خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: soal

1. Top | #1
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات

soal

salam man motavajeh in soal nashodam age mishe baram tozihesh bedid: dars 1 pish::rita was standing under a tree.....it began to rain . javab mishe when be dalile hamzamani.....ama moalema ma gofte bood k when baraye vaghtiye k hamzamani b soorate hamishegi etefagh biyofte ama az baraye vaghtiye k hamzamani faght baraye gahi oghat va tasadofi bashe chera javab in soal az nemishe????????? montazer mimoonamm...mamnoon

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام مائده جان..
      سوال...
      rita was standing under a tree.....it began to rain
      جواب:
      1. این که when همیشه بر سر جمله ای میاد که زمان ساده داشته باشه(گذشته ساده ..حال ساده و...)
      2.زمانی که بخوایم هم زمانی دو عمل زو نشون بدیم اون جمله ای که when نداره ( معمولن) استمراریه
      3.as زمانی هم زمانیه دو عمل رو نشون میده که بر سر جمله ای با زمان استمراری بیاد(اکثر اوقات "در حد کنکور")
      میبینی که it began to rain زمان ساده داره پس نمیتونه as جواب باشه...و جمله قبلش هم استمراری...
      پس جوابمون when میشه نه as...
      enjoy your studing
      من مسئول چیزی هستم که میگم،
      نه چیزی که تــــــو ازش برداشت میکنی ....!!!
      ...
      گفتنی ها بس بود...نوبت خاموشیست...(ح)
      ...
      سکوت میکنم ... سه نقطه و علامت تفکر...(ح)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      salam agha hosein.... az javabetoon binahayat mamnoonam ...ama ina ro midonestam khodetoon ham goftid mamoolan when bar sar jomleyi miyad k sadast...va moaleme ma az raveshe maani in matlabo b ma goft k ba in mored nemikhoone ...vase hamin donbale ye raveshe 100% boodam ama agar baraye konkue ba hamin fela mishe javab dad k hich ....thank u

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maede72 نمایش پست ها
      salam agha hosein.... az javabetoon binahayat mamnoonam ...ama ina ro midonestam khodetoon ham goftid mamoolan when bar sar jomleyi miyad k sadast...va moaleme ma az raveshe maani in matlabo b ma goft k ba in mored nemikhoone ...vase hamin donbale ye raveshe 100% boodam ama agar baraye konkue ba hamin fela mishe javab dad k hich ....thank u
      سلامی دو باره مائده خانوم...
      خواهش میکنم مائده جان...
      نمیدونم والا...البته فک کنم در حد کنکور همین کفایت کنه...
      ولی خوب دیگه خیلی خیلی شرمنده ...
      نمیدونم روش دیگه ای هم هست که 100% باشه یا نه....
      موفق و سر سبز باشی مائده خانوم...
      من مسئول چیزی هستم که میگم،
      نه چیزی که تــــــو ازش برداشت میکنی ....!!!
      ...
      گفتنی ها بس بود...نوبت خاموشیست...(ح)
      ...
      سکوت میکنم ... سه نقطه و علامت تفکر...(ح)

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      salam man motavajeh in soal nashodam age mishe baram tozihesh bedid: dars 1 pish::rita was standing under a tree.....it began to rain . javab mishe when be dalile hamzamani.....ama moalema ma gofte bood k when baraye vaghtiye k hamzamani b soorate hamishegi etefagh biyofte ama az baraye vaghtiye k hamzamani faght baraye gahi oghat va tasadofi bashe chera javab in soal az nemishe????????? montazer mimoonamm...mamnoon
      سلام. اگر جمله ای که نقطه چین دقیقا در اون قرار داره و در سوال بین when و as شک بوجود میاد، استمراری باشه( فعل ing دار) جواب سوال as میشه! در غیر این صورت اگر ساده بود when و اگر معنی :از زمانیکه بدهد جواب since است.
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      مائده خانم سلام..در تکمیل حرف دوستان نکات زیر رو بهت میگم که میتونی با ارامش خاطر بیشتری تست های این بحث رو بزنی..ضمنا در حیطه کنکور میتونم تقریبا این قول رو بهت بدم که از این بحث تستی مطرح نخواهد شد که مربوط به ربط دهنده های زمان باشه و در عین حال تو در گزینه ها as , while and when رو با هم ببینی..چرا که اگر تستی ییاد هدف طراح اینه که داوطلب تشخیص بده تست مربوط به ربط دهنده های زمان یا تضاد ها و یا بیان هدف هستش..و اگر از لحاظ علمی بخوام کامل بگم بیان تفاوت اون هم به این شدت بین این 3 ربط دهنده کاملا غلطه..حالا :
      1) اگه 2 تا عمل همزمان و در یک لحظه اتفاق بیفتند برای بیان ارتباط زمانی معمولا و در حد کنکور از as و بعد از while استفاده می کنند :
      I listened carefully as he explained what I had to do
      I saw Ali as he was getting off the bus
      همان طور که میبینی در هر جمله 2تا عمل با هم اومده..ولی دقت کن که لزوما همزمانی دو عمل ربطی به وجود فعل استمراری نداره..پس فعلا فقط همزمانیشو یاد بگیر.

2)اگر یه عملی انجام شده و بعد از ان عملی یا مدتی دیگر اتفاق افتاده از When استفاده میشه..و یا یک کاری در حال انجام ,عمل دیگری بهش اضافه میشه..در واقع غیر همزمان :
      1)When I got home, I took a bath
      2)He was watching Tv when we entered the room

تا اینجا خیلی کوتاه گفتم هرکدوم به چه نحوی مطرح میشن(فعلا و در این تاپیک کاربرد *هنگامی که...وقتی که* این 3تا ربط دهنده بررسی میشه)
      حالا به نکته ی زیر دقت کن:
      اگه یه فعل استمراری و یه فعل ساده تو جمله بود بر سر فعل استمراری از as یا While و بر سر فعل ساده از When استفاده میشه..
      As/While he was cutting the cake , I entered the room.
      He was cutting the cake when I entered the room.
      طبق این نکته تست شما جوابش میشه When. سرجلسه به اعتقاد من تشخیص اینکه ایا همزمانی همیشگی است یا مقطعی دشواره..با این نکته همیشه میتونی درست به جواب برسی..و اما دو تا حالت دیگه میمونه..اونم اینه که اگه دو تا فعل هر دو ساده و یا هر دو استمراری باشند (در حالت همزمانی) کدوم درسته..تو این دو تا حالت(بعد از اینکه فهمیدی مفهوم جمله تضاد و هدف که در درسهای 5 6 و 7 تدریس میشه نیست) when میره کنار و as و while فقط جواب هستند..بیشتر گسترش نمیدم چون نیازی نیست بدونی..ولی اگه خواستی و علاقه داشتی بگو تا بگم..این 3تا کاربرد های دیگه ای هم دارند..اگر راجع به اونا هم دچار دگانگی شدی بگو..
      حرف اخر اینکه به غلط رایج شده که اگه در تستی دیدی همزمانی وجود داره و هم as هست در گزینه ها هم While اونوقت While ارجحیت بیشتری داره..چنین جمله ای غلط محض است..و همچین تستی مطرح نخواهد شد..چرا که نه تنها در کتاب درسی همچین ارجحیتی بین این 2 تا نیست بلکه در زبان انگلیسی هم ایجاد تمایز بین این دو در همزمانی بی معنی است..فقط در یک جا و یک کاربردی میشه استناد کرد اونم با شرط خاص به این موضوع که در حیطه کنکور نیست..
      موفق باشید.
      ویرایش توسط روزبه : 05 آذر 1391 در ساعت 20:54

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)