعداد تست در اون درس میشه. در دور اول حل اون درس، سعی کنید فقط سوالات ساده و متوسطهای خوش‌دست رو بزنید و کم‌کم به اون تعداد مورد هدف نزدیک بشید. البته در هدف گذاری حریص نباشید و سعی کنید از یک آزمون به آزمون بعد حدود ۵ درصد هدف‌گذاریتون رو رشد بدید.
      ۵- فصلهای نقاط ضعف و قوتتون رو به تدریج در آزمون شناسایی کنید و سعی کنید آزمون بعدی نقاط قوت رو اول جواب بدید و نقاط ضعف رو بذارید آخر یا جواب ندید. اینجوری تعداد غلطها کم میشه.
      ۶- سعی کنید بعد از تحلیل آزمون، تیپ های سخت و وقت‌گیر فیزیک کنکور رو بشناسید و در آزمونهای بعدی زیاد باهاشون درگیر نشید. بیشتر این ها توی ۱و۲ یازدهم و ۱و۲ دوازدهمن.
      ۷- به حفظیات و مفاهیم شیمی اولویت بیشتری بدید. مرورشون سریعتره و توی کنکور، به اندازه مسایل، وقت‌گیر نیستن.

اینها برای رسیدن به درصد ۶۰- ۷۰ جواب میدن ولی برای درصد ۹۰ و ۱۰۰ طبیعتا باید سعی کنید همه چیز از همه فصول رو مسلط باشید و در آزمون جواب بدید.
      ویرایش توسط Mazaheri : 12 فروردین 1403 در ساعت 22:43

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      چند تا پیشنهاد میدم، ببینید به کدومهاش میتونید عمل کنید.

۱- تحلیل آزمون مناسب. یعنی از هر غلط یا نزده، ۲-۵ تست از همون سرفصل بنابه‌نیاز از کتاب تست حل کنید تا به اون مبحث دوباره مسلط بشید.
      ۲- مرور حفظیات شیمی و فرمولهای فیزیک به صورت روخوانی کتاب یا خلاصه‌ها به صورت روزانه ولی سریع و بدون وسواس برای یادآوری مجدد مطالب.
      ۳- هدف‌گذاری فصلی. یعنی قبل از آزمون بدونید کدوم مباحث از کدوم فصلها رو قراره جواب بدید و کدومها رو قراره بذارید برای دور دوم یا اصلا جواب ندید. وقت اونهایی که نمیزنید رو بدید به اونهایی که قراره بزنید.
      ۴- هدف‌گذاری درصدی-تعدادی. یعنی براساس رتبه‌ای که میخواین باید حدودا چه درصدی بزنید (مثلا ۴۵ درصد)، بعد ببینید که همین درصد و ۱۰ درصد بالاتر و پایین‌ترش (مثلا ۳۵ و ۵۵ درصد) معادل چه تعداد تست در اون درس میشه. در دور اول حل اون درس، سعی کنید فقط سوالات ساده و متوسطهای خوش‌دست رو بزنید و کم‌کم به اون تعداد مورد هدف نزدیک بشید. البته در هدف گذاری حریص نباشید و سعی کنید از یک آزمون به آزمون بعد حدود ۵ درصد هدف‌گذاریتون رو رشد بدید.
      ۵- فصلهای نقاط ضعف و قوتتون رو به تدریج در آزمون شناسایی کنید و سعی کنید آزمون بعدی نقاط قوت رو اول جواب بدید و نقاط ضعف رو بذارید آخر یا جواب ندید. اینجوری تعداد غلطها کم میشه.
      ۶- سعی کنید بعد از تحلیل آزمون، تیپ های سخت و وقت‌گیر فیزیک کنکور رو بشناسید و در آزمونهای بعدی زیاد باهاشون درگیر نشید. بیشتر این ها توی ۱و۲ یازدهم و ۱و۲ دوازدهمن.
      ۷- به حفظیات و مفاهیم شیمی اولویت بیشتری بدید. مرورشون سریعتره و توی کنکور، به اندازه مسایل، وقت‌گیر نیستن.

اینها برای رسیدن به درصد ۶۰- ۷۰ جواب میدن ولی برای درصد ۹۰ و ۱۰۰ طبیعتا باید سعی کنید همه چیز از همه فصول رو مسلط باشید و در آزمون جواب بدید.
      دفترچه دوم شما از فیزیک شروع میکردین یا شیمی؟ تایم بندیتون چجوری بود؟ واقعا این دفترچه دوم تعیین کنندست،. من خودم کلی سوال میمونه که بلد بودم ولی تو دفترچه دوم نزده مونده

شما پیشنهادتون در مورد دفترچه دوم چیه؟ فیزیک و شیمی تک درس بزنیم مرتب؟ یا همون جامع زدن سه دفترچه ای ادامه بدیم?
      ویرایش توسط Friedrich : 13 فروردین 1403 در ساعت 03:49

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

دفترچه دوم شما از فیزیک شروع میکردین یا شیمی؟ تایم بندیتون چجوری بود؟ واقعا این دفترچه دوم تعیین کنندست،. من خودم کلی سوال میمونه که بلد بودم ولی تو دفترچه دوم نزده مونده

شما پیشنهادتون در مورد دفترچه دوم چیه؟ فیزیک و شیمی تک درس بزنیم مرتب؟ یا همون جامع زدن سه دفترچه ای ادامه بدیم?
      من اوایل با شیمی شروع میکردم. شیمی ۳۰ دقیقه، فیزیک ۳۰ دقیقه، ۱۵ دقیقه برگشت به علامتدارهای شیمی. ( شیمی نقطه ضعفم بود و چون ضریبش هم بیشتر بود، زمان اضافه‌تری بهش میدادم)
      بعدا روشم رو عوض کردم. اول ۳۰ دقیقه فیزیک هر چقدر که زورم برسه میزدم، بعد ۴۵ دقیقه شیمی بدون برگشت به فیزیک. درصد شیمیم اینطوری یک ذره رشد کرد.

موقع جمع‌بندی، من اصلا تک‌درس آزمون نمیزدم مگر زیست زیستاز و زیست پلاس (به نظرم زیست زدن در ۴۵ دقیقه به عنوان دفترچه اول، چالش جدییه و باعث میشد نتونم تمام دانسته‌هام رو توی آزمون پیاده کنم). بقیه درسها فقط آزمون جامع در کنار هم.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      من اوایل با شیمی شروع میکردم. شیمی ۳۰ دقیقه، فیزیک ۳۰ دقیقه، ۱۵ دقیقه برگشت به علامتدارهای شیمی. ( شیمی نقطه ضعفم بود و چون ضریبش هم بیشتر بود، زمان اضافه‌تری بهش میدادم)
      بعدا روشم رو عوض کردم. اول ۳۰ دقیقه فیزیک هر چقدر که زورم برسه میزدم، بعد ۴۵ دقیقه شیمی بدون برگشت به فیزیک. درصد شیمیم اینطوری یک ذره رشد کرد.

موقع جمع‌بندی، من اصلا تک‌درس آزمون نمیزدم مگر زیست زیستاز و زیست پلاس (به نظرم زیست زدن در ۴۵ دقیقه به عنوان دفترچه اول، چالش جدییه و باعث میشد نتونم تمام دانسته‌هام رو توی آزمون پیاده کنم). بقیه درسها فقط آزمون جامع در کنار هم.
      آقا مرسی، متشکرم، و یه سوال دیگه تجربه بردن خودکار سرجلسه رو داشتید؟ میزارن؟ تو دفترچه کنکور میشه با خودکار سوالات رو حل کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟ و اگه خودکار نمیزارن اتود چطور؟

حس میکنم دفترچه دوم رو مجبورم با خودکار یا اتود حل کنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Friedrich نمایش پست ها

آقا مرسی، متشکرم، و یه سوال دیگه تجربه بردن خودکار سرجلسه رو داشتید؟ میزارن؟ تو دفترچه کنکور میشه با خودکار سوالات رو حل کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟ و اگه خودکار نمیزارن اتود چطور؟

حس میکنم دفترچه دوم رو مجبورم با خودکار یا اتود حل کنم
      من پارسال اتود بردم گفت نمیشه
      بنظرم ریسکه بیشتر جاها خیلی سختگیرن مگر شانس بیاری بزارن !
      طرف حالش خوب نبود حتی شکلاتش رو ازش گرفتن . بعد دیدن نه حتما باید بخوره جلدشو باز کردن و بعد چکش کردن و روش راکت گرفتن بعد دادن بخوره :/

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz.♡ نمایش پست ها
      طرف حالش خوب نبود حتی شکلاتش رو ازش گرفتن . بعد دیدن نه حتما باید بخوره جلدشو باز کردن و بعد چکش کردن و روش راکت گرفتن بعد دادن بخوره :/
      مرسی، آره تجربه خوراکی رو خودمم داشتم، تو کنکور تیر پارسال خودشون خوراکی دادن و خوراکی خودمونو اصلا اجازه ندادن بیاریم!

در مورد اتود و خودکار هم چند تا گروه امروز پرسیدم مثل اینکه تجربیات خیلی متفاوت و بستگی به حوزه داشته که اجازه خودکار رو بدن یا نه

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خودکار و این داستانا نمیزارن چون یه سری ها از طریق همین خودکار ها که چمیدونم دوربین داره از سوالا عکس میگیرن و میفرستن واسه ملت شریف
      خوراکی هم چون خیلی ها تو پوست شکلات و کیک هندزفری هاشونو میزارن روشون حساسن
      به منم اجازه ندادن خوراکی ببرم
      چون سرما خورده بودم قرص همراهم بود اونم نزاشتن خلاصه که حالم بد شد
      ولی با این حال دمشون گرم
      منم کلا با خودکار مینوشتم
      ولی این اخرا خودمو مجبور کردم که با مداد بنویسم
      چون تو اون لحظه ممکنه درگیر باشی حواست پرت شه پاسخنامه ت خودکاری شه(وی خود را بدین شکل قانع کرد)
      چند تا با خودت ببر
      سر همه رو هم از قبل اماده کن
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اره دقیقا من نمیدونم یکی از دوستام چه فکری کرده بود با خودش شکلات تخته ای برده بود اوناهم له کرده بودن کاملا پودر شده تحویلش دادن
      نه بابا اافرین به بانو با وجود مریضی بازم گل کاشتی دمت گرم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      opera-snapshot_2024-04-04_193058_www.kanoon.ir.png
      سلام بچه ها من برای شیمی نمیدونم چکار کنم. واقعا توی سوالای موردیش ایراد دارم مثلا از 6 تا مورد 5تاش درسته یکیش غلط میشه و خب خیلی بده چون من سر جلسه متوجه نمیشم و اینقدر منفی میزنم و یک مشکل دیگه هم دارم سر جلسه بشدت حواسم پرت میشه وقتی یکی سرفه میکنه یا مراقبا راه میرن کامل تمرکزم رو از دست میدم.
      ممنون میشم اگه تجربیاتتون یا اگه راه حلی دارید بهم بگین.

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من باب افت درصد
      موندم بخندم گریه کنم چه خاکی به سرم بکنم
      حدود ده تا ازمون جامع زدم این بدترینش بود خودمم موندم فیزیکیش عجیب سخت بود البته جامع ک نه فقط دوازدهم بود این به هر حال
      به طبع ازمون سختی هم بود ولی حداقل باید از میانگین بیشتر میزدم خیلی بد شد

Legends Never Die
      ویرایش توسط N0body : 16 فروردین 1403 در ساعت 21:02

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz.♡ نمایش پست ها
      منم نذاشتن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن