نکات به درد بخور در این زمان مهم....
راستش دیدم خودم یه چند وقتیه که توی درس خوندنم زمان زیادی رو هدر میدم و بعد از کلی گشت و گذار توی نت و خوندن چیندین مقاله پربار آخرش گفتم این رو هم برای شما دوستان قرار بدم تا شما هم از زمانتون بهتر و بهتر استفاده کنید.
اول به هدردهنده های وقت اشاره می کنم که خودتون بهتر باهاشون آشنا هستید:
رايج ترين هدردهنده هاي وقت عبارتند از: مهمان هاي ناخوانده، سر و صداي همسايه ها، هم اتاقي، تلفن ها و اینترنت، صداي تلويزيون و جر و بحث هاي بي ثمر فردي و خانوادگي. براي كنترل و حذف هدردهنده هاي وقت، مي توان اين توصيه ها را به خاطر داشت: 1. محل خاصي براي مطالعه داشته باشيم؛ 2. تلفن را قطع كنيم؛ 3. «نه گفتن» را بياموزيم و در كمال شجاعت و ادب به دوست خود بگوييم كار دارم؛ 4. تفريحات خود را تنظيم كنيم؛ 5. در هنگام مطالعه، تلويزيون، رايانه و ضبط صوت را خاموش كنيم و ......
این مواردی که بهشون اشاره شد یه تعداد موارد رایج هستند و شاید برای شما اتفاق نیفته ولی خود شما هم با مسائلی رو به رو هستی که خودت بهتر میدونی چی هستن و حتما حتما حتما میتونی یه راه حل براشون پیدا کنی پس اونا رو بشناس و سعی کن حلشون کنی.
حالا باید به آفت های درس خوندن برسیم که میتونم بگم اینا رو هم بشناسی به دردتون میخوره:
1. آشنايي نداشتن با اهميت برنامه ريزي؛
2. بي نظمي؛
3. تنبلي و بي حوصلگي؛
4. پذيرش درخواست ها و خواهش هاي بي جا؛
5. پرحرفي و بيهوده گويي؛
6. اهمال كاري و كار امروز را به فردا افكندن؛
7. ناآشنايي و بي اعتمادي به توانايي ها و استعدادهاي خويش؛
8. مسافرت هاي بي مورد و خارج از برنامه؛
9. خستگي
10. تفریح زیاد از حد
11. ناتواني در تصميم گيري
12. کمال گرایی
13. سخت گيري در برنامه ريزي
14.و........
که این موارد باعث میشه اصلا درس نخونید یا اینکه میلتون به درس خوندن کم بشه پس این موارد رو هم شناسایی کنید و منهدمشون کنید ( منظورم این بود اصلاحشون کنید)
امیدوارم این پست به دردتون بخوره و براتون مفید باشه
به امید روزی که همتون به همونجایی که دوست دارید و لایقش هستید برسید.