خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهر می رم یازدهم ( از استرس دیشب نخوابیدم )

سلام امسال دهم بودم و تقریبن ۹۹ درصد تشریحی خوندم مباحث کتاب رو ، معدلم نوبت اول شد ۱۹.۹۰ شاگرد اول و سال رو همینطور تموم کردم از ۲۴ خرداد تا الان ۵ تیر ۱۰ تا برنامه نوشتم که دهم رو جمع بندی کنم و یازدهم رو یا کلا یا تا نصف بخونم ولی هی به مشکل خوردم ( یه رفیقیم دارم که در رقابتیم گفته بهم که با فشار بسته ) نمیخوام ازش عقب بیفتم الآن درسنامه خیلی سبز رو خوندم زیست هنوز گفتار ۳ فصل یکم بقیه درسام همینطور یکی بیاد دقیق بگه چه برنامه ای چه کتابی چه فیلمی ، می خوام دهم رو جمع بندی کنم و یازدهم رو هم تا حدی که از بقیه جاو تر باشم و بتونم شاگرد اول شمدو تو سنجش هم حرفی برای گفتن داشته باشم
      ممنون از همتون

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aminamin890 نمایش پست ها
      سلام امسال دهم بودم و تقریبن ۹۹ درصد تشریحی خوندم مباحث کتاب رو ، معدلم نوبت اول شد ۱۹.۹۰ شاگرد اول و سال رو همینطور تموم کردم از ۲۴ خرداد تا الان ۵ تیر ۱۰ تا برنامه نوشتم که دهم رو جمع بندی کنم و یازدهم رو یا کلا یا تا نصف بخونم ولی هی به مشکل خوردم ( یه رفیقیم دارم که در رقابتیم گفته بهم که با فشار بسته ) نمیخوام ازش عقب بیفتم الآن درسنامه خیلی سبز رو خوندم زیست هنوز گفتار ۳ فصل یکم بقیه درسام همینطور یکی بیاد دقیق بگه چه برنامه ای چه کتابی چه فیلمی ، می خوام دهم رو جمع بندی کنم و یازدهم رو هم تا حدی که از بقیه جاو تر باشم و بتونم شاگرد اول شمدو تو سنجش هم حرفی برای گفتن داشته باشم
      ممنون از همتون
      سه ساعت نوشتم همش پاک شد :/
      خلاصه میکنمش
      سعی نکن اولین باشی ، بجاش سعی کن بهترین خودت باشی . 100 درصد خودت رو بزاری ! همین باعث میشه بهترین نتیجه رو بگیری
      به جای فشردگی برنامت به بازدش توجه کن
      تابستون بیشتر تمرکزت رو روی دهم بزار و اگر تونستی یکم از یازدهم رو بخون ! اما نرسیدی هم نترس
      اگر دهمت رو جمع کنی بری یازدهم دیگه خیالت از دهم راحته میشینی درست یازدهم رو میخونی اما اگر الان 50 درصد دهم رو میخونی با 50 درصد یازدهم بعد سال تحصیلی شروع بشه کلی استرس میگیری که دهمت اوکی نیست و بازدت خیای میاد پایین
      بعدشم به بقیه توجه نداشته باش ، چیکار داری اونا چحوری دارن درس میخونن ! تو فقط به خودت نگاه کن

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من خیلی برنامه ریزی کردم ، هر روز یک درس بخونم ، روزی ۴ تا درس رو هر کدوم ۳ ساعت و ... همش بعد ۲ روز یه حسی بهم می گفت که نتیجه نمیده الان موندم چکار کنم هر کاری الان یکی بگه حاضرم انجام بدم هر چقدر فشرده ( ساعت ۳ بیدار می شدم این ۱۰ روز و ساعت ۱۲ شب می خوابیدم )

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من خیلی برنامه ریزی کردم ، هر روز یک درس بخونم ، روزی ۴ تا درس رو هر کدوم ۳ ساعت و ... همش بعد ۲ روز یه حسی بهم می گفت که نتیجه نمیده الان موندم چکار کنم هر کاری الان یکی بگه حاضرم انجام بدم هر چقدر فشرده ( ساعت ۳ بیدار می شدم این ۱۰ روز و ساعت ۱۲ شب می خوابیدم )

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلاماین چه کاریه میکنی با خودت!دوست عزیز لازم نیست اینقدر فشرده کار کنی وگرنه بازدهت شدیدا افت میکنه و بدتر میشه.....رقابت رو بزار کنار وگرنه رقابت از درون تورو پوسیده میکنه
      بنظرم آروم آروم دهم رو جمع بندی کن(خیالت راحت خیلی ایزی میشه تو سه ماه دهم رو جمع کرد)همونطور هم که یکی از دوستان اشاره کرد اگه دهم رو کامل نبندی بعدا به مشکل میخوری....
      یازدهم هم در حد معقول میتونی پیش ببری ولی مواظب باش بخاطرش دهم رو قربانی نکنی
      آرامشتم حفظ کن مهمترین چیز قبل از هرچیز سلامت روانیته
      امیدوارم موفق باشی (:

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      والا منم میرم یازدهم کلی به مشکل برخوردم اینجا هم نوشتم هیچکس جواب نداد خلاصه تنها نیستی منم مثل تو ام زیاد استرس نگیر

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      بچه ها
      یه هفته استراحت کنین خب کامل و ریلکس

بعدش با برنامه قلمچی برین بهتره
      لطفا یهویی هم نرین 12 ساعت بخونین

من کلیات رو کاری ندارم ولی اون کارهایی رو میگم که خیلی برام مفید بود

اولا بسنجین ببینین کدوم درس رو مثلا نتونستین خوب بخونین تا اولین ازمون قلمچی اونو جمع و جور کنین یعنی رو اون درس یذره بیشتر تمرکز کنین
      مثلا فیزیک رو یذره بیشتر مشکل دارین یا یه سری مباحث اشکالاتتون بیشتره اونا رو اول پررنگ کنین بعد برنامه کامل برا خودتون بنویسین
      سعی کنین بیشتر از یه درس (کتاب) یا بیشتر از 5 مبحث (موضوع) نباشه

من خودم فشار دهم رو مشکل زیادی داشتم بعد تعطیلی مدرسه و یه هفته استراحت اول فشار رو خوندم تا مسلط تر بشم . . .

دوم : هر روز درس بخونین شده دو صفحه حتی اگه 1 ساعت باشه

سوم : این کتابای لقمه داریم مال خیلی سبز و مهر و ماه هستن داشته باشین بهتره . . . البته نخرین بندازین تو بقچه بخونین
      دراز بکش بخون
      میری بیرون دستت باشه تابستونه دلت بیرون میخواد خب

چهارم : سال یازدهم و دهم بهتره رو کیفیت کار کنین وارد 12 ام که میشین دیگه کمیت حرف اول رو میزنه و پس کیفیت کیفیت کیفیت
      شده یه سوال 15 دیقه وقت بگیره مشکلی نیست حل کنین
      تو یادگیری خیلی تاثیر داره بعدش رسیدین تابستون دوازدهم تنها مشکلتون فوقش مدیریت ازمونه نه یادگیری و رفع اشکال دهم یازدهم

پنجم : همه قرار نیست صادق باشن و همه قرار نیست دروغگو باشن
      دوستت میاد میگه وای نه امروز کم خوندم نشد فقط 13 ساعت خوندنم نیای ناراحت بشی

نذارین رفتار بقیه تاثیر بذاره کلا

ششم : منابع خوب داشته باشین
      منابع رو دو بار حل کنین بعد برین کتاب جدید بخرین

هفتم : تست ها رو علامت بزنین
      مثلا من خودم با خودکار یا هایلایتر اینجوری علامت میزدم :

با مداد نزده ها رو علامت میزدم
      خودکار زرد سوالات غلط
      قرمز سوالایی که برا بار دوم هم غلط جواب دادم
      سبز سوالایی که دفعه اول اشتباه زدم ولی دور دوم جواب درست اوردم
      ابی سوالایی که کلا درست جواب دادم همون دور اول

موقع جمع بندی خیلی بدرد میخوره

ازمونا رو هم جدی بگیرین و با ویدیو تحلیل کنین

استرس هم نداشته باشین

من الان ده روز دیگه کنکور میدم متاسفانه یذره هم استرس ندارم

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اگه میتونین یه کلاس هم ثبت نام کنین

یا مثلا تو تلگرام از تدریسای ماز و کلاسینو و .. استفاده کنین بهتره

چیزی رو که میبینم میگم نه حدس و گمان

الان من هرکی رو بین دوستام میبینم کلاس میرن
      چون اولا خیلی تو وقت صرفه جویی میشه ثانیا بالاخره معلم خوب همیشه نکات مفید داره بگه

متوجه نشدی بگین بیشتر توضیح بدم

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب ببین !
      من برات یک محاسبه کلی میکنم .
      زیست دهم 7 فصله . نهایت بگیم هر درسی 10 ساعت زمان میخواد میشه 70 ساعت
      ریاضی هم 7 فصله که اینم 10 ساعت درنظر بگیریم میشه 70
      شیمی 3 فصله که 15 ساعت باشه میشه 45
      فیزیکم 4 فصله که 15 ساعتی بگیریم میشه 60
      برای هر درس همین زمانایی که گفتم رو یکی با بازده بالای 80 بزنه قطعااااا توشون اوکی میشه
      اما خب میگم اینا فقط عددن و میگم که بدونی چقدر وقت داری و میتونی هرجور راحتی برنامه بچینی !
      الان ساعتارو جمع کنی 5 ساعتم اضافه بگیری میشه 250 ساعت
      15 روز تیر و 60 روز مرداد و شهریور رو حساب کنیم و تو روزی 10 ساعت بخونی میشه 750 ساعت !
      یعنی 3 برابر حد معقول برای تثبیت درس های دهم
      خب پس این یعنی تو اصلا بیا بجای 10 ساعت برای هر درس 20 ساعت وقت بزار واسه فیزیک هر درس 30 ساعت و ... بااااازم 250 ساعت وقت اضافه میاری
      اینارو نگفتم شل بگیری و بگی اوه چقدر زمان دارم ! اینار گفتم تا ببینی بدون استرس و فشار زیاد میتونی با حداکثر بازده یه برنامه قشنگ برای خودت بچینی
      اگر میتونی برنامه حجمی زمانی بچین وگرنه حجمی تنها . حجمی زمانی مثل این میمونه که بگی امروز دو ساعت زیست گفتار 1 فصل 1
      حجمی تنها هم در همین حد که بگی امروز گفتار اول فصل 1 زیست حالا هرچقدر میخواد طول بکشه
      اگر فکر میکنی با حجمی زمانی استرس میگیری برنامه حجمی تنها بنویس !
      یه برنامه معقولم باشه لطفا نری بگی امروز 1 فصل زیست و ریاضی و فیزیک و شیمی ! خب معلومه نمیشه
      اینکارو بکن که ببین زیست جند گفتار داره بعد بر اساس اون برنامه بریز . حالا من دقیق نشمردم ولی حدودی 20 تا گفتار داشته باشه میتونی روزی یک گفتار رو بخونی بعد گفتار های هر فصل تموم میشه روز بعدش نری فصل جدید از همون فصلی که خوندی و فصلای قبلی که خوندی از خودت یک ازمون بگیری و خودت رو بسنجی باز بری گفتار بعد ! نهاااایت 1 ماه طول میکشه
      برای فیزیک میتونی بگی روزی 1/3 مبحث هر فصل که درکل میشه 12 روز
      برای شیمی مثلا 1/4 امش که میشه 16 روز
      برای ریاضیم همینطور . البته بگم ریاضی چون خیلی به هم مربوط میشه این وسطا هی مروز میشه و حتی اگر فقط در حد 60 درصد توی تابستون اوکی بشی بعدا به 80 درصد میرسه . خودم یادمه فصل دنباله حسابی و هندسی یازدهم رو بشدت میلنگیدم و فکر میکردم سخت ترین درسه به مرور که کم کم تست زدم حالا میبینم واقعا هیچی نداشت !
      و بازم میگم اعدادی که مثال زدم برای این نبود که عین همونارو بخونی فقط میخواستم بگم تو کندترین آدمم باشی رااااحتتت میتونی دهم رو توی تابستون جمع کنی !
      ولی بازم میگم مهم ترین چیز اینه که سرت تو کار خودت باشه و به اینکه بقیه چیکار دارن میکنن اهمیت ندی و سعی کنی بیشترین بازده رو داشته باشی !
      از این روشم اگر استفاده کنی خوبه که هر 25 دقیقه 5 دقیقه استراحت و بعد 4 راند یه استراحت 15 تا 20 دقیقه ای ! زیاد به دوستاتم فکر نکن

5 ماه و 5 روز برای 5 سال و 5 ماه
      Mon 22 1 2024
      ˙ᵕ˙

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه کلاس هایی رو پیشنهاد میکنین؟ کلاس های جامع سه سال مفید می شن؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ب خدا منم ک هفته دیگه کنکورمه اینجوری فشار نیاوردم ب خودم تا الان
      مغز خر خوردی مگه فک کن تا سه سال دیگه میتونی اینجوری ادامه بدی؟
      اروم و پیوسته بخون
      هنوز دهمی کلی وقت داری
      هزار بار میتونی همه رو جمعبندی کنی
      اگ الان فشاربیاری ب خودت سال بعد ک موقع فشار اوردنه تو دیگه خسته شدی بعد اونجا از همه رقیبا عقب میمونی
      پس الان نرمال و معمولی بخون
      ی فکری هم برا این استرست بکن وگرنه شب کنکور از استرس سکته میکنی
      موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از همتون
      تو الان دقیقا داری اشتباهی رو میکنی که من تابستئن دوم به سوم دبیرستان (همون دهم به یازدهم ) کردم
      رقابت اصلی تو دو سال دیگه سر جلسه کنکور هست پس افق دیدت بلند مدت باشه و از الان برای اون برنامه ریزی کن
      بنظرم نیازی نیست الان یازدهم رو بخونی چون اصلا دلیلی هم نداره یازدهم بخونی الان
      تمرکزت روی درس های اختصاصی دهم باشه و سعی کن تا یه حد خوبی ببندیشون

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از همتون

در کل امیدوارم از این متن من برداشت بد نکنی یا استرس بگیری یا کم انگیزه بشی
      ولی در کل بخوام بگم راه درازی فعلن درپیش داری به تجربه خیلی چیز ها یادمیگری و متوجه خیلی از اشتباهاتت میشی ، وقتی برمیگردم به برنامم که توی سال یازدهم ریخته بودم نگاه میکنم و با برنامه و منابع همین ۲ ۳ ماه پیشم مقاییسه میکنم حس میکنم تفاوتشون به اندازه پراید و پورش هستش
      shonen magazine for konkour and entertainment

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باباااا مگه جنگه
      البته بله جنگه می فهمم
      ولی اگه شما خواب کافی نداشته باشی فکر میکنی بازدهیت اوکیه؟؟؟؟
      می دونم نگرانی ولی الان نباید خودت رو با کسی مقایسه کنی و حرفش برات اهمیت داشته باشه
      و بزار یه رازی رو بهت بگم
      تو خودت رو با خودت مقایسه کنی به یه جا میرسه که دیگران خودشون رو با تو مقایسه می کنن
      یعنی هر شب از خودت بپرسی نسبت به دیروز بهتر بودی ؟
      نه اینکه بگی برنامه نداشتم گیج شدم
      پس این از این
      راجع به برنامه هم من شما ها رو نمی دونم ولی خودم که کنکوری بودم هر جا دیونه میشدم نمی دونستم چی بخونم چی کار کنم
      اون دروسی که عاشقش بودم رو بر می داشتم شروع می کردم به خوندن فایده اش هم این بود که پایان هفته یوهو به خودم می اومدم می دیدم عععععععععععع فیزیک سه فصل جمع شده پس یه کاری کردن شما در بی برنامگی بهتر از هیچ کاری نکردنه
      دومم اینکه دهم رو ببند
      دهم رو عااااااااااااااااالی ببند یازدهم بسته میشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن