خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

آیا برای درک فیزیک دوازدهم ریاضی باید فیزیک سال های قبل رو بلد باشم؟

سلام دوستان. این سوال خیلی مربوط به کنکور نمیشه، ولی قبول شدن و نمره بالا در امتحانات پایینیم قطعاً قدمی هست تو قبولی در کنکور. شرمنده دومین باره که همچین چیزی میپرسم.

سوالم اینه که، کسایی که ریاضی فیزیک خوندن: آیا من بخوام فیزیک (3) دوازدهم رو یاد بگیرم، باید فیزیک سال های قبل هم بلد باشم، آیا اونا مطالب پایه ای دارن؟ یا تنها با خوندن همین میتونم امتحان نهایی رو پاس کنم؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ryaa1212 نمایش پست ها
      سلام دوستان. این سوال خیلی مربوط به کنکور نمیشه، ولی قبول شدن و نمره بالا در امتحانات پایینیم قطعاً قدمی هست تو قبولی در کنکور. شرمنده دومین باره که همچین چیزی میپرسم.

سوالم اینه که، کسایی که ریاضی فیزیک خوندن: آیا من بخوام فیزیک (3) دوازدهم رو یاد بگیرم، باید فیزیک سال های قبل هم بلد باشم، آیا اونا مطالب پایه ای دارن؟ یا تنها با خوندن همین میتونم امتحان نهایی رو پاس کنم؟
      خود مطالب سال دوازدهم خیلی بهم مرتبط هستن و با هم ترکیب میشن...مثلا شما سینماتیک بلد نباشی نه دینامیک میفهمی نه نوسان موج
      اما در رابطه با ارتباط مطالب دوازدهم با پایه...صرفا تو دینامیک و نوسان موج یکم کار و انرژی دهم بلد باشید بهتره...ارتباط خاص دیگه ای بین مطالب فیزیک 3 با فیزیک پایه به ذهنم نمیرسه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم، متوجه شدم پس همون از دوازدهم شروع میکنم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ممنونم، متوجه شدم پس همون از دوازدهم شروع میکنم
      خواهش میکنم
      البته یادتون باشه که سال کنکور حتما دو پایه رو با هم بخونید...مثلا دهم - دوازدهم....یا یازدهم - دوازدهم....
      پ.ن: برای جواب دادن به پست بچه ها از گزینه ی "پاسخ با نقل قول" استفاده کنین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم کتاب رشته ریاضیام به همین ترتیبه یا نه ولی از ما فصل یکش که بیشتر پایه ریاضی میخواد، همش نمودار و شیب و هم نهشتی و.. حس میکنم از فقر سواد ریاضیم بوده که در درکش مشکل داشتم از نظر من امتحان نهایی مسئله های فیزیکش زیاد اذیت کننده نبود، حتی چند تا سوال فقط میخواست فرمول بنویسی جایگذاری کنی من همون نمودار کشیدناش سختم بود.. به حول قوه الهی از ریاضی شروع کنم این دفه
      The frog at the bottom of a well doesn't know the vastness of the sea but it does know the blueness of the sky

6. Top | #6
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

نه نیاز نی به پایه
      از فصل 1 دوازدهم بخون برو جلو
      ? Happy or sad

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه ربطی نداره

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تو حرکت شناسی باید تابع بلد باشی تا سوالای چرتو مزخرف سختشو حل کنی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام
      سینماتیک دوازدهم تمرکزش به شدت رو درک ریاضی دانش آموزه؛ شما اگه تسلط خوبی رو مشتق ( یه کوچولو اندازه ی نوک انگشت انتگرالم بلد باشی ) و درک ریاضی خوبی از سیستم هندسه ی دکارتی (؟) داشته باشی، کارت راه میوفته. این ینی من به شخصه ندیدم هیچ ربطی به فیزیک پایه داشته باشه. حالا دینامیکش باید کار و انرژی رو حداقل یه دور بخونی از پایه، نوسان و موجشم فکر نکنم چیز خاصی بخواد ولی بازم یه ذره مشتق میطلبه واسه توابع سینوسی. فیزیک اتمی و هسته ای هم که کلا جدیده. در کل باید دست به ریاضی و دست به نمودارت برا 12 خوب باشه.
      توصیه ی برادرانه که شاید از کم کسی بشنوی: «مشتق رو خیلی خوب بخون. بخوای از راه فرمول نویسی و درسنامه ی خیلی سبز خوندن به تستای سینماتیک جواب بدی، مخلصانه دمار از روزگارت در میاد.»
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.wolowitz نمایش پست ها
      خواهش میکنم
      البته یادتون باشه که سال کنکور حتما دو پایه رو با هم بخونید...مثلا دهم - دوازدهم....یا یازدهم - دوازدهم....
      پ.ن: برای جواب دادن به پست بچه ها از گزینه ی "پاسخ با نقل قول" استفاده کنین
      کنکور که حتما سعی میکنم حداقل مال یک سال دیگه رو هم بخونم. پاسخ هم فک نمیکردم فرقی میکنه ولی چشم، از این به بعد نقل قول میکنم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط GrandArcanist نمایش پست ها
      تو حرکت شناسی باید تابع بلد باشی تا سوالای چرتو مزخرف سختشو حل کنی
      تابع رو از بال یازدهم بلدم حدودی. گمون کنم مشکلی پیش نیاد. مرسی واسه پاسخ

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هندسه رو بلدم. اما مشتق نه زیادی.. نمودار و تابع رو هم از سال یازدهم میدونم چی به چیه. میمونه همون مشتق. من از آلا استفاده میکنم، و گه گاه یه توضیح زمینه ای راجبه درس ها میدن. امیدوارم به اندازه "نوک انگشت" انتگرال رو هم همونجا توضیح بده که من وقت کم نیارم. .مرسی واسه پاسخ

پ.ن: عشق فایت کلابم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nico نمایش پست ها
      نمیدونم کتاب رشته ریاضیام به همین ترتیبه یا نه ولی از ما فصل یکش که بیشتر پایه ریاضی میخواد، همش نمودار و شیب و هم نهشتی و.. حس میکنم از فقر سواد ریاضیم بوده که در درکش مشکل داشتم از نظر من امتحان نهایی مسئله های فیزیکش زیاد اذیت کننده نبود، حتی چند تا سوال فقط میخواست فرمول بنویسی جایگذاری کنی من همون نمودار کشیدناش سختم بود.. به حول قوه الهی از ریاضی شروع کنم این دفه
      ممنون از اطلاعات. و همچنین شما هم موفق باشی تو همه چی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن