خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها

فرض کنید شما یه درسی رو ۱۰۰ میزنید ترازتون میشه ۱۰۰۰۰ همون درسو نمره تون میشه ۲۰ و تراز نمره تون میشه ۹۰۰۰ خب اینجا معدل ۲۰ ترازتونو میکشه پایین. ولی اگه نمره ۲۰ به شما تراز ۱۱۰۰۰ بده چی؟ اینجا نمره ۲۰ تراز کلتونو میبره بالا و نسبت به کسی که معدل براش تاثیر نداره وضع بهتری دارین.
      باید مشخص بشه تراز معدل نسبت به تراز کنکور چه وضعیتی داره
      داداشی این استدالالی که کردید میشه گفت غلطه
      اصلا نمیشه درس به درس مثال زد
      به خاطر همین تراز کلی رو مد نظر میگیریم
      فرض کنید درصد من و یه بنده خدای دیگه یکسان باشه - فرض کنید تراز دو تامون 11436 هستش - اون معدلش 20 هستش و من تاثیر معدل ندارم - حالا کدوممون جلوتر می افتیم ؟‌
      تو همین حینی که داشتم به این سوال فکر میکردم - متوجه این مسله شدم - حتی اکه معدلت هم 20باشه بازم ترازت کنکورت رو میاره پایین - ولی تا الان سه نفر از شماها گفتن تراز میره بالا - حالا من علمی ثابت کردم -انتظار دارم شما هم علمی صحبت کنید

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      فرض کنید درصد من و یه بنده خدای دیگه یکسان باشه - فرض کنید تراز دو تامون 11436 هستش - اون معدلش 20 هستش و من تاثیر معدل ندارم - حالا کدوممون جلوتر می افتیم ؟‌
      تو همین حینی که داشتم به این سوال فکر میکردم - متوجه این مسله شدم - حتی اکه معدلت هم 20باشه بازم ترازت کنکورت رو میاره پایین - ولی تا الان سه نفر از شماها گفتن تراز میره بالا - حالا من علمی ثابت کردم -انتظار دارم شما هم علمی صحبت کنید
      منم علمی بحث میکنم
      درمورد همین مثالتون سوال؟ شما تاثیر معدل ندارید درست اما تراز معدل ۲۰ دوستتون چنده؟

درضمن من اصلا نگفتم معدل ۲۰ ترازو میبره بالا یا پایین میاره.گفتم باید مشخص بشه...
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sardare azmoon نمایش پست ها
      سپنتا درست میگه بستگی به تراز طرف تو کنکور داره علت اینکه شما تو همه محاسباتت نمره طرف پایین تر شده این بوده که تو همه نمونه های شما تراز درس اون طرف بیش از معدلش بوده اما اگر تو همین مثال شما طرف فیزیک رو 40 بزنه و ترازش مثلا بشه 8 هزار اونوقت معدل بالا میکشوندش
      خب صد البته - حرف شما صحیحه
      این اقا درسال 92 رتبش 200 بوده (‌بدون تاثیر معدل ) - طبق محاسبات سنجش در سال 93 با تاثیر معدل رتبش شده 149 - هر چند این موضوع مبحث مفصلیه و فعلا خارج از حیطه موضوع ماست
      مبحث من یه چیز دیگست - چرا کسی که معدلش 20 هستش تراز کنکورش روه میاره پایین ؟
      سوال دومم - تفاوت کسی که معدلش 20 هستش با کسی که تاثیر معدل نداره در چیه ؟‌

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببین دوست عزیز فرض کن شما 20 هستی و من تاثیر معدل ندارم حالا مثلا تراز نمره 20 شما میشه 10 هزار حالا اگر تراز کنکورمون بیش از 10 هزار باشه من که تاثیر ندارم سود میکنم و شما ضرر اما اگر ترازمونزیر 10 هزار باشه شما که تاثیر معدل دارید سود میکنید
      به وبلاگ کنکوری ما سر بزنید
      http://mmtkk.blogfa.com/

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب صد البته - حرف شما صحیحهاین اقا درسال 92 رتبش 200 بوده (‌بدون تاثیر معدل ) - طبق محاسبات سنجش در سال 93 با تاثیر معدل رتبش شده 149 - هر چند این موضوع مبحث مفصلیه و فعلا خارج از حیطه موضوع ماست مبحث من یه چیز دیگست - چرا کسی که معدلش 20 هستش تراز کنکورش روه میاره پایین ؟ سوال دومم - تفاوت کسی که معدلش 20 هستش با کسی که تاثیر معدل نداره در چیه ؟‌
      در این مورد اره معدل تاثیذ منفی گذاشته چون تراز معدل پایینتر از تراز کنکور بوده. اگه همیشه اینجوری باشه تاثیر معدل به ضرره
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

6. Top | #21
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب صد البته - حرف شما صحیحه
      این اقا درسال 92 رتبش 200 بوده (‌بدون تاثیر معدل ) - طبق محاسبات سنجش در سال 93 با تاثیر معدل رتبش شده 149 - هر چند این موضوع مبحث مفصلیه و فعلا خارج از حیطه موضوع ماست
      مبحث من یه چیز دیگست - چرا کسی که معدلش 20 هستش تراز کنکورش روه میاره پایین ؟
      سوال دومم - تفاوت کسی که معدلش 20 هستش با کسی که تاثیر معدل نداره در چیه ؟‌
      علت پایین اومدن نمره کنکورش اینه که چون در امتحان نهایی نمره 20 زیاده تراز نمره 20 میاد پایین و چون تراز کنکور اون شخص بیش از تراز امتحان نهاییش شده پس نمرش میاد پایین
      تفاوتش اینه که کسی که معدل داره شاید ترازش بالا یا پایین بشه ولی کسی که نداره تراز کنکورش همون میمونه
      به وبلاگ کنکوری ما سر بزنید
      http://mmtkk.blogfa.com/

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تا اینجاش رو متوجه هستم
      دقیقا نداشتن تاثیر معدل یک مزیته - و در قبالش اگه یه درسی رو خراب کردم چون دیگه پشتوانه معدل ندارم - پس میشه گفت به ضررم میشه
      یه جور دیگه هم میشه گفت -منی که تاثیر معدل ندارم فعلا از همه کسانی که معدل زیر 20 دارن جلوتر هستم
      و حالا بیاید سر این موضوع بحث کنیم که چرا 25 درصد معدل 20 بازم درصد تراز کنکور رو میاره پایین - امکان داره یه دلیلی داشته باشه ؟‌

8. Top | #23
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ولی به طور کلی چون امتحان نهایی اسونتر از کنکوره پس احتمالا تراز معدل ۲۰ همیشه از ترار درصد ۱۰۰ پایینتر خواهد بود. در نتیجه بین دو نفر که درصدهای مشابه زدند کسی که معدل براش تاثیر نمیذاره نسبت به کسب که معدلش ۲۰ شده باز به نفعشه و ترازش بالاتر خواهد بود.حرفتون درسته...معدل ۲۰ هم حتی تراز رو میاره پایین
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      در این مورد اره معدل تاثیذ منفی گذاشته چون تراز معدل پایینتر از تراز کنکور بوده. اگه همیشه اینجوری باشه تاثیر معدل به ضرره
      پس شما هم به همین نتیجه رسیدی

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ولی به طور کلی چون امتحان نهایی اسونتر از کنکوره پس احتمالا تراز معدل ۲۰ همیشه از ترار درصد ۱۰۰ پایینتر خواهد بود. در نتیجه بین دو نفر که درصدهای مشابه زدند کسی که معدل براش تاثیر نمیذاره نسبت به کسب که معدلش ۲۰ شده باز به نفعشه و ترازش بالاتر خواهد بود.حرفتون درسته...معدل ۲۰ هم حتی تراز رو میاره پایین
      باید مطمن بشم
      باید با یه کارشناس لایه یک از سنجش صحبت کنم که اونم دیر به دیر پا میده - بعضی موقع ها سوال تخصصی که براش میفرستم خودش زنگ میزنه - فکر کنم اسمش زهره هستش

11. Top | #26
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پس شما هم به همین نتیجه رسیدی
      اره میشه گفت کسی که کنکور درصد بالا میزنه معدل براش تاثیر منفیه و کسی که کنکور درصد پایین میزنه معدل براش مثبته
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اره میشه گفت کسی که کنکور درصد بالا میزنه معدل براش تاثیر منفیه و کسی که کنکور درصد پایین میزنه معدل براش مثبته

وااای خدا کلی خندیدم
      یه دل سیر دارم میخندم
      ببین نصفه شبی به کجا رسیدیم

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موضوع از اونجایی خرابه که آموزش و پرورش میخواد هر جوری شده بالاخره به خاطر اخذ امتیازات جهت حقوق بیشتر کارمندان رده بالاش آستین بالا بزنه.چه اون موقعی که با راه انداختن کارناوال های اعتراضی برای گرفتن حقوق بیشتر و چه حالا ؛هیچ کدوم به نفع این مردم و مملکت تموم نشد.
      آخه یکی نیست بگه :آهای!!! آموزش و پروش !! اسم جنابعالی مشخصه باید به امر آموزش و پرورش برسی نه سنجش.این کار یعنی سنجش برای تحصیلات عالیه در صلاحیت تو نیست.تو که چشمات خیلی قشنگه!!آخه کجای دنیا یه ارگان هم یه کاری رو انجام میده و هم اینکه موضوع سنجش و محک اون کار انجام شده به خود اون ارگان محول میشه؟کجا ؟جز ایران؟
      یعنی سازمان سنجش با این همه تجربه و رزومه عالی (واقعا به جز خیلی موارد معدود خوب بوده دیگه نه؟)بلد نیست آزمون استاندارد برای ورود به تحصیلات عالی بگیره اون وقت یه مدرسه که گاهی هست گاهی نیست میخواد برای 12 و بیشتر سال یک محصل تصمیم بگیره؟
      با این حساب برای ورود به کارشناسی ارشد هم باید دانشگاه خودش آزمون برقرار کنه نه سنجش.ولی چون اونجا دانشجو بالاخره تجربه های 4 ساله داره ؛دانشگاه نمیتونه زور بگه چون دانشجو خیلی سریع پسش میزنه.به همین خاطر این کار بر عهده سازمان سنجش هست نه دانشگاه.میدونین چرا ؟بله همه تون میدونین.اوضاع اموزش و سنجش برخی دانشگاه ها خیلی واضحه.و هیچوقت به صلاح مملکت نیست که اینجوری فوق لیسانس ودکترا بریزه بیرون. ولی اینجا آموزش وپرورش هر جوری شده میخواد خودش دست به کار بشه.
      میدونین دلیلش چیه؟هیچکدوم از شما که فکر نمی کنین برای بهتر و عدالت محور شدن آزمون کنکور تلاش میکنه.؟خوب اگه اینجوره بیاد هر چی تو چنته داره بذاره در اختیار سازمان سنجش.درسته یا نه؟خب پس برای چیه؟
      واضحه .خیلی وقت هاست که آموزش و پرورش (منظور کارمنداش)ناراحت از این است که چرا تو بازار داغ صنعت کنکور دستی بر آتش ندارد.میگه خب من که تلاش کردم کنکور تا این درجه تبش بره بالا .چرا این پولی که در کنکور خرج میشه دور از دسترس من باشه.این معدل از اونجا گریبان دانش آموز ضعیف و قوی رو گرفته.و خیال نداره به سلامتی و مصالحه کنار بکشه.

این همه ازمون استاندارد(استاندارد=$$$$$$ این علامت مخصوص دلار بزرگ است! احترام بگذارید) آموزش و پرورش رو در یه آزمون با نمره کل بیست رو در نظر بگیرید:چقدر از بچه ها از آزمون های نهایی و یا آخر سالی آموزش و پرورش راضی هستند؟ 5% نه ؟ 10% یا نه ؟15%؟؟؟؟

خب آقایون آموزش و پرورش ما این دفعه از جناب آقای دکتر روحانی میخواهیم که هر جوری شده حقوق شما یهویی 1000 برابر بکنه ولی تو رو خدا اوضاع رو به هم نریزید.بذارید مردم لا اقل اینجا بچه هاشون موش آزمایشگاهی نشوند.لطفا..ما همگی فریاد میزنیم آهای آموزش و پرورش محترم تو رو خاطر $ هم شده این یکی رو بیخیال شو.آهای ی ی ی ی ی ی ی!!
      انچه البته به جایی نرسد فریاد است.(جیغی به این بنفشی ؟)

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar94 نمایش پست ها
      موضوع از اونجایی خرابه که آموزش و پرورش میخواد هر جوری شده بالاخره به خاطر اخذ امتیازات جهت حقوق بیشتر کارمندان رده بالاش آستین بالا بزنه.چه اون موقعی که با راه انداختن کارناوال های اعتراضی برای گرفتن حقوق بیشتر و چه حالا ؛هیچ کدوم به نفع این مردم و مملکت تموم نشد.
      آخه یکی نیست بگه :آهای!!! آموزش و پروش !! اسم جنابعالی مشخصه باید به امر آموزش و پرورش برسی نه سنجش.این کار یعنی سنجش برای تحصیلات عالیه در صلاحیت تو نیست.تو که چشمات خیلی قشنگه!!آخه کجای دنیا یه ارگان هم یه کاری رو انجام میده و هم اینکه موضوع سنجش و محک اون کار انجام شده به خود اون ارگان محول میشه؟کجا ؟جز ایران؟
      یعنی سازمان سنجش با این همه تجربه و رزومه عالی (واقعا به جز خیلی موارد معدود خوب بوده دیگه نه؟)بلد نیست آزمون استاندارد برای ورود به تحصیلات عالی بگیره اون وقت یه مدرسه که گاهی هست گاهی نیست میخواد برای 12 و بیشتر سال یک محصل تصمیم بگیره؟
      با این حساب برای ورود به کارشناسی ارشد هم باید دانشگاه خودش آزمون برقرار کنه نه سنجش.ولی چون اونجا دانشجو بالاخره تجربه های 4 ساله داره ؛دانشگاه نمیتونه زور بگه چون دانشجو خیلی سریع پسش میزنه.به همین خاطر این کار بر عهده سازمان سنجش هست نه دانشگاه.میدونین چرا ؟بله همه تون میدونین.اوضاع اموزش و سنجش برخی دانشگاه ها خیلی واضحه.و هیچوقت به صلاح مملکت نیست که اینجوری فوق لیسانس ودکترا بریزه بیرون. ولی اینجا آموزش وپرورش هر جوری شده میخواد خودش دست به کار بشه.
      میدونین دلیلش چیه؟هیچکدوم از شما که فکر نمی کنین برای بهتر و عدالت محور شدن آزمون کنکور تلاش میکنه.؟خوب اگه اینجوره بیاد هر چی تو چنته داره بذاره در اختیار سازمان سنجش.درسته یا نه؟خب پس برای چیه؟
      واضحه .خیلی وقت هاست که آموزش و پرورش (منظور کارمنداش)ناراحت از این است که چرا تو بازار داغ صنعت کنکور دستی بر آتش ندارد.میگه خب من که تلاش کردم کنکور تا این درجه تبش بره بالا .چرا این پولی که در کنکور خرج میشه دور از دسترس من باشه.این معدل از اونجا گریبان دانش آموز ضعیف و قوی رو گرفته.و خیال نداره به سلامتی و مصالحه کنار بکشه.

این همه ازمون استاندارد(استاندارد=$$$$$$ این علامت مخصوص دلار بزرگ است! احترام بگذارید) آموزش و پرورش رو در یه آزمون با نمره کل بیست رو در نظر بگیرید:چقدر از بچه ها از آزمون های نهایی و یا آخر سالی آموزش و پرورش راضی هستند؟ 5% نه ؟ 10% یا نه ؟15%؟؟؟؟

خب آقایون آموزش و پرورش ما این دفعه از جناب آقای دکتر روحانی میخواهیم که هر جوری شده حقوق شما یهویی 1000 برابر بکنه ولی تو رو خدا اوضاع رو به هم نریزید.بذارید مردم لا اقل اینجا بچه هاشون موش آزمایشگاهی نشوند.لطفا..ما همگی فریاد میزنیم آهای آموزش و پرورش محترم تو رو خاطر $ هم شده این یکی رو بیخیال شو.آهای ی ی ی ی ی ی ی!!
      انچه البته به جایی نرسد فریاد است.(جیغی به این بنفشی ؟)
      بله درست میفرمایید

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام به همه شما دوستان با صفا
      شب عالی تون بخیر باشه

یه سوال فنی دارم - که اصلا حوصله فکر کردن بهش رو ندارم - البته یکم بهش فکر کردم هنگ کردم
      تفاوت رتبه من که تاثیر معدل ندارم با کسی که معدلش 20 هستش چطوره - خواهشا کسانی که دقیق میدونن پاسخگو باشن- هنوز یادم نرفته چقدر از شماها اطلاعاتتون در مورد تاثیر معدل غلط بود - شاید با بیش از 50 نفرتون کل کل کردم تا تونستم شماها رو توجیه کنم ( یکی میگفت تاثیر دورس کنکور درس به درسه - یکی میگفت تاثیر دروس عمومی دیپلم انسانی در کنکور تجربی 25 درصده و مابقیشون هفت درصده- یکی می اومد میگفت من تا الان خیلی تحقیق کردم و اخرش کلی اطلاعات غلط میداد - خلاصه امیدوارم این سری مثل دفعه قبل نشه )‌

یه نگاه به نمونه نمرات سنجش انداختم - ریز نمرات سوابق تحصیلی به همراه تراز دروس - 10 تا از دانش اموز ها رو گذاشته بود - اون ده نفر هم بازه معدلی شون تقریبا بین 18 تا 19 بود - یعنی معدل 20 نداشتن - خلاصه تو همه ی این ده نفر معدل به ضررشون شده و ترازشون رو اورده بود پایین -البته اینم بگم واسه کسانی که درصد های پایین داشتن - معدل یکم بهشون کمک کرده بود که این فعلا خارج از حیطه سوال منه و اون مبحث خودش رو داره

----
      خلاصه سوالم اینه فرض کنید دو نفر درصد های کاملا مشابه ای داشته باشن - یکی شون معدلش 20 هستش - و دیگر تاثیر معدل نداره - برگه برنده با کیه ؟

خودم هم یکم به نمونه تراز بندی سنجش دقت کردم- منظورم از یکم حدوده یک ساعته - بعد تا اینجا رسیدم

فایل پیوست 35868
      همون طور که مشاهده میکنید 75 درصد تراز کل کنکور به اضافه 25 درصد کل ترازسوابق تحصیلی میشه و در آخر تراز نهایی رو بدست اومده - اینم بگم طبق داده هایی که خوده سنجش داده بود تمام نمرات و تراز ها رو با صورت دستی بدست اوردم ودقیقا جواب نهایی با جواب خوده سنجش یکی در اومد
      و اما سوال - این اقا معدلش حالا تقریبا 19 هستش و تراز معدل اون 9516 هستش - من اومدم معدلش رو 20 فرض کردم - یعنی فرض میکنیم این اقا معدلش 20 بوده - حالا میخوایم ببینیم چه تاثیری در تراز نهاییش ایجاد میشه - سپس طبق داده های خوده سنجش و با حوصله خیلی زیاد - تراز معدل 20 اون رو هم حساب کردم - که اونم شد 9993- با همین تراز بدست اومده - اون رو مجدا تو فرمول بالایی قرار دارم - و تراز نهاییشاز 10956 به 11075 تغییر کرد - درسته ترازش بالاتر اومده و هنوز خیلی عجیبه اخه - یعنی حتی اگه کسی معدلش هم 20 باشه و 25 درصد کامل رو بگیره بازم ترازکنکورش رو پایین میکشه - پس میشه به این نتیجه رسید که اگه کسی تاثیر معدل نداشته باشه نسبت به کسی که معدلش 20 باشه تراز بهتری داره ؟

دوستان ببخشید وقتتون رو گرفتم- خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

سلام

اشكال كاملا وارد است.

پاسخ كاملا كارشناسي و علمي مي طلبد.

بررسي هاي من هم نشان از وجود نقص جدي مي دهد.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن