خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات

Post مشخّصات دوره کارشناسی پیوسته(B.Sc) ساخت پروتز های دندانی

نام و تعریف رشته:

کارشناسی پیوسته ساخت پروتز های دندانی((Dental laboratory technology(B.Sc).

شاخه ای از علوم پزشکی (دندانپزشکی) است که علاوه بر وطایف قانونی که در مقطع کاردانی پروتز تعریف گردیده است،به منظور تربیّت کارشناس های آزمایشگاهی پروتز های دندانی متعهّد و کارآمد در زمینه مدیریّت نوین آزمایشگاهی پروتز های دندانی،برآوردن نیاز های آموزشی و تحقیقاتی در مراکز دانشگاهی و کارخانهجات تولید کننده مواد و تجهیزات آزمایشگاهی پروتز های دندانی،ایجاد شده است.

رسالت:
      1)تربیّت کارشناس در زمینه مدیریّت آزمایشگاهی پروتز های دندانی.
      2)تربیّت کارشناس ساخت پروتز های دندانی مجرّب جهت ارائه خدمات به دندانپزشکان.
      3)برآوردن نیاز های تحقیقاتی مراکز دانشگاهی و کارخانجات در زمینه تولید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی پروتز های دندانی.

اهداف کلّی:
      آموزش و تربیّت نیرو هایی که با آگاهی عملکرد همسو با نظام سلامت،آموزش و بهداشت جامعه،اهداف زیر را برآورد نماید.
      1)تربیّت نیرو های مجرّب و کارآمد در حیطه آموزش تکنیک های آزمایشگاهی پروتز های دندانی.
      2)تربیّت نیرو های کارآمد در مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و کارخانجات تولید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی پروتز های دندانی.
      3)تربیّت نیرو های توانمند در امر مدیریّت مراکز آزمایشگاهی پروتز های دندانی مجّهز و بزرگ.
      4)ارتقا کیفیّت خدمات آزمایشگاهی پروتز های دندانی در سطح کشور.

نقش دانش آموختگان:
      دانش آموختگان این رشته دارای نقش خدماتی می باشند.

وظایف حرفه ای دانش آموختگان:
      نقش خدماتی:دانش آموختگان این رشته باید بتوانند با تکنیک های رایج ساخت انواع پروتز های دندانی آشنا شده تا بتوانند جوابگوی نیاز های دندانپزشکان در زمینه تکنیک های فوق باشند.همین طور باید توانایی اداره کردن آزمایشگاه های پروتز های دندانی مدرن و بزرگ را نیز داشته باشند.

شرایط و نحوه پذیرش:
      پذیرش دانشجو به صورت متمرکز از طریق کنکور سراسری خواهد بود.

طول دوره و شکل نظام آموزشی:
      براساس آئین نامه آموزشی دوره های کاردانی،کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مصوّب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی می باشد.

تعداد کل واحد های درسی:
      تعداد واحد های درسی در این دوره 130 واحد و به شرح زیر است:
      دروس عمومی:22 واحد.
      دروس اختصاصی:84 واحد.
      کارآموزی در عرصه:24 واحد.

هر واحد کارآموزی در عرصه،برابر 51 ساعت می باشد.
      "هذا من فضل ربّی"

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راجع به درآمد ماهانش اطلاعاتی نمیدین؟
      علی کاویانی
      دانشجوی پزشکی

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Alii نمایش پست ها
      راجع به درآمد ماهانش اطلاعاتی نمیدین؟
      سلام
      تا جایی که من اطّلاع دارم،در این شغل معمولاً آزاد هست و درآمدش بستگی به شرایط مختلف(تعداد مشتری ها و ...) داره،ولی به نظر من درآمدش بد نیست.
      "هذا من فضل ربّی"

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن