خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شکست عشقی سخت است یا رد شدن در کنکور؟

رأی دهندگان
    148. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • شکست عشقی

29 19.59%
    • رد شدن تو کنکور

99 66.89%
    • ..

9 6.08%
    • ..

11 7.43%
    صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 182
    1. Top | #151
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هدفم اینه (کنکوری نباشم )
      کنکور دیگه خز شده ... وقتشه وارد یه مرحله جدید بشیم...
      دوازده ساله جوری هدایت شدیم که برسیم به کنکور ، از به دنیا اومدنمون تا الان، نتونستیم خودواقعیمون باشیم، دیگه وقتشه.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .
      ویرایش توسط DrDark13 : 24 اسفند 1399 در ساعت 12:26

2. Top | #152
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

3. Top | #153
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاش اونایی که سال ۹۵ پست زدن تو این تاپیک، الانم بیان ریپلای بگیرن از پستشون و بگن اونچیزی که ۴ سال پیش گفتن درست بوده یا نه
      هم ۴ سال بزرگتر شدن هم احتمالا دانشگاه رفتن

4. Top | #154
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چقدر دردناکه چیزایی که جزو حقوق اولیه زندگی یه فرد تو کشورای دیگه س اینجا برامون تبدیل به هدف شدهخواهش میکنم اگه در آینده والدین شدین مثل ‍‍‍‍‍‍‍‍والدین خودمون باهاش رفتار نکنین.

5. Top | #155
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      چقدر دردناکه چیزایی که جزو حقوق اولیه زندگی یه فرد تو کشورای دیگه س اینجا برامون تبدیل به هدف شدهخواهش میکنم اگه در آینده والدین شدین مثل ‍‍‍‍‍‍‍‍والدین خودمون باهاش رفتار نکنین.
      من آخرش اینو نفهمیدم که : والدین سختگیر که هی امر و نهی میکنن و باعث میشن بچه ( حالا به زور و سختی ) به یه جایی برسه و کسی بشه برای خودش خوبن یا والدین آسونگیر که بچرو آزاد میزارن و سخت نمیگیرن بهش و معمولا بچه هاشون به جاهای خوبی نمیرسن . کدوم بهتره؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

6. Top | #156
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم والدین متعادل خوبن.

7. Top | #157
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      من آخرش اینو نفهمیدم که : والدین سختگیر که هی امر و نهی میکنن و باعث میشن بچه ( حالا به زور و سختی ) به یه جایی برسه و کسی بشه برای خودش خوبن یا والدین آسونگیر که بچرو آزاد میزارن و سخت نمیگیرن بهش و معمولا بچه هاشون به جاهای خوبی نمیرسن . کدوم بهتره؟
      والدین سختگیر خیلی بهترن البته این قضیه کاملا ربط داره به پول
      پول رفتار با بچه رو معلوم میکنه

پول ظاهر و باطن بچه رو فرم میده

پول آینده بچه رو میسازه یا خراب میکنه

پول پول پول لامصب

هر چند بچه دار شدن در ایران اشتباه محضه.. چه پولدار باشی چه متوسط چه بی پول.

ولی یه استثنایی این وسط هست!

اون پدری که بچگی سختی کشیده (عموما بخاطر بی پولی و ندانم کاری های قدیمی ها که ده تا ده تا ...) معمولا با هر سختی که شده سعی میکنه بچش چیزی از سختیای اطراف درک نکنه (عموم ما دهه هفتادیا که وضعیت مالی آنچنانی نداشتیم ولی خوب بزرگمون کردن) ولی خب دلم بحالش میسوزه... کس که بچگی پدر مادر بیچارش کردن جوونی و پیری هم نوبت به ما رسید تا نزاریم زندگی رو اونطور که باید و میخواست زندگی کنه..
      ‏«چه می‌شود کرد؟ مگر می‌شود دنیا را پاره کرد و از تویش خوشبختی درآورد؟ همین است که هست.»

8. Top | #158
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

همون بچه ای که از گیر دادن والدینش گلایه می کنه

اگه 10 سال بعد هیچ ......(منظورم هیچزی) نشه میگه رو من نظارت نداشتن و دوباره غر میزنه
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

9. Top | #159
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حقیقتا خوشم نمیاد)))))

10. Top | #160
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کسی که به خاطر پول میره دانشگاه ! اونم از تجربی !
      تبریک میگم بهش یک احمقه که نمیدونه حتی احمق تشریف داره!

پزشک 40 سالش میشه و فعلا دست به جیب واقعی نتونسته بشه باس یا فوق تخصص بخونه یا اینکه دل رو بزنه به دریا رقابت کنه!

در حالی که من نمونه بیارم تبریز کسی رو که با فروش فقط سیگار تو مغازه 20 متری پزشک براش خم و راست میشن

یه جمله زیبا و تلخی بود یه زمانی میگفت : زمانی که ما تلاش میکردیم برویم دکتر شویم ، آدم شویم پول دربیاوریم یک نفر امد و از این ارزو های ما پول دراورد ! ما نرسیدیم دکتر شویم او رسید تا خرخره پول از کنکوری ها بگیرد!

خوشبختانه شهرای بزرگ پره از همچین ادمایی که میتونم تا صب بشمرم بهتون که نه با بورس نه با بند پ رفتن شدن آدم! کسی رو میشناسم که زیر دستش 2 نفر آدم داره فقط برا اینکه پولاش رو بشماره یا اون کاغذی که میخواد امضا کنه رو براش بخونه ! چرا؟ گنگش بالاس؟ نه - سواد نداره

حالا چیکار میکنه؟ هیچی شکلات و کاکو امتیاز وارداتش از ترکیه برا ایشونه . اگه شما صب پاشدی از مرز رفتی 20 کیلو نوتلا اوردی اینور مطمئنا دفعه دوم همونجا میگیرن خفتت میکنن !

اینکه بیاین بگین اینا شانسکی شدن این باس عرض کنم که همون درصد شانسکی بودن اینا رو یدونه تقسیم بر 10 بکن تا بشه شانس اینکه شما پزشکی بشی که مث اینا درامد داشته باشی! کسی رو میشناسم از همین تبریز که تا یه مدت کارمند مخابرات بوده! استفعا داد رفت کرج برا کار کردن
      حمالی و اینا - آرد میبرد اینور اونور

از اون موقع یه 10 و 12 سالی میگذره ، الان چی شده؟ یه شرکت باز کردن که برا عزاداری و مراسم ختم جنازه اتوبوس و خرما و حتی اگه ادمش رو ندارین کسی که بیاد اونجا زجه بزنه و پاره کنه خودش رو هم دارن !
      کارش با غم غصص اما ونک قطاری مغازه داره که ماه به ماه پولش رو میبره بالا ! ولیعصر مغازه نبش داره آش میپزن و درامد یک روزش شاید برابر کنه با درامد 2 تا دندون پزشک همون اطراف خیابان ولیعصر ! فقط با آش و حلیم!

پسر خاله پدر من چیکار میکرد؟ صب به صب میرفت کشتارگاه به وانت قسطیش مرغ میزد میبرد میداد به مغازه های اغذیه پایین شهر تهران و ری ! ته تهران پارس خونه داشتن یه خونه اجاره ای اونم از پدر همسرش!
      خودش میگفت که 2 سال کارکردم نخوردم و نخریدم که بریم کیش!
      رفت کیش اومد یه مدت گذشت ما دیدیم که زنگ زده از ما میخواد بیایم ضامن بشیم بر وامش ! سال 95 اینا بود نهایت ! یه وام گرفت 18 درصد
      رفت از بندر کتان و لی خرید! اورد داد تبریز و همدان کردن شلوار برد پخش کرد مشهد و تهران!
      چطوری؟ خودش میگفت که شده ته پله برقی مینشستم یخ میزدم گرسنه میموندم در حالی که جلوم ساندویچی بودش ، هیچ رفت اینا تموم شد الان ایشون واسطه مواد اولیه البسه از بندر و پاکستان به تولیدی ها
      از تهران پارس خونه زیرزمین اومده تپه قیطریه 2 واحد اپارتمان داره ماشین گذر موقت داره و همون ادمیه که برا 2 تا نون سنگک میرفت التماس میکرد که فردا صبح هم بزارین بیام کارکنم ، روز مزد بود

و... مثالای زیادی که نگم بهتره! مشکل جهان سوم اینجاس که مردم خلاقیت ندارن! تعارف نداریم اندازه ماها رو نگاه کن تو اینور اونور دنیا ! یکی میاد یه سایتی باز میکنه که کتاب بفروشه ! تابلو که داشته خودش با اسپری گاراژ پدرش نوشته بوده روش amazoon ! الان شده کسی که پول این رو میده تا 5 سال دیگه براش هتل فضایی درست کنند!
      جهان سوم یعنی اینکه بلدیم تو همین 19 و 18 سال زندگی که شده حتی یک دهم درصد هم سودی نداشتیم و فقط نون خور بودیم از عالم و آدم گله کنیم و زر بزنیم ! ادا فرهیخته رو دربیاریم در اخرش هم دنبال اینیم که چی میشه آدم بشینه براش اس از بانک بیاد
      کسی که واقعا تو همین شرایط میاد و یه تکونی به خودش میده یه شکاف بزرگی بین خودش و بقیه درست میکنه ! میشه موفقیت از چشم ما

اگه میخواین پول دربیارین و احمق باشین کنکور تجربی فکر خوبیه براتون./ موفق باشین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 24 اسفند 1399 در ساعت 20:12

11. Top | #161
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      کسی که به خاطر پول میره دانشگاه ! اونم از تجربی ! تبریک میگم بهش یک احمقه که نمیدونه حتی احمق تشریف داره! پزشک 40 سالش میشه و فعلا دست به جیب واقعی نتونسته بشه باس یا فوق تخصص بخونه یا اینکه دل رو بزنه به دریا رقابت کنه! در حالی که من نمونه بیارم تبریز کسی رو که با فروش فقط سیگار تو مغازه 20 متری پزشک براش خم و راست میشنیه جمله زیبا و تلخی بود یه زمانی میگفت : زمانی که ما تلاش میکردیم برویم دکتر شویم ، آدم شویم پول دربیاوریم یک نفر امد و از این ارزو های ما پول دراورد ! ما نرسیدیم دکتر شویم او رسید تا خرخره پول از کنکوری ها بگیرد! خوشبختانه شهرای بزرگ پره از همچین ادمایی که میتونم تا صب بشمرم بهتون که نه با بورس نه با بند پ رفتن شدن آدم! کسی رو میشناسم که زیر دستش 2 نفر آدم داره فقط برا اینکه پولاش رو بشماره یا اون کاغذی که میخواد امضا کنه رو براش بخونه ! چرا؟ گنگش بالاس؟ نه - سواد ندارهحالا چیکار میکنه؟ هیچی شکلات و کاکو امتیاز وارداتش از ترکیه برا ایشونه . اگه شما صب پاشدی از مرز رفتی 20 کیلو نوتلا اوردی اینور مطمئنا دفعه دوم همونجا میگیرن خفتت میکنن ! اینکه بیاین بگین اینا شانسکی شدن این باس عرض کنم که همون درصد شانسکی بودن اینا رو یدونه تقسیم بر 10 بکن تا بشه شانس اینکه شما پزشکی بشی که مث اینا درامد داشته باشی! کسی رو میشناسم از همین تبریز که تا یه مدت کارمند مخابرات بوده! استفعا داد رفت کرج برا کار کردن حمالی و اینا - آرد میبرد اینور اونور از اون موقع یه 10 و 12 سالی میگذره ، الان چی شده؟ یه شرکت باز کردن که برا عزاداری و مراسم ختم جنازه اتوبوس و خرما و حتی اگه ادمش رو ندارین کسی که بیاد اونجا زجه بزنه و پاره کنه خودش رو هم دارن ! کارش با غم غصص اما ونک قطاری مغازه داره که ماه به ماه پولش رو میبره بالا ! ولیعصر مغازه نبش داره آش میپزن و درامد یک روزش شاید برابر کنه با درامد 2 تا دندون پزشک همون اطراف خیابان ولیعصر ! فقط با آش و حلیم! پسر خاله پدر من چیکار میکرد؟ صب به صب میرفت کشتارگاه به وانت قسطیش مرغ میزد میبرد میداد به مغازه های اغذیه پایین شهر تهران و ری ! ته تهران پارس خونه داشتن یه خونه اجاره ای اونم از پدر همسرش! خودش میگفت که 2 سال کارکردم نخوردم و نخریدم که بریم کیش! رفت کیش اومد یه مدت گذشت ما دیدیم که زنگ زده از ما میخواد بیایم ضامن بشیم بر وامش ! سال 95 اینا بود نهایت ! یه وام گرفت 18 درصد رفت از بندر کتان و لی خرید! اورد داد تبریز و همدان کردن شلوار برد پخش کرد مشهد و تهران! چطوری؟ خودش میگفت که شده ته پله برقی مینشستم یخ میزدم گرسنه میموندم در حالی که جلوم ساندویچی بودش ، هیچ رفت اینا تموم شد الان ایشون واسطه مواد اولیه البسه از بندر و پاکستان به تولیدی ها از تهران پارس خونه زیرزمین اومده تپه قیطریه 2 واحد اپارتمان داره ماشین گذر موقت داره و همون ادمیه که برا 2 تا نون سنگک میرفت التماس میکرد که فردا صبح هم بزارین بیام کارکنم ، روز مزد بودو... مثالای زیادی که نگم بهتره! مشکل جهان سوم اینجاس که مردم خلاقیت ندارن! تعارف نداریم اندازه ماها رو نگاه کن تو اینور اونور دنیا ! یکی میاد یه سایتی باز میکنه که کتاب بفروشه ! تابلو که داشته خودش با اسپری گاراژ پدرش نوشته بوده روش amazoon ! الان شده کسی که پول این رو میده تا 5 سال دیگه براش هتل فضایی درست کنند! جهان سوم یعنی اینکه بلدیم تو همین 19 و 18 سال زندگی که شده حتی یک دهم درصد هم سودی نداشتیم و فقط نون خور بودیم از عالم و آدم گله کنیم و زر بزنیم ! ادا فرهیخته رو دربیاریم در اخرش هم دنبال اینیم که چی میشه آدم بشینه براش اس از بانک بیادکسی که واقعا تو همین شرایط میاد و یه تکونی به خودش میده یه شکاف بزرگی بین خودش و بقیه درست میکنه ! میشه موفقیت از چشم مااگه میخواین پول دربیارین و احمق باشین کنکور تجربی فکر خوبیه براتون./ موفق باشین
      حرفات کاملا صحیح و متین ... ولی خب اگه به خودت بگن پزشکی یا سیگار فروشی ؟ داروسازی یا دلال شلوار لی؟ دندانپزشک یا وارد کننده نوتلا ؟ کدومو انتخاب میکنی ؟؟ خدایی تو علم پزشکی دندان دارو رو با این شغلا مقایسه میکنی ؟ شغلایی که تمام جهان براشون ارزش خاصی قائلن؟ توی سایت SaLaRyjobs یه سرچ بکنی میبینی که بهترین مشاغل جهان ، نه بازاریه ، نه بقال، نه دلال ، نه راننده اسنپ و .... بلکه جراح پزشک دندانپزشک و ... است کاری با درامد و خم و راست شدن بقیه نداریم ...من قبلا فکر میکردم فقط ماییم که اینقدر این شغلارو خوب و خفن میدونیم ،تا وقتی که چند تا استند اپ چینی و اروپایی و امریکایی دیدم که درباره اینکه والدینشون اسرار داشتن پزشکی بخونن ، استنداپ میکردن حتی اونجا هم یه جایگاه برجسته دارن این مشاغل. یه چیزی هم که رفته تو سر ما اینه که نمیشه هم علم رو داشت هم پول ، نمیشه هم کمک کرد هم پول در اورد ، نمیشه زیاد درس خوند پ پول دراورد ... به همین جهته که میگن برای پول نباید پزشکی رفت ... انسانی که اول خودش ، برای خودش مهم نباشه ، نخواد خودش سالم پولدار و سالم باشه ، برای دیگران هم نمیتونه کاری کنه ...توی ایرانه اگه کسی بگه من برای پول فلان کار رو انجام میدم ، همه به یه دیدگاه بد به یارو نگاه میکنن، به دید یه ادم سودجو پولکی بی تفاوت و ... درحالیکه منطق ادم همینو میگه . به نظر من اگه از 99.9 درصد ادما بپرسی که ترجیح میدی پشت یه میز بشینی و باعلمت ، با سوزوندن چند تا فسفر پول در بیاری ، یا با رفت و امد ها و تنش های زیاد و سر و کله زدن با ادمای مختف ، اولی رو انتخاب کنن ، ضمنا مگه چند نفر شانس اینو دارن وارد کننده کالا بشن، کارخونه بزنن ، تاجر و ...شن؟ من پسرخالم قرار بود که بره روسیه دندانپزشکی بخونه ، و نشد ، حالا یه رشته دانشگاه ازاد میخونه ، و اسنپ کار میکنه ، و درامدش هم حدود 10 تومن میشه ولی میگه حاظرم 100 هزار تومن درامدم باشه ولی دانشجوی پزشکی/دندان باشم و با اونطور ادمایی رفت امد داشته باشم ، دغدغم بحث کردن با یه استاد دانشگاه باشه نه سر پول تاکسی....خلاصه که اینطور مقایسه ها از اساس غلطه ... حتما هم نباید عاشق بود تا تجربی رفت و پزشک و دندانپزشک شد فقط کافیه متنفر نباشن، حتی علاقه زیاد هم نیاز نیست.
      آغوشم بااازه ،مثا دهن مردم .

12. Top | #162
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تجربه شخصی خودمو میگن تا ختم کلام شه:
      بنده در این 18 سال هر دو مدل آدم رو دیدم و باهاشون حتی زندگی کردم،یکیشون داره دانشیار میشه،یکیشون هم دیپلمه(البته پیرمرد دیپلمه ارزش لیسانس داره)
      نفر اولی محترم پیش همه اعضای شهر و احترام کافی داره و حقوق خوب(نه اینکه مثلا وضع زندگی بدی داشته باشه اتفاقا عالی)و زندگی متوسط رو به بالا داره
      نفر دوم همسرشون خان منطقه بودند(از همونایی که ده تا خدم و حشم داشتند) و کلا چون سه تا برادر و یه خواهر بودند تقریبا 1/8 اونجاهایی که موروثی بود به ایشون رسید و الان در حدی پولدار هستند که اگر از نصف کمتر (خیلی هم کمتر از نصف چون عدد کسری بلد نبودم بزارم!)پولشو تو بانک یزاره میتونه در عرض یه سال هم همون بانکه هم دو تا مغازه بغلیشو بخره!
      در کل هر دوشون دارای احترام و مقام و منزلت هستند ولی به شخصه با توجه به دیدگاه های مختلف و همچنین نظر خود اون شخص دوم مورد اول که دارای مدرک هستند منزلت بهتری دارند.
      ولی در کل چی به میرسه که حرضشو بخوریم؟!

13. Top | #163
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      کاش اونایی که سال ۹۵ پست زدن تو این تاپیک، الانم بیان ریپلای بگیرن از پستشون و بگن اونچیزی که ۴ سال پیش گفتن درست بوده یا نههم ۴ سال بزرگتر شدن هم احتمالا دانشگاه رفتن
      اقا سعید سوالم قصدش فضولی نیس . یعنی اگه راحت نبودین جواب ندین . میخوام بدونم اگه برمیگشتین عقب همین راهو میومدین؟ کنکورو پزشکیو ....
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

14. Top | #164
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کاش اول استارتر این سوال رو می پرسید:
      اگه رتبه ی مورد نظرتون رو آوردین، حاضرین برید دانشگاه؟؟

نمی دونم چرا از بچگی از هر چی مدرسه و معلم و هم شاگردی و دانشگاه و مکتب خانه و... بیزار بودم
      یکی از بزرگترین علایق و سرگرمی هام از بچگی تا الان نشستن تو کتابخونه و غرق شدن توی کتاب و مطالب مختلف بوده... چیزایی که از اون کتابا یاد گرفتم ارزشمندتر و بیشتر از چیزی بود که توی 12 سال تحصیلی بهم آموزش داده شد... مطالعه آزاد بهم «تفکر منتقدانه» و «پرسشگری» و «کنجکاوی» و «خلاقیت» رو بهم آموزش داد... مدرسه بهم یاد داد «چیزی رو زیر سوال نبرم؛ فقط بخونمش تا نمره بگیرم!» ... روابط اجتماعیم هم ضعیف بود و همیشه برام مشکل بوجود میومد و حتی سال آخر برای اینکه دغدغه ی فکری نداشته باشم، کلا نرفتم مدرسه...
      بنظرم بهترین معلم آدم، کتاب و تجربه ست... معلم، استاد، هم شاگردی و اینا بیشتر نقش راهنما رو دارن...

میرم دانشگاه چون نرفتن به دانشگاه تو خونواده ی ما یجور تابو محسوب میشه و برای کسی که وارد سیستم مزخرف آموزشی کشور نمیشه، هیچ اهمیتی قائل نیستن و حمایتش نمی کنن چون گمان نمی کنن موفق بشه...

میرم دانشگاه تا علاوه بر خوندن درسای دانشگاه، بستری برای مطالعه ی آزادم فراهم کنم... بدون اینکه کسی بهم گیر بده و من رو مورد مؤاخذه قرار بده... میرم تا حمایت بیشتری از جانب خانواده بدست بیارم و بتونم برنامه های توی ذهنم رو عملی کنم...

15. Top | #165
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقا سعید سوالم قصدش فضولی نیس . یعنی اگه راحت نبودین جواب ندین . میخوام بدونم اگه برمیگشتین عقب همین راهو میومدین؟ کنکورو پزشکیو ....
      سوال خیلی سختی پرسیدی
      یه مورد کاری خوب داشتم ولی خوب نمیشه گفت که اگه اون رو میرفتم بهتر بود یا نه. همون طور که اونوقت نمیشد گفت کنکور دادن کار درستیه یا نه.
      اگه منظورت پزشکیه خوب باید بگم نه اگه با همین اطلاعات دوباره انتخاب میکردم احتمالا دارو رو میزدم. اما این باعث نشه که فکر کنی دارو بهتر از پزشکیه یا پزشکی بهتر از داروئه. منظورم این نیس. شرایط شخصی خودمه. برای من دارو بهتر بود.
      پ.ن: البته بازم به این معنا نیس که پشیمونم از پزشکی
      گفتم سوال سختی پرسیدی

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن