خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

دل نوشته کنکور 94

به نام خدا

تو این تاپیک تجربه های یکی از شیرین ترین سال ها یعنی سال کنکورمو براتون میزارم امیدوارم مفید باشه

هدف

اوایل تیر بود با خودم فکر می کردم امسال باید چ کار کنم رقیبای زیادی دارم اگه نخونم عقب می مونم اما درس خوندنو دوس نداشتم چن بازی رو تموم کردم ماه رمزون هم با اون گرماش واقعا طاقت فرسا بود اما اینا همه قبل از پیدا کردن هدف بود واقعا تحمل سال ها سختی سخت تره یا 1 سال درس خوندن(تازه با روزی 7 ساعت 150 روزم نمیشه) وقتی تو رقابت با دوستان افتادم درس خوندنو دوس داشتم جوری ک درس خوندنو ب نت گردی ترجیح دادم بعضی موقع از دوستان جلو میزدم بعضی موقع عقب میوفتادم اما هدف تغیر نکرد و نامید نشدم

-فکر نکنید درس خوندن کار طاقت فرساییه وقتی 1 مطلبو کامل یاد می گیرید لذتش با هیچ چیز عوض نمیشه در ضمن تو تابستون روزی 6 عالیه

استراتژی خواندن

پیشرفت فقط به دنبال درس خوندن زیاد نیست خودم دوستایی داشتم ک روزی 10 ساعت درس مس خوندن بعدش بریدنو..... مهم یادگیریه حالا ممکنه نیم ساعت باشه یا 3 ساعت یادگیری یه مبحث به این نیست که تست خوب بزنید بلکه اینه که هیچ نقطه مبهمی از اون مبحث تو ذهنتون نباشه بتونید تحلیل کنید.

علاقه

من زیستو با علاقه خوندم و نتیجه اش رو دیدم اما عربی رو ... بزور میخوندم و اصلا نتیجه نگرفتم اگه از درسی بدتون میاد به خودتون تلقین نکنید ک یاد نمی گیرید تا بهش عادت کنید این خیلی مهمه که از درسی ترس نداشته باشید و به دانسته هاتون مطمئن باشید

منابع

شاید منتظر گفتن منابعم بودید اما این کار درستی نیس چون منابع سلیقه ای ممکنه یه دانش اموز قوی با یه کتاب خیلی حال کنه اما دانش اموز ضعیف بگه خیلی کتاب بدیه چون چیزی ازش نمیفهمه قبل از خرید کتاب به سایت ناشر برید و قسمتی از کتابو دانلود کنید و بخونید اگه با اون کتاب حال کردید اون بهترین منبعتونه حالا هرچی که حرف حدیث پشت سرش باشه

بازی

تا اون جایی که به درستون صدمه نزنه حتما انجام بدید من و دوستانم هر پنجشنبه گیم نت میرفتیم و 5 ساعت بازی میکردیم شاید باورتون نشه ولی 1 هفته اون موقع مثل 1 روز بیکاری مثل الانه

خودتون باشید

از کسی تقلید نکنید سعی کنید بهترین مود خودتون باشید یاد خدا رو یادتون نره مرسی از اینکه تحمل کردید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون آقـــای دکتر.

خــیلـــــی خــلاصـــه گفتین، بـــی زحــمـــت ی کـــم برین تو جزئیات.

ب خصوص در مورد نــحوهی خــوندن زیست و فیزیک تون.

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خــیلـــــی خــلاصـــه گفتین، بـــی زحــمـــت ی کـــم برین تو جزئیات.

ب خصوص در مورد نــحوهی خــوندن زیست و فیزیک تون.
      داداش این میشه همون تقلید جزییات هر داوطلبی خاص خودشه مثلا فیزیک من

-به حرف هیچ دبیری گوش نمی دادم اصلا سر کلاس کنکور یا مدرسه نرفتم یه دور از کتاب فصل دلخواهمو می خواندم بعد تمرین های اخر فصلو حل میکردم بعدش تست های گاجو (تو پایه ستاره دارا تو پیش همه اش رو) میزدم اخرین قسمت اموزش اون فصل هم ازمون بود ممکنه این روش برای بعضی ها مسخره باشه اما واسه من جواب داد شاید واسه شما جواب نده من سال 3 فیزیک رو فقط از روی جزوه و تست کار کردم اما دیدم جواب نداد تابستون دوره ازمایشه 7 ازمون دارید روش هایی که به ذهن خودتون میادو پیاده کنید در صورت نتیجه اونو ادامه بدید واسه زیست این روش برام جواب داد:
      -خوندن اجمالی فصل
      -زدن تست و خواندن درسنامه(8000 تست)
      بعد فهمیدن نقاط طرح تست دوباره خوندن فصل از روی کتاب و دراوردن نکات ترکیبی
      -زدن تست های مجموعه ای از ازمون های سال های قبل قلمچی
      امیدورام راهه خودتو پیدا کنی

ممنون آقـــای دکتر
      ممنون فعلا این لفظ زوده ایشالا اگه مرداد نتیجه مطلبو هم بیاد تا 7 سال دیگه جوجه ای هم نیستم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      ماه رمزون؟؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن