خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 45
    1. Top | #31
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      منظورتون از زیست آبی که میگفتید هیچی کم نداره و اینا، زیست پایه آبی هست یا سال به سال آبی؟؟؟
      ممنونم
      زیست پایه آبی رو میگم . سال به سال ها رو نمی دونم . البته درسنامه نداره ولی تستاش واقعا استاندارده . واقعا تستاش خوبن . مخصوصا تست های کانونش .
      البته غلط علمی هم داره ولی خیلی خیلی کم !

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منم آخرین ویرایشش رو گرفتم.
      بعضی از غلطاش که الآن حضور ذهن دارم :

1- تو بیشتر بدانید کتاب میخوانیم که آمیلاز نشاسته رو به مالتوز تبدیل میکنه. بعد تو الگو گفته که گلوکز در گیاهان بصورت نشاسته ذخیره میشود و از هیدرولیز نشاسته بوسیله آمیلاز ((گلوکز)) ساخته میشود!!!

2- این جمله کتاب که میگه گیاهان همیشه برای آزاد کردن انرژی به گلوکز نیاز دارند. یعنی ==>> میتوکندری گیاهی فقط از گلوکز میتونه atp تبدیل میکنه و از پروتئین ، اسید نوکلئیک و ... نمیتونه atp بسازه. بعد تو الگو برای توجیه این جمله گفته که گیاهان گلوکز رو به نشاسته تبدیل میکنند و با هیدرولیز نشاسته انرژی بین پیوند ها آزاد میشه و از این طریق انرژی ساخته میشه!

ساخته شدن انرژی یعنی ساخته شدن atp!
      از طرفی با هیدرولیز نشاسته (که الگو این مثال رو زده) فقط گرما تولید میشه و ما نمیتونم atp بسازیم!

و ... . (اگه بخوای میذارم!)

اینم از فصل 8 الگو هست! :

فایل پیوست 33827
      با تصویر و برخی نکات موافقم ولی نظر من اینه برخی مواقع برداشت های غلط ما میتونه باعث بشه که فکر کنیم کتاب غلط علمی داره
      الان جمله ای که مشخص کردم توسط الگو گفته شده و به نظر من درسته شاید برداشت شما غلط بوده میشه این جوری برداشت کرد که با تجزیه نشاسته به گلوکز از این گلوکز در تنفس سلولی استفاده میشه نه از انرژی بین پیوند ها در نشاسته

درباره مورد اولم که گفتید میشه اینجوری برداشت که آمیلاز هیچ موقع نمیتونه نشاسته رو به گلوکز تبدیل کنه پس سوال من اینه نشاسته ذخیره شده در گیاهان چجوری باید هیدرولیز بشه تا در تنفس سلولی ازش استفاده بشه
      جمله شما در " دهان "درسته یعنی در دهان نشاسته به صورت ناقص و به مالتوز تبدیل میشه

البته اینا برداشت های خودمه که ممکنه هم غلط باشه
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 111.jpg  

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      یه جمله تو خیلی سبز هست همیشه تو ذهنمه میگه : ساختن سخته و خراب کردن آسونه .. این یعنی چی یعنی ایکه ساختن یک چیز (سنتز آبدهی) سخته و انرژی خواه ولی خراب کردنش (هیدرولیز آن) آسونه و انرژی زا پس جمله ای که برات قرمز کردم که گفتی الگو گفته درسته و غلطی نداره در واقع در اینجا منظور از ساخته شدن انرژی یعنی ازاد کردن انرژی پس این جملش درست بود ..
      در مورد شکل فصل هشت هم باید بگم کپسول مفصلی همون کپسول رشته ایه که الگو اینجا اشتباه کرده ..
      آمیلاز هم میتونه نشاسته رو به مالتوز تبدیل کنه هم به گلوکز ...
      مورد دو رو هم بخش اولش رو متوجه نشدم که چی گفتی یکم توضیحش بده
      اولاً مورد یک بگم که آمیلاز آنزیمی ضعیف هست و از هیدرولیز نشاسته فقط میتونه مالتوز رو تولید کنه! و اون آنزیم مالتاز هست که مالتوز رو میتونه به گلوکز تبدیل کنه!
      مورد دو هم میتوکندری گیاهی فقط میتونه از سوختن گلوکز atp تولید کنه و انرژی رو ذخیره و آزاد کنه!
      تو الگه گفته بوده که سلول گیاهی با شکستن پیوند بین نشاسته انرژی رو میسازه!
      که انرژی آزاد شده از هیدرولیز فقط گرما هست و نمیتونه atp بسازه!
      ...

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بچه ها هر کس با یه کتابی حال میکنه ...

قرار نیست هر کس یه کتاب رو خوند باهاش موفق بشه یا اصلا اگه موفق نشد هر کس اون کتاب رو بخونه و موفق نشه ...

سلیقه ها فرق دارن مطمنا اگه فاگو خوب نبود هیچوقت چاپ نمی شد ...پس حتما حرفی واسه گفتن داره....

من خودم شخصا از رو کتاب درسی می خونم بعدشم نکات ترکیبیشو از مهر و ماه جمع بندی می خونم بعدشم تست های ترکیبی گربه رو میزنم

به نظرم همینا کافیه هست شاید یکی از منابع من خوشش نیاد و از رو کتاب دیگه ای بخونه...

به هر حال به نظر من این بحثا فقط حاشیس

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه فصلشو بگیر از اینترنت بخون اگه حال کردی بگیر نکردی نگیر
      من خودم فصل1 زیست2 رو از کتاب خوندم و فول شدم بعد پشتش فاگو هم خوندم دیدم از کتاب خوندم خیلی بهتر متوجه شدم و با فاگو زیاد حال نکردم بیخیالش شدم
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      فاگو قیمتش چنده حالا؟

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi139020 نمایش پست ها
      با تصویر و برخی نکات موافقم ولی نظر من اینه برخی مواقع برداشت های غلط ما میتونه باعث بشه که فکر کنیم کتاب غلط علمی داره
      الان جمله ای که مشخص کردم توسط الگو گفته شده و به نظر من درسته شاید برداشت شما غلط بوده میشه این جوری برداشت کرد که با تجزیه نشاسته به گلوکز از این گلوکز در تنفس سلولی استفاده میشه نه از انرژی بین پیوند ها در نشاسته

درباره مورد اولم که گفتید میشه اینجوری برداشت که آمیلاز هیچ موقع نمیتونه نشاسته رو به گلوکز تبدیل کنه پس سوال من اینه نشاسته ذخیره شده در گیاهان چجوری باید هیدرولیز بشه تا در تنفس سلولی ازش استفاده بشه
      جمله شما در " دهان "درسته یعنی در دهان نشاسته به صورت ناقص و به مالتوز تبدیل میشه

البته اینا برداشت های خودمه که ممکنه هم غلط باشه
      پست 33 جواب دادم.
      ...

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      فاگو قیمتش چنده حالا؟هر3تا با هم!!

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولاً مورد یک بگم که آمیلاز آنزیمی ضعیف هست و از هیدرولیز نشاسته فقط میتونه مالتوز رو تولید کنه! و اون آنزیم مالتاز هست که مالتوز رو میتونه به گلوکز تبدیل کنه!
      مورد دو هم میتوکندری گیاهی فقط میتونه از سوختن گلوکز atp تولید کنه و انرژی رو ذخیره و آزاد کنه!
      تو الگه گفته بوده که سلول گیاهی با شکستن پیوند بین نشاسته انرژی رو میسازه!
      که انرژی آزاد شده از هیدرولیز فقط گرما هست و نمیتونه atp بسازه!
      مورد یک رو ببخشید که اشتباه کردم رفتم ویکیپدیا زدم گفته ی شما درست در اومد :
      sssssssssssssss.jpg
      ولی در مورد دوم :
      بازم میگم با شکستن پیوند بین نشاسته ای منظورش هیدرولیز نشاسته هستش و انرژی رو آزاد میکنه .. انرزی آزاد شده میتونه هم به صورت گرما باشه هم atp .. ولی شما چجوری به این نتیجه رسیدید که هیدرولیز فقط گرما تولید میکنه با توجه به چه چیزی؟ چون اگه اینجوری باشه ما هم نمیتونیم ذخیره یا تولید انرژی داشته باشیم چونکه واسه بدست آوردن انرژِی گلیکوژن رو به گلوکز هیدرولیز میکنیم ... پس ما هم نمیتونیم انرژی به صورت atp داشته باشیم با توجه به این حرفت

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پست 33 جواب دادم.
      مالتاز در سطح کتاب درسی کجا مطرح شده دقیقا ؟

برداشت های شما درباره پتیالین درسته
      تصویر اتچ شده رو ببنید ( منبع خیلی سبز )

نوشته, پتیالین این کار رو انجام میده و هیدرولیز ناقص داره یه جمله مهم نوشته پتیالین نوعی آمیلاز ضعیف هست اولا چرا گفته نوعی ؟ و دوما چرا تاکیر کرده ضعیف ؟ چون ما میتونیم آمیلازی داشته باشیم که بتونه هیدرولیز رو کامل انجام بده اگر عملکرد آمیلاز کلا ضعیف بود تاکید نمیکرد که آمیلاز ضعیفه
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 112.jpg  

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      مورد یک رو ببخشید که اشتباه کردم رفتم ویکیپدیا زدم گفته ی شما درست در اومد :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: sssssssssssssss.jpg
مشاهده: 109
حجم: 38.9 کیلو بایت
      ولی در مورد دوم :
      بازم میگم با شکستن پیوند بین نشاسته ای منظورش هیدرولیز نشاسته هستش و انرژی رو آزاد میکنه .. انرزی آزاد شده میتونه هم به صورت گرما باشه هم atp .. ولی شما چجوری به این نتیجه رسیدید که هیدرولیز فقط گرما تولید میکنه با توجه به چه چیزی؟ چون اگه اینجوری باشه ما هم نمیتونیم ذخیره یا تولید انرژی داشته باشیم چونکه واسه بدست آوردن انرژِی گلیکوژن رو به گلوکز هیدرولیز میکنیم ... پس ما هم نمیتونیم انرژی به صورت atp داشته باشیم با توجه به این حرفت
      پارسا جان درست میگن ببین انرژی که از هیدرولیز نشاسته آزاد میشه تو سلول ما یه بخشیش میشه گرما یه بخشیشم برای این که سلول بتونه از اون انرژیه استفاده کنه میره تو پیوند کای بین فسفات ها و atp ساخت میشه.
      و در مورد آنزیم ها یه سریاشون ممکنه به صورت زوج بشکونن آنزیمارو یه سریا به صورت فرد که محصولاتمون متفاوت خواهد بود در این صورت
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)
      نقد منتخب من درباره ی کتاب زیست نشر الگو
      در سایتشون:
      http://www.olgoopub.ir/sn/books/pt/full/id/177
      (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)

بزرگ اونیه که سرش گندس نه هیکلش رو الاکلنگم بالاتره ....

12. Top | #42
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      راستی الگو از بیشتر بدانید هم سوال میده ! این دیگه نهایته خود شیرینیه !

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mersad نمایش پست ها
      پارسا جان درست میگن ببین انرژی که از هیدرولیز نشاسته آزاد میشه تو سلول ما یه بخشیش میشه گرما یه بخشیشم برای این که سلول بتونه از اون انرژیه استفاده کنه میره تو پیوند کای بین فسفات ها و atp ساخت میشه.
      و در مورد آنزیم ها یه سریاشون ممکنه به صورت زوج بشکونن آنزیمارو یه سریا به صورت فرد که محصولاتمون متفاوت خواهد بود در این صورت
      untitled.jpg

...

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه خوب نیست
      10 تا نکته که خودت از تست زدن در بیاری می ارزه به 1000 تا نکته که آماده بذارن جلوت
      این که دوستان گفتن قدرت تحلیل رو می گیره هم کامل قبول دارم
      الان یکی بخواد لغت یاد بگیره نمی ره دیکشنری حفظ کنه که

بعدش الان بعضیا گرمن می گن همه رو می خونیم! فاگو و گاج و الگو و ... ولی نمیشه همون الگو رو دو دور خوندن هنر می خواد

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      فاگوزیست کتابه خوبیه ولی نه برای سال کنکور.میدونی برای کی خوبه؟واسه دانش اموز دبیرستانی.یعنی کسی که سال دومه فاگوزیست دومو بگیره یه سال بخونه ولی واسه سال کنکور کمبود وقت هست وفایده نداره.تا عید با الگو و کتاب درسی برید جلو.بعد عید اگه خواستید دریافت با کتاب درسی یا تستای گاج ترکیبیاشو بزنید با کتاب درسی.ماه اخرم کتاب جمع بندی خوشخوان عالیه با کتاب درسی.
      ?

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)