خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پیشنهاد برای یه پشت کنکوری خسته که میخواد شروع کنه

سلام بچها راستش انگیزه کافی ندارم واسه شروع ولی دیگه باید بخونم چون سابقه دارم نخونم الان دیگه نمیخونم .
      خیلیم سختمه چون واقعا خستم با اینکه نخوندم
      چیکار کنم . توصیه تون چیه ؟
      چطوری بخونم ؟
      چیکارا بکنم که تو این مسیر کم نیارم
      احساس اینکه خیلی عقبم از زندگی انگیزه و انرژیمو گرفته ...
      ممنون میشم کسایی که تجربه دارن بگن چطور بخونم 🙏🌺

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اولا که احساس اینکه از زندگی عقبم باید به ادم انگیزه بده تا به بهترین نسخه خودت تبدیل شی ن اینکه انگیزتو کم کنه
      دوما واسه هر درس یه دبیر انتخاب کن ولی زیاد گیج نزن که این دبیر یا اون دبیر کلا تفاوت دبیر های مطرح ۵ درصد دیگه فوقش ۱۰ درصده
      یه منبع واسه هر درس انتخاب کن زیاد خودتو درگیر انتخاب منبع نکن برای هر درس با هر کدوم که راحتی ، تو منابع هم خیلی تفاوت انچنانی دیده نمیشه
      حالا می تونی شروع کنی
      در ادامه سیع کن از ساعت مطاله پایین شروع کنی مثلا ۶ یا ۵ ساعت
      هر هفته ۳۰ دقیقه به ساعت مطالعه ات اضافه کن
      سیع کن حداقل در هفته ۲ بار باشگاه یا کلاس موزیک یا جایی برو که اجتماعی وجود داره
      و خودتو از آدم های سمی در حیطه کنکور و ... دور کن که فقط استرس میدن
      و در آخر اگه ساعت خوابت رو تنظیم کنی بهترین کاریه که میتونی بکنی بهترین ساعت خواب از ساعت ۲۳ تا ۶ صبحه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گوشاتو ببند از حواشی
      گوشی کم برو.
      جوگیر نشو یهو ببری بالا از ۶ ساعت شروع کن یه هفته رو ۶ باش هفته بعد اضافه کن
      همه پشت کنکوری ها خستن فقط تو نیستی متنها فرق بین اونا از جایی شروع میشه که گذشته رو ول میکنه و مثل خر میخونه
      لازم نیست پارت های مطالعاتیت ۲ ساعت باشه ۲۵ دقیقه بعلاوه ۵ دقیقه استراحت:پومودرو
      همه اشتباهاتی که این یک سال کردی بنویس رو کاغذ روبروش راه حل بنویس بچسبون دیوار و سعی کن دیگه تکرار نکنی
      ساعت خوابتو تنظیم کن
      و شروع کن

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این یک ساله پیش رو میتونه ۰ رو بکنه ۸۰
      منفی رو بکنه ۷۰
      میتونه از بدترین حالت ممکن بکنه بهترین حالت ممکن
      از این فرصت به خوبی استفاده کن

پیوسته باش
      پیوسته باش
      پیوسته باش

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      انگیزه خودش به وجود نمیاد تو به وجودش میاری
      از صبح زود بیدار شدن
      از متعهد بودن به برنامه
      از حس رضایت با ساعت مطالعه معقول
      رتبه بد و رتبه خوب تفاوت تو همین هاست..
      مرور هم یادت نره مهم ترین چیز تو عمرت باشه
      من یک زخم خورده مرور نکردنم..
      باز هم تاکید میکنم پیوسته باش
      به قول اطهر میگفت پیوستگی انقدر مهمه که اونی که روزی ۳ ساعت درس میخوند از تویی که یه روز ۱۲ یه روز ۴ درس میخوندی از کنکور بیشتر آمادست
      خیلی حرفه ها
      موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اگه خسته ای و حس می‌کنی نمیخونی
      پشت کنکور نمون
      با روان خودت بازی نکن
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      1 مهم ترین چیز اینه تکلیفت رو با خودت مشخص کنی. اگه میدونی چطور، که اوکی. اگه هم نه همین پست رو رپیلای کن تا بیشتر توضیح بدم برات.
      2 بعد از این، نوبت این میرسه نقشه کلی راهتو بکشی، بدونی چقد راه داری، باید بخونی و اینا
      3 برنامه ریزی اول کلی، و سپس خرد خرد و حتی درحد روزانه و ساعتی. اینجور به جای اینکه 100 تا زحمت بکشی که به x تا پاداش برسی، 1 زحمت میکشی و زودتر به پاداش های ریز تر میرسی( سیستم پاداش مغزت بیشتر فعال میمونه)
      4 تست. تست. تست. اگه تا صد هزارسال دیگه هم من بگم تست کم گفتم. + گوشی رو بذار کنار.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mmmmmm9493 نمایش پست ها
      گوشاتو ببند از حواشی
      گوشی کم برو.
      جوگیر نشو یهو ببری بالا از ۶ ساعت شروع کن یه هفته رو ۶ باش هفته بعد اضافه کن
      همه پشت کنکوری ها خستن فقط تو نیستی متنها فرق بین اونا از جایی شروع میشه که گذشته رو ول میکنه و مثل خر میخونه
      لازم نیست پارت های مطالعاتیت ۲ ساعت باشه ۲۵ دقیقه بعلاوه ۵ دقیقه استراحت:پومودرو
      همه اشتباهاتی که این یک سال کردی بنویس رو کاغذ روبروش راه حل بنویس بچسبون دیوار و سعی کن دیگه تکرار نکنی
      ساعت خوابتو تنظیم کن
      و شروع کن
      سلام دوست عزیز خیلی ممنون از توصیه هاتون ❤️

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      اگه خسته ای و حس می‌کنی نمیخونی پشت کنکور نمون با روان خودت بازی نکن
      مجبورم بمونم حوصله هم ندارم اما چاره نیست، مرسی از نظرتون دوست عزیز ❤️

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      1 مهم ترین چیز اینه تکلیفت رو با خودت مشخص کنی. اگه میدونی چطور، که اوکی. اگه هم نه همین پست رو رپیلای کن تا بیشتر توضیح بدم برات.2 بعد از این، نوبت این میرسه نقشه کلی راهتو بکشی، بدونی چقد راه داری، باید بخونی و اینا3 برنامه ریزی اول کلی، و سپس خرد خرد و حتی درحد روزانه و ساعتی. اینجور به جای اینکه 100 تا زحمت بکشی که به x تا پاداش برسی، 1 زحمت میکشی و زودتر به پاداش های ریز تر میرسی( سیستم پاداش مغزت بیشتر فعال میمونه)4 تست. تست. تست. اگه تا صد هزارسال دیگه هم من بگم تست کم گفتم. + گوشی رو بذار کنار.
      خیلی ممنونم بابت توصیه هاتون دوست عزیز ولی یه اشتباهی که همیشه میکنم اینه که فکر میکنم همه چیو میدونم .ولی ممنون میشم راهنمایی کنید❤️

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط IRANI_Asil نمایش پست ها
      خیلی ممنونم بابت توصیه هاتون دوست عزیز ولی یه اشتباهی که همیشه میکنم اینه که فکر میکنم همه چیو میدونم .ولی ممنون میشم راهنمایی کنید❤️
      من با بچه ها هم اونروز صحبت کردم. ببین
      خیلی مهمه که بدونی اصلا شخصیتت چجور آدمیه. دوست داری با آدمایی که توی درسن و به اصطلاح Nerd ن رفت و آمد داشته باشی، باهاشون راحت تری، یا با آدمایی که مثلا بازاری هستن و اینا.. هردوگروه کاملا قابل احترامن. درهردو گروه هم به سادگی تو میتونی زندگی کنی و زنده باشی ولی با اون گروهی که به شخصیتت میخورن، بهتره که مچ شی چون از لحاظ روحیه بهتر میمونی توی سال های آینده زندگیت.
      +
      ببینی اصلا علاقه و استعدادت توی چیه. آقا هیچی زورکی نیست. توی کره خاکی هیچی زورکی نیست. یه ماشین رو هرکاریش کنی هواپیما نمیشه که. حالا بیا واسش بال بساز، بیا واسش پیشرانه بیار..تهش همون ماشینه دیگه.
      میخوام به چی برسم؟ میخوام بگم اگه استعداد و/یا علاقه به درس و این راه رو توی خودت میبینی باید انتخابش کنی. اگه هم استعداد و/یا علاقه به کار آزادرو توی خودت میبینی، دنبال کنکور نباشی و صرفا به چشم یه آزمون نه چندان مهم نگاش کنی.
      اینکه شخصیت تو چطوره، علایقت استعدادت رو من نمیدونم. مشاورای دیگه هم بلد نیستن، حتی خانواده با تمام عزیز بودنشون هم اطلاع کامل ندارن. خودت میدونی و خدای خودت.
      +
      اینکه رشتت چیه و چی انتخاب میکنی فعلا خیلی زوده اصلا نیازی نیست چون مهم هم نیست! بحث بحث جاده است.
      خلاصه مطلب: کلید دست خودته و قفل هم دست خودته.
      راه شماره 1 به مقصد شماره 1 میرسه.
      راه شماره 2 هم به مقصد شماره 2.
      هرکدوم هم قشنگیای خودشو داره. *حتی اشتباه هم برسی به مقصد، بازم به یه مقصد رسیدی و بازم میتونی گلیمتو از آب بکشی بیرون* (= کنکور قبول شی یا نشی بازم همون انسان هستی و همه احترامت رو میذارن، کنکور تاثیری روی شخصیت و احترامت نداره)
      *ولی اینکه به اون مقصدی که بیشتر دوستش داری برسی، خیلی شیرین تره.*

مصاحبه کنکور:

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من با بچه ها هم اونروز صحبت کردم. ببین
      خیلی مهمه که بدونی اصلا شخصیتت چجور آدمیه. دوست داری با آدمایی که توی درسن و به اصطلاح Nerd ن رفت و آمد داشته باشی، باهاشون راحت تری، یا با آدمایی که مثلا بازاری هستن و اینا.. هردوگروه کاملا قابل احترامن. درهردو گروه هم به سادگی تو میتونی زندگی کنی و زنده باشی ولی با اون گروهی که به شخصیتت میخورن، بهتره که مچ شی چون از لحاظ روحیه بهتر میمونی توی سال های آینده زندگیت.
      +
      ببینی اصلا علاقه و استعدادت توی چیه. آقا هیچی زورکی نیست. توی کره خاکی هیچی زورکی نیست. یه ماشین رو هرکاریش کنی هواپیما نمیشه که. حالا بیا واسش بال بساز، بیا واسش پیشرانه بیار..تهش همون ماشینه دیگه.
      میخوام به چی برسم؟ میخوام بگم اگه استعداد و/یا علاقه به درس و این راه رو توی خودت میبینی باید انتخابش کنی. اگه هم استعداد و/یا علاقه به کار آزادرو توی خودت میبینی، دنبال کنکور نباشی و صرفا به چشم یه آزمون نه چندان مهم نگاش کنی.
      اینکه شخصیت تو چطوره، علایقت استعدادت رو من نمیدونم. مشاورای دیگه هم بلد نیستن، حتی خانواده با تمام عزیز بودنشون هم اطلاع کامل ندارن. خودت میدونی و خدای خودت.
      +
      اینکه رشتت چیه و چی انتخاب میکنی فعلا خیلی زوده اصلا نیازی نیست چون مهم هم نیست! بحث بحث جاده است.
      خلاصه مطلب: کلید دست خودته و قفل هم دست خودته.
      راه شماره 1 به مقصد شماره 1 میرسه.
      راه شماره 2 هم به مقصد شماره 2.
      هرکدوم هم قشنگیای خودشو داره. *حتی اشتباه هم برسی به مقصد، بازم به یه مقصد رسیدی و بازم میتونی گلیمتو از آب بکشی بیرون* (= کنکور قبول شی یا نشی بازم همون انسان هستی و همه احترامت رو میذارن، کنکور تاثیری روی شخصیت و احترامت نداره)
      *ولی اینکه به اون مقصدی که بیشتر دوستش داری برسی، خیلی شیرین تره.*
      سلام دوست عزیز خیلی ممنونم از توضیحات کاملتون ❤️
      راستش من بیشتر با آدم های درس خون مچ هستم و خودم علاقه دارم به درس و فقط از طریق کنکور میتونم به هدفم برسم . امیدوارم بتونم امسال این راه رو تا آخرش خوب پیش برم
      امیدوارم که موفق باشید تو تمام مراحل زندگیتون ❤️
      فقط یه سوال امکان داره از اینکه از آمپول زدن بترسی مانع بشه تا دکتر بشی ، یا اینکه میتونی به این ترس غلبه کنی ؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط IRANI_Asil نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز خیلی ممنونم از توضیحات کاملتون ❤️
      راستش من بیشتر با آدم های درس خون مچ هستم و خودم علاقه دارم به درس و فقط از طریق کنکور میتونم به هدفم برسم . امیدوارم بتونم امسال این راه رو تا آخرش خوب پیش برم
      امیدوارم که موفق باشید تو تمام مراحل زندگیتون ❤️
      فقط یه سوال امکان داره از اینکه از آمپول زدن بترسی مانع بشه تا دکتر بشی ، یا اینکه میتونی به این ترس غلبه کنی ؟
      Funny thing is، اصلا تو پزشکی آمپول نمیزنی. یعنی اجبار نیست و جز قانون نیست که وظیفه تو باشه.
      پزشکی پروسیجر های تهاجمی که "باید" انجام بدی یکی گرفتن IV ئه، و یکی هم برای پنوموتوراکس. اینارو اگه میخوای سرچ کن تا متوجه شی.
      و حتی اگه مجبور هم باشی، خیالت قرص قرص باشه که میتونی غلبه کنی.

مصاحبه کنکور:

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Funny thing is، اصلا تو پزشکی آمپول نمیزنی. یعنی اجبار نیست و جز قانون نیست که وظیفه تو باشه.
      پزشکی پروسیجر های تهاجمی که "باید" انجام بدی یکی گرفتن IV ئه، و یکی هم برای پنوموتوراکس. اینارو اگه میخوای سرچ کن تا متوجه شی.
      و حتی اگه مجبور هم باشی، خیالت قرص قرص باشه که میتونی غلبه کنی.
      خیلی ممنونم واقعا خیالم راحت شد
      موفق باشید آقای دکتر ❤️

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام من خب دوازدهمی هستم ولی راستش وقتی به اشتباهات امسالم فکر میکنم اگه پشت کنکوری میشدم یا بشم این کارارو میکنم

1. تحلیل آزمون رو همون روز انجام میدم و مشخص میکردم چی ضعیفم و برای آزمون بعدی یه سری هاشو رفع میکردم و حتما همون روز تحلیل میکردم چون اگه میوفتاد روزای دیگه معمولا انجام نمی‌دادم !

2. برای فیزیک و ریاضی بیشتر به این جمله طلایی که هر چی بیشتر تست بزنی بهتر میشی رسیدم و واقعا تا میتونستم آزمون های جامع میزدم برای این دو تا درس مخصوصا فیزیک خیلی درصد فیزیک منو بهتر کرد این آزمون های جامع و راستی من از کانال آقای فرزان عابدینی استفاده میکردم خیلی خیلی تحلیل هاشون فوق العاده است تحلیل آزمون هاشون که رایگانه ولی تحلیل کنکور مبلغ کمی می‌گرفتن که من خب شرکت کردم خیلی بهم کمک کرد.

3. من سعی میکردم حتما با نظم بیشتری پیش برم اینقدر عجله نداشته باشم برای تموم کردن دروس با همون قلمچی پیش میرفتم یا هر آزمونی کلا عجله کار مسخره ای هست و سعی میکردم قشنگ بفهمم چی میگه هر درسی

4. من امسال هیچ ساعت مطالعه منطقی و منظمی نداشتم و خب این خیلی بد بود من سعی میکردم منظم باشم و مشخص کنم هر روز چقدر بخونم از چند تا چند و قشنگ هر روز حواسم باشه همش چیزایی که بلدم رو دوباره نخونم عیب هامو رفع کنم و بهتر بشم

5. فکر نمی‌کردم بعد کنکور خبریه و از سال پشت کنکورم لذت می‌بردم !!!

6. کنکور هارو خیلی بهتر بررسی میکردم و زودتر شروع میکردم به حل کردنشون و بررسیشون

فعلا همینا تو ذهنم بود ولی به نظرم مهمترین چیز حفظ روحیه است و فکر کردن به موفقیت من خیلی آدم موفق پشت کنکوری و برعکسش میشناسم ولی مثلا بگم از ۷۵۰۰ تا ۸۹ دیدم از ۸۰۰۰ تا ۹۰ دیدم از ۶۰۰۰ تا ۵۰۰ تو همین انجمن بودن اینا از منطقه دو از ۵۰۰۰ تا ۱۲ هم دیدم برای منطقه یک از ۳۰۰۰ منطقه سه تا ۳۲ هم دیدم اره خلاصه نمونه زیاده حتما موفق میشی و دیگه به سال های بعد نمی‌کشه اگه واقعا تلاش کنی ...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن