خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 85 از 85
    1. Top | #76
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lavender_Haze نمایش پست ها

مطمئن باش این طلسم پزشکی و دندون و..هم یه روز شکسته میشه!!یا بهتر بگم یه روز گندش درمیاد.بچه ها و خانواده هاشون که شورشو دراوردن ، دولت هم کسب و کار راه انداخته با کنکور!!!یه روزی هم میرسه تو ایران فرهنگ سازی میشه همه رشته ها یه اندازه ارزش دارن و هر کی میره پی علاقش
      دوست دارم اون روز رو به چشم ببینم
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رتبه سه رقمی که خوبه
      پارسال یکی با رتبه دو رقمی به اجبار باباش رفت فرهنگیان

3. Top | #78
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unicorn_m نمایش پست ها
      اگه اون رتبه سه رقمی به صرف شرایط خوب فرهنگیان (حقوق از زمان دانشجویی،محاسبه مدت زمان تحصیل در سابقه کار،تعطیلات عید و تابستان و...) میخواد بره تو این رشته بله کارش احمقانه است اما اگه علاقه اش اینه مطمئن باشه هیچ انتخابی بهتر از فرهنگیان نمیتونه پیدا بکنه...
      یه جریانی متاسفانه افتاده این وسط که انگار تمام رتبه های خوب تجربی باید پزشک و دندان پزشک و داروساز بشن...بابا بخدا جامعه فقط پزشک نمیخواد...بقیه رو هم ول کن اگه اونا خواستن بگن رتبه ات خوبه داری حماقت میکنی میری فرهنگیان...بذار بگن...اونا که جای تو نیستن و زندگی نمیکنن...شده حکایت من...موقعی که نتایج اولیه اومد میتونستم برم فرهنگیان ولی خودم عاشق رشته های زیرگروه پزشکی و پیراپزشکیم والدینم هم عاشق فرهنگیان دقیقا تا پایان مهلت انتخاب رشته تو خونه ما بحث بود که منو حتما بفرستن فرهنگیان چون شرایطش برای یه خانم مناسبه و حتی بعدش هم این ماجرا کش پیدا کرد...هنوزم هروقت تو تلویزیونی جایی حرف فرهنگیان میشه چند تا تیکه هم بار من میشه :/
      خواستم بگم که اگر روی چیزی مصممی به بقیه اهمیت نده و رو هدفت پافشاری کن...معلم های فراوانی وجود دارن که از خیلی از پزشکها هم باسوادترن و هم پردرآمدتر...مهم نیست چیکار میکنی؛مهم اینه که تو کاری که میکنی بهترین باشی!
      بهترین بودن از علاقه میاد!

4. Top | #79
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرتون انصافه با همچین رتبه خوبی بری فرهنگیان؟ یعنی خب اگه کسی با این رتبه از فرهنگیان قبول بشه خب از پزشکی و پرستاری قبول نمیشه؟ معلم خودم که ریاضی درس می داد از وضعش ناراضی بود می گف حقوق خیلی کم میدن
      حالا که بهش فک میکنم همه رشته ها حتی دامپزشکی هم از فرهنگیان خوبه، همه دیگه سگ و گربه و همستر و ... نگهداری می کنن خب شدیم مث اروپا درآمد اونم قطعا خوبه
      سخته که هر سال ۴۰ بچه بیفتن روت و با جیغ آرومشون کنی، معلم نهمم حنجرش خراب بود از بس جیغ کشیده بود سر بچه ها
      نگران آیندم فقط
      اگر حس کردی با حذف کردنم قراره زندگی بهتری داشته باشی، اینکارو بکن. ولی اگه یه روزی فهمیدی مشکلت من نبودم، هیچوقت سعی نکن برگردی....

5. Top | #80
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      به نظرتون انصافه با همچین رتبه خوبی بری فرهنگیان؟ یعنی خب اگه کسی با این رتبه از فرهنگیان قبول بشه خب از پزشکی و پرستاری قبول نمیشه؟ معلم خودم که ریاضی درس می داد از وضعش ناراضی بود می گف حقوق خیلی کم میدن
      حالا که بهش فک میکنم همه رشته ها حتی دامپزشکی هم از فرهنگیان خوبه، همه دیگه سگ و گربه و همستر و ... نگهداری می کنن خب شدیم مث اروپا درآمد اونم قطعا خوبه
      سخته که هر سال ۴۰ بچه بیفتن روت و با جیغ آرومشون کنی، معلم نهمم حنجرش خراب بود از بس جیغ کشیده بود سر بچه ها
      نگران آیندم فقط
      خیلیحرف دارم راجبش توضیح بدم بعت ولی حوصله نددارم
      اما
      همیشه اینطور نیست
      و خودم شخصا دبیری رو به تمام پیراها و دام هم ترجیح میدم
      دام تو شهرای بزرگ خیلی زیاد شده
      فقط دندون و پزشکی هستن که ارجح میدم به دبیری
      اونم پزشکی که متخصصه

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط selenophile نمایش پست ها
      خیلیحرف دارم راجبش توضیح بدم بعت ولی حوصله نددارم
      اما
      همیشه اینطور نیست
      و خودم شخصا دبیری رو به تمام پیراها و دام هم ترجیح میدم
      دام تو شهرای بزرگ خیلی زیاد شده
      فقط دندون و پزشکی هستن که ارجح میدم به دبیری
      اونم پزشکی که متخصصه
      حالا از نظر درآمد مثالش زدم ولی خب کسی فرهنگیان بیاره قطعا پرستاری یا فیزیو که میاره
      ولی خب، هر کی باید خودش تصمیم نهایی بگیره
      اگر حس کردی با حذف کردنم قراره زندگی بهتری داشته باشی، اینکارو بکن. ولی اگه یه روزی فهمیدی مشکلت من نبودم، هیچوقت سعی نکن برگردی....

7. Top | #82
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حالا از نظر درآمد مثالش زدم ولی خب کسی فرهنگیان بیاره قطعا پرستاری یا فیزیو که میاره
      اره اونا رو میاره
      ولی درامد یه دبیر هم اندازه یه پرستاره اونم پرستاری با اون همه زحمت و اذیت
      این در صورتیه که بخوای سه روز در هفته رو تایم خودت سرکار بری
      اموزشگاه و کلاس خصوصی و ... هم هست

8. Top | #83
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vina نمایش پست ها
      رتبه سه رقمی که خوبه
      پارسال یکی با رتبه دو رقمی به اجبار باباش رفت فرهنگیان
      اجبار..

9. Top | #84
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      نگران آیندم فقط
      مسئله اوردن ِ پزشکی و.. اینا نیست
      مسئله مهم اینه، اون شغل، اون مسیر انتخابیه ک اون فرد تا آخر عمرش داره. عمرش هم باید با لذت سپری بشه اگر واقعا بخواد زندگی کنه.
      چرا تا یکی میبینیم رفته پزشکی و از روی علاقه هم رفته تشویقش میکنیم؟
      ولی اگه کسی رو ببینیم که رفته خیاطی یا آشپزی یا حتی همین معلمی از روی علاقش رفته باشه؛ چرا تشویق نمیکنیم
      مگه هردوی این دسته آدم ها نرفتن دنبال علاقشون؟؟
      متاسفانه طرز تفکر اکثر افراد جامعه همینه. تجربی برو بهتر از ریاضی و انسانیه. بازارکارش بیشتره. زودتر به پول میرسی. اره برو پزشکی ایندت تضمینه. اشکالی نداره از خون میترسی چند جلسه بری سر جسد عادت میکنی. بابا ب درامدش فکر کن. علاقه؟ بابا تو درسات خوبه حیفی بری هنر. معدلت بالای نوزده و نیمه خلی بری کامپیوتر؟
      پوزش به رشته های کامپیوتر و هنر. این خط فکری خانواده مشاور و افراد جامعه.. همشون نه ولی اکثریت..
      عملا تجربی-پزشکی=خوشبختی
      اما خوشبختی واقعا چیه؟ دنبال کردن چیزی ک من درونت دوست داره
      هرکس ب نوبه خودش باید اون چیزی ک دلش میخواد رو دنبال کنه
      حالا میخواد پرستاری بخونه بعد بره سراغ علاقش ولی تهش بره. شرایط هممون متفاوته. توی زندگی هم نیستیم. از مشکلات هم خبر نداریم. ولی اینو میخوام بگم
      خودمون رو علایقمون رو فراموش نکنیم
      خودمون رو توی بانک ها جا نذاریم
      دنبال شمردن اسکناس نباشیم. دنبال به پرواز دراوردن پروانه های قلبمون باشیم.
      هیچکس مارو نخواهد زیست
      هیچکس
      پس بجای اینکه عقده گشایی کنیم از اطرافیان
      علاقه گشایی کنیم از خودمون
      چون هیچکس برای تو "خودت" نمیشه
      خیلیا موافق حرفام هستن خیلیا مخالف هرکس طرز تفکر خودش رو داره
      یکی تو زندگیش خودش براش مهمه برای خودش وقت میزاره کارایی میکنه ک دوست داره.. و یکی دیگه پول نسبت ب خودش ارجحیت داره.. یکی دیگه دنبال عشقه و براش روابط مهمن یکی دیگه دنبال تحصیلات بالا حالا میخواد هر چیی باشه
      طرزفکر خط فکری روابطما، رفتار ما هستن.. ببین چی واست مهمه، چیزی ک باعث شه پروانه های آبی قلبت بخندن
      تردید نکن. انجامش بده.
      شک نکن.
      تلاش کن.
      تا بهش برسی
      (طولانی شد)

10. Top | #85
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام رفیق. کسی که فرهنگیان بیاره پرستاری میاره قطعا (البته طبیعتا بسته به رتبش دانشگاهش عوض میشه) ولی فیزیو فکر نکنم بشه قطعی گفت. رفیقم فرهنگیانه و خوب موقع انتخاب رشته فیزیو رو نیاورده.
      در نهایت اگر به فکر فرهنگیانی به نظرم حتما باید بحث علاقه بهش رو داشته باشی. نداشته باشی پشیمون میشی حقیقتا.
      دارم بین دوستام هم کسی رو میبینم که به فکر انصرافه ولی نمیتونه و گیر کرده. و هم کسی رو میبینم که واقعا خوشحاله تو رشتش.
      درآمدی من فکر میکنم هم پرستاری و هم فیزیو (بخصوص فیزیو) پتانسیل بیشتری داشته باشند.(البته از لحاظ میانگین میگم وگرنه امکان داره بگی فلان دبیر زیست از صدتا دکتر بیشتر درآمد داره.)

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن