خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      درود بر شما دوست عزیزم
      چقدر خوب شد که سوالت رو الان پرسیدی من پارسال که پیش بودم هیچکی نبود که جوابم رو بده
      من پارسال تراز عمومیم 5200 بودیعنی افتضاح
      مدرسه مون که تعطیل شد اردیبهشت نشستم عمومیا رو خوندم و مخصوصا ادبیات رو
      هیچی بلد نبودم شما که میگی 50 میزنی پس رو 80 درصد که میتونی حساب باز کنی هیچ ، به درصد بالاتر فکر کن
      اصلا نگران نباش که الان شروع کردی کنکور مثل یه بازی دو میدانی می مونه یه دفه میبینی یکی که آخر از همه بود یهو میاد جلو:yahoo (4):
      قرابت معنایی هم با اینکه سخته اما کار نشد نداره:yahoo (1):
      به نظر من ترکیب گاج سبز و گاج موضوعی عااااالیه
      اما فقط واسه قرابت
      ینی چی؟ینی اینکه از رو گاج سبز معنی و مفهوم شعر رو سریع میخونی
      حالا میری سراغ موضوعی قسمت قرابت همون درس .یه توضیح کوچولو داده دقیقا با تمام نکات کنکوری هامون سبطی برابری میکنه
      در اولین تست زدنات هر بیت رو که میخونی بدون اینکه خط به خط معنی کنی فقط مفهومش رو به زبون خودمونی واسه خودت میگی
      در دفعات اول بهتره کنار اون بیت مفهوم رو بنویسی
      اونم واسه فقط تعداد محدودی از سراسریا
      مفهوم رو هم از خودت بنویس و نه از رو کتاب پاسخش یا گاج سبز
      معمولا هر درس چندتا موضوع داره
      اگه از هر موضوع فقط سراسریا رو بزنی عالیه
      واسه هر هفته 2 روز رو بذار واسه تستای آخر

هر بار هم سه ساعت اون سه ساعت رو 3 تا 1 ساعت درنظر بگیر با فاصله زمانی بیشتر ازدو ساعت ( که ذهنت هنوز درگیرتستای دفعات قبلی نباشه و حس خستگی بهت دست نده و استرسی بوجود بیاد انگار که سرجلسه آزمونی:yahoo (4):اینا رو وقتی جواب میدی که کمتر از 7 درس رو مرور نکرده باشی)
      تمام این تستا رو یه جا نزن اول سنجشا رو بزن
      بعد دوباره برو سراغ اون سراسریا ( نه که یه موقع جوابشون رو نگاه کنیا) و تست رو با زمان جواب بده

توجه : در حین بررسی تستا حتما ماژیک هایلایت چند رنگ داشته باش و شماره تستا رو اینجوری مارکدار کن :
      قرمز یا صورتی واسه ی غلطا
      سبز واسه اونایی که درست زدی ولی میدونی مهمه و درست زدی چون خوب حواست جمع بوده اگه حواست جمع نبود حتما اشتباه میکردیاینو میگم که یادت باشه همه تستا روسبز نکنی
      زرد واسه اونی که بلد نبودی و ولش کردی جواب ندادی ====> از همینجا یاد بگیر تستایی که بلد نیستی رو الکی نزنی که یه موقع عادت کنی به شانسی زدن + اهمیت به مدیریت زمان( آخر همه ی تستا اگه وقت اوردی برو به جنگ تست زردا شاید بلد بودی :yahoo (3)
      نارنجی : اونایی که شک داشتی ولی درست زدی ( اینجا شکه خیلی مهمه ها.ینی اگه شک کردی و جوابت غلط بود باید تست رو با صورتی مارکدار کنی)

من بهت پیشنهاد میکنم به جز قرابت گاج از روی هیچ منبع دیگه ای نخونی
      چون چیدمان تستا و موضوعات قرابت خیلی اهمیت داره و اونا با وسواس این تستا رو ترتیب دادن

بعدشم کتاب هامون سبطی عالیه ولی نه واسه یه کنکوری
      با اینکه فصل اول ودومش خوبه و یه جورایی متفاوته ولی هم تستا جدید نداره و هم زیادی توضیح داده که آدم حسش میپره واسه تست زدن

این کتاب رو پارسال عید دوستم واسم خرید ولی احساس میکردم ادیب شدم و به جای اینکه تست بزنم حافظ خون شده بودم:yahoo (4):خلاصه به مامانم اینا هدیه ش کردم
      الان هردوشون ادیب شدن:yahoo (4):اما کنکوری نه
      کتاب الگو موضوعی قرابت هم همه ی تستا رو درست چینش نکرده جوابشم کامل نیست
      واسه زبان فارسی،لغت و املا و آرایه و تاریخ ادبیات هم الگو عالیه یه چیزی از عالی فراتر
      فقط باید زمان بندی کنی و از همون مارکدار کردن تست استفاده کن
      من با همین روش تراز عمومیم 6800 شد
      اگه این روشی رو که بهت گفتم انجام بدی مطمئن باش کمتراز80 درصد نمیاری
      ببخشید توضیحاتم قد یه طومار شد
      دوست نداشتم تایپیک بزنم:yahoo (4):

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اره کتاب خوبیه

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه برای امساله؟که نه دیگه دیره
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

4. Top | #19
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نه قرابت به اون کلفتی بدرد امسالت نمیخوره ولی همایششو جلده دوم رو بگیر قرابت داره اون خوبه میتونی برای دوره ازش استفاده کنی درضمن تاریخ ادبیات های ریز و نکته دار رو هم توی همون جلد داره
      جلد دوم همایش زبان و ادبیات فارسی نشر دریافت

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز قرابت هیچ کتابی نمیخواد فقط تست اونم سراسری و سنجش
      یه ستاره سرد .... یه شب از همه چی به خدا گله کرد
      یه دفعه .... به خودش همه چی رو سپرد
      .... دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط uni dentist76 نمایش پست ها
      سلام...چهارم تجربی هستم .......با درصد ادبیات پنجاه......زبانفارسی تا الان نخونم...املا بلد نیستم...تاریخ ادبیات بگی نگی......با توجه به اینکه تستای قرابت زیاده....میخاستم بدونمذایا کتاب قرابت هامون سبطی خوبه یانه؟؟؟؟؟
      و مهمتر اینکه ایا اصن وقت میکنم بخونمش یانه؟؟؟...راستی این کتاب سال نود وسه واسه اولین بار چاپ شد یا نه چاپ سالهای قبل رو هم داره؟؟؟؟؟؟
      ممنون
      به عنوان کسی که توی خریدن کتاب خیلی زیاد تجربه کسب کرده میگم که گاج نقره ای کافیه و اگه خواستی بیشتر بخونی نشرالگو هم در کنارش بخر...نشرالگو تست های قلمچی و گزینه ی دو رو هم داره ولی گاج نداره ولی عوضش طبقه بندی تست های گاج و توضیحاتش خیلی عالیه

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من قرابت هامون سبطی رو گرفتم و 45 روز خوندم (حدود 100 تست هم خارج از کتاب حل کردم)
      تست های سراسری رو که حل میکنم بدون شک از 9 سوال حداقل 8 سوال رو حتما میتونم حل کنم (در حالی که قبلا از 9 سوال 1 دونه هم نمیتونستم حل کنم!)
      کتاب دکتر هامون سبطی عالیه و توصیه میکنم حتما بخونیدش

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
      من قرابت هامون سبطی رو گرفتم و 45 روز خوندم (حدود 100 تست هم خارج از کتاب حل کردم)
      تست های سراسری رو که حل میکنم بدون شک از 9 سوال حداقل 8 سوال رو حتما میتونم حل کنم (در حالی که قبلا از 9 سوال 1 دونه هم نمیتونستم حل کنم!)
      کتاب دکتر هامون سبطی عالیه و توصیه میکنم حتما بخونیدش
      موافقم , برای کسایی که تو درک اشعار مشکل دارن بسیار کمک کننده ست , برای کسایی هم که شروع مجدد دارن واسه 95 وصد البته اگه توی قرابت مشکل دارن به شدت خوندنش در اوایل سال توصیه میشه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)