باسلام خدت همه کنکوری ها وپشت کنکوری های عزیز
عیدتون مبارک
من مثل برخی از دوستان درگیر این معدلم هستم که حدودی شده 14 و قصد داشتم دی ماه دیپلم مجدد بگیرم ولی با این پست هایی که دوستان عزیز ارسال میکنن و همه موج منفی هستن و میگن برو دیپ مجدد بگیر نگیر فلان وبهمان.ببینید اگرهمه میخوایید پزشکی قبول بشید انشاالله قبول می شید خب اگر الان همه برن دیپ مجدد بگیرن چی میشه بازم همون اش وهمون کاسه میانگین میره بالا اون موقع میان میگن بیاین دیپ سوم بگیریم الان به زیر 16 میگن معدل بد ولی اگر ترمیم تصویب بشه ویا دیپ مجدد بگیرید چندسال دیگه میان تایپک میزنن معدلم شده 19.95 میخوام دیپ مجدد بگیرم. من نمیدونم دوستان خودشون رو با اونی که 20 گرفته مقایسه میکنن یا اینکه میگن من اگر معدلم 20 می شد رتبه ام اینقدر می شد تقریبا میشه اینطوری که قبلا که تاثیر معدل نبود یک درس رو حذف میکردی بعد جوابا میگفتی کاش حذفش نمیکردم اینقدر رتبه ام جابجا می شد(خودم کردم امسال و جوری شد از لبه تیغ افتادم).شاید به نظر من اینطوری هستش من اگر بخوام دیپ مجدد انسانی بگیرم باید دی ماه (مهلت شهریور تموم شد) امتحان بدم یعنی باید کلا دوماه رو بزارم برای دیپلم مجدد که واقعا زمان کمی نیستش باور کنید اگر به جای اینکه 2ماه برید سراغ 25درصد برید سراغ 75 درصد بهترهستش ریسکشم کمه چون ممکنه نمرات مطلوبی نگیرید و بیاید از دوطرف ضربه بخورید.به شخصه دوتا دوست داشتم که معدل یکیشون 16.5 ویکی حدود 18 بود امسال 18 بامن هم رتبه شدو16.5 5 هزار بدترازمن شده درصورتی که درصد های من همه جز ادبیات زیر20 بوده اون وضعشون خوبه به خصوص 18 که واقعا من خودم شاخ دراوردم چندتا هم قرض گرفتم.بهترهستش برید دنبال علاقه خودتون الان کسانی هستن که یا به خاطر پول هست یا به خاطر حرف دیگران چون پیش خودش میگه دکتر بشم اینطوری میشه مثلا مهندس بشم اینطوری میشه.شکر خدا تو این مملکت اشنا داشته باشی دیپلم ردی هم باشی استخدامی توبهترین جاها که طرف رو با لیسانس قبول نمیکنن.
دراخر بهتر هستش تمرکز خودتون رو بزارید روی کنکور نه دیپ مجدد چون واقعا اگر وقت بزاری واخر سر نتیجه مطلوب نگیری کلا فکرکنم انقدر فکرها به ذهنت میان که نمیتونی ادامه بدی یا برخی از دوستان عزیز میگن خب دیپلم جدید بگیریم نمراتمون خوب نباشه تاثیرش کمتره خب دوست عزیز من شما دوماه وقت از دست دادی میتونستی تواین ماه با چندتا تست بهتر کارکردن از هم سطحان خود جلو بزنی مثلا تو تجربی با دیپ انسانی زیرگروه یک تقریبا میشه 7 درصد تاثیر سوابق خب شما دوماه وقت میزاری میای میخونی آخر سر هم 20 نشی یا 17 اینا بشی تقریبا میشی همونی که با دیپلم قبلی ودوماه کارکردن مستمر برای کنکور میشدی یعنی هم دیگر رو خنثی میکنن نهایتش اینه .کم نیستن کسانی که دیپ مجدد رو هم خراب کردن.تواین مملکت هیچی قابل پیش بینی نیست بهتره همون 75 درصد رو بچسبیم فردا ممکنه بگن دیپ مجددم نمیخواد یا اصصلا اگر ترمیم رو بزارن عملا دیگه معدل تا حدود زیادی ارزشش کم میشه.الان کسانی هستن که با معدل 20 هم کنکور رو خراب کردن به قولی به اون 25 درصد امیدوار بودن و تلاش نکردن ولی کسی با معدل پایین با تلاش وپشتکار رتبه اون بهتر شده ببینید شما وقتی نتایج رو میدن خودتون رو با اونی که مثلا 20 بوده مقایسه کنید نه اینطوری که مثلا من 20 میگرفتم اینقد می شد

نتیجه: بهترهستش به جای رفتن سراغ دیپلم مجدد بشینید با انگیزه درستون رو بخونید اینهمه ادما خودشون رو ... میکنن میگن هنوز کنکور سرنوشت سازه ولی انجمن رو رفرش میکنی یا تایپک تاثیر سوابق تحصیلی بالاس یا دیپ مجدد.شما که دیپلمت رو خراب کردی بپا کنکورت رو خراب نکنی.

این نظر شخصی من بود امیدوارم دوستان ازنظر بنده ناراحت نشوند چون قصد من نه جلوگیری از گرفتن دیپ مجدد هست نه گرفتنش پس بهتره کمی واقع بینانه نگاه کنید به موضوع ما نگاه کردیم اینطوری به چشما امد مال شما عزیزان رو نمیدونم.هدف من امید دادن به کسانی هست که معدل پایین دارند هستش چون واقعا اگر تلاش زیاد باشه به نتیجه مناسب خواهید رسید.

کمی نه زیاد طولانی شد.

همگی موفق وموید باشید