خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 838 از 938 نخستنخست ... 738828837838839848 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 12,556 به 12,570 از 14067
    1. Top | #12556
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ponyo نمایش پست ها
      یعنی شما تونستین به این ساعت مطالعه برسین؟ ممنون میشم بگید
      یه چیز فنی بگم :/
      ۱۸ ساعت عملا ممکن نیست( اگه هم باشه نهایتا چند روز بعدش اصلا میمیری ‌)
      ۱۸ ساعت درس یعنی ۶ ساعت واسه خواب میمونه فقط
      این وسط شما هیچوقتی برای توالت حرف زدن با بقیه خورد و خوراک و بیرون رفتن ندارین.
      فتوسنتز میکنین مگه :/
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

2. Top | #12557
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      یه چیز فنی بگم :/
      ۱۸ ساعت عملا ممکن نیست( اگه هم باشه نهایتا چند روز بعدش اصلا میمیری ‌)
      ۱۸ ساعت درس یعنی ۶ ساعت واسه خواب میمونه فقط
      این وسط شما هیچوقتی برای توالت حرف زدن با بقیه خورد و خوراک و بیرون رفتن ندارین.
      فتوسنتز میکنین مگه :/
      البته شخص به شخص فرق داره.
      همینطور شرایط به شرایط فرق داره.
      مثلا تو آموزشی سربازی اکثرا در کل روز 3 یا 4 ساعت بیشتر نمی خوابی. و البته بهت غذای درستی هم نمیدن یعنی به اندازه ای که بخوان تو تله موش پنیر بگذارن بهت صبحانه میدن
      شبها هم یه سوپ جو میدادن انگار قبلا یکی جویدتش
      واسه همین سبکی.و میتونی تحمل کنی.
      ولی کلا اینکه همه برن دنبال این شیوه اشتباهه. چون بعضی ها کلا کم خوابی دارن و شبی بیشتر از 4 یا 5 ساعت نمیتونن بخوابن.

3. Top | #12558
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eng-o نمایش پست ها
      البته شخص به شخص فرق داره.
      همینطور شرایط به شرایط فرق داره.
      مثلا تو آموزشی سربازی اکثرا در کل روز 3 یا 4 ساعت بیشتر نمی خوابی. و البته بهت غذای درستی هم نمیدن یعنی به اندازه ای که بخوان تو تله موش پنیر بگذارن بهت صبحانه میدن
      شبها هم یه سوپ جو میدادن انگار قبلا یکی جویدتش

ولی کلا اینکه همه برن دنبال این شیوه اشتباهه. چون بعضی ها کلا کم خوابی دارن و شبی بیشتر از 4 یا 5 ساعت نمیتونن بخوابن.
      سربازی خیلی فرق داره
      کنکور سربازی نیست.
      بالکل من بیشتر از ۱۱ ساعت خوندن تو روز رو کاملا اشتباه میدونم حتی اگه قراره رتبم دو برابر شه :/

مصاحبه کنکور:

4. Top | #12559
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سربازی خیلی فرق داره
      کنکور سربازی نیست.
      بالکل من بیشتر از ۱۱ ساعت خوندن تو روز رو کاملا اشتباه میدونم حتی اگه قراره رتبم دو برابر شه :/
      اخه یکی که دیر شروع کرده چاره ای جز زیاد خوندن نداره

5. Top | #12560
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سربازی خیلی فرق داره
      کنکور سربازی نیست.
      بستگی داره طرف کی شروع کرده.
      یکی که تازه شروع کرده و میخواد تو 5 ماه شدید بخونه فرق داره تا کسی که قبلا خونده و صرفا داره مرور میکنه.
      من که این هفته جدی تر شروع کردم به خوندن واکثرا فقط بعد از ظهر ها وقت میکنم بخونم 6 ساعت می خونم.
      بقیه از 7 صبح تا 4 بعد اظهر 7 ساعت هم بخونن با این 6 ساعت می تونن 13 ساعت بخونن.
      ولی 16 ساعت یا بیشتر سنگین میشه. هر چند بعضی ها این کار رو هم انجام میدن و زنده ان. کلا به تنوع مونومر هاشون مربوطه

6. Top | #12561
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pardis1 نمایش پست ها
      اخه یکی که دیر شروع کرده چاره ای جز زیاد خوندن نداره
      واقعا نمیفهمم چرا فک میکنین الان دیره:/
      در کل کسی که سطحش صفره قرار نیست از الان شروع کنه و نتیجه تک رقمی بگیره(نمیگم نمیشه!خیلی کم پیش میاد استثنا) ولی خب زیر ۱۰۰۰ که میشه
      کسی که سطحش باز متوسطه هم میتونه زیر ۵۰۰ هم بیاره.
      در هر دو حالت ساعت مطالعه بالا راندمان آدم کم میشه.
      کیفیت فوق العاده مهم تره تا مقدار خوندن. اگه ۱۳ بخونین یعنی به هر درس اختصاصی میانگین دیگه باید ۳ ساعت - ۳ ساعت و نیم بدین.
      ۳ ساعت فوق العاده سنگینه :/ واسه هیچ درسی توصیه نمیشه مگه زیست اونم به نظرم صحیح نیست واقعا حالا همه رو ۳ ۴ ساعت بخونین مختون داغون میشه.
      کلا اعتدالو رعایت کنین. نه فک کنین وقت زیاده که بی خیال شین نه وقت کمه که خیلی بترسین استرس بگیرتتون.
      وقت کافی واسه کسی که درست درس هارو بخونه با ساعت مطالعه ۱۰ هم از همین الان واسه زیر ۱۰۰۰ کافیه :/
      لب کلام: وقت هست زورتونو بزنین

مصاحبه کنکور:

7. Top | #12562
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      واقعا نمیفهمم چرا فک میکنین الان دیره:/
      در کل کسی که سطحش صفره قرار نیست از الان شروع کنه و نتیجه تک رقمی بگیره(نمیگم نمیشه!خیلی کم پیش میاد استثنا) ولی خب زیر ۱۰۰۰ که میشه
      کسی که سطحش باز متوسطه هم میتونه زیر ۵۰۰ هم بیاره.
      در هر دو حالت ساعت مطالعه بالا راندمان آدم کم میشه.
      کیفیت فوق العاده مهم تره تا مقدار خوندن. اگه ۱۳ بخونین یعنی به هر درس اختصاصی میانگین دیگه باید ۳ ساعت - ۳ ساعت و نیم بدین.
      ۳ ساعت فوق العاده سنگینه :/ واسه هیچ درسی توصیه نمیشه مگه زیست اونم به نظرم صحیح نیست واقعا حالا همه رو ۳ ۴ ساعت بخونین مختون داغون میشه.
      کلا اعتدالو رعایت کنین. نه فک کنین وقت زیاده که بی خیال شین نه وقت کمه که خیلی بترسین استرس بگیرتتون.
      وقت کافی واسه کسی که درست درس هارو بخونه با ساعت مطالعه ۱۰ هم از همین الان واسه زیر ۱۰۰۰ کافیه :/
      لب کلام: وقت هست زورتونو بزنین

کسی که زیر 200 میخاد چن ساعت بخونه؟

8. Top | #12563
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بستگی داره طرف کی شروع کرده.
      یکی که تازه شروع کرده و میخواد تو 5 ماه شدید بخونه فرق داره تا کسی که قبلا خونده و صرفا داره مرور میکنه.
      من که این هفته جدی تر شروع کردم به خوندن واکثرا فقط بعد از ظهر ها وقت میکنم بخونم 6 ساعت می خونم.
      بقیه از 7 صبح تا 4 بعد اظهر 7 ساعت هم بخونن با این 6 ساعت می تونن 13 ساعت بخونن.
      ولی 16 ساعت یا بیشتر سنگین میشه. هر چند بعضی ها این کار رو هم انجام میدن و زنده ان. کلا به تنوع مونومر هاشون مربوطه
      همین پست پایینی بخون
      کسی که از الان شروع کرده از سطح صفر انصافا اگه بخواد رتبه خیلی خوب در حد زیر ۲۰۰ بیاره اصلا حق کسی که از اول سال داره میخونه رو ضایع کرده :/ عدالت زیر سوال میره.
      به جان خودم من از خدامه امسال هممون بهترین رتبه رو بیاریم(فی الواقع هیچوقت حسود نبودم تو زندگیم همیشه خوب بقیه رو میخواستم )
      ولی سعی کنین ورودی خروجیتونو تناسب بدین.
      قرار نیست که تو ۳ ماه شما رتبه زیر ۱۰۰ بیارین! خیلیییی استثنا پیدا میشه... ولی رتبه زیر ۱۰۰۰ میشه.
      ساعت مطالعه بالا واسه این میگم بده(مخصوصا اینکه یهویی افزایش بدی) زده ات میکنه از درس.
      از یه متوسط مثلا ۶ شروع کنین ولی کیفیت رو در اولویت با اختلاف زیادی قرار بدین.
      کم کم تا ۱۰ برسونین تا عید
      دوران ج بندی هم ۱۲ بخونین اگه خوب خوندین و زیر ۱۰۰۰ نشدین من دستامو قطع میکنم جلوتون

مصاحبه کنکور:
      ویرایش توسط WickedSick : 21 بهمن 1396 در ساعت 13:49

9. Top | #12564
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما میگین عدالت زیر سوال میره ..

ولی خب نمیدونم رستگار رحمانی چطور اینکارو کرده ...

هم تو تجربی 1 شد ...

هم تو هنر...
      اگه کتابای رشته هنرو دیده باشین ..هم تعدادشون زیاده ...ه م سخته به نظر من

10. Top | #12565
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.دوستان منم متاسفانه تا حالا تقریبا هیچی نخوندم برا کنکور و چون خیلی نگرانم نمیتونم با برنامه های عادی که توش 5-6 تا درس در روز با ساعت مطالعه بالا خونده میشن رو اجرا کنم هربار که برنامه مینویسم نمیتونم اجراش کنم و نیزارم کنار.واسه همین تصمیم گرفتم این کارو بکنم.تو 5-6 روز کامل(با ساعت مطالعه15-16 ساعت) دینی رو از رو دی وی دی حرف آخر و تست گاج کار کنم(چون یک سوم شو تازه خوندم نمیخوام اونا هم یادم بره واسه همین از دینی شروع میکنم) و بعد اینکه کلا دینی تموم شد تا کنکور هر هفته یکی دو دوره کنکور رو برا مرور میزنم.و بعدش تو 25-28 روز کامل زیست رو میخونم(تقریبا هر روز یک فصل) و بعدش تا کنکور فقط کتاب رو مرور کنم و بازم تست دور دنیا رو بزنم.و بعدش به همین منوال شیمی تو 18 روز و ریاضی تو 15 روز و فیزیک تو 15 روز ادبیات 8 روز عربی 8 روز و زبان 4 روز.یک ماه آخر هم بازم مرور و روش سه روز یک کنکور.در واقع تا عید حدودا زیست و دینی رو تموم میکنم و تو فروردین شیمی و ریاضی و اردیبهشت فیزیک و بقیه عمومی.خودم با این روش خیلی راحت ترم و استرسش کمتره و چون بعد اتمام کل درس کنکور های قبل رو میزنم فک نکنم تا روز کنکور فراموش کنم اونایی که زودتر خونده شدن.ممنون میشم نظراتتون رو بگین که اینکار نتیجه میده یا باید برنامه ریزی روتین داشته باشم برا رتبه زیر2000 منطقه1 اگه بشه�����

11. Top | #12566
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شما میگین عدالت زیر سوال میره ..

ولی خب نمیدونم رستگار رحمانی چطور اینکارو کرده ...

هم تو تجربی 1 شد ...

هم تو هنر...
      اگه کتابای رشته هنرو دیده باشین ..هم تعدادشون زیاده ...ه م سخته به نظر من
      هیچوقت توی زندگیتن خودتونو با استثنا ها مقایسه نکنین.(نمیگم تلاش نکنین واسه استثنا شدن ولی اگه نبودین هم باید قبول کنین نیستین!)
      اگه ایشون راست بگن هم, خیلی عوامل دست به دست هم داده لابد. قرار نیست که همون عوامل در شما هم باشه!
      مثل دوستانی که میگن خب رتبه یک تجربی امسال آزمون نرفت ولی رتبه یک شد پس مام نریم و رتبه یک میتونیم بشیم...اون یه استثنا بوده. قابل تعمیم روی همه چیز و کس نیست.
      سخت بودن که کنکور ذاتا پدیده سختیه. شما تلاشتونو کنین(زیاد تلاش کنین ولی نه دیگه اونقد که از درس زده بشین مث چیزی که گفتم سعی کنین به بیشترین حد پایینتر از سطح زدگی از درس بخونین حالا اگه این ۵ ساعته یا ۱۲ ساعت) و فارغ از فکر کردن به اینکه کدوم دانشگاه یا رتبه میارین درس بخونین.
      هرچی شده دیگه شده اومدیم و اصلا شما شدین یه رستگار رحمانی دیگه نشد هم(خدایی نکرده که به نظر من میشه رتبه نسبتا خوبی اورد) شما ایرادو از خودتون نمیدونین در نهایت.
      چون زحمت کشیدین میگین اصلا آیکیوم کم بوده قبول نشدم آیکیوم که تقصیر شما نبوده و این صحبتا دیگه :/

مصاحبه کنکور:

12. Top | #12567
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هیچوقت توی زندگیتن خودتونو با استثنا ها مقایسه نکنین.(نمیگم تلاش نکنین واسه استثنا شدن ولی اگه نبودین هم باید قبول کنین نیستین!)
      اگه ایشون راست بگن هم, خیلی عوامل دست به دست هم داده لابد. قرار نیست که همون عوامل در شما هم باشه!
      مثل دوستانی که میگن خب رتبه یک تجربی امسال آزمون نرفت ولی رتبه یک شد پس مام نریم و رتبه یک میتونیم بشیم...اون یه استثنا بوده. قابل تعمیم روی همه چیز و کس نیست.
      سخت بودن که کنکور ذاتا پدیده سختیه. شما تلاشتونو کنین(زیاد تلاش کنین ولی نه دیگه اونقد که از درس زده بشین مث چیزی که گفتم سعی کنین به بیشترین حد پایینتر از سطح زدگی از درس بخونین حالا اگه این ۵ ساعته یا ۱۲ ساعت) و فارغ از فکر کردن به اینکه کدوم دانشگاه یا رتبه میارین درس بخونین.
      هرچی شده دیگه شده اومدیم و اصلا شما شدین یه رستگار رحمانی دیگه نشد هم(خدایی نکرده که به نظر من میشه رتبه نسبتا خوبی اورد) شما ایرادو از خودتون نمیدونین در نهایت.
      چون زحمت کشیدین میگین اصلا آیکیوم کم بوده قبول نشدم آیکیوم که تقصیر شما نبوده و این صحبتا دیگه :/

واقعا به نظرتون ایکیو خیلی مهمه تو کنکور؟

به نظر من که نیست...

ینی تجربه نشون داده که نیست...

13. Top | #12568
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      واقعا به نظرتون ایکیو خیلی مهمه تو کنکور؟

به نظر من که نیست...

ینی تجربه نشون داده که نیست...
      تاثیر که داره ‌ولی قبلا هم همینجا گفتم آیکیو تاثیر چندانی نداره(نمیشه گفت نداره ولی کمه).
      اون آیکیو رو مثال زدم که بگیرین مسئله رو.

مصاحبه کنکور:

14. Top | #12569
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همین پست پایینی بخون
      کسی که از الان شروع کرده از سطح صفر انصافا اگه بخواد رتبه خیلی خوب در حد زیر ۲۰۰ بیاره اصلا حق کسی که از اول سال داره میخونه رو ضایع کرده :/ عدالت زیر سوال میره.
      به جان خودم من از خدامه امسال هممون بهترین رتبه رو بیاریم(فی الواقع هیچوقت حسود نبودم تو زندگیم همیشه خوب بقیه رو میخواستم )
      ولی سعی کنین ورودی خروجیتونو تناسب بدین.
      قرار نیست که تو ۳ ماه شما رتبه زیر ۱۰۰ بیارین! خیلیییی استثنا پیدا میشه... ولی رتبه زیر ۱۰۰۰ میشه.
      ساعت مطالعه بالا واسه این میگم بده(مخصوصا اینکه یهویی افزایش بدی) زده ات میکنه از درس.
      از یه متوسط مثلا ۶ شروع کنین ولی کیفیت رو در اولویت با اختلاف زیادی قرار بدین.
      کم کم تا ۱۰ برسونین تا عید
      دوران ج بندی هم ۱۲ بخونین اگه خوب خوندین و زیر ۱۰۰۰ نشدین من دستامو قطع میکنم جلوتون
      داداش اصلا این فکر عدالت و این حرفها رو بگذار کنار.
      فرض کن دو نفر میرن باشگاه یکی 8 ماهه قهرمان میشه یکی دیگه با اینکه زحمت می کشه تا 10 سال دیگه یک مقام استانی هم نمیاره.
      چون استعداد بدنی هر دو یکسان نیست.
      تو درس هم همینه.
      ممکنه یکی هوشش بهتر باشه
      ممکنه یکی تمرکزش تو خوندن بهتر باشه
      ممکنه یکی شرایط مناسب بهتری تو خونه برای درس خوندن داشته باشه
      و ...
      حالا کسی که این شرایط رو کمتر داره مجبوره تلاش بیشتری بکنه.
      اگه بخوای اینطوری نگاه کنی ، همینکه ما داریم درس می خونیم و یه بچه زیر سن داره از آشغالها غذاشو درمیاره عین ظلمه و عدالت نیست.

منم درباره اینکه کیفیت خوندن مهمتر از کمیته کاملا باهات موافقم.
      و کاملا به شخص و شرایطش ذهنی و بدنیش بستگی داره و تقلید از بقیه اصلا خوب نیست.

من شخصا با علاقه مطالعه می کنم و از مطالعه هر علمی باشه خسته نمیشم. فقط با دینی حال نمی کنم
      ویرایش توسط Engineer24 : 21 بهمن 1396 در ساعت 14:16

15. Top | #12570
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      داداش اصلا این فکر عدالت و این حرفها رو بگذار کنار.
      فرض کن دو نفر میرن باشگاه یکی 8 ماهه قهرمان میشه یکی دیگه با اینکه زحمت می کشه تا 10 سال دیگه یک مقام استانی هم نمیاره.
      چون استعداد بدنی هر دو یکسان نیست.
      تو درس هم همینه.
      ممکنه یکی هوشش بهتر باشه
      ممکنه یکی تمرکزش تو خوندن بهتر باشه
      ممکنه یکی شرایط مناسب بهتری تو خونه برای درس خوندن داشته باشه
      و ...
      حالا کسی که این شرایط رو کمتر داره مجبوره تلاش بیشتری بکنه.
      اگه بخوای اینطوری نگاه کنی ، همینکه ما داریم درس می خونیم و یه بچه زیر سن داره از آشغالها غذاشو درمیاره عین ظلمه و عدالت نیست.

منم درباره اینکه کیفیت خوندن مهمتر از کمیت کاملا باهات موافقم.
      و کاملا به شخص و شرایطش ذهنی و بدنیش بستگی داره و تقلید از بقیه اصلا خوب نیست.

من شخصا با علاقه مطالعه می کنم و از مطالعه هر علمی باشه خسته نمیشم. فقط با دینی حال نمی کنم
      بالکل عقیده دارم استعداد داشتن توی یه قضیه مثل کاتالیزگره(البته نه همه مسئله ولی توی کنکور رو که مطمعنم).
      یعنی سرعت واکنشو زیاد میکنه ولی الزامی نیست.
      در مورد مثالتون هم اون کسی که داره ۱۰ سال کار میکنه داره اشتباه کار میکنه. مثل کسی که داره ۱۳ ساعت میخونه ولی با روش غلط. این که ربطی به استعداد نداره.
      شاید برخی دوستان بدشون بیاد ولی تجربی برخلاف ریاضی ۸۰ درصدش فقط مطالعه کردن درسته :/ حالا باز ایکیو و استعداد داخل ریاضی حرفی ولی تجربی به شخصه چنتا رفیق دارم نمیگم استعداد ندارن ولی کاملا معمولین و فقط به پاس زحمتشون(دمشون گرم خیلیم کار سختی کردن خدایی) رتبه خیلی خوبی اوردن.

خیلی خوبه که با علاقه بری جلو من در زمینه مشاوره اصلا حالیم نیست ولی میدونم علاقه توی هر کاری خیلی مهمه.

مصاحبه کنکور:

صفحه 838 از 938 نخستنخست ... 738828837838839848 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن