خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 52
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کودک و نوجوان

خانواده و ازدواج

رابطه درمانی

ویرایش توسط Ali.psy : 06 شهریور 1395 در ساعت 02:57

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      به جراحیه مغزواعصاب و پوست علاقه دارم ( نع اینکه حتما قبول شم یا بخام برم)
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من اگ بودم تخصص اعصاب و روان یا گوارش
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چشم پزشکی - پوست - رادیولوژی فقط این سه تا در حال حاضر برای پزشکان جدید بازار کار مطمعن دارن.
      پاتولوژی - زنان - طب فیزیکی-پزشکی هسته ای این چهارتا هم احتمالا در آینده بازار کارشون بهتر بشه.
      طب اورژانس هم در شهرهای نه چندان بزرگ که بیمارستان هاش دارن افزایش پیدا میکنن بازار کار خوبی داره.
      بقیه رشته ها انقدر اشباع شدن که اصلا آینده ای ندارن و صرف نمیکنه خوندنشون، نه اینکه درآمد نداشته باشن بلکه درآمد رو دارن ولی درآمدشون به پزشکان قدیمی و باسابقه اختصاص پیدا میکنه. مخصوصا در جراحی ها؛ شهرهای کوچیک که امکانات جراحی ندارن یا داشته باشن هم انقدر ضعیف و غیرقابل اعتماد هست که کسی مراجعه نمیکنه و شهرهای بزرگ هم چندتا پزشک باسابقه وجود دارن که اکثر بیماران به اونها مراجعه میکنن و چیزی به پزشکان جوان و جدید نمیرسه مخصوصا جراحی مغزواعصاب و همینطور جراحی عمومی و فوق تخصص هاش. فقط فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی درآمد مطمعن رو داره که اون هم قبول شدنش فوق العاده مشکل هست و تقریبا محال!
      با دیدن درآمد چندتا جراح نباید سریع فریب پزشکی رو خورد، خودتون حساب کین دیگه فوق تخصص جراحی قلب بالای 10 نفر در سال ظرفیت پذیرش داره ولی 2-3 نفر به زور ثبت نام میکنن و بعضی سالها هم هیچکس پذیرفته نمیشن ولی برای زیبایی و ترمیمی که حدود 10 نفر ظرفیت داره تقریبا همه جراحان عمومی دارای بورد تخصصی ثبت نام میکنن. ،
      مغزواعصاب،اعصاب و روان،اطفال، فوق های داخلی (گوارش و ریه وانکولوژی و روماتولوژی و غدد و نفرولوژی) هم مثل جراحی ها هستن. این حرفا هم که اگه خوب درس بخونی و توی کارت خوب باشی و زحمت بکشی و فلان و فلان کنی موفق میشی همش کشکه چون در این شغل و این رشته ها قرار نیست حالا حالا ها فرصت کافی در اختیارت قرار بگیره که بتونی لیاقت و زحمت و تلاشت رو ثابت کنی.

خواهر خودم امسال تخصصش رو تموم میکنه و همسرش هم همینطور. هردوشون به رشته های شبه علمی با درآمد بالا میرسیده رتبشون ولی داخلی خوندن. خودشون به زبون نمیارن ولی کاملا معلومه که پشیمونن. برادر دامادمون و دوستانش که شهر خودمون زندگی میکنن همگی پشت کنکور رزیدنتی هستن و میخوان متخصص بشن همشون رو توی باشگاه میبینم هر روز؛ کاملا افسردگی و ناامیدی موج میزنه از چهرشون. وقتی از دوستان قدیمیشون که دندانپزشکی و دارو خوندن خرفی به وسط میاد مثل عمله بناها پشت سرشون فحش میدن و ازشون بد میگن... یکیشون با همسرش از سال 90 تا الان زندگی رو به خودشون حروم کردن و دارن برای آزمون درس میخونن؛ شاید باورتون نشه ولی پارسال اونا هم مثل ما به دنبال اعتراض به تاثیر سوابق و نمرات دانشگاهی و دیوان عدالت اداری و ... بودن !
      این پزشکانی هم که از آزمون قبول نمیشن مثل ما دلیل شکستشون اعتیاد به فروم و اینستا و ... نیست بلکه قدرت رقباشون فوق العاده زیاد هست با روزی 12 ساعت درس خوندن (کاملا مفید) هم خیلیاشون نمیتونن قبول بشن. ماها سنمون به اندازه اونها برسه روزی 6 ساعت رو هم تحمل نخواهیم کرد.

هیچکدوم از حرفام هم دلیل بر بد بودن پزشکی نیست. اگه مطمعن هستین که در دانشگاه مشکل رفاه و آسایش و دغدغه درآمد و اشتغال نخواهید داشت (برخلاف 90% از پزشکی ها) حتما برید پزشکی رو بخونید چون در این صورت با شرایط بهتری برای تخصص درس خواهید خوند و اعتبار و درآمد رشته های تخصصی خوب قابل مقایسه با دارو و دندون و دام و فیزیوتراپی و تغذیه و ... نیست.

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      چشم پزشکی - پوست - رادیولوژی فقط این سه تا در حال حاضر برای پزشکان جدید بازار کار مطمعن دارن.
      پاتولوژی - زنان - طب فیزیکی-پزشکی هسته ای این چهارتا هم احتمالا در آینده بازار کارشون بهتر بشه.
      طب اورژانس هم در شهرهای نه چندان بزرگ که بیمارستان هاش دارن افزایش پیدا میکنن بازار کار خوبی داره.
      بقیه رشته ها انقدر اشباع شدن که اصلا آینده ای ندارن و صرف نمیکنه خوندنشون، نه اینکه درآمد نداشته باشن بلکه درآمد رو دارن ولی درآمدشون به پزشکان قدیمی و باسابقه اختصاص پیدا میکنه. مخصوصا در جراحی ها؛ شهرهای کوچیک که امکانات جراحی ندارن یا داشته باشن هم انقدر ضعیف و غیرقابل اعتماد هست که کسی مراجعه نمیکنه و شهرهای بزرگ هم چندتا پزشک باسابقه وجود دارن که اکثر بیماران به اونها مراجعه میکنن و چیزی به پزشکان جوان و جدید نمیرسه مخصوصا جراحی مغزواعصاب و همینطور جراحی عمومی و فوق تخصص هاش. فقط فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی درآمد مطمعن رو داره که اون هم قبول شدنش فوق العاده مشکل هست و تقریبا محال!
      با دیدن درآمد چندتا جراح نباید سریع فریب پزشکی رو خورد، خودتون حساب کین دیگه فوق تخصص جراحی قلب بالای 10 نفر در سال ظرفیت پذیرش داره ولی 2-3 نفر به زور ثبت نام میکنن و بعضی سالها هم هیچکس پذیرفته نمیشن ولی برای زیبایی و ترمیمی که حدود 10 نفر ظرفیت داره تقریبا همه جراحان عمومی دارای بورد تخصصی ثبت نام میکنن. ،
      مغزواعصاب،اعصاب و روان،اطفال، فوق های داخلی (گوارش و ریه وانکولوژی و روماتولوژی و غدد و نفرولوژی) هم مثل جراحی ها هستن. این حرفا هم که اگه خوب درس بخونی و توی کارت خوب باشی و زحمت بکشی و فلان و فلان کنی موفق میشی همش کشکه چون در این شغل و این رشته ها قرار نیست حالا حالا ها فرصت کافی در اختیارت قرار بگیره که بتونی لیاقت و زحمت و تلاشت رو ثابت کنی.

خواهر خودم امسال تخصصش رو تموم میکنه و همسرش هم همینطور. هردوشون به رشته های شبه علمی با درآمد بالا میرسیده رتبشون ولی داخلی خوندن. خودشون به زبون نمیارن ولی کاملا معلومه که پشیمونن. برادر دامادمون و دوستانش که شهر خودمون زندگی میکنن همگی پشت کنکور رزیدنتی هستن و میخوان متخصص بشن همشون رو توی باشگاه میبینم هر روز؛ کاملا افسردگی و ناامیدی موج میزنه از چهرشون. وقتی از دوستان قدیمیشون که دندانپزشکی و دارو خوندن خرفی به وسط میاد مثل عمله بناها پشت سرشون فحش میدن و ازشون بد میگن... یکیشون با همسرش از سال 90 تا الان زندگی رو به خودشون حروم کردن و دارن برای آزمون درس میخونن؛ شاید باورتون نشه ولی پارسال اونا هم مثل ما به دنبال اعتراض به تاثیر سوابق و نمرات دانشگاهی و دیوان عدالت اداری و ... بودن !
      این پزشکانی هم که از آزمون قبول نمیشن مثل ما دلیل شکستشون اعتیاد به فروم و اینستا و ... نیست بلکه قدرت رقباشون فوق العاده زیاد هست با روزی 12 ساعت درس خوندن (کاملا مفید) هم خیلیاشون نمیتونن قبول بشن. ماها سنمون به اندازه اونها برسه روزی 6 ساعت رو هم تحمل نخواهیم کرد.

هیچکدوم از حرفام هم دلیل بر بد بودن پزشکی نیست. اگه مطمعن هستین که در دانشگاه مشکل رفاه و آسایش و دغدغه درآمد و اشتغال نخواهید داشت (برخلاف 90% از پزشکی ها) حتما برید پزشکی رو بخونید چون در این صورت با شرایط بهتری برای تخصص درس خواهید خوند و اعتبار و درآمد رشته های تخصصی خوب قابل مقایسه با دارو و دندون و دام و فیزیوتراپی و تغذیه و ... نیست.
      اسپم: کسایی که میان پزشکی چن گروهن - اما اکثریت اونایی ان که بهش علاقه دارن و کسایی ان که درآمد و حداقل حقوق تضمین شدش براشون مهمه - تو این رقابت کسایی که برخلاف علاقشون میرن پزشکی بیشترن(بنظر من (تخمینم تو یه شهر کوچولوئه)) و مطمئنم که خودم فقط به خاطر علاقه یا درآمدش نمیرم - اما میدونم که علاقه شدیدی بهش ندارم ! بنظرم خیلیا هم اینطوری ان !!! بنظرم مهمه ک لاقل با اینکه رشتتو صرفا با علاقه انتخاب نکردی ولی تخصصو باید با علاقه انتخاب کرد(اگه بشه البته!!!) پس بنظرت بهتر نیست ک متن بالا رو کمتر در نظر بگیری؟(حرفم اینه که لاقل تو تخصص تاثیر علاقه رو بیشتر کنیم)
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من متخصص مغز و اعصاب میشم ! اول خودم درمون کنم

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بالینی - تشخیص افتراقی رو خیلی دوس دارم ...حیف که یه اشتباه کوچیک جون یه انسان رو به باد میده و من همچین روحیه ای ندارم ک با این اتفاقات کنار بیام ...
      حیف ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      متحصص فک و صورت اگه خدا بخواد، بینی خواستین عمل کنین بیایان پیشه خودم واستون عروسکی درش میارم کیف کنید
      I AM HAPPY DOC :D

9. Top | #24
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اطفال

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نورولوژی(مغز و اعصاب)

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پوست و مو

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

13. Top | #28
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هر تخصصی که بتونم دردی رو از دل کسی خارج کنم هر تخصصی که لبخند روی لبای یه آدم بنشونه هر تخصصی که دردها رو کم کنه و شادی ها رو زیاد کنه.ولی قلب و عروق.

14. Top | #29
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من خودم یه زمانی آیه یاس خون قهاری بودم به هیچی امید نداشتم همه چی رو تاریک و نابود می دیدم ولی...میخوام به کسانی که دائما آیه یاس می خونن و همه چیز رو تاریک می بینن بگم برگه برنده هر کسی توی زندگی توی هر کاری توی هر شغلی اینه که جای پای خدا رو در مسیری که داره میره ببینه بهش ایمان داشته باشه و بدونه که خدا هیچ وقت بندشو تنها نمیذاره خدا مسیر رو برای ما هموار کرده ولی این ماییم که فکر می کنیم همه چیز رو خودمون رقم می زنیم ولی غافل از اینکه ما وسیله ایم و اونی که سرنوشت رو رقم میزنه خداست و کافیه بهش ایمان داشته باشیم.خدا رو پررنگ تر ببینیم...

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      چرا کسی به اورولوژی علاقه ای نداره

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)