خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

در کنکور آمار بزنم یا نزنم ؟

سلام ،
      یکی از دوستام میگفت توی کنکور اغلب کسی آمارو نمیزنه چون زمان زیاد میبره و ... بهم گفت آمار نخونم وقت گیره و اینا

می خواستم بدونم تستای آمار کنکور در چه سطحه ؟ آیا زمان گیره ؟ تستاشو چند درصد افراد میزنن ؟ میشه یکی دوتا مثالشو بگین چجوری میاد ؟

میگف جدول میدن باید جاهای خالی رو پر کنیم. چیکار کنم آمارو بالاخره ؟ راستی چند تا سوال میاد ازش ؟

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      جناب کول دیسک عزیز پاسخ دادن به سئوال شما کمی سخته چراکه جواب داده شده باید در برگیرنده نوع تفکر شما هم باشد شما ابتدا باید اعلام کنید برای چه هدفی درس می خونید قبولی در کدام دانشگاه و رشته برای شما اهمیت دارد و برای آن به شکل جدی تلاش می کنید اگر ابتدا پاسخ صریح و بی تعارفی برای این سئوالات داشته باشید می توان راهکار مناسبی برای شما پیشنهاد داد اما در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن پاسخ های احتمالی شما بی پرده باید بگویم این نوع تفکر کاملا غلط می باشد چراکه
      1) شما درچه زمانی این سوال را مطرح می کنید در نظر بگیرید که ما هم اکنون در مهر ماه هستیم و این یعنی تازه شروع رالی کنکور آیا در فرصت بعد از عید هستیم که با کمبود وقت و حجم بی شمار دروس مواجه شده باشیم؟
      2) اگر سوالی مانند سوال آمار را که تنها محاسبات در آن نقش دارد و از نظر مفهومی بسیار ساده و خالی از هرگونه پیچیدگی در میان دروس ریاضی می باشد را جواب ندهید می توانید از پس سایر دروس به طور یقین برآیید؟ با این رویکرد نگاه شما به درسی مانند نظریه اعداد چگونه خواهد بود در ترم دوم چگونه مطالب کاربرد مشتق را هضم می کنید با محاسبات ماتریس چگونه کنار خواهید آمد
      شاید اگر بخواهم دلایل را یکی یکی نام ببرم وقت شریف شما گرفته شود اما ببرادرانه توصیه میکنم نوع نگاهتون رو نسبت به خواندن دروس عوض کنید طرح چنین سئوالاتی آن هم در این زمان جز اینکه رخوت و سستی را برایتان داشته باشد نتیجه دیگری نصیبتان نمی کند الان فرصت های شما تنها باید برای خواندن تمام دروس باشد بعد ها(بعد ازعید) می توان فکر کرد بنا به این دلیل که در فلان مبحث ضعفی حس می شود شاید برخی مطالب را حذف و به برخی دیگر به شکل جدی تری نگاه کنید
      امید که پاسخ بی پرده ی من باعث رنجشتان نشود
      به هر شکل سابقه 22 سال تدریس و سروکله زدن با دانش آموزان ایجاب می کند گاهی برای اتخاذ نتیجه بهتر محبت را در قالب لباسی خشن بروز دهیم
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام استاد،
      راستیتش اینه که حد و مشتق و بیشتر سوالات حسابانو فکر میکنم بتونم بزنم توی کنکور یعنی زیادم بدک نیست ریاضیم .
      میتونم سوالات آمارو از همین الان یه وقتی واسش بزارم و کامل بخونمش با تستاشو ولی میترسم یکم وقت گیر باشه واسم توی کنکور.
      به نظر شما اگه کسی توی مبحث آمار خوب و خیلی خوب خونده باشه توی چه مدت زمانی میتونه تستاشو بزنه ؟ چند تا ازش سوال میاد ؟

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      درود بر شما ایکاش از اهدافتون هم صحبت می کردید
      پسر خوبم آمار درس بسیار راحتی هست کافیه کمی روی محاسبات تسلط داشته باشی تعداد سئوالات آن هم دوتا می باشد در ضمن اگر الان دانش آموز پیش دانشگاهی هستسد هنوز شناخت کافی در زمینه کاربرد مشتق ویا مباحث دیگر ندارید پس با روحیه تمام و صرف وقت مناسب آماده مبارزه باش اینو بدون هرچی محکمتر قدم برداری نتیجه بهتری رو کسب می کنید
      یادم رفت بگم محاسباتی که در تمرین ها و تستهای آمار انجام میدید خیلی هم به محاسبات فیزیک و شیمی تون کمک می کنه
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی بابت نکته ی آخرتون ، فقط یه سواله دیگه که موضوعش درباره ی دیفرانسیل فصل اولشه که با توجه به اصول و قواعد جمع و ضرب باید قضیه هایی رو ثابت کرد.
      از فصل دیفرانسیل بخش اولش توی کنکور میاد ؟ آخه سوال حل کردنی یا محاسباتی نداره ها ، همش قضیس دیگه.فقط نامعادلات دو طرفش فکر میکنم یکم جدید باشه که اونم توی حسابان گفته شده .فرقشم با حسابان اینه که در اینجا نامعادلات توان 2 دارن ولی پارسال نداشتن.

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      عزیز جان در فصل صفر دیفرانسیل که بسیار هم مفهومی هست شما روی قدر مطلق و قضیه هیپاسوس تسلط پیدا کن بعد هم با کنکورهای آزمایشی که میدهید انوع دیگری از سئوالات احتمالی رو میبینید اون فصل در قیاس با سایر فصول ارزش کمتری داره برای شروع دنباله هم سعی کن دید تابعی و روش های حدگیری روبه شکل تستی خوب تسلط پیدا کنی می تونی از جزواتم استفاده کنی جناب رهبر زحمت کشیدن و اونها رو در سایت قرار دادن بازم تاکید می کنم هرچقدر بتونی روی مفاهیم تابع مسلط باشی دنباله بیشتر جذابیت پیدا می کنه
      پیروز باشی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون استاد
      فقط یه سواله دیگه : چون توی سایت کنکور دات آی آر که سایت فرمتونه خیلی جزوه بودش . میشه بگید جزوه ی شما کدومه ؟ لینکشو میشه بدین تا از روی همون بخونم ؟
      مرسی از راهنمایی هاتون .

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از توی سایت کنکور جزوه دیفرانسیل 2 تا گرفتم که بالاش نوشته آقای آرش محبی پور

خیلی جزوه خوبیه واسه دیفرانسیل و خیلی خیلی خیلی تست حد توشه .

ظمنا یه سواله دیگه !( ای بابا چقدر سوال دارم من ) ، این قاعده ی هوپیتال که میگن از lim مشتق بگیری خیلی سریع تر میشه حل کرد .

به نظر شما میشه (همه ی ) مسائل حد رو با هوپیتال برم ؟ همه ی مسائلشو ؟

از کجا باید قاعده ی هوپیتالو دقیقا یادش بگیرم ؟ (آخه استادمون 2-3 تا بیشتر ازش مثال نزد زود ازش رد شد.)

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      توی سایت جناب رهبر زحمت کشیدن یک بخش به نام من باز کردن هم دیف داره هم هندسه هم گسسته قسمت سوم جزوه دیف و بخش بعدی تحلیلی هم تا انتهای هفته زحمتش میوفته گردن جناب رهبر ازشون استفاده کن روش هوپیتال هم مشتق نیست بلکه مشتق صورت تقسیم بر مشتق مخرج هست کافی روابط مشتقی رو که در سال سوم به شما گفتن بلد باشی بعد هم استفاده درست از هم ارزی ها که سرعتش از هوپیتال هم بیشتر فقط یک توصیه معمول هم ارزی رو به صورت قوی و ضعیف مطرح می کنن این نوع معرفی کلافت می کنه اونجوری که گفتم انجام بده دسته بندیشون نکن

10. Top | #10
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KoolDisc نمایش پست ها
      ممنون استاد
      فقط یه سواله دیگه : چون توی سایت کنکور دات آی آر که سایت فرمتونه خیلی جزوه بودش . میشه بگید جزوه ی شما کدومه ؟ لینکشو میشه بدین تا از روی همون بخونم ؟
      مرسی از راهنمایی هاتون .
      برای دانلود جزوات استاد محبی پور به لینک زیر بروید

http://www.konkur.in/cat-109.aspx

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از araz جان بابت لینکی که گذاشتن.قبلا گرفته بودمشون.

مرسی از آقای ronesans . استاد قواعده مشتق حسابانو یاد دارم به طور کامل و تستاشم به حدودی زدم.فک میکنم تسلط کاملو روش داشته باشم. آره این روش مشتق صورت و مخرج هم بهمون گفته بود . روش خوبیه.باشه از هم ارزی یشتر استافاده می کنم.مر21+9

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام يک سوال آمار را تو چند ساعت میشه کامل خوند؟آسونه یا سخت؟من تا حالا نخوندم

من سطح علمی ریاضیم و سرعت محاسباتم خوبه

ایا اصلا تو این زمان باقی مانده این فصل را بخونم یا فصل دیگه ای؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واسه آمار ، مهر و ماه بگیرم یا میکرو طبقه بندی گاج؟
      به علاوه خدا بودن یعنی منهای تمام مشکلات بودن
      خدایا بگیر هر آنچه تو را از من میگیرد...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای امار میکرو گاج بهترینه.در انتهای کتابش کل امار رو در چند صفحه خلاصه گفته (کمتر از 6 صفحه).
      تست های کنکور رو داره که اگه همشو کار کنین راحت میشه سر جلسه کنکور تست هارو بزنی.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MeHrAn1374 نمایش پست ها
      سلام يک سوال آمار را تو چند ساعت میشه کامل خوند؟آسونه یا سخت؟من تا حالا نخوندم

من سطح علمی ریاضیم و سرعت محاسباتم خوبه

ایا اصلا تو این زمان باقی مانده این فصل را بخونم یا فصل دیگه ای؟

امار رو اگه 4روز روزی 3ساعت براش زمان بذاری و تستاشو خوب حل کنی محاله نتونی تستاشو بزنی :yahoo (1):مبحث به نسبت راحتیه حیفه نخونیش شاید سوالات امسال خیلی خیلی ساده طرح شدن از این مبحث :yahoo (1):
      خدایا کمکمون کن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن