خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Exclamation منیع مناسب برای ادبیات به صورت موضوعی

سلام دوستان
      من دچار سردرگمی شدم لطفا کمکم کنید:بنظرتون ادبیاتو موضوعی بخونم یا از روی کتاب درس به درس؟؟؟؟اگه میگین موضوعی از چه منبع یا منابعی استفاده کنم که خلاصه و واقعا تاثیر گذار باشه و بتونم با خوندن خوب اون و دیگه نخوندن کتاب٬ درصد عالی که نه ولی درصد خوب تو کنکور ۹۴ بزنم؟؟؟؟بعضی میگن ادبیات موضوعی گاج طوسی از همه بهتره چون همه چیزو داره و جمع و جوره ولی بعضب میگن ........
      کمکم کنید
      تشکر از همه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamadabfm نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من دچار سردرگمی شدم لطفا کمکم کنید:بنظرتون ادبیاتو موضوعی بخونم یا از روی کتاب درس به درس؟؟؟؟اگه میگین موضوعی از چه منبع یا منابعی استفاده کنم که خلاصه و واقعا تاثیر گذار باشه و بتونم با خوندن خوب اون و دیگه نخوندن کتاب٬ درصد عالی که نه ولی درصد خوب تو کنکور ۹۴ بزنم؟؟؟؟بعضی میگن ادبیات موضوعی گاج طوسی از همه بهتره چون همه چیزو داره و جمع و جوره ولی بعضب میگن ........
      کمکم کنید
      تشکر از همه

دوست عزیز خوندن متن کتاب واسه ادبیات الزامی نیست مگر ادبیات پیش اونم واسه دوستانی که میرن پیش
      دلیلش هم واضحه: چون تیپ بندی تستای ادبیات مشخص هست:
      قرابت،لغت ومعنی،املا،زبان فارسی،تاریخ ادبیات و آرایه
      پس بهتره متناسب با طرح تست آموزش هم داشته باشیم
      شما مثلا میخوای بری از محوری گاج1درس رو بخونی بعدش بیای قرابت و ... رو جدا جدا باز بخونی؟میدونی چقد وقت گیره!!!!
      بهتره مستقیم بری سراغ چیزی که باید بری
      ضمنا واسه پیش بجای محوری ادبیات پیش تخته سیاه رو بخونید

پیشنهاد من:

موضوعی گاج ( طوسی)
      املا و لغت : املا و لغت دریافت یا لقمه ی مهروماه +اگر دریافت خریدی حواست باشه واژه های ستاره دار آخر هر کتاب ادبیات هم بخون
      زبان فارسی : پنج بحث زبان فارسی/البته دریافت هم منبع خوبیه ولی خیلی وقت گیره
      تاریخ ادبیات: تاریخ ادبیات کارتونی الگو

مباحثی که جدا نگفتم بگیر واسه اینه که موضوعی گاج واسه اونا عالی و کامل هست
      اونجاهایی هم که منبع جدا گفتم دلیلش اینه که موضوعی گاج عالی هست ولی توی اون مباحث آموزش کاملی نداره و از این منابعی که جدا گفتم واسه مطالعه استفاده کنید و تست رو حتمن از همون موضوعی بزنید

مقایسه من:

3تا منبع ادبیات هستن که خوب موضوعی کار کردن
      مبحثی های الگو و موضوعی گاج
      و دریافت
      که:

موضوعی گاج >
      دریافت > مبحثی های الگو

هزاران بار دراین باره جواب داده شده
      جستجو)

ویرایش توسط M o h a m m a d : 30 خرداد 1393 در ساعت 22:00

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بین گاج موضوعی و موضوعی های الگو من تمام کتاب های الگو رو کارکردم وگاج رو هم دست یکی از دوستام دیدم.
      باید بگم اگه اصلا سمت کتاب دوست نداری بری حتما موضوعی الگو بگیر اما اگه خلاصه نویسی میکنی(نکات تاریخ ادبیات و لغت و املا) حتما از گاج استفاده کن ومن الان میفهمم که گاج بهتر بوده.

نشردریافت هم زبان فارسیش سنگینه و اگه درصد خیلی خوب میخوای باید روش حساب کنی.
      قرابت هامون سبطی رو از همین لحظه وامروز بگیر شروع کن به خوندن.بزرگترین پشیمونی من اینه که با این کتاب 2ماه قبل کنکور آشنا شدم چون نشر دریافت اصلا توی شهرمون نبود!
      لغت و املا دریافت هم واسه الان مناسب نیست بهتره از بعدتز عید شروع کنی.

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون ببخشید سوال تکراری پرسیدم
      دوستان عزیز موضوعی گاج برای زبان فارسی کافی هست؟بعد این کتاب موضوعی گاج در زمینه لغات و تاریخ ادبیات چجوریه؟
      نظرتون چیه اگه این طوری ادبیاتو و زبان فارسی بخونم:
      قرابت معنایی هامون سبطی+تاریخ ادبیات از روی کتاب درسی+معنای واژه اخر کتاب های درسی+کتاب موضوعی گاج
      فقط نمیدونم برا زبان فارسی هم یه فکری بکنم یا گاج کافیه؟اخه زبان فارسی سال سوم رو خوب خوندم واسه نهایی

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      طوری که من تحقیق کردم تو زمینه ادبیات همه اقای هامون سبطی رو قبول دارن! پس میتونی با خیال راحت کتاب های ایشون رو برای ادبیات تهیه کنی و کامل بخونی!

ادبیات جامع! خیلی سبز هم خوب کار کرده! همه جوره تست داره!

من برا سال دوم ادبیات جامع خیلی سبز تهبه کردم!

ولی در کل فکر کنم گاج همونطور که اقا محمد گفت معتبر تره!

به هر حال سابقش بیشتره!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون ببخشید سوال تکراری پرسیدم
      دوستان عزیز موضوعی گاج برای زبان فارسی کافی هست؟بعد این کتاب موضوعی گاج در زمینه لغات و تاریخ ادبیات چجوریه؟
      نظرتون چیه اگه این طوری ادبیاتو و زبان فارسی بخونم:
      قرابت معنایی هامون سبطی+تاریخ ادبیات از روی کتاب درسی+معنای واژه اخر کتاب های درسی+کتاب موضوعی گاج
      فقط نمیدونم برا زبان فارسی هم یه فکری بکنم یا گاج کافیه؟اخه زبان فارسی سال سوم رو خوب خوندم واسه نهایی
      فک کنم موقعی که 1چیزی به پستم اضافه کردم نخوندید پستمو درباره ی اینکه گاج کجاها کاملا کافیه هم 1چیزایی اضافه کردم
      باز بخونش

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جامع مهر و ماه چی؟ آموزش هم داره ولی موضوعی گاج آموزش نداره...

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T@H@76 نمایش پست ها
      جامع مهر و ماه چی؟ آموزش هم داره ولی موضوعی گاج آموزش نداره...

موضوعی گاج توی آرایه وتا حدی قرابت آموزش داره همینطور لغات بی ستاره رو هم از 3کتاب به صورت یک لیست جمع آوری کرده ولی زبان فارسیش درسنامه نداره که من به شخصه یادم نیست که تاحالا واسه زبان فارسی درسنامه خونده باشم.

زبان فارسی با تست کاملا یادمیگیرید. خصوصا اینکه موضوعی گاج تست هارو به قصد آموزش چیده یعنی اول سوالات خیلی آسون رو آورده و کم کم سخت میکنه در حالی بقیه کتاب ها به ترتیت سال کنکور سوالارو میارن و کاری به سختی و آسونی ندارن. در کل اگه واسه ادبیات فقط 1 کتاب میخواید بگیرید اون کتابی نیست گاج موضوعی.

هامون سبطی هم همه راضی هستن ولی بعضی بچه ها شاید نخوان اونقدر مفصل رو ادبیات وقت بزارن و به درصدهای متوسط هم راضی باشن که این دسته از عزیزان اصلا لازم نیست هامون سبطی بخونن/

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      موضوعی گاج توی آرایه وتا حدی قرابت آموزش داره همینطور لغات بی ستاره رو هم از 3کتاب به صورت یک لیست جمع آوری کرده ولی زبان فارسیش درسنامه نداره که من به شخصه یادم نیست که تاحالا واسه زبان فارسی درسنامه خونده باشم.

زبان فارسی با تست کاملا یادمیگیرید. خصوصا اینکه موضوعی گاج تست هارو به قصد آموزش چیده یعنی اول سوالات خیلی آسون رو آورده و کم کم سخت میکنه در حالی بقیه کتاب ها به ترتیت سال کنکور سوالارو میارن و کاری به سختی و آسونی ندارن. در کل اگه واسه ادبیات فقط 1 کتاب میخواید بگیرید اون کتابی نیست گاج موضوعی.

هامون سبطی هم همه راضی هستن ولی بعضی بچه ها شاید نخوان اونقدر مفصل رو ادبیات وقت بزارن و به درصدهای متوسط هم راضی باشن که این دسته از عزیزان اصلا لازم نیست هامون سبطی بخونن/
      ممنون
      دوست عزیز گاج موضوعی تو زمینه تاریخ ادبیات چطوره؟تاریخ ادبیات میشه از رو گاج خوند یا باید از رو کتاب خوند؟

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      دوست عزیز گاج موضوعی تو زمینه تاریخ ادبیات چطوره؟تاریخ ادبیات میشه از رو گاج خوند یا باید از رو کتاب خوند؟
      تاریخ ادبیات درسنامه نداره و فقط تست داره و از روی کتاب باید خوند.
      خودم کتاب تاریخ ادبیات داشتم ولی خودم خلاصه نویسی کردم و از روی همون خلاصه هام خوندم+مرور مرتب کتاب.
      اگه کتاب رو بخونی بعده یه مدت حافظه تصویریت هم راه میوفته و میتونی اون صفحه کتاب رو به یادت بیاری ولی ااز روی کتاب جداگانه بخونی این حافظه تصویری خیلییی دیرتر بدست میاد

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      تاریخ ادبیات درسنامه نداره و فقط تست داره و از روی کتاب باید خوند.
      خودم کتاب تاریخ ادبیات داشتم ولی خودم خلاصه نویسی کردم و از روی همون خلاصه هام خوندم+مرور مرتب کتاب.
      اگه کتاب رو بخونی بعده یه مدت حافظه تصویریت هم راه میوفته و میتونی اون صفحه کتاب رو به یادت بیاری ولی ااز روی کتاب جداگانه بخونی این حافظه تصویری خیلییی دیرتر بدست میاد
      ممنون دوست عزیز
      شرمنده اخرین سوالم هم بپرسم: بخش املا و معنای لغت گاج موضوعی چجوریه؟اونم باید از رو کتاب خوند؟
      ممنون

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بهترین منابع برای ادبیات:
      املا ولغت : خیلی سز
      تاریخ ادبیات : مصور تخته سیاه یا کارتونی نشر الگو
      بقیه مباحث : نشر دریافت

توصیه میشه خوندن ادبیات تا عید بصورت درس به درس و بعد از عید بصورت مبحثی باشه

موفق باشید

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیز
      شرمنده اخرین سوالم هم بپرسم: بخش املا و معنای لغت گاج موضوعی چجوریه؟اونم باید از رو کتاب خوند؟
      ممنون
      خواهش میکنم.
      املا رو که باید از روی کتاب بخونی.(از کتاب های سال به سال مثل گاج سبز که قبلا داشتی میتونی استفاده کنی.اون کلمه هایی که از لحاظ املایی مهم اند رو توی کتابت علامت بزن و تا هروقت کتاب رو میخونی اونارو هم بهشون دقت کنی.)
      لغت هم ادبیات موضوعی اومده یه لیست از کلماتی که آخر کتاب معنی نشدن ولی توی درسها هستن ومهم هستن رو آورده واگه اون لیست+لغات آخر کتاب رو بخونید=کل لغات
      اما از الان اون لیست ممکنه زیاد به کارتون نیاد.(باز از همون منابع سال به سال میتونید استفاده کنیدو لغاتی که آخرکتاب معنی نشدن و مهم هستن رو توی کتاب یادداشت کنید.)
      کتاب واسه لغت و املا وتاریخ ادبیات جداگونه الان لازم نیست ولی از بعد از شاید احساس نیاز کردی اون موقع زمانشه.

اینها هم میتونن در رابطه با ادبیات کمکتون کنن.
      روش های خلاصه برداری و نکته برداری همه دروس توسط رتبه 5 کنکور سراسری 89 - کنکور
      شیوه مطالعه دروس عمومی توسط رتبه 5 کنکور سراسری 89 ، سعید تجریشی - کنکور
      شیوه مطالعه دروس تخصصی توسط رتبه 5 کنکور سراسری 89 ، سعید تجریشی - کنکور
      http://forum.konkur.in/thread9458.html
      کنکوری برتر - چگونه ادبیات را بالای 90 بزنیم؟

هشون رو خط به خط بخون.بعد خواهی فهمید که نمیشه واسه همه یه نسخه پیچید و هر کسی یه جور موفق شده و شماهم باید روش خودت رو پیدا کنی.ممکنه روشی که به شما میسازه ترکیبی از این روش هاباشه.ولی مهم اینه که خودتون قلق مار دستتون بیاد

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Red face خوندن ادبيات؟موضوعي يا درس به درس؟

سلام بچه ها من از همين تابستون ميخوام ادبيات بخونم به نظرتون موضوعي بخونم يا درس به درس؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ادبیات درس فراریه ب نظرم از مهر شرو کنی بهتره چون یادت میره دوباره
      چقدر دوست داشتنی هستند...
      آدم هایی که شبیه حرف هایشان هستند...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن