خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد دلشاد نمایش پست ها
      نه خير
      كاربرمون
      E R F A N استفاده كردن و امسال تو كنكور شركت كردن و زيست هم خوب زدن فكر كنم
      نه داداش ما هم مثل شما امسال کنکوری هستیم
      رفع اسپم: به نطر من به فاگو خالی نباید اکتفا کرد باید علاوه بر اون باید تست هم زد ولی به نطرم اگه فاگو خوندی دیگه نیازی به کتاب درسی نیست مگه اینکه بخوای مرور سریع کنی . من الان خودم دارم هم فاگو میخونم هم تست خیلی سبز هم تست الگو . برا هر فصل هم یک هفته وقت میزارم. البته فاگو برای همه ی فصل هی کنکور زیست درسنامه هاش نیومده

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله من داشتم آخرین سنجشم رو ۸۵ زدم واقعا راضیم البته نشرالگو کنارش

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط E R F A N نمایش پست ها
      نه داداش ما هم مثل شما امسال کنکوری هستیم
      رفع اسپم: به نطر من به فاگو خالی نباید اکتفا کرد باید علاوه بر اون باید تست هم زد ولی به نطرم اگه فاگو خوندی دیگه نیازی به کتاب درسی نیست مگه اینکه بخوای مرور سریع کنی . من الان خودم دارم هم فاگو میخونم هم تست خیلی سبز هم تست الگو . برا هر فصل هم یک هفته وقت میزارم. البته فاگو برای همه ی فصل هی کنکور زیست درسنامه هاش نیومده
      داداش مواظب باش این قسمت کار دستت نده .. کتاب درسی اولین اولویته واسه زیست و از همه کتابا مهم تر ...

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      منم اول خيلي دلم ميخواست بگيرم ولي الان به نظرم نشر الگو كافيه چون درسنامه هاش واقعا كامل و جامع كار شده . نكته هاي تركيبي زيادي هم در قسمت پاسخ تشريحي گفته.

دوستم ميخواد بخره من از اون ميگيرم ميخونم

مفت خوريه ديگه
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

چون جان دادن دسته گنجشک‌ها
      .

در بی قراری درخت زیر دستان صاعقه
      .
      👤یحیی صفی آریان

5. Top | #20
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      شمایی که فاگوزیست می خونید ! آیا وقت کافی برای خوندن بقیه درس ها براتون می مونه ؟ کنکور که همش زیست نیست . من که فقط کتاب درسی و تست استاندارد میزنم آزمون آزمایشی ها هم زیر 80 نمیزنم . البته شاید واسه بعضیا مناسب باشه . زیست 1 الگو هم واقعا مزخرفه نسبت به زیست 2ش . تست های کتاب آبی قلمچی هم چیزی کم ندارن خداییش . الگو فقط خواسته بگه آره تست های منم سخته درحالی که برای همین سخت کردن سوالاش خیلی جا ها رو غلط برداشت کرده که فقط اعصابتون رو خرد می کنه . کتاب درسی فراموش نشه .!

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.arvin نمایش پست ها
      شمایی که فاگوزیست می خونید ! آیا وقت کافی برای خوندن بقیه درس ها براتون می مونه ؟ کنکور که همش زیست نیست . من که فقط کتاب درسی و تست استاندارد میزنم آزمون آزمایشی ها هم زیر 80 نمیزنم . البته شاید واسه بعضیا مناسب باشه . زیست 1 الگو هم واقعا مزخرفه نسبت به زیست 2ش . تست های کتاب آبی قلمچی هم چیزی کم ندارن خداییش . الگو فقط خواسته بگه آره تست های منم سخته درحالی که برای همین سخت کردن سوالاش خیلی جا ها رو غلط برداشت کرده که فقط اعصابتون رو خرد می کنه . کتاب درسی فراموش نشه .!

يعني براي زيست دوم نشر الگو خوب نيست؟؟

پيش چطور؟؟
      گفتم دوستت دارم
      .

و همه چیز فرو ریخت
      .

چون جان دادن دسته گنجشک‌ها
      .

در بی قراری درخت زیر دستان صاعقه
      .
      👤یحیی صفی آریان

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آره والا!
      من کتاب درسی + زیست الگو رو میخونم برای درسای دیگه وقت کم میارم خداییش!
      داداش من الآن فصل 1 زیست 1 رو از الگو خودنم. شاید 10 تا غلط علمی پیدا کردم تو فصل یکش! ولی خب بازم نکات و تستای خوب داشت.
      زیست 2 الگو رو هم گرفتم. از زیست یکش بهتره؟ غلط و اینا نداره؟
      ممنونم
      ...

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      آره والا!
      داداش من الآن فصل 1 زیست 1 رو از الگو خودنم. شاید 10 تا غلط علمی پیدا کردم تو فصل یکش! ولی خب بازم نکات و تستای خوب داشت.
      ممنونم
      با عرض معذرت شما چطور غلط علمی از اون کتاب پیدا میکنید صرفا به خاطر عدم تطابقش با کتاب یا منابع دیگه ؟

اگر ممکنه چند نمونه از غلط های علمی همین فصل اول زیست 1 الگو رو بگید چون منم از رو همین کتاب دارم الان میخونم البته من ویرایش کامل جدید برای تیرماه امسال رو دارم شاید غلط هایی که میگید رفع شده باشه

9. Top | #24
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      آره والا!
      ممنونم
      زیست 2 ش هم غلط زیاد داره . ولی خب نسیت به زیست 1 ش خیلی بهتره . یعنی غلط های علمیش قابل تحمل تره . خدا شاهده زیست 1 قسمت تریکودیناش رو داشتم می خوندم اینقدر غلطاش بد بودن کتابو کوبیدم زمین !‌ هیچ نکته ای توی الگو نیست که توی گاج و کتاب آبی نباشه . من زیست 1 فصل یکش رو روی گاج و کتاب آبی خوندم بعد رفتم سراغ الگو نکته هاش همون بود فقط همراه با غلط علمی !

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi139020 نمایش پست ها
      با عرض معذرت شما چطور غلط علمی از اون کتاب پیدا میکنید صرفا به خاطر عدم تطابقش با کتاب یا منابع دیگه ؟

اگر ممکنه چند نمونه از غلط های علمی همین فصل اول زیست 1 الگو رو بگید چون منم از رو همین کتاب دارم الان میخونم البته من ویرایش کامل جدید برای تیرماه امسال رو دارم شاید غلط هایی که میگید رفع شده باشه
      منم آخرین ویرایشش رو گرفتم.
      بعضی از غلطاش که الآن حضور ذهن دارم :

1- تو بیشتر بدانید کتاب میخوانیم که آمیلاز نشاسته رو به مالتوز تبدیل میکنه. بعد تو الگو گفته که گلوکز در گیاهان بصورت نشاسته ذخیره میشود و از هیدرولیز نشاسته بوسیله آمیلاز ((گلوکز)) ساخته میشود!!!

2- این جمله کتاب که میگه گیاهان همیشه برای آزاد کردن انرژی به گلوکز نیاز دارند. یعنی ==>> میتوکندری گیاهی فقط از گلوکز میتونه atp تبدیل میکنه و از پروتئین ، اسید نوکلئیک و ... نمیتونه atp بسازه. بعد تو الگو برای توجیه این جمله گفته که گیاهان گلوکز رو به نشاسته تبدیل میکنند و با هیدرولیز نشاسته انرژی بین پیوند ها آزاد میشه و از این طریق انرژی ساخته میشه!

ساخته شدن انرژی یعنی ساخته شدن atp!
      از طرفی با هیدرولیز نشاسته (که الگو این مثال رو زده) فقط گرما تولید میشه و ما نمیتونم atp بسازیم!

و ... . (اگه بخوای میذارم!)

اینم از فصل 8 الگو هست! :

123.png
      ...
      ویرایش توسط Mr.Dr : 17 تیر 1394 در ساعت 01:10

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زیست 2 ش هم غلط زیاد داره . ولی خب نسیت به زیست 1 ش خیلی بهتره . یعنی غلط های علمیش قابل تحمل تره . خدا شاهده زیست 1 قسمت تریکودیناش رو داشتم می خوندم اینقدر غلطاش بد بودن کتابو کوبیدم زمین !‌ هیچ نکته ای توی الگو نیست که توی گاج و کتاب آبی نباشه . من زیست 1 فصل یکش رو روی گاج و کتاب آبی خوندم بعد رفتم سراغ الگو نکته هاش همون بود فقط همراه با غلط علمی !
      من ازتون خواهش میکنم چاپ این کتابی که ازش استفاده کردید و غلط علمی داشته رو بگید شاید ویرایش جدید رفع کرده باشن
      و حداقل یک یا دو تا از غلط هایی که اشاره کردید رو بگید

ممنون

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      دوستان کسی میتونه راجب همایش عمارلو بهم اطلاعاتی بده؟کتابه چیه؟؟خوبه بده؟؟کلا هیچی ازش نمیدونم

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی پاتر نمایش پست ها
      دوستان کسی میتونه راجب همایش عمارلو بهم اطلاعاتی بده؟کتابه چیه؟؟خوبه بده؟؟کلا هیچی ازش نمیدونم
      خلاصه کتاب + یکم نکته تکمیلی و ارتباط مفاهیم با هم ..
      مناسب برای اوقات جمع بندی نزدیکه کنکور

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم آخرین ویرایشش رو گرفتم.
      بعضی از غلطاش که الآن حضور ذهن دارم :

1- تو بیشتر بدانید کتاب میخوانیم که آمیلاز نشاسته رو به مالتوز تبدیل میکنه. بعد تو الگو گفته که گلوکز در گیاهان بصورت نشاسته ذخیره میشود و از هیدرولیز نشاسته بوسیله آمیلاز ((گلوکز)) ساخته میشود!!!

2- این جمله کتاب که میگه گیاهان همیشه برای آزاد کردن انرژی به گلوکز نیاز دارند. یعنی ==>> میتوکندری گیاهی فقط از گلوکز میتونه atp تبدیل میکنه و از پروتئین ، اسید نوکلئیک و ... نمیتونه atp بسازه. بعد تو الگو برای توجیه این جمله گفته که گیاهان گلوکز رو به نشاسته تبدیل میکنند و با هیدرولیز نشاسته انرژی بین پیوند ها آزاد میشه و از این طریق انرژی ساخته میشه!

ساخته شدن انرژی یعنی ساخته شدن atp!
      از طرفی با هیدرولیز نشاسته (که الگو این مثال رو زده) فقط گرما تولید میشه و ما نمیتونم atp بسازیم!

و ... . (اگه بخوای میذارم!)

اینم از فصل 8 الگو هست! :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 123.png
مشاهده: 153
حجم: 395.9 کیلو بایت
      یه جمله تو خیلی سبز هست همیشه تو ذهنمه میگه : ساختن سخته و خراب کردن آسونه .. این یعنی چی یعنی ایکه ساختن یک چیز (سنتز آبدهی) سخته و انرژی خواه ولی خراب کردنش (هیدرولیز آن) آسونه و انرژی زا پس جمله ای که برات قرمز کردم که گفتی الگو گفته درسته و غلطی نداره در واقع در اینجا منظور از ساخته شدن انرژی یعنی ازاد کردن انرژی پس این جملش درست بود ..
      در مورد شکل فصل هشت هم باید بگم کپسول مفصلی همون کپسول رشته ایه که الگو اینجا اشتباه کرده ..
      آمیلاز هم میتونه نشاسته رو به مالتوز تبدیل کنه هم به گلوکز ...
      مورد دو رو هم بخش اولش رو متوجه نشدم که چی گفتی یکم توضیحش بده

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منظورتون از زیست آبی که میگفتید هیچی کم نداره و اینا، زیست پایه آبی هست یا سال به سال آبی؟؟؟
      ممنونم
      ...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)