خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      استاد دستتون درد نکنه . جزوه هاتون واقعا عالیه . من میتونم بگم با اون جزوه ها حداقل 20-30 درصد جلو می افتم .
      استاد منتظر بقیه جزوه هاتون هستیم .
      ممنون .

2. Top | #17
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin.alba نمایش پست ها
      استاد دستتون درد نکنه . جزوه هاتون واقعا عالیه . من میتونم بگم با اون جزوه ها حداقل 20-30 درصد جلو می افتم .
      استاد منتظر بقیه جزوه هاتون هستیم .
      ممنون .
      باشه ارسال میکنم

3. Top | #18

نمایش مشخصات
      واقعاسخته این حفظ واکنش ها!!! nساعت وقت میبره

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      دیدم خیلی از واکنشها می ترسین گفتم یه چن نکته بگم خیالتون راحت شه. ببینید واکنشهای شیمی اتفاقا خیلی سخت نیستن، چرا؟؟؟؟؟
      برا اینکه منطق پشتشونه هویجوری که رو هم نمیریزن. حساب داره کتاب داره. حالا من چنتا شو میگم ایشالا تو یه فرصت دیگه مفصل تر توضیح میدم
      اول یادتون باشه پادشاهان عناصر فلزاتن. اینا همیشه حکم میکنن به بقیه. همیشه هم بخشنده الکترون هستن. حتی کسی نخواد با پس گردنی الکترون میدن البته قلدراشون( گروه یک) هر چی از چپ به راست برین زورشون کم میشه، میدونی چرا؟؟ چون به بدا(نافلزا) نزدیک میشن امان از رفیق بد. پس ناف فلزات رو با الکترون دهی بستن و بار مثبت. حالا چه ربطی به واکنش داره، ربط داره فلزا دوست دارن همیشه یه بدبخت گیر بیارن الکترون اضافی شون رو بار اونا کنن. خوب اینجاست که واکنشهای جابجایی یگانه شکل میگیره. فلز قلدر تر (الکترون دهنده تر) ضعیف تره رو پرت میکنه بیرون. یا دوست دارن پایدار بشن، پس عاشق رسوب شدنن(جابجایی دوگانه). چون با رسوب شدن کنار یه آنیون میشینن
      تو واکنشای تجزیه دقت کنید: اغلب ترکیبات یه گاز رو خارج میکنن( چه بی تربیت). حالا اگه کربن داشته باشن co2 ،اکسیژن داشته باشن، اکسیژن رو ، آب داشته باشن اونو بخارش میکنن. خلاصه خودشونو تیکه تیکه میکنن
      اما نافلزات: تو سری خورای جدولن و یه جورایی گدای الکترون. هر چی سمت راست ترن گدا ترن( رییس گدا ها فلوئوره) خوب اینا دوس دارن بچسبن به فلزا. هر چی به رییس نزدیکتر گداتر و فعال تر
      هر چی اصلش به فلز برسه خاصیت قلیایی داره .چه خودشون چه اکسید شون. هرچی نسبش به نافلز برسه اسیدی هس. این دوتا (اسید و باز ) هم که لیلی و مجنونن. با هم میشن نمک که خنثی است و بی کار و بی عار
      بقیه ش اگه عمری بود یه روز دیگه
      ویرایش توسط j.abbasifar : 29 شهریور 1392 در ساعت 19:49

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن