خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنمایی از اهل فن برای کنکور ریاضی

سلام دوستان
      پشت کنکوری ریاضیم

بدون مقدمه از الان تا کنکور چکارایی میتونم و باید بکنم؟؟(آزمون ، منبع ، کتاب ، کلاس و ....)
      معدلمم تعریفی نداره شاید حدود 15یا16
      رتبه 2000تا3000 منطقه دو واقع بینانس ؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.javad نمایش پست ها
      سلام دوستان
      پشت کنکوری ریاضیم

بدون مقدمه از الان تا کنکور چکارایی میتونم و باید بکنم؟؟(آزمون ، منبع ، کتاب ، کلاس و ....)
      سلام
      یکی به من پیشنهاد کرد کنکور سال های قبلو بزنم خیلی خوبه

میتونم بپرسم چرا پشت کنکور موندید؟ اگر برگردید عقب بازم این انتخابو میکنید یا نه ؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.javad نمایش پست ها
      سلام دوستان
      پشت کنکوری ریاضیم

نمونه سوال تألیفی خیلی توصیه نمی کنم به جز آزمون حضوری از موسسات که می خواید بدید مگر اینکه وقت داشته باشید. از هر مبحثی که می خواید تست بزنید کنید کنکورهای 90 تا 1401 داخل و خارج کار کنید. بهتره آنالیز کنید و مباحث پرارزش و کم ارزش رو دربیارید و کم ارزش ها رو نخونید (مثلا لوله u شکل یه تیپ تست آسون داره ولی یکیش سخته که میگه آب یا مایع به یک طرف اضافه کنیم که تمرین زیاد می خواد و بهتره حذف کنید. سوال قطار در حرکت شناسی خیلی کم تست ازش اومده و وقت گیره و بهتره حذف کنید. کل حفظیات فیزیک همینطور)

برای شبیه سازی کنکور، اول کنکور زمان باز بدید از دهه 90 مثل 99 داخل و خارج که ببینید وضعیت کلی چطوریه. بعدش کنکورهای 1400 به بعد رو اولویت بدید با زمان بندی جدید. چون درس اصلی یعنی ریاضی از 1400 کلا تغییر کرد. کنکور 1401 داخل و خارج و کنکور مجدد سوالای خوبی دارند. کنکور 1402 دی ریاضی و تجربی (فقط دروس مشترک) همینطور. اگرم وقت کردید با پاسخنامه جدید (40 سوال ریاضی 35 سوال فیزیک 30 سوال شیمی) شماره سوالا رو اصلاح کنید (شروع از 1 باشه و یه تعدادی رو هم برای آزمون دادن حذف کنید و بعد از کنکور بررسیشون کنید. شاید کتابایی مثل کنکوریوم این کارو کرده باشند) که بیشتر شبیه کنکور بشه. بعد از هر کنکور رفع اشکال کنید و روی یک مبحث تستهای کنکوری کار کنید.

هر مبحثی که می خواید رفع اشکال کنید ببینید که 3 تا شرط داشته باشه 1-تست خیز باشه 2-به تسلط بشه رسید (نه کم تسلط!) 3-زمان زیادی برای تسلط نخواد. هر کدوم از این سه شرط رو اگه نداشت حذفش کنید یا حداقل چیزای آسونشو بخونید.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatima_h نمایش پست ها
      سلام
      یکی به من پیشنهاد کرد کنکور سال های قبلو بزنم خیلی خوبه

میتونم بپرسم چرا پشت کنکور موندید؟ اگر برگردید عقب بازم این انتخابو میکنید یا نه ؟
      نه اصلا ازششو نداره
      من یکسری مشکلات خاص داشتم پارسال که تا بعد کنکور گریبان‌گیرم بود
      رتبم خیلی افتضاح شد ، دانشگاه استان خودمونم به جز چنتا رشته که اصلا علاقه نداشتم، نمی‌تونستم برم ، آزاد هم به هزینش نمی ارزید دیگه موندم پشت کنکور
      پشت کنکور بودن یک روند خیلی فرسایشی داره
      فقط یک نصیحت تابستون رو خوب در مورد رشته ها و انتخاب رشته تحقیق کنید و اگه تونستید برید تو فضای کارشون
      مثلا من در مورد مهندسی مکانیک که خیلی تو کفِش بودم رفتم یک کارخونه تو محیط کارش و دیدم اصلا محیط کارخونه رو دوست ندارم .
      شخصا توصیه نمیکنم بمونید پشت کنکور ، امسال رو برید دانشگاه دیگه انشالله تو ارشد جبران کنید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Math97 نمایش پست ها
      نمونه سوال تألیفی خیلی توصیه نمی کنم به جز آزمون حضوری از موسسات که می خواید بدید مگر اینکه وقت داشته باشید. از هر مبحثی که می خواید تست بزنید کنید کنکورهای 90 تا 1401 داخل و خارج کار کنید. بهتره آنالیز کنید و مباحث پرارزش و کم ارزش رو دربیارید و کم ارزش ها رو نخونید (مثلا لوله u شکل یه تیپ تست آسون داره ولی یکیش سخته که میگه آب یا مایع به یک طرف اضافه کنیم که تمرین زیاد می خواد و بهتره حذف کنید. سوال قطار در حرکت شناسی خیلی کم تست ازش اومده و وقت گیره و بهتره حذف کنید. کل حفظیات فیزیک همینطور)

برای شبیه سازی کنکور، اول کنکور زمان باز بدید از دهه 90 مثل 99 داخل و خارج که ببینید وضعیت کلی چطوریه. بعدش کنکورهای 1400 به بعد رو اولویت بدید با زمان بندی جدید. چون درس اصلی یعنی ریاضی از 1400 کلا تغییر کرد. کنکور 1401 داخل و خارج و کنکور مجدد سوالای خوبی دارند. کنکور 1402 دی ریاضی و تجربی (فقط دروس مشترک) همینطور. اگرم وقت کردید با پاسخنامه جدید (40 سوال ریاضی 35 سوال فیزیک 30 سوال شیمی) شماره سوالا رو اصلاح کنید (شروع از 1 باشه و یه تعدادی رو هم برای آزمون دادن حذف کنید و بعد از کنکور بررسیشون کنید. شاید کتابایی مثل کنکوریوم این کارو کرده باشند) که بیشتر شبیه کنکور بشه. بعد از هر کنکور رفع اشکال کنید و روی یک مبحث تستهای کنکوری کار کنید.

هر مبحثی که می خواید رفع اشکال کنید ببینید که 3 تا شرط داشته باشه 1-تست خیز باشه 2-به تسلط بشه رسید (نه کم تسلط!) 3-زمان زیادی برای تسلط نخواد. هر کدوم از این سه شرط رو اگه نداشت حذفش کنید یا حداقل چیزای آسونشو بخونید.

من مرحله آخر سنجش رو ثبت نام کردم
      به نظرتون برای بعد از سنجش (تا اون موقع می‌خوام پیشروی کنم) چهار آزمون سه روز یکبار گزینه دو رو ثبت نام کنم یا کنکوریم بگیرم کار کنم؟ بالاخره آزمون گزینه دو هم شبیه ساز کنکوره و هم با محیط آشنا میشم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.javad نمایش پست ها
      من مرحله آخر سنجش رو ثبت نام کردم
      به نظرتون برای بعد از سنجش (تا اون موقع می‌خوام پیشروی کنم) چهار آزمون سه روز یکبار گزینه دو رو ثبت نام کنم یا کنکوریم بگیرم کار کنم؟ بالاخره آزمون گزینه دو هم شبیه ساز کنکوره و هم با محیط آشنا میشم
      راستش زیاد در مورد گزینه 2 اطلاع ندارم توی رشته ریاضی. البته تعریفشو شنیدم. کنکورهای 1400 به بعد رو که حتماً بزنید.

من باشم برای تألیفی متنوع کار می کنم و از خودم توی خونه آزمون می گیرم. مثلا 1 روز آزمون گزینه دو، 1 روز مدارس برتر، 1 روز گاج و ... که دیدگاههای مختلفو ببینم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)