خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Lightbulb تو واقعا هدف داری؟؟

تو واقعا هدف داری؟؟
      ولي وقتي ما ميايم و زندگي آدم ها رو بررسي مي کنيم ، ميبينيم که شايد بيشتر انسان ها
      به هدفهایی که در ذهنشون هست نمي رسند و خيلي از ماها شايد اينگونه فکر مي کنيم که پس اينکه ميگن خواستن توانستن است ، اينکه ميگن اگه انسان هدفي داشته باشه ، به اون
      هدف خواهد رسيد و ... پس همه اينها براي انگيزه دادن و اميد دادن و انرژي مثبت دادنه و حتما چنين چيزي وجود نداره . خوب ببينيد اين قضيه بايد بيشتر باز بشه . کسي هدف داره
      که با هدفش زندگي ميکنه . اگر هدف قسمتي از زندگي ما باشه نقش موثر و محرک نخواهد داشت . يعني چي ؟ من به دانش آموزان اغلب اينو ميگم که من الان دارم با شما صحبت
      مي کنم و شما الان از اين کلاس ميرين بيرون و تحت تاثير حرفهايي که بهتون زدم قرار ميگيريد و تصميم ميگيريد که امروز که رفتيد خونه حتما درس خونيد . بعد توي راه که دارين
      ميريد با يکي از دوستانتون و هم کلاسي هاتون که راه افتادين به سمت خونه دارين ميرين شروع مي کنيد راجب مباحث مختلف صحبت کردن . راجب سه ، چهار موضوع که صحبت مي
      کنيد و وقتي که به خونه مي رسيد ، مي ببنيد که اون احساس و انرژي مثبتي که تو کلاس نسبت به خود و نسبت به مطالعه داشتيد ديگه وجود نداره . آيا شما انسان هدف مندي هستيد يا
      نيستيد ؟ بعد خودشون ميمونن و ميگن که آيا به اين قضيه ربط داره . من ميگم دقيقا . هدف يک نقطه نيست . هدف يک مسيره . يعني وقتي ميايم دانش آموزان تاپ رو بررسي مي
      کنيم زندگيشون رو ، ميبينيم که اينها يا دارن درس مي خونند و يا دارن با فکر درس زندگي مي کنند و لذت مي برند و کيف مي کنند و همين جوري ميرن جلو . تصور کن که رفتي تو
      رخت خواب و ميخواي بخوابي . سه ، چهار دقيقه اي ميگذره و خوابت نميبره . چي کار ميکني ؟ خوب احتمال زياد ميگي تلاش مي کنم که بخوابم . من ميگم ببين ، پس هدف تو اون
      لحظه خوابيدن هست . بعد ميگي پس چي کار بايد بکنم . من ميگم هدف بايد همون لحظه شما رو هم پر کنه . دانش آموز خارق العاده ، همين که تو رخت خواب رفته پس از گذشت
      چند دقيقه که ميبينه خوابش نميبره ، خود به خود بلند ميشه و کتاب رو باز ميکنه و ميگه بذار يکي دو صفحه بخونم . الان شايد مي پرسي اين کار يعني چي ؟ من که اون موقع ساعت
      درس خوندنم نيست . جواب اينه ، هدف در قالب قرار نميگيره . هدف بايد تمام زندگي انسان رو پر بکنه . من منکر برنامه ريزي نيستم ولي اکثر بچه هايي که تو کنکور رتبه هاي
      فوق العاده رو آوردن اينها از برنامه هاي غالب و خشک من مشاور پيروي نکردند . اينها برنامه داشتند ولي برنامه هاي انعطاف پذير و منحصر به فرد . اينا آدم هايي بودن که خود مسير
      2
      براي اونها مهم بوده . هدف چيه ؟ هدف خود اين امروز و امشب درس خوندن تو دانش آموز است . اين نکته کليدي رو هميشه تو ذهنت داشته باش . اهداف بيش از اندازه بلند
      مدت به هيچ وجه باعث حرکت نميشن . تو حالا بيا به در و ديوار اتاقت بچسبون 45 و بگو ميخوام رتبه چهل و چنج کنکور بشم . تو برگه کاغذ و رو تخته وايت برد و تو لا به لاي برگ
      هاي جزوه هات بنويس من ميخوام دانشگاه تهران برم . اينا در نخست به فرد يه آرامش دلنشيني ميده ولي مطمئنا باعث حرکت وي نميشه . هدف همين نيم ساعت رياضي خوندن
      و مسلط شدن به استفاده اين دو تا نکته هست . کنکور مثل کوهه و تو کوهنورد . اگه به قله نگاه کني و فاصله خودت با اون رو حسي کني هميشه تو توهم رسيدن به اون ميموني . بايد
      براي خودت کوه کنکور رو خرد کني و تکه به تکه و لحظه به لحظه به قسمت هايي از اون برسي و اين خودش هدف دار بودن و رسيدن به موفقيت است . خيلي جالبه دانش آموز مياد
      و ميگه من هدف دارم ، هدفم مکانيک امير کبيره ، پس چرا نمي خونم ؟ من هدف دارم و مي خوام هم ، پس چرا دست به کار نمي شم و نميخونم ؟ ميگم وضعيت فعلي تو چيه ؟ ميگه
      تا الان اصلا خوب نيست اوضاع و کاري نکردم . ميگم اون چيزي که تو ميخواي کجاست ؟ ميگه نوک قله اي که خيلي بالاست . ميگم وقتي اون هدف رو براي خودت داري قرار ميدي
      و هر روز داري به اون هدف فکر مي کني ، بين خودت و اون چقدر فاصله ميبيني ؟ ميگه خيلي . ميگم ولش کن . بذارش کنار . الان اون به دردت نميخوره . الان اگه آزمون فيزيک 92
      رو بذارن جلوت چند درصد ميزني ؟ ميگه شايد زير 4 درصد . ميگم اولين هدف تو تا تا ده روز آينده اين با خوندن اين دو تا ريز مبحث از فصل يک پيش بايد هر چي سوال از اون
      جلوت ميذارن رو بزني و اين درصد خودت رو به 12 درصد برسوني . مکانيک اميرکبير يه رتبه زير پانصد ميخواد و يعني اينکه تو بايد بتوني هر سوال فيزيکي که ديدي اون رو و قالب و
      شکل و مدل اون نوع سوال رو تا حالا ديده باشي و روش تسلط نسبي داشته باشي . اين هدف قابل دسترسي هست و در راستاي هدف اصلي و باعث اين ميشه که فرد شکاف بين
      خود و هدفش رو کمتر حس کنه و خودش رو در مسير رسيدن به اون هدف ببينه و از کار خودش لذت ببره . هدف بايد قدرت جذب داشته باشه و در آن واحد ما رو به يه رقابت
      معرکه دعوت کنه . هر چي که تو ذهنت داري رها کن و فقط به پروسه هاي کوتاه مدت فکر کن که در مجموع هدف نهايي تو رو مس سازند . هدف مند باشي و موفق . در پناه خداي
      مهربون.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      UP

3. Top | #3
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کامپ شریف 1404 نمایش پست ها
      UP
      از سال 92 چه چیزی یافتی

بنده خدا کسیم اون زمان نگاه نکرده
      ? Happy or sad

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سال ۱۳۹۲ یعنی ۱۰ سال پیش
      نشون میده تو همه برهه ها جوونهایی مثل ما تو این شرایط بودن. زندگی کردن همین حرفهارو زدن و بعد هم رفتن دنبال کارشون. همونطور که ما میریم
      و این چرخه ادامه داره
      به نظرم فروم کنکور مثل یه اثار باستانی میمونه که تهش میشه چیزای خیلی ملموس تاریخی از ادمهای تاریخی پیدا کرد

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط هنگامه اتشی نمایش پست ها
      سال ۱۳۹۲ یعنی ۱۰ سال پیش
      نشون میده تو همه برهه ها جوونهایی مثل ما تو این شرایط بودن. زندگی کردن همین حرفهارو زدن و بعد هم رفتن دنبال کارشون. همونطور که ما میریم
      و این چرخه ادامه داره
      به نظرم فروم کنکور مثل یه اثار باستانی میمونه که تهش میشه چیزای خیلی ملموس تاریخی از ادمهای تاریخی پیدا کرد
      زیبا بود توصیف و تفسیرت ❤️

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود تا زمانی تو متن نوشته بود کنکور ۹۲ متوجه نشدم مال ده ساله پیشه ، این نشون میده کنکوری ها سال هاست دغدغه های مشابهی دارند و رفتار های مشابهی هم بروز میدن ، مثل انتخاب یه هدف بزرگ ولی در ادامه به اندازه کافی تلاش نمیکنن چون حس میکنن فاصله زیادی تا هدف دارن و بهش نمیرسن ، اتفاقا همین چند روز پیش یه تاپیکی بود که پرسیده بود « میشه تو یه سال از رتبه بالای ۱۰۰ هزار به رتبه ۲۰۰ رسید ؟؟!»

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)