خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Post درصد پایین زیست شناسی

سلام دوستان

من یه مشکل خیلی بزرگ دارم اونم توی زیسته
      هرچقدر زیست رو بخونم و تست بزنم بازم توی ازمونا گند میزنم و بالای 20درصد نمیتونم بزنم

واقعا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم درصد زیستم که از همه مهم تره کم تر از همه ی درسامه...توی ازمون بین همه ی گزینه ها شک میکنم و نمیتونم گزینه درست رو انتخاب کنم لطفا کمکم کنین چه جوری بخونمش

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss.adeleh نمایش پست ها
      سلام دوستان

من یه مشکل خیلی بزرگ دارم اونم توی زیسته
      هرچقدر زیست رو بخونم و تست بزنم بازم توی ازمونا گند میزنم و بالای 20درصد نمیتونم بزنم

واقعا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم درصد زیستم که از همه مهم تره کم تر از همه ی درسامه...توی ازمون بین همه ی گزینه ها شک میکنم و نمیتونم گزینه درست رو انتخاب کنم لطفا کمکم کنین چه جوری بخونمش
      اول اینکه هر روز زیست رو توی برنامت داشته باش و با توجه به اینکه فارغ التحصیل هستی روزی 3 ساعت رو داشته باش. دوم اینکه تمرکزت بیشتر رو کتاب درسی باشه. به قول دوستان کتاب رو بخور:yahoo (4): یعنی جوری بخون که حفظ بشی البته همراه با فهم. هر فصل رو حدود 3-4 بار کتاب رو بخون نه اینکه توی یه روز. مثلا فصل 1 پیش رو که میخوای 4 بار بخونی در 4 روز بخون( روزی یه بار متن کتاب دقیق) همه قیدها و شکل ها و فعالیت ها رو دقیق شو روشون. چیزی از قلم نیفته. تست زدنت رو هم بخش بخش کن. مثلا اگه یه فصل 400 تا تست داره شما روزی 50تاشو بزن. توی تست زدن هم خوندن پاسخ نامه از خود تست زدن مهم تره. پس حتما پاسخ نامه رو دقیق بررسی کن. پس شد تسلط کامل روی متن کتاب درسی + بخش بندی تست ها و بررسی دقیق پاسخ نامه تشریحی. موفق باشی
      زمان نمی ایستد و لحظه ها می روند
      قدر زندگی و باهم بودن را بیشتر بدانیم
      لطفا با تامل ببینید...

من دغدغه دارم این روزها درسرزمینی زندگی میکنم که درآن دویدن سهم کسانی است که نمیرسندو رسیدن سهم کسانی است که نمیدوند.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نحوه ی خوندنت چه جوریاست؟؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M-Amin نمایش پست ها
      نحوه ی خوندنت چه جوریاست؟؟
      اول کتابو میخونم بعد همون مبحثو از روی کتاب کمک درسی مثل خیلی سبز بعد تستشو میزنم

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط angel نمایش پست ها
      اول اینکه هر روز زیست رو توی برنامت داشته باش و با توجه به اینکه فارغ التحصیل هستی روزی 3 ساعت رو داشته باش. دوم اینکه تمرکزت بیشتر رو کتاب درسی باشه. به قول دوستان کتاب رو بخور:yahoo (4): یعنی جوری بخون که حفظ بشی البته همراه با فهم. هر فصل رو حدود 3-4 بار کتاب رو بخون نه اینکه توی یه روز. مثلا فصل 1 پیش رو که میخوای 4 بار بخونی در 4 روز بخون( روزی یه بار متن کتاب دقیق) همه قیدها و شکل ها و فعالیت ها رو دقیق شو روشون. چیزی از قلم نیفته. تست زدنت رو هم بخش بخش کن. مثلا اگه یه فصل 400 تا تست داره شما روزی 50تاشو بزن. توی تست زدن هم خوندن پاسخ نامه از خود تست زدن مهم تره. پس حتما پاسخ نامه رو دقیق بررسی کن. پس شد تسلط کامل روی متن کتاب درسی + بخش بندی تست ها و بررسی دقیق پاسخ نامه تشریحی. موفق باشی
      مرسی عزیزم امتحان میکنم

5. Top | #5

bazande
      نمایش مشخصات
      حتما هر قیدی دیدی دورش خط بکش.حتی اگه به نظرت زیاد مهم نبود
      نکته های تست هایی که میزنی همون لحظه تو کتاب یادداشت کن.نذار واسه بعد ممکنه یادت بره
      سلامتی پلنگامون رنگ و وارنگ طرحا باحال
      سلامتی همه دُکیا هرکدومشون جراح سال

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بنظرم بیا فصلا رو بخش بخش کن
      مثال میزنم
      فصل 1 زیست پیش کتاب دو بخش داره
      بیا اول از ابتدا شروع کن مثلا تا سر رونویسی کتاب رو بخور !+ درس نامه خیلی سبز بخون نکات مهم رو به کتابت منتقل کن درسنامه هاش رو تو کتابت خلاصه کن بعد برو تستش رو بزن و درس نامه تست ها رو حتما بخون کلا برا این مبحث این کارا دو ساعت میشه بعد بیا روز بعد از رونویسی تا اخر بخش 1 بخون با همین روال بالا
      حالا روز بعد 1-2 ساعت تایم بزار کل بخش 1 فصل 1 بخون
      برا بخش دوش هم همین کار بکن
      فصل که تموم شد کل فصل مرور کن و تست های کلی و مفهومی خیلی سبز بزن
      کتاب تست جامع گاج هم اگر وقت کنی خوبه کار شه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خانم اشکال نداره تو قلمچی یا چیزی دیگه زیست روپایین بزنی واقعا طبیعیه چون خیلی سخت تر از ازمون سراسری میدن

8. Top | #8

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه همهی آزمون ها رو حدودای 20 می زنید بحثش جداست ولی اگر فقط این آزمون رو 20 زدید باید بگم ک اصلا نگران نباشید چون زیستش سخت بود. ( واقعا سخت بود) یکی از دوستام تو دبیرستان تیز هوشان دستغیب ناحیه 2 شیراز درس می خونه. می گفت همه ی درسام رو بالای 80 زدم ولی هر دو تا زیست رو 20 درصد زدم.

ولی توی سوالات زیست اگر دقتتون خیلی خیلی بالا باشه یه 20 30 درصدی بهتون ( و بهمون ) اضاف میشه ( ایشالله )

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad76 نمایش پست ها
      اگه همهی آزمون ها رو حدودای 20 می زنید بحثش جداست ولی اگر فقط این آزمون رو 20 زدید باید بگم ک اصلا نگران نباشید چون زیستش سخت بود. ( واقعا سخت بود) یکی از دوستام تو دبیرستان تیز هوشان دستغیب ناحیه 2 شیراز درس می خونه. می گفت همه ی درسام رو بالای 80 زدم ولی هر دو تا زیست رو 20 درصد زدم.

ولی توی سوالات زیست اگر دقتتون خیلی خیلی بالا باشه یه 20 30 درصدی بهتون ( و بهمون ) اضاف میشه ( ایشالله )
      دقيقا زيست پايه سخت بود من كتاب روخورده بودم تستاي آزموناي قديمي قلمچي روهم زده بودم خيلي آسون بود ولي اين يكي آزمون ديگه خيييلي سخت كرده بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط swaf نمایش پست ها
      خانم اشکال نداره تو قلمچی یا چیزی دیگه زیست روپایین بزنی واقعا طبیعیه چون خیلی سخت تر از ازمون سراسری میدن
      اين عقيده اشتباهه من و دوستامم پارسال اينطوري خودمون روتوجيه ميكرديم
      درسته قلمچي سخت تره ولي چون بحث رقابت درميونه نبايد از بقيه عقب بمونيم (چون خيليا باتموم سختيش درصد بالا ميزنن)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      بنظرم بیا فصلا رو بخش بخش کن
      مثال میزنم
      فصل 1 زیست پیش کتاب دو بخش داره
      بیا اول از ابتدا شروع کن مثلا تا سر رونویسی کتاب رو بخور !+ درس نامه خیلی سبز بخون نکات مهم رو به کتابت منتقل کن درسنامه هاش رو تو کتابت خلاصه کن بعد برو تستش رو بزن و درس نامه تست ها رو حتما بخون کلا برا این مبحث این کارا دو ساعت میشه بعد بیا روز بعد از رونویسی تا اخر بخش 1 بخون با همین روال بالا
      حالا روز بعد 1-2 ساعت تایم بزار کل بخش 1 فصل 1 بخون
      برا بخش دوش هم همین کار بکن
      فصل که تموم شد کل فصل مرور کن و تست های کلی و مفهومی خیلی سبز بزن
      کتاب تست جامع گاج هم اگر وقت کنی خوبه کار شه
      فکر کنم مشکلمو فهمیدم...به کتاب زیاد اهمیت نمیدم بیشتر کتاب کار میخونم شاید واسه همینه زیاد زیست رو مفهومی یاد نمیگیرم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فکر کنم مشکلمو فهمیدم...به کتاب زیاد اهمیت نمیدم بیشتر کتاب کار میخونم شاید واسه همینه زیاد زیست رو مفهومی یاد نمیگیرم
      خب منم کتاب کار میخونم...ولی نتیجه اش خیلیییییی هم بد نیس...
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اول کتابو میخونم بعد همون مبحثو از روی کتاب کمک درسی مثل خیلی سبز بعد تستشو میزنم

مرسی عزیزم امتحان میکنم
      فاگوزیست رو هم یه امتحان بکن جواب میده!!!!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام من کتابو خوندم +همایش نشر دریافت + تست از الگو زیست پایه رو 45 زدم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه جزوه خوب داری سه دور جزوه اگه نه نشر دریافت سه دور دقیق بخون بعد سه دور دقیق کتاب رو بخون بعد از رو گاج نقره ای تست بزن..سوالاتی که اشتباه حل می کنی رو بادقت برسی کن و اگه نکته مهمی داره تو کتابت یاداشت کن...
      برا قسمت های مفهومی زیست باید بتونی خودت تدریسش کنی..اگه دیدی بالا نرفتی حتما پیش یه دبیر خوب برو کلاس...زیست شوخی بردار نیست..

A SONG OF ICE AND FIRE

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا این هم دوستان پیشنهاد دادن من هم پیشنهاد بدم
      برای اینکه مطمئن بشید درس زیست را درست خواندید تست پارسال قلم چی امتحان کن
      اول کتاب دقیق بخون همراه با کتاب آموزش یا تست کامل کتاب را غورت بده بعد سراغ تست های قلم چی پارسال را امتحان کن بدون نگاه به پاسخنامه (البته مطمئن هستم خیلی وقت می برد ولی برای درس زیست خوب است ) بعد پاسخنامه نگاه کن چند درصد زدی اگر پایین بود بدان کتاب و نکات ان خوب یاد نگرفنی دوباره کتاب و تمام نکات خوب بخون تنبلی توقف چون اکثر بچه با دو صفحه خودن زیست دل زده می شوند که کتاب را درست درک نمی کنند و اگر کتاب تمام کنند دقیق نمی خوانند

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)