خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 259
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_ght1998 نمایش پست ها
      من هرچی برنامه ریزی میکنم زمان کم میارم چیکارکنم
      خب شما باید زمان کلی که واسه هر درس تو هفته میزارید با توجه به ساعات مطالعتون مشخص کنید و با در نظر گرفتن اون و نیز مدت زمانی که تا تموم کردنش مونده تصمیم بگیرید. مثلا من اکثر فصلای زیستو تو یک روز میخوندم ینی سه ساعت و فرداش تستشو میزدم حدود 60 تست. حالا یکی دیگه ممکنه به فراخور وضعیتش کمتر یا بیشتر از این وقت بزاره.
      stay focused and never give up

2. Top | #122
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به دکتر بعد از این ))
      شما طبق ازمونهای قلمچی میخوندین یا نه از اول شروع کردین به خوندن
      منظورم اینه چجوری برای خودتون برنامه بلند مدت چیده بودین که تا کنکور تموم و مرور کنید

3. Top | #123
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asie67 نمایش پست ها
      سلام به دکتر بعد از این ))
      شما طبق ازمونهای قلمچی میخوندین یا نه از اول شروع کردین به خوندن
      منظورم اینه چجوری برای خودتون برنامه بلند مدت چیده بودین که تا کنکور تموم و مرور کنید
      سلام
      مبنای اصلی همون برنامه قلمچی بود
      ینی سعی کردم تا بهمن پیش یک به همراه دومو بخونم تو اکثر درسا و بعدشم پیش دو و سوم.
      ولی خب با ایجاد یه سری تغییرات و تقدیم و تاخیرهایی که لازم بود.

4. Top | #124
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام اقای محمدی
      بعضی اوقات مثله الان نمیتونم درس بخونم اصلا حوصله ندارم باید چیکارکنم ؟
      بعضی مواقع اینطوری میشم
      بیرونم نمیرم
      ببخشید شایدم سوالم خیلی مسخره باشه ولی
      بعضی وقت ها باید برای چیزهایی که ارزش جنگیدن دارن بجنگی!

"چقدر عوض شدی
      دیگه مثله قبلنا نمیخندی
      تلخه چشمات
      دو رگه نگاه میکنی مردمو"

5. Top | #125
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      سلام اقای محمدی
      بعضی اوقات مثله الان نمیتونم درس بخونم اصلا حوصله ندارم باید چیکارکنم ؟
      بعضی مواقع اینطوری میشم
      بیرونم نمیرم
      ببخشید شایدم سوالم خیلی مسخره باشه ولی
      سلام
      بله گاهی اوقات ‍‍‍پیش میاد
      میتونید به یکی از کارا یا سرگرمیای مورد علاقتون بپردازید
      یا اصن هیچ کاری نکنید...همینجوری تو محل مطالعتون برید به عالم خیال...به هرچیزی که دلتون میخواد فکر کنید...یه فانتزی ساده و شیرین...که خودش یه استراحت فکریه
      به هرحال به خلق و خوتون بستگی داره
      نگران اینم نباشید که وای عقب افتادم...ماها انسانیم و ربات نیستیم...اینم یه بخشی از زندگیمونه...

6. Top | #126
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام
      وقتتون بخیر
      اگه نصف روز از برنامه عقب میموندید عملکردتون چی بود؟اگه یک روز؟و اگه دو روز عقب میموندید چی؟؟
      منظورم از عقب موندن اینه که نتونید اصلا درس بخونید و یا خیلی کم بخونید که تقریبا باعث این بشه که کلا اون روز انگار کار چندانی نکردید
      اون موقع عملکردتون چی بود؟چیکار میکردید؟

7. Top | #127
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط badboy نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر
      اگه نصف روز از برنامه عقب میموندید عملکردتون چی بود؟اگه یک روز؟و اگه دو روز عقب میموندید چی؟؟
      منظورم از عقب موندن اینه که نتونید اصلا درس بخونید و یا خیلی کم بخونید که تقریبا باعث این بشه که کلا اون روز انگار کار چندانی نکردید
      اون موقع عملکردتون چی بود؟چیکار میکردید؟
      سلام
      کار خاصی نمیکردم. ینی ادامه مسیرو به صورت عادی طی میکردم
      مثلا قرار بوده 2 شنبه تو زیست، تست گوارش بزنم و تو عربی مفعول مطلق بخونم ولی نتونستم
      فرداش ینی 3 شنبه واسه زیست همون تست گوارشو میزدم ولی عربی چون یک روز در میان بود موکول میشد به 4 شنبه.به همین راحتی...
      چون آزمون نمیرفتم برنامم انعطاف داشت و از این لحاظ مشکلی نداشتم.

8. Top | #128
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام اقای محمدی وقتتون بخیر
      واسه زیست نشر الگو استفاده میکنم واسه تسلط بیشتر همش احساس میکنم یادم میره یا بی دقتی تو صورت سوالات دارم
      مطلب رو بلدم ولی وقتی تست میزنم غلط میزنم بعد میبینم بیشتر اوقات بلدبودم مطلبو ولی بی دقتی
      چیکارکنم کتاب رو بیشتر بخونم ؟؟
      تست های الگو رو چند باره حل کنم ؟ بار دوم که میرم سراغشون درکم بهتر میشه
      تانک تست هم دارم ؟
      واسه فیزیک سراسری وسنجش کافیه چون من باید تکرار کنم یعنی حل کنم دوباره تا یادم بمونه وتثبیت شه
      نمیتونم یه حجم وسیع مثله کتاب خیلی سبز پیش رو مثلا حرکت رو همشو حل کنم چیکارکنم واسه تسلط تو این درس ؟؟
      شیمی موج ازمون میزنم ولی اموزشی سوالات قلم چی رو حل کردم ولی خیلی وقت گیر بود ولی سوالات گزینه دو خیلی روتین واستاندار بود اشکال از منه یا تسلط

"چقدر عوض شدی
      دیگه مثله قبلنا نمیخندی
      تلخه چشمات
      دو رگه نگاه میکنی مردمو"

9. Top | #129
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام اقای محمدی وقتتون بخیر
      واسه زیست نشر الگو استفاده میکنم واسه تسلط بیشتر همش احساس میکنم یادم میره یا بی دقتی تو صورت سوالات دارم
      مطلب رو بلدم ولی وقتی تست میزنم غلط میزنم بعد میبینم بیشتر اوقات بلدبودم مطلبو ولی بی دقتی
      چیکارکنم کتاب رو بیشتر بخونم ؟؟
      تست های الگو رو چند باره حل کنم ؟ بار دوم که میرم سراغشون درکم بهتر میشه
      تانک تست هم دارم ؟
      واسه فیزیک سراسری وسنجش کافیه چون من باید تکرار کنم یعنی حل کنم دوباره تا یادم بمونه وتثبیت شه
      نمیتونم یه حجم وسیع مثله کتاب خیلی سبز پیش رو مثلا حرکت رو همشو حل کنم چیکارکنم واسه تسلط تو این درس ؟؟
      شیمی موج ازمون میزنم ولی اموزشی سوالات قلم چی رو حل کردم ولی خیلی وقت گیر بود ولی سوالات گزینه دو خیلی روتین واستاندار بود اشکال از منه یا تسلط

سلام
      در مورد احساس فراموشیتون باید بگم که منم چنین حسیو داشتم ولی این یه احساس کاذبه که مخصوصا تو درسا و مباحث حفظی نمود بیشتری داره.
      در حقیقت مطالب از یادتون نرفته بلکه از حافظه کوتاه مدتتون به حافظه بلند مدت منتقل شدن و مثلا اگه تو نوروز یه مرور سریع انجام بدید میبینید که اکثر مطالبو دوباره به خاطر میارید. پس وسواس نداشته باشید در این مورد.
      در مورد بی دقتی، بله خب قطعا پیش میاد. خصوصا تو تستای الگو که بعضیاش اصن واسه چنین چیزی طرح شدن. تستو غلط میزنید و با یه نگاه میفهمید که چه اشتباه کودکانه ای مرتکب شدید و حتی ممکنه اعصابتون خورد بشه. اما چاره ای نیست. ذات زیست اینجوریه و باید تحمل کنید تا اتمام تموم فصلا و مرور دوباره شون. باید تسلطتون روی متن کتابو ببرید بالا که اونم با تست زدن و مرور متن بدست میاد. راه خاص دیگه ای نداره.
      تستای نزده و غلط زده رو مارکدار کنید که اگه وقت کردید بعدن دوباره بزنیدشون. هرچن خود من نرسیدم این کارو واسه اکثرشون انجام بدم.
      هر زمان معین تمرکزتون تو هر درس واسه یه منبع تست باشه بهتره. فکر نکنم نیازی به تانک تست باشه.
      من واسه فیزیک فقط ستاره داره ها و چنتا از یک قدم تا صد میزدم (گاج داشتم). بله همون سراسریای دهه 90 کافین.
      فیزیک زیاد رو درسنامه و اینا معطل نشید ینی کافیه چنتا مثالو حل کنید تا بفهمید چی به چیه بعدش برید تست بزنید(یه خوبی که گاج داشت این بود درسنامه هاش مختصر و مفید بود)
      تستایی که غلط زدیدو سعی کنید خودتون حل کنید دوباره.
      خب معمولا سطح شیمی قلمچی بالاتر از گزینه دو هستش. تازه گاج رو باید ببینید اون از قلمچی هم سختتره. من یکی از آزمونای جمعبندی گاج، شیمیشو 9 و نیم درصد زدم!
      میشه گفت شیمی قلمچی به کنکور نزدیکتره از اون دوتا. کنکورم مسائل وقت گیر زیادی داره. خصوصا تو ترمودینامیک و نیز پیش دو.
      تو شیمی غیر از تست آموزشی که بدون تایم میزنید اگه بتونید آزمون تایم دارم از خودتون بگیرید خیلی مفید خواهد بود. که من متاسفانه وقت نکردم. اینکار تسلطتونو به خوبی میبره بالا.

10. Top | #130
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.وقتتون بخیر.
      عذرمیخوام شما چند سال سن دارین که تازه پزشکی رو شروع کردین؟

11. Top | #131
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ویدا بهمنش نمایش پست ها
      سلام.وقتتون بخیر.
      عذرمیخوام شما چند سال سن دارین که تازه پزشکی رو شروع کردین؟
      سلام
      24 سال

12. Top | #132
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اقا چرا همش رو سن و کمیت فکر میکنیم.دکتر ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران پزشکی رو از 25سالگی استارت میزنه.دکتر موسیوند پزشکی رو بالای 30-35سالگی استارت میزنه وسازنده اولین قلب مصنوعی جهانه

13. Top | #133
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

سلام
      در مورد احساس فراموشیتون باید بگم که منم چنین حسیو داشتم ولی این یه احساس کاذبه که مخصوصا تو درسا و مباحث حفظی نمود بیشتری داره.
      در حقیقت مطالب از یادتون نرفته بلکه از حافظه کوتاه مدتتون به حافظه بلند مدت منتقل شدن و مثلا اگه تو نوروز یه مرور سریع انجام بدید میبینید که اکثر مطالبو دوباره به خاطر میارید. پس وسواس نداشته باشید در این مورد.
      در مورد بی دقتی، بله خب قطعا پیش میاد. خصوصا تو تستای الگو که بعضیاش اصن واسه چنین چیزی طرح شدن. تستو غلط میزنید و با یه نگاه میفهمید که چه اشتباه کودکانه ای مرتکب شدید و حتی ممکنه اعصابتون خورد بشه. اما چاره ای نیست. ذات زیست اینجوریه و باید تحمل کنید تا اتمام تموم فصلا و مرور دوباره شون. باید تسلطتون روی متن کتابو ببرید بالا که اونم با تست زدن و مرور متن بدست میاد. راه خاص دیگه ای نداره.
      تستای نزده و غلط زده رو مارکدار کنید که اگه وقت کردید بعدن دوباره بزنیدشون. هرچن خود من نرسیدم این کارو واسه اکثرشون انجام بدم.
      هر زمان معین تمرکزتون تو هر درس واسه یه منبع تست باشه بهتره. فکر نکنم نیازی به تانک تست باشه.
      من واسه فیزیک فقط ستاره داره ها و چنتا از یک قدم تا صد میزدم (گاج داشتم). بله همون سراسریای دهه 90 کافین.
      فیزیک زیاد رو درسنامه و اینا معطل نشید ینی کافیه چنتا مثالو حل کنید تا بفهمید چی به چیه بعدش برید تست بزنید(یه خوبی که گاج داشت این بود درسنامه هاش مختصر و مفید بود)
      تستایی که غلط زدیدو سعی کنید خودتون حل کنید دوباره.
      خب معمولا سطح شیمی قلمچی بالاتر از گزینه دو هستش. تازه گاج رو باید ببینید اون از قلمچی هم سختتره. من یکی از آزمونای جمعبندی گاج، شیمیشو 9 و نیم درصد زدم!
      میشه گفت شیمی قلمچی به کنکور نزدیکتره از اون دوتا. کنکورم مسائل وقت گیر زیادی داره. خصوصا تو ترمودینامیک و نیز پیش دو.
      تو شیمی غیر از تست آموزشی که بدون تایم میزنید اگه بتونید آزمون تایم دارم از خودتون بگیرید خیلی مفید خواهد بود. که من متاسفانه وقت نکردم. اینکار تسلطتونو به خوبی میبره بالا.
      متشکرمم

"چقدر عوض شدی
      دیگه مثله قبلنا نمیخندی
      تلخه چشمات
      دو رگه نگاه میکنی مردمو"

14. Top | #134
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام و خسته نباشی اقای محمدی وقتتون بخیر خوب هستین؟
      میخواستم راجب جمع بندی درسایی که تمام میشن بپرسم مثلا من عربی سه درس دیگه دارم که تمام کنم واینکه روش جمع بندی درسا رو بلدنیستم یعنی تجربه ای نداشتم تا حالا و همیشه سردرگم بودم ؟
      ببخشید میدونم این سوالات زوده ولی خب مممکنه یه سری درسا رو تموم کنم
      درمورد خوندن تست زیست تکراری مثلا واسه مرور متن کتاب و دوباره همون تست های تالیفی نشر الگو رو بخونم یعنی دوباره تحلیل کنم خوبه اخه من اینطوری که میخونم درکم خیلی خوب میشه و متن کتاب رو بیشتر توجه ام رو جلب میکنه یعنی جهت دار میشه خوندنم توجه بیشتری به پاراگراف ها میکنم ومفاهیم رو بهتر درک میکنم ؟
      در مورد سایر دروس و جمع بندیشون بگین ببخشید اینقدر کلی گفتم . میخوام خودمو واسه اولین ازمون سنجش که31فروردینه اماده کنم
      فیزیک با تست پوششی روزانه راه می افتم میدونم این روش خوبه و نظر شما؟
      درمورد زمین شناسی میشه بگین کتاب مهروماه دارم ؟
      زبان فارسی هم هنوز درست وحسابی شروع نکردم یعنی دو مبحث خوندم ول کردم ؟
      ممنون میشم ببخشید طولانی شد من همیشه مزاحم میشم باسوالاتم @revenger

"چقدر عوض شدی
      دیگه مثله قبلنا نمیخندی
      تلخه چشمات
      دو رگه نگاه میکنی مردمو"

ویرایش توسط mahsa dr : 10 بهمن 1396 در ساعت 02:14

15. Top | #135
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام و خسته نباشی اقای محمدی وقتتون بخیر خوب هستین؟
      میخواستم راجب جمع بندی درسایی که تمام میشن بپرسم مثلا من عربی سه درس دیگه دارم که تمام کنم واینکه روش جمع بندی درسا رو بلدنیستم یعنی تجربه ای نداشتم تا حالا و همیشه سردرگم بودم ؟
      ببخشید میدونم این سوالات زوده ولی خب مممکنه یه سری درسا رو تموم کنم
      درمورد خوندن تست زیست تکراری مثلا واسه مرور متن کتاب و دوباره همون تست های تالیفی نشر الگو رو بخونم یعنی دوباره تحلیل کنم خوبه اخه من اینطوری که میخونم درکم خیلی خوب میشه و متن کتاب رو بیشتر توجه ام رو جلب میکنه یعنی جهت دار میشه خوندنم توجه بیشتری به پاراگراف ها میکنم ومفاهیم رو بهتر درک میکنم ؟
      در مورد سایر دروس و جمع بندیشون بگین ببخشید اینقدر کلی گفتم . میخوام خودمو واسه اولین ازمون سنجش که31فروردینه اماده کنم
      فیزیک با تست پوششی روزانه راه می افتم میدونم این روش خوبه و نظر شما؟
      درمورد زمین شناسی میشه بگین کتاب مهروماه دارم ؟
      زبان فارسی هم هنوز درست وحسابی شروع نکردم یعنی دو مبحث خوندم ول کردم ؟
      ممنون میشم ببخشید طولانی شد من همیشه مزاحم میشم باسوالاتم @revenger
      سلام. ممنون
      معمولا واسه جمعبندی درسا عادتم این بود که پس از اتمام یه دور تست زنی واسشون میومدم چن روز مرور سریع انجام میدادم که گاهی همراه با حل کمی تست جدید یا تست های قدیمی مارکدار بود. البته در مقیاس خیلی محدود.
      مثلا واسه عربی که آخر اسفند تموم شد اومدم دوباره از اول درسنامه های خیلی سبزو مرور کردم البته اینبار با سرعت بیشتر و نیز با رد کردن قسمتایی که آسون و روتین بودن.
      بعدش میومدم وارد عرصه تست جامع میشدم
      ینی زدن کنکورای یکی دو سال اخیر (همونایی که تو طول سال سوالاشونو نزده بودم. مثلا واسه زیست از 91 به بعد یا عربی 94 و 95 یا شیمی فقط 95 ) به صورت تکی و مجزا واسه هر درس. اگه شما کنکور نزده ندارید میتونید از کتاب های آزمون جامع استفاده کنید مثه آزمون زیست خیلی سبز که البته ویرایش جدید آزمونای تک فصلی هم داره.
      و تو این آزمونای جامع اشکال یابی و مرورهای موضعی هم همراهش بود طبیعتا.
      واسه زیست من اول مرور میکردم بعد آزمونای قلمچی رو تو تایم میزدم. حالا شما بسته به خودتونه که چه روشی واستون جواب بده. مهم اینه اولا مطالب واستون مرور بشه و ثانیا اشکالاتتونو اعم از یادگیری ناقص یا فراموشی یا بقیه موارد رو واستون آشکار کنه. از هر روشی که میدونید این دو کارو واستون انجام میده و باهاش راحت ترید استفاده کنید.
      واسه فیزیک و ریاضی بهتره مرورتون به شکل بازیابی باشه. ینی ابتدا چنتا تست بزنید بعدش اشکالاتتونو بیابید. لازمم نیست تعداد زیادی باشه. از هر مبحث چنتا بزنید کافیه.
      زمین شناسی رو من تو عمرم نخوندم چون تو مدرسه رشتم ریاضی بود و واسه کنکورم چون فقط پزشکی هدفم بود اصلا مطالعش نکردم و متاسفانه نمیتونم در این مورد راهنماییتون کنم.
      زبان فارسی رو من خودم بهار شروع کردم و کم خوندمش.
      به نظرم درس وقت گیری نیست و راحت میشه خوندش و وارد تست زنی شد.البته مبحث تکواژ شماری رو نخوندم.
      خواهش میکنم

صفحه 9 از 18 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن