خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

معدل امتحان نهایی خود را اینگونه حساب کنید !!

یه سلام گرم و خسته نباشید به همه بچه های سوم که امتحان نهایی ها رو پشت سر گذاشتن ...
      چه اونایی که تک تک درسا رو 20 گرفتن چه اونایی که مثل من گند زدن ولی کماکان خوشحالن

خب حتما شما هم نمره هاتون رو گرفتین و یا حداقل تا امروز فردا میگیرین .
      و حتما دوس دارین معدلتون رو حساب کنین و خیلی ذوق و شوق دارین جلو دوستاتون پز بدین ( مخصوص دخملا خخخخخ )

البته یک نکته مهم وجود داره که معدل اصلا مهم نیس و حتی نمره هاتون هم اصلا مهم نیستن چون فقط تراز حساب میشه .
      به تبع ( شایدم به بطع ، نظری ندارم ) هر چی نمرات بالاتر باشن تراز تون هم میره بالاتر و کنار تراز کنکورتون قرار میگیره و در نهایت رتبه بهتر !!

واس بعضی ها که هنوز میخوان به معدل اهمیت بدن و فکر میکنن معدل مهم ترین چیزه ، بگم ممکنه شما معدلتون 19.5 باشه و دوستتون 19 ولی وضع دوست تون بهتر باشه !

یک مثال نقض جالب هم دارم .

- فرض کنید 4 تا داوطلب داریم که همه نمره هاشون 20 هستن و فقط توی 4 تا درس با هم تفاوت دارند :

داوطلب اول : زبان 18.5 عربی 20 دینی 20 شیمی 20
      داوطلب دوم : زبان 20 عربی 18.5 دینی 20 شیمی 20
      داوطلب سوم : زبان 20 عربی 20 دینی 19 شیمی 20
      داوطلب چهارم : زبان 20 عربی 20 دینی 20 شیمی 19

اگر معدل این 4 تا داوطلب رو حساب کنید میبینید همشون معدل هاشون مثل هم میشه ولی چیزی که واضحه اینه که قطعا وضع شون با هم یکسان نیس و داوطلب اول بهترین شرایط رو داره و داوطلب آخر هم بدترین شرایط !

پس امیدوارم تا اینجای کار کاملا متوجه شده باشین که معدل اونقدر ها هم مهم نیس و ممکنه 100 نفر تو کشور معدل هاشون دقیقا یکسان باشهه ولی شرایطشون کاملا متفاوت !

خب بعضی از دوستان بازم کوتاه نمیان
      و حتما دوس دارن یک عددی داشته باشن بعنوان معدلشون و مطرح کنن
      واس این عزیزان پیشنهاد میکنم از ضرایب اصلی دروس استفاده کنن گرچه باز هم مقیاس درستی مقایسه نیستش ولی از روشی که خودتون معدل میگیرین بهتره و نزدیک تره به اصل واقعیت .

ضرایب رشته ریاضی زیر گروه 1 (مهندسی های برق ، مکانینک ، عمران ، کامپیوتر و از این دست ) : حسابان 6 هندسه 3.75 جبر 2.25 فیزیک 9 شیمی 6 ادب 4 دین 3 انگلیش 2 عرب2

ضرایب رشته ریاضی زیر گروه 2 (مهندسی های نفت ، شیمی ، پترو ، متالوژی و از این دست ) : حسابان 6 هندسه 3.75 جبر 2.25 فیزیک 9 شیمی 9 ادب 4 دین 3 انگلیش 2 عرب2

زیر گروه 3 ریاضی هم که معمولا کسی نمیره

ضرایب رشته تجربی زیر گروه 1 (پزشکی ، دندون ، دامپزشکی ، مامایی ، پرستاری و .... ) : زیست 12 شیمی 9 ریاضی6 فیزیک6 زمین 0 ادب 4 دین 3 انگلیش 2 عرب2

ضرایب رشته تجربی زیر گروه 2 ( دارو و رشته های پزشکی ) : زیست 12 شیمی 12 ریاضی9 فیزیک6 زمین 3 ادب 4 دین 3 انگلیش 2 عرب2

ضرایب رشته تجربی زیر گروه 3 ( زمین شناسی ) : زیست 6 شیمی 6 ریاضی9 فیزیک6 زمین 12 ادب 4 دین 3 انگلیش 2 عرب2

زیر گروه 4 و 5 هم کلا بیخی

نحوه محاسبه معدل : نمره نهایی هر درس تون ضربدر ضریبش کنین و همه رو باهم جمع کنین و آخر تقسیم بر مجموع ضرایب .

نکته 1 : حواستون باشه ضریب زمین واستون صفر هستش اگر میخواین برین پزشکی پس اگر نهاییش رو 20 شدین یا 10 هیچ فرقی نداره .

نکته 2 : در مورد ضرایب حسابان و هندسه و جبر بطور دقیقی اطلاعاتی از سازمان سنجش دردست نیس ولی این رو میدونیم که مجموع این سه درس ضریب 12 دارد و نسبت ضرایب بین آن ها طبق نظر بیشتر دبیران این دروس به همون شکل نوشته شده می باشد . ( البته بعضی ها میگن جبر و هندسه هر دو 3 ان )

دیگه چیزی ندارم بگم ! سوالی داشتین بپرسین ! اگر جایی هم سوتی دادن بگین اصلاح کنم .
      اگر هم معدلتون رو بدست آوردین با بقیه به اشتراک بگذارید !
      ویرایش توسط S I N A : 01 تیر 1394 در ساعت 17:29 دلیل: عسلاه قلت های عملایی :))

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      خب اولین نفر خودمم ! نخست یک فحش بدم به تمام دستن کاران آموزش پرورش ایران ماشاالله تو تمام زمینه ها برعکسیم
      توتمام دنیا همه به رشته انسانی بیشتر از همه اهمیت میدن ، ما هر کی میره انسانی میگیم خنگ و تنبله
      رشته های شیمی هم که کلا تعطیلن تو ایران
      همه دنیا دنبال ابتکار و خلاقیت هستن ما هنوز داریم کتابای کسی که 10 قرن پیش زندگی میکرده رو حفظ میکنیم یا زبونای بیگانه عرب و انگلیش رو یاد میگیریم
      آخه چرا کسی نیس ببینه من عربی و زبان شدم 20 ولی ادبیات شدم 15

بیخیال .
      ایول به خودم که با اون همه تنبلی و نمیدونم یاهو 24 ساعت آنلاین و dota و کانتر و ... معدلم شد بالا 19
      خخخخخخخ

3. Top | #3
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزيز براي درس ادبيات و زبان فارسي ميانگينشونو حساب ميكنن و اونموقعس كه ضريب ٤ دارهبراي دروس رياضيات هم همينطور حسابان ضريب ٤ ، هندسه ضريب ٣ ، جبر ضريب ٢ و بعد ميانگين اونا حساب ميشه و اون موقع ضريب رياضيات لحاظ ميشهموفق باشيد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 7p7 نمایش پست ها
      سلام دوست عزيز براي درس ادبيات و زبان فارسي ميانگينشونو حساب ميكنن و اونموقعس كه ضريب ٤ دارهبراي دروس رياضيات هم همينطور حسابان ضريب ٤ ، هندسه ضريب ٣ ، جبر ضريب ٢ و بعد ميانگين اونا حساب ميشه و اون موقع ضريب رياضيات لحاظ ميشهموفق باشيد
      منبع ؟!
      واس ادبیات که واضحه ولی واس ریاضی منبع حرفت رو بگو لطفا ...
      Telg ID : C_Na_19

5. Top | #5
      7p7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نحوه اعمال سوابق تحصيلي - سايت سنجش
      جدول شماره "١"
      ..........
      اما اگه در مورد ضريب ها شك داريد ، بايد بگم منبعي رو فعلا پيدا نكردم فقط توي كارنامه ي نوبت اول كه بهمون داده بودن نوشته شده بود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)