خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

تقویت تمرکز در مطالعه

درسته خیلی از اینها رو خیلی جاها شنیدید ولی سعی کنید این بار کمی بیشتر به آنها توجه کنید.
      عوامل ایجاد تمرکز :

توصیه ما به همه دانش آموزان این است بعد از پیدا کردن روش درست مطالعه برای هر درس به جای افزایش بیش از حد ساعت مطالعه تمرکز خود را بالا ببرید، از تمام سواد و توانایی خود در جلسه آزمون استفاده کنید و سعی کنید بهترین نتیجه را بگیرید موارد زیر چند مورد از عوامل ایجاد تمرکز است که همه دانش آموزان باید آن را بدانند.
      1- قصد و نیت
      2- زمان و مکان و شرایط مطالعه
      3- از خیالبافی پرهیز کنیم
      4- انگیزه و خواسته های مختلف را دور بریزیم

5- مرور ذهنی
      6- از فشار های روانی پرهیز کنیم

7- استفاده از روش های مطالعه
      8- برنامه ریزی و تعهد به آن

9- بیرون ریختن افکار مزاحم
      10- منظم باشید

11- در یک روز چند درس بخوانید
      12- در مواجهه با مشکلات بدانید که همه مشکل دارند

13- مطالعه با دوستان
      تکنیک های ایجاد تمرکز:
      مهمترین تکنیک ایجاد تمرکز مطالعه فعال است که در زیر چند تکنیک برای مطالعه فعال را توضیح خواهیم داد.
      1- طرح سوال : طرح سوال پیش از مطالعه به معنی قرار دادن سوالاتی است که با مطالعه می خواهیم پاسخ آنها را بیابیم.
      2- تند خوانی : اگر سرعت مطالعه پایین باشد، ذهن وقت اضافی می آورد و به ناچار به این شاخه و آن شاخه می پرد.
      3- خواندن اجمالی : این روش مبتنی است بر یک نمونه گیری سریع از نکات اساسی و صرف نظر کردن از جزئیات است.
      4- جدیت در مطالعه : تصمیم بگیرید و مقدار زمانی را برای مطالعه مشخص کنید و خود را به مدت خاص زمانی محدود کنید.
      5- علاقه به مطالعه و موضوع آن : هیچ کس همه دروس را دوست ندارد ولی باید به خاطر هدف خود همه را با علاقه بخواند.
      6- بگویید نه : شما برنامه دارید و باید اجرایش کنید پس به کارها و عواما بازدارنده "نه" بگویید.
      7- یادداشت­برداری هنگام مطالعه­ : هماهنگی چشم و مغز و ترکیب این دو با نوشتن نوعی یادگیری با کیفیت بالا را ایجاد میکند.
      8- به دنبال سکوت مطلق نباشید : تاکید بر یک مکان مطالعه کاملا آرام را به یک فکر دائم و تکلیف برای خود تبدیل نکنید.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

http://forum.konkur.in/thread16729.html#post281409

http://forum.konkur.in/thread16726.html#post281465

از این دو لینک هم برای برطر کردن مشکلات دیگر خود می توانید استفاده کنید.

موفق باشید

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من جدیدا بخاطر ترس از اینکه نرسم پایه رو دوره کنم خیلی حواس پرت شدم !
      مقاله جالبی بود ممنون
      گون از نسیم پرسید : به کجا چنین شتابان؟
      - دل من گرفته زین جا از این پشت
      کنکور
      - به کجا چنین شتابان؟
      - به هران کجا که باشد به جز این سرا سرایم .
      - سفرت بخیر اما تو و دوستی خدا را چو از این کنکور وحشت به سلامتی گذشتی برو به دانشگاه تهران به شریف شهید بهشتی برسان سلام مارا !
      (کپی از دوستان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن