خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 61
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      چرا درست نیست؟ من که دلیل آوردم!
      منم ي دليل ديگه ميارم ، تو كتاب نوشته كم كاري تيروئيد باعث كاهش رشد در كودكان ميشه ، حالا سوال اينه با چ مكانيسمي ؟! آيا رشد جسمي افزايش طول استخوان رو شامل نميشه ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 01 دی 1394 در ساعت 23:59

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      چون پرکاری تیروئید طبق کتاب شامل افزایش کلسی تونین نمیشه
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir0017 نمایش پست ها
      منم ي دليل ديگه ميارم ، تو كتاب نوشته كم كاري تيروئيد باعث كاهش رشد در كودكان ميشه ، حالا سوال اينه با چ مكانيسمي ؟! آيا رشد جسمي افزايش طول استخوان رو شامل نميشه ؟!

dmb جان! اصلا کلسی تونین چیکارس؟ به طور کلی کتاب گفته تیروئید در کودکان با عث افزایش رشد استخوان ها میشه!

امیر جان!میشه بیشتر توضیح بدی؟نفهمیدم منظورت چی بود! می خواستی حرف منو رد کنی؟

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      dmb جان! اصلا کلسی تونین چیکارس؟ به طور کلی کتاب گفته تیروئید در کودکان با عث افزایش رشد استخوان ها میشه!

تایید کنم !
      من میگم تو کتاب گفته کم کاری تیروئید تو رشد کودکان موثره ! رشد شامل افزایش طول استخوان ها هم میشه ! حالا من میگم مکانیسمش چطوریه ؟ میتونه تاثیر رشد استخوان از همین میزان ترشح تیروئید باشه !
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 01 دی 1394 در ساعت 23:57

4. Top | #49
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تایید کنم !
      من میگم تو کتاب گفته کم کاری تیروئید تو رشد کودکان موثره ! رشد شامل افزایش طول استخوان ها هم میشه ! حالا من میگم مکانیسمش چطوریه ؟ میتونه تاثیر رشد استخوان از همین میزان ترشح تیروئید باشه !
      رشد استخوان که ناشی از فعالیت تیروئیده! ولی فکر کنم تو اشتباها فکر می کنی کاهش رشد منظورش مثلا میشه کاهش طول استخوان! نه! فکر کنم منظورش از کاهش رشد کاهش نرخ رشده!

5. Top | #50
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      رشد استخوان که ناشی از فعالیت تیروئیده! ولی فکر کنم تو اشتباها فکر می کنی کاهش رشد منظورش مثلا میشه کاهش طول استخوان! نه! فکر کنم منظورش از کاهش رشد کاهش نرخ رشده!
      نمیدونم ! البته من منظورم کاهش طول استخوان نیست ! بلکه عدم افزایش طول استخوانه ! یعنی اصلا رشد نکنه یا حداقل کم رشد کنه !
      میدونی من ی پسره رو چند سال پیش میشناختم که قدش خیلی کوتاه بود و میگفت دکتر گفته چون تیروئیدش کم کاره قدش کوتاه شده ! بر اون اساس گفتم میتونه اینطور باشه !
      البته گفته بود هیپوفیزش کم کاره که همین باعث کم کاری تیروئیدش شده !
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 02 دی 1394 در ساعت 00:17

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

آها بله متوجه این بخش حرفتون نشده بودم؛به نظرم درست میگی

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

پاسخ گزینه ٣

توضیحات :
      علائم پرکاری تیروئید طبق کتاب شامل:
      ١-کاهش وزن(کاهش بافت چربی)
      ٢-بی قراری و اختلالات خواب(تحریک پذیری عصبی و ...)
      ٣-افزایش ضربان قلب
      همچنین این بیماری باعث افزیش تولید کلسی تونین نمیشه و اثری بر اون نداره.
      دیگه وقت نشد توضیحات این مورد رو این جا بنویسم.به این لینک برید.
      پرکاری تیروئید

تشریح گزینه ها:
      ١-غلط
      همون طور که گفتیم این بیماری باعث کوچک شدن سلول چربی میشه(مصرف چربی ذخیره شده در ان ها) و همچنین کاهش گلیکوژن عضلات میشه

٢-غلط
      بخش اول این گزینه درست هست .پرکاری تیروئید باعث افزایش نیاز به ویتامین میشه.چون این هورمون باعث افزایش سوخت ساز و مصرف انرژی میشه.مثلا برای تنفس سلولی و مصرف گلوکز به ویتامین B١ نیاز هست.پس در این بیماری مصرف ویتامین زیاد میشه.

اما بخش دوم غلط هست.خشکی پوست از علائم کم کاری تیروئید هست و نه پرکاری.
      ٣-درست
      فعالیت غدد درون ریز بدن زیاد میشه.مثلا انسولین.(با افزایش قند خون مقدار انسولین هم زیاد میشه)
      از علائم دیگه پرکاری تیروئید افزایش ضربان قلب هست.که با تحریک بیشتر بافت گرهی همراه هست.
      ٤-غلط
      با افزایش سوخت و ساز و تنفس سلولی CO٢ بیشتری تولید میشه و در نتیجه ترکیب اون با هموگلوبین بیشتر میشه اما بخش دوم غلط هست و پرکاری شامل افزایش تولید کلسی تونین نمی شه.

التماس دعا

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط toofan425 نمایش پست ها
      سلام

پاسخ گزینه ٣

توضیحات :
      علائم پرکاری تیروئید طبق کتاب شامل:
      ١-کاهش وزن(کاهش بافت چربی)
      ٢-بی قراری و اختلالات خواب(تحریک پذیری عصبی و ...)
      ٣-افزایش ضربان قلب
      همچنین این بیماری باعث افزیش تولید کلسی تونین نمیشه و اثری بر اون نداره.
      دیگه وقت نشد توضیحات این مورد رو این جا بنویسم.به این لینک برید.
      پرکاری تیروئید

تشریح گزینه ها:
      ١-غلط
      همون طور که گفتیم این بیماری باعث کوچک شدن سلول چربی میشه(مصرف چربی ذخیره شده در ان ها) و همچنین کاهش گلیکوژن عضلات میشه

٢-غلط
      بخش اول این گزینه درست هست .پرکاری تیروئید باعث افزایش نیاز به ویتامین میشه.چون این هورمون باعث افزایش سوخت ساز و مصرف انرژی میشه.مثلا برای تنفس سلولی و مصرف گلوکز به ویتامین B١ نیاز هست.پس در این بیماری مصرف ویتامین زیاد میشه.

اما بخش دوم غلط هست.خشکی پوست از علائم کم کاری تیروئید هست و نه پرکاری.
      ٣-درست
      فعالیت غدد درون ریز بدن زیاد میشه.مثلا انسولین.(با افزایش قند خون مقدار انسولین هم زیاد میشه)
      از علائم دیگه پرکاری تیروئید افزایش ضربان قلب هست.که با تحریک بیشتر بافت گرهی همراه هست.
      ٤-غلط
      با افزایش سوخت و ساز و تنفس سلولی CO٢ بیشتری تولید میشه و در نتیجه ترکیب اون با هموگلوبین بیشتر میشه اما بخش دوم غلط هست و پرکاری شامل افزایش تولید کلسی تونین نمی شه.

التماس دعا
      داداش من! من نگفتم میزان کلسی تونین افزایش پیدا می کنه! سوال هم این حرفو نزده! من میگم اگه اون شخص بالغ نباشه پرکاری تیروئید باعث افزایش کلسیم استخوان هاش میشه!(با توجه به متن کتاب!)!

9. Top | #54
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه مبنا اینه که رو خود کتاب خیلی سبز هم همه بچه ها سوال کانون درمورد کلاژن موجود در بافت ها رو اشتباه زدن(سبز گفته بود خون و چربی کلاژن نداره)
      (

10. Top | #55
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش من! من نگفتم میزان کلسی تونین افزایش پیدا می کنه! سوال هم این حرفو نزده! من میگم اگه اون شخص بالغ نباشه پرکاری تیروئید باعث افزایش کلسیم استخوان هاش میشه!(با توجه به متن کتاب!)!
      هورمون های تیروییدی ربطی به کلسیم نداره.در متابلیسم چربی و کربوهیدرات و ساخت پروتیین تاثیر داره.همچنین همراه هورمون رشد در افزایش رشد استخوان نقش داره اما باعث افزایش کلسیم خون نمی شه
      ویرایش توسط toofan425 : 02 دی 1394 در ساعت 13:41

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط toofan425 نمایش پست ها
      هورمون های تیروییدی ربطی به کلسیم نداره.در متابلیسم چربی و کربوهیدرات و ساخت پروتیین تاثیر داره.همچنین همراه هورمون رشد در افزایش رشد استخوان نقش داره اما باعث افزایش کلسیم خون نمی شه
      سوال نگفته باعث افزایش کلسیم خون میشه! خب می دونیم باعث افزایش رشد استخوان میشه! افزایش رشد استخوان هم یعنی افزایش کلسیم استخوان!
      پس گزینه 4 هم میتونه درست باشه!

12. Top | #57
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هوووو چقدر شلوغش کردی باو
      خب حتی طبق جمله دکتر عمارلو هم تستو میزدی باید درست میزدی!!!
      ولی پر کاری تیرویید ربطی به کاهش یا افزایش کلسی تونین نداره
      بقیه گزینه ها هم که مشکلی ندارن
      ویرایش توسط ThePriNcE : 02 دی 1394 در ساعت 18:41

13. Top | #58
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      توی کتاب شیمی سال دم نوشتهروزگاری از نمک گلوبر، سدیم سولفات ده ابه، و نمک اپسوم، منیزیم سولفات هفت ابه، به عنوان ملین، روی "ی" ی تشدید هست، استفاده میشد.
      ملین چیه؟ چن حس کردم خاصیت درمانی داره گفتم اینجا بپرسم از بچهه های تجربی.

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      توی کتاب شیمی سال دم نوشتهروزگاری از نمک گلوبر، سدیم سولفات ده ابه، و نمک اپسوم، منیزیم سولفات هفت ابه، به عنوان ملین، روی "ی" ی تشدید هست، استفاده میشد.
      ملین چیه؟ چن حس کردم خاصیت درمانی داره گفتم اینجا بپرسم از بچهه های تجربی.
      سلام استاد شيمي ! ببخشيد اين كه شما ميگين مُلَيِّن هست و هر دارويي كه براي يبوست استفاده ميشه رو بهش ميگن مليّن ! يبوست هم كه گلاب به روتون صفت شدن شكم رو ميگن !
      به ما هم ياد ميدي شيمي رو از كجا اينطوري بلدين ؟!

در جامعه ای زندگی میکنم
      که بسیاری از مردمانش با یک “استخاره” هدف تعیین میکنند
      و با یک “عطسه” از هدف خود دست میکشند

از کانال sarzaminglico@ در تلگرام حتماااااا دیدن کنید , قول میدم موثر باشه

15. Top | #60
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام استاد شيمي ! ببخشيد اين كه شما ميگين مُلَيِّن هست و هر دارويي كه براي يبوست استفاده ميشه رو بهش ميگن مليّن ! يبوست هم كه گلاب به روتون صفت شدن شكم رو ميگن !
      به ما هم ياد ميدي شيمي رو از كجا اينطوري بلدين ؟!

بخونش... امیدوارم سر جلسه ارمون هم ب همین خوبی باشم ک تو میگی.

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن