خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SòHeil نمایش پست ها
      آقا محمد میشه بگی کجای پیش نوشته کرم کدو مویرگ نداره ؟؟؟دقیقن از کجا مستفاد کردی این جمله رو؟؟؟
      گفتم احتمالا چون در مورد این جک و جونورای ریز توی فصلای آخر پیش میخونیم
      میگردم پیدا شد بهت میگم
      ولی میدونیم که کرم کدو وانسان رابطه ی انگلی داره پس انگل هست و انگل ها مویرگ ندارن
      من خودم از الگو مستفاد کردم
      2014-02-26_140549.png
      البته شکل کتاب هم تایید میکنه که در سیستم تنفس نایی مویرگ وجود ندارد
      چون دوستان گفتن متن کتاب پس
      اینم شکل کتاب
      2014-02-26_143441.png

ویرایش توسط M o h a m m a d : 07 اسفند 1392 در ساعت 15:35

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درون خاک که اکسیژن هست(مثل اینکه زیاد به گیاهی علاقه نداریا ) ریشه ها اکسیژن خودشونو از هوای موجود بین ذرات خاک بدست میارن برا همین اگه خاک فشرده شه یا پر آب شه معمولا ریشه میمیره...
      منم الان تو اینترنت گشتم مویرگهارو بیشتر از نظر برش طولی برای کرم خاکی مطرح کرده که در دو طرف به یه میزانه, اما اینا مهم نیست...مهم متن کتابه که گفته بین خاک حرکت میکند چون کتاب اینو گفته پس همین درسته...
      من اینو برادرانه میگم : سال اول کنکورم من زیستو در حد المپیادی خونده بودم اما رفتم تو کنکورو دیدم تو زیست اطلاعات مهم نیست متن کتاب مهمه...این نصیحتی بود برادرانه...
      در حد متن کتاب درسی ما میتونیم بگیم انگلها مویرگ ندارن چون همه مسالهای کتاب درسی اینطورین...مثلا پشه و شته انگل خارجین, گردش خون باز دارن و مویرگ ندارن...

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      درون خاک که اکسیژن هست(مثل اینکه زیاد به گیاهی علاقه نداریا ) ریشه ها اکسیژن خودشونو از هوای موجود بین ذرات خاک بدست میارن برا همین اگه خاک فشرده شه یا پر آب شه معمولا ریشه میمیره...
      منم الان تو اینترنت گشتم مویرگهارو بیشتر از نظر برش طولی برای کرم خاکی مطرح کرده که در دو طرف به یه میزانه, اما اینا مهم نیست...مهم متن کتابه که گفته بین خاک حرکت میکند چون کتاب اینو گفته پس همین درسته...
      من اینو برادرانه میگم : سال اول کنکورم من زیستو در حد المپیادی خونده بودم اما رفتم تو کنکورو دیدم تو زیست اطلاعات مهم نیست متن کتاب مهمه...این نصیحتی بود برادرانه...
      در حد متن کتاب درسی ما میتونیم بگیم انگلها مویرگ ندارن چون همه مسالهای کتاب درسی اینطورین...مثلا پشه و شته انگل خارجین, گردش خون باز دارن و مویرگ ندارن...
      اون عکسایی که دیدی رگهای اصلی هستن هیچ عکسی از مویرگای کرم خاکی پیدا نکردم خودمم

به هر حال منبع این جمله الگو بود و یکی از بهترین اساتید هم این کتاب رو نوشته و امکان همچین غلط های فاحشی خیلی کمه
      راستی تا اونجایی که من میدونم گیاها کربن دی اکسید میگرن و اکسیژن رو آزاد میکنن یعنی اصلا مصرف کننده نیستن که ریششون بخواد اکسیژن بگیره

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      اون عکسایی که دیدی رگهای اصلی هستن هیچ عکسی از مویرگای کرم خاکی پیدا نکردم خودمم

به هر حال منبع این جمله الگو بود و یکی از بهترین اساتید هم این کتاب رو نوشته و امکان همچین غلط های فاحشی خیلی کمه
      راستی تا اونجایی که من میدونم گیاها کربن دی اکسید میگرن و اکسیژن رو آزاد میکنن یعنی اصلا مصرف کننده نیستن که ریششون بخواد اکسیژن بگیره

تنفس سلولی دارن دیگه...چون ریشه فقوسنتزم نمیکنه حتما باید اکسیژنو از محیط بیرون بگیره...

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها

تنفس سلولی دارن دیگه...چون ریشه فقوسنتزم نمیکنه حتما باید اکسیژنو از محیط بیرون بگیره...
      عجیبه:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      اصن حرف شما دررررررست
      ولی این هم داشته باشید
      الگو رو که گذاشتم
      تصویری قلم چی هم اینه
      گفته در2طرف بدن (این 2طرف بدن رو میشه جزء پشت گرفت دیگه؟؟؟!!!!!!)حتی اگرم نشه بازم اینجا واضح گفته 2طرف بدن پس سطح شکمی نیست و اون جمله dغلطه

2014-02-26_150551.png
      دیگه اگر این کتاب هم اشتباه گفته یعنی10نفر +1نفر الگو با هم اشتباه گفتن و من دیگه حرفی ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      بذار این2طرف هم بیشتر واست ترجمه کنم
      سرخرگ و سیاهرگ کرم خاکی یکیش توی سطح پشتی ویکیش توی سطح شکمی هست پس مویرگ باید بین این2تا باشه دیگه پس منظور از 2طرف(2طرف بدن)هست

2014-02-26_152848.png

دوست عزیز
      من تا حالا هر چی گفتم مستقیم از کتاب درسی یا کمک درسی ها بوده نه رفتم تست از جای عجیب غریبی مثل کتابای بیولوژی و دانشگاهی و اینا بیارم نه چیزی!!!!
      راستی شما گفتین از نظر آناتومی هم مویرگهای شکمیش بیشتره حالا میشه لطف کنید اون منبع المپیادیتونو که ازش این شکل آناتومی رو دیدید ازش اینجا عکس بذارید
      بلکن !!!ما رستگار شویم))

ویرایش توسط M o h a m m a d : 07 اسفند 1392 در ساعت 16:29

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این تستی که گذاشتی کاملن غیر استاندارد و کلن غلط و خارج از کتابه...
      a)همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند 2تا کیسه ی هوایی پیشین هوای تهویه شده رو اول وارد شش میکنند بعد وارد نای میشه ولی اگه بنا به گفته ی برادر محمد باشه و کلی در نظر بگیریم...بلی وارد نای میشه(با اندکی اغماض)
      b)کرم کدو با اینکه انگله ولی خون داره و مویرگ.ولی منم موافقم ...عبارتی غلط بود
      c)موافقم
      d)از کجای کتاب در آوردی این جمله رو؟؟؟نه واقعن ...کتاب درسی که نگفته ...فکر نکنم هیچ مرجع علمی دیگه ای هم تایید بکنه که مویرگای سطح پشتی از سطح شکمی بیشتر باشه!!!
      e)من یه سوال دارم از شما انسان به چه طریقی اکسیژن رو از محیط میگیره...انتشار... حالا شما از انسان بگیر بیا تــــــــا حشرات که تنفس نایی دارن انتشاره نه؟؟؟...تو جوابا گفتین اگه بگن تک سلولی آبزی جمله درست میشه نه برادر من در اینصوذت هم جمله بازم غلطه.
      fوg)اینارو قبول دارم.
      ولی محمد برادر اگه یه ذره لحنم صمیمانه نیست!!!دلیلش اینه که شما یه تست اینجوری رو در معرض عموم(عموی من نه ها!!) قراردادی و این موجب گمراهی عده ی کثیری از هموطنان در اقصی نقاط میهن عزیزمون میشه!!!...ولی من باز امیدوارم تستات روز به روز بهتر و کم غلط تر بشه تا بچه ها بتونن استفاده ببرن...

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این تستی که گذاشتی کاملن غیر استاندارد و کلن غلط و خارج از کتابه...
      a)همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند 2تا کیسه ی هوایی پیشین هوای تهویه شده رو اول وارد شش میکنند بعد وارد نای میشه ولی اگه بنا به گفته ی برادر محمد باشه و کلی در نظر بگیریم...بلی وارد نای میشه(با اندکی اغماض)
      b)کرم کدو با اینکه انگله ولی خون داره و مویرگ.ولی منم موافقم ...عبارتی غلط بود
      c)موافقم
      d)از کجای کتاب در آوردی این جمله رو؟؟؟نه واقعن ...کتاب درسی که نگفته ...فکر نکنم هیچ مرجع علمی دیگه ای هم تایید بکنه که مویرگای سطح پشتی از سطح شکمی بیشتر باشه!!!
      e)من یه سوال دارم از شما انسان به چه طریقی اکسیژن رو از محیط میگیره...انتشار... حالا شما از انسان بگیر بیا تــــــــا حشرات که تنفس نایی دارن انتشاره نه؟؟؟...تو جوابا گفتین اگه بگن تک سلولی آبزی جمله درست میشه نه برادر من در اینصوذت هم جمله بازم غلطه.
      fوg)اینارو قبول دارم.
      ولی محمد برادر اگه یه ذره لحنم صمیمانه نیست!!!دلیلش اینه که شما یه تست اینجوری رو در معرض عموم(عموی من نه ها!!) قراردادی و این موجب گمراهی عده ی کثیری از هموطنان در اقصی نقاط میهن عزیزمون میشه!!!...ولی من باز امیدوارم تستات روز به روز بهتر و کم غلط تر بشه تا بچه ها بتونن استفاده ببرن...
      a)همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند 2تا کیسه ی هوایی پیشین هوای تهویه شده رو اول وارد شش میکنند بعد وارد نای میشه ولی اگه بنا به گفته ی برادر محمد باشه و کلی در نظر بگیریم...بلی وارد نای میشه(با اندکی اغماض)((((((((((((((((این جور تستا خودش از فعل می رود استفاده شده پس درسته و خود سوال مسیر قدم به دم رو نخواسته که))))))

b)کرم کدو با اینکه انگله ولی خون داره و مویرگ.ولی منم موافقم ...عبارتی غلط بود(((((((تنفس پوستی داره و مویرگ نداره چون1انگله))))

c)موافقم
      ((((منبع های اینو از بس گذاشتم خودم اعصابم خورد شد دیگه پذیرش با خودتون)))

(((اولا که موجودات تک سلولی آبزی رو خود کتاب ذکر کرده
      بعدشم برخی پر سلولی ها که گفته شده منظور کیسه تنان و اسفنج ها که بازم توی همه ی منابع سر و کله ی اینا رو میبینی هست))))

من ادعایی توی چیزی ندارم دوست عزیز منابع این جمله ها هم از کتابابی مختلف معتبر هست و جزوه ی عمارلو
      مثلا همین بالایی(e) نکته ی جزوه ی عمارلو بوده

طرز حرف زدنمو قبول دارم درست نبود!!!!
      ولی خب حق بدید من امروز کل درسمو کنار گذاشتم اومدم اینجا دارم بحث میکنم ولی قبول نمیکنن در صورتی که اگه واقعا غلط بود مثل تست سوم گوارش که گذشته بودم میپذیرفتم ولی دلیل بیارین
      منبع بیارین

ویرایش توسط M o h a m m a d : 08 اسفند 1392 در ساعت 14:41

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m o h a m m a d نمایش پست ها
      a)

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      محمد جان تستای کنکورم توش اشکال پیدا میشه چه برسه به تستایی که تو واقعا با تیزبینی در میاری...همین مطالبی که ما در موردش بحث میکنیم اون سوالایی هستن که درصد 80-100کنکورو تو زیست مشخص میکنن...هرکسی این نکته هایی رو که با این همه زحمت پیدا کرده در اختیار بقیه نمیذاره...واقعا یه دمت گرم و یه خسته نباشید خوشگل داره این آقا محمد...
      در مورد کرم خاکی یه سرچ ساده تو گوگل بکنی(بزن مویرگ کرم خاکی به زبان انگلیسی, و با اسم علمی کرم خاکی که تو ویکی نوشته) یا تو scholar بزنی مقاله مربوطشو میاره...
      از نظر علمی سطحت خیلی بالاس منم خیلی قبولت دارم, ولی چون اصل منبع من کتابه یکم شاید نتیجه گیریمون متفاوت باشه...

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      a)همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند 2تا کیسه ی هوایی پیشین هوای تهویه شده رو اول وارد شش میکنند بعد وارد نای میشه ولی اگه بنا به گفته ی برادر محمد باشه و کلی در نظر بگیریم...بلی وارد نای میشه(با اندکی اغماض)((((((((((((((((این جور تستا خودش از فعل می رود استفاده شده پس درسته و خود سوال مسیر قدم به دم رو نخواسته که))))))

b)کرم کدو با اینکه انگله ولی خون داره و مویرگ.ولی منم موافقم ...عبارتی غلط بود((((عکس کتاب نوشته که اونایی که که تنفس نایی دارن فاقد مویرگ هستن---توی سایر منابع هم نگاه کنی میبینی اعم از اینترنت و کتابا و اساتید....))))برو بپرسم عزیز مشکلی نداره

c)موافقم
      ((((منبع های اینو از بس گذاشتم خودم اعصابم خورد شد دیگه پذیرش با خودتون)))

(((اولا که موجودات تک سلولی آبزی رو خود کتاب ذکر کرده
      بعدشم برخی پر سلولی ها که گفته شده منظور کیسه تنان و اسفنج ها که بازم توی همه ی منابع سر و کله ی اینا رو میبینی هست))))

من ادعایی توی چیزی ندارم دوست عزیز منابع این جمله ها هم از کتابابی مختلف معتبر هست و جزوه ی عمارلو
      مثلا همین بالایی(e) نکته ی جزوه ی عمارلو بوده

طرز حرف زدنمو قبول دارم درست نبود!!!!
      ولی خب حق بدید من امروز کل درسمو کنار گذاشتم اومدم اینجا دارم بحث میکنم ولی قبول نمیکنن در صورتی که اگه واقعا غلط بود مثل تست سوم گوارش که گذشته بودم میپذیرفتم ولی دلیل بیارین
      منبع بیارین
      میگه توی کتاب آناتومی دیدم
      بعدش میره تو اینترنت چیزی پیدا نمیکنه ومیاد میچسبونه که اینا المپیادیه و ...
      چیزی هم از خودم نگفتم که بخواد حرف منو قبول نکنه
      نکته هاش هم آسمونی نبود!!!!!همه ی اینا از کتاب استنباط میشه

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قسمت bرو یه نگا بنداز...مطمئنی؟؟؟مگه آخه کرم کدو حشره است که حالا بخواد تنفس نایی داشته باشه؟؟؟
      ببخشید قاطی کردم 1لحظه از بس دیروز بحث کردم
      اگر شما باور نداری که انگله و مویرگ نداره پس بفرما اینجا
      بی‌مهرگان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
      قسمتشاخه کرمهای پهن

نوشته که دستگاه گردش خون ندارن کرمای پهن

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قسمت bرو یه نگا بنداز...مطمئنی؟؟؟مگه آخه کرم کدو حشره است که حالا بخواد تنفس نایی داشته باشه؟؟؟
      نمیخوام با هم بحث کنیم
      این مطلب مستقیم تو کتاب نیست ولی از مطالب موجود استنباط میشه
      توی کتاب گفته که انگل روده هست دیگه(((سال دوم فصل4)))
      حالا اینو از راهنمایی یادمه بلدم که انگل زندگیش بسته به میزبانه
      پس این دستگاه ها رو نداره چون آماده خور هست

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      لطقا سوالاتی رو که می زارید جوری باشن که از کتاب قابل دریافت باشه بعضی استادا واسه اینکه بگن منم آره میان از قسمت هایی که جز منابع کنکور نیست یا خارج کتاب استفاده می کنم مثلا تو برنامه فرصت برابر گفت نقش یون K,H رو گفت که جدول ها جز منابع نیست منم یه سوال چون دار طرح کردم باینجا بروید امیدوارم از پسش بر بیانن

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      a:درسته
      b:نمیدونم
      c:غلطه
      d:درست
      e:درست
      f:درست
      g:غلط

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad9 نمایش پست ها
      a: فک کنم درسته! اما تو شکل کتاب اینجوری به نظر میاد: از شش میرن به کیسه ها(دم) بعد موقع بازدم چون کیسه های هوادار پیشین با نای ارتباطی نداره هوا اول میاد به شش ها بعد میره به نای!!!
      b: درسته
      c: اشتباه، تو شش ها یک طرفست
      d: احتمالن غلط! چون سطح شکمی که با هوا زیاد تماس نداره پس باید کمتر باشه
      e: درست
      f: درست
      g: اشتباه

خب پس میشه 3 تا اشتباه گزینه "ب" هر چند که عبارت a مشکوکه!
      کلن هیچکدومو مطمئن نیستم! تو هم میومد!! جواب نمیدادم
      فکر کنم به همین دلیل dدرسته چون بااکسیژن کمتر تماس داره ازاین راه اکسیژن موردنیازشوتامین میکنه و طبق شکل صفحه۷۵زیست دوم دورگ زیرشکمی ویک رگ پشتی داره

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن