خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوال در مورد منبع عربی

سلام دوستان.من کتاب عربی سفید گاج رو دارم.ولی وقتی درسنامه هاشو نگاه میکنم بعد تست نمیتونم اغلب صورت سوال ویا معنی گزینه هارو درک کنم واحساس میکنم خوب اموزش نداده.نظرتون چیه وراه حل؟کتابی دیگه ای بگیرم یا همین کافیه؟راه حل مشکلم بنظرتون اینه که لغت کار کنم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام عزیزم - خودم عرب زبان هستم - ولی نمره قواعدم در حد صفره
      ولی وقتی به تست ها نگاه میکنم خیلی هاشون رو میتونم حل کنم - چون درک مطلب خوبی دارم و میفهمم چی میگه
      قواعد مهم هستش ولی درک مطلب یه چیز دیگست
      من واسه شروع سه کتاب عربی راهنمایی رو دانلود کردم و 600 کلمه ازشون دراوردم - بعد هم الان میخام برم سراغ کلمات اول دبیرستان - که اگه تمامش کردم اونوقت میرم سراغ گاج نقره ای یا گاج کامل
      با یکم تمرین درک مطلبت بالا میره

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میدونم شما شرایطت فرق داره.ولی الان زمان اینکارا نیست نباید ریسک کنم باید عاقلانه رفت.فک کنم همون مهروماه عالی باشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali47 نمایش پست ها
      میدونم شما شرایطت فرق داره.ولی الان زمان اینکارا نیست نباید ریسک کنم باید عاقلانه رفت.فک کنم همون مهروماه عالی باشه

معلم خصوصی عربیم میگفت چ تو قواعد چ تو ترجمه اگه معنی درسا رو بخونی خیلی کمکت میکنه...بیا روزی یکی یادوتا درس اول ودوم وسوم رو بخون اگه وقت نداری اول رو بیخی ولی باید ترجمه تمرین ها کیف کارگاه وخلاصه همه چی رو بخونی واااااقعا تاثیر داره عجیب شاید داری میخونی باورت نشه ولی وقتی همشو تموم کردی رفتی تست بزنی میفهمی....عربی با 10تادونه تست نمیشه فول شد گاج سفید خیلی کتاب توپیه نمیخواد چیز دیه بخری برو اول تستای سنجش و اینا بعنوان تمرین بزن و پاسخنامه چ درست زدی چ غلط کامل بخون بعد ک دیدی برات جا افتاده و فول شدی برو تست کنکور بزن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      معلم خصوصی عربیم میگفت چ تو قواعد چ تو ترجمه اگه معنی درسا رو بخونی خیلی کمکت میکنه...بیا روزی یکی یادوتا درس اول ودوم وسوم رو بخون اگه وقت نداری اول رو بیخی ولی باید ترجمه تمرین ها کیف کارگاه وخلاصه همه چی رو بخونی واااااقعا تاثیر داره عجیب شاید داری میخونی باورت نشه ولی وقتی همشو تموم کردی رفتی تست بزنی میفهمی....عربی با 10تادونه تست نمیشه فول شد گاج سفید خیلی کتاب توپیه نمیخواد چیز دیه بخری برو اول تستای سنجش و اینا بعنوان تمرین بزن و پاسخنامه چ درست زدی چ غلط کامل بخون بعد ک دیدی برات جا افتاده و فول شدی برو تست کنکور بزن
      فک کنم بجای اینکار لغات اخر کتاب ویا یه واژه نامه بگیرم بهتر باشه تا ترجمه اونا.اینا وقت گیرن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب منم همین رو گفتم داداشی
      موقعیت من با شما یکی هستش - هیچ فرقی نداریم
      لغات اخر سه کتاب راهنمایی - همش یکی دو روز میشه
      اون وقت کتاب لقمه مهر وماه رو بگیر ( شش هزارتومنه ) - همه لغات دبیرستان رو جمع کرده
      ولی باز همه اون لغات موقعی به درد میخورن که بتونی توی متن و تست ازشون استفاده بکنی تا توی جافظه بلند مدتت بمونه
      به نظرم عربی کامل گاج - با روزی نیم ساعت وقت گذاشتن براش میتونی بالای 80 90 درصد بزنی

موفق باشی جانم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poshtiban.c905 نمایش پست ها
      خب منم همین رو گفتم داداشی
      موقعیت من با شما یکی هستش - هیچ فرقی نداریم
      لغات اخر سه کتاب راهنمایی - همش یکی دو روز میشه
      اون وقت کتاب لقمه مهر وماه رو بگیر ( شش هزارتومنه ) - همه لغات دبیرستان رو جمع کرده
      ولی باز همه اون لغات موقعی به درد میخورن که بتونی توی متن و تست ازشون استفاده بکنی تا توی جافظه بلند مدتت بمونه
      به نظرم عربی کامل گاج - با روزی نیم ساعت وقت گذاشتن براش میتونی بالای 80 90 درصد بزنی
      موفق باشی جانم
      من عربیم متوسطه ضعیف نبودم نمیدونم شاید یادم رفته.عربی کاملو میگن سطحی توضیح داده؟یا نه روان وعالی به دور از حفظی گویی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      والا چطور بگم
      چیز خاصی نداره که سطحی یاد بده
      اومده قواعد اول دبیرستان رو اول خوب توضیح داده - بعد 260 تا تست ازشون اورده - اگه تونستی اون ها رو بزنی خیر و برکت - اگه نتونستی پس یعنی تو پایه مشکل داری و باید خود آموز عربی اول روبگیری و مفصل روش کار کنی
      به خدا حیفه از این درس به این اسونی نمره نیاری
      مزیتی که این کتاب داره جز اینکه تست های فراوان داره اینه که گزینه های غلط تست رو تشریج کرده ( دلیل رد گزینه های غلط ) و خوده همین کلی نکته توش هست - که اگه جمعشون کنی واقعا میتونی 100 بزنی
      دوست گلم kinghossein1 هم درست میگن ازتوی همون متن های باید لغت های رو بکشی بیرون - خوندن متن خیلی بهت کمک میکنه - اگه عربی کامل گاج رو گرفتی - اخر کتاب 40 تا متن گذاشته - که حسابی آب بندیت میکنه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poshtiban.c905 نمایش پست ها
      والا چطور بگم
      چیز خاصی نداره که سطحی یاد بده
      اومده قواعد اول دبیرستان رو اول خوب توضیح داده - بعد 260 تا تست ازشون اورده - اگه تونستی اون ها رو بزنی خیر و برکت - اگه نتونستی پس یعنی تو پایه مشکل داری و باید خود آموز عربی اول روبگیری و مفصل روش کار کنی
      به خدا حیفه از این درس به این اسونی نمره نیاری
      مزیتی که این کتاب داره جز اینکه تست های فراوان داره اینه که گزینه های غلط تست رو تشریج کرده ( دلیل رد گزینه های غلط ) و خوده همین کلی نکته توش هست - که اگه جمعشون کنی واقعا میتونی 100 بزنی
      دوست گلم kinghossein1 هم درست میگن ازتوی همون متن های باید لغت های رو بکشی بیرون - خوندن متن خیلی بهت کمک میکنه - اگه عربی کامل گاج رو گرفتی - اخر کتاب 40 تا متن گذاشته - که حسابی آب بندیت میکنه
      ایشون درست میگن ولی الان نه.شاید کتاب من پاسخ نامش جامع نیست که من الان مشکل دارم.اگه پاسخ نامه خوب باشه تستارو معنیشو بگه وتحلیل کنه تو10 تا تست میتونم ققوی تر بشم

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منم عربیم متوسط رو به پایین بود ولی الان عالی شده.
      هرشب 45 دقیقه عربی میخونم.برای هر مبحثی اول از روی عربی به زبان ساده میخونم و تمریناتشو حل میکنم و تستاشو میزنم و بعد برای تمرین بیشتر برای اون مبحث از روی کتاب الگو تست میزنم.اوایل زیاد خوب نبودم ولی الان عربیم عالی شده.راحت تست میزنم.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin11 نمایش پست ها
      منم عربیم متوسط رو به پایین بود ولی الان عالی شده.
      هرشب 45 دقیقه عربی میخونم.برای هر مبحثی اول از روی عربی به زبان ساده میخونم و تمریناتشو حل میکنم و تستاشو میزنم و بعد برای تمرین بیشتر برای اون مبحث از روی کتاب الگو تست میزنم.اوایل زیاد خوب نبودم ولی الان عربیم عالی شده.راحت تست میزنم.
      بنظر شما پرکاری تستی راه حل مشکله؟چون بنظرم پاسخنامه گاج ناقصه کامل تحلیل نکرده

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      گاج نقره ای کامل تره - ولی کلا برای درس های عمومی کتاب هایی که ست ص محتواشون اضافه س - گاج سفید رو هم دیدم کتاب خوبیه اگه نمیتونی تست بزنی حتما به این دلیله که نمیتونی سوال و جواب رو درک کنی
      پی خوشبختی میگردیم میون کاغد و آهن و تک و تنها!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali47 نمایش پست ها
      بنظر شما پرکاری تستی راه حل مشکله؟چون بنظرم پاسخنامه گاج ناقصه کامل تحلیل نکرده
      به نظر من بله.چون خود منم همین مشکلو داشتم که قواعدو میخوندم ولی تو تست مشکل داشتم.با زیاد تست زدن مشکلم حل شد.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اره شاید ولی برای رفع مشکل باید زیاد تست زد؟چون پاسخنامهش تحلیل نکرده ناقصه

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      tick eight عربی برای لغات خییلی خوبه....گاج نقره ای و نشر الگو هم برای قواعد و تست خوب هستن..

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن